Полицията ще протестира срещу пенсионната реформа
28 Ноември 2011, Понеделник, 10:03 ч.
И полицаите отново излизат на протест. Това реши полицейският синдикат
на национална конференция в Хисаря. Датата все още се уточнява.
Служители на МВР обаче решиха да подкрепят националния протест на двата големи синдиката в сряда, съобщи БТВ.
Полицаите се обявиха против вдигането на годините за пенсия с две, въпреки че в писмо до тях вътрешният министър Цветан Цветанов ги успокои, че само тази реформа ще засегне системата на МВР. Намаляване на обезщетенията при пенсиониране нямало да има.
"Само преди година беше твърдо и категорично и гарантирано че това ще става по 4 месеца на година тоест плавно. Къде да са ни основанията да имаме доверие?", попита Валентин Попов, УС на СФСМВР.
Не приемаме тази реформа и начина, по който се взимат решенията от правителството. Нарушава се изцяло Конституцията и правата на всички служители в тази държава, добави Борислав Мазнев от синдиката.
Така на големия национален протест организиран от КНСБ и КТ "Подкрепа" в сряда, ще има и хора от полицейския синдикат. Междувременно полицаите готвят и самостоятелни изяви. Датата ще бъде допълнително избрана, както и формата на протест. Пушенето и пиенето на вода са в миналото.
Освен против пенсионната реформа, полицейският протест ще бъде и с традиционното искане - по-добри условия за работа.
"Исканията си остават същите, ние настояваме за увеличаване на заплатите на редовите полицаи, тези които са на улицата, служителите, които са пряко застрашени при борбата с престъпността", каза Мазнев.
Синдикатите продължават да искат среща с премиера Бойко Борисов. Те провеждат разговори и с други синдикални организации в системата на сигурността за съвместни действия.
Псаросупа - гръцка рибена супа със зеленчуци
Нова любовна интрига около Дани Петканов: Магдалена Томова ли е жената до него?
Родопската теснолинейка навърши 100 години от първото си пътуване
Мантинела отне живота на моторист
Туристка загина след падане по билото между Козя стена и Ехо
Нови цени на винетките - вижте тарифите
Фурната блести без търкане: Трик с таблетка и кухненска хартия разтваря мазнината
Десетки кораби чакат по Дунав: Нивото при Русе падна до минус 89 сантиметра
Пържени тиквички с чесън и копър в буркан: Любим летен вкус за студените дни
Дъжд от пари: Хвърлиха 665 000 евро в морето пред плажуващи
Тежка катастрофа с български тир затвори магистралата Атина-Ламия, има загинал
Вандали трошат табелите за забрана на къпането край фаталния вир в Струма
