×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Борислав Сарафов сезира МВР за функционирането на BG-ALERT
  • Ново мощно земетресение удари Турция
  • Заради липса на изпитващи: Курсисти чакат над месец, автоинструктори излязоха на протест в Шумен
  • Принц Уилям и Кейт Мидълтън празнуват годишнина от сватбата си
  • Полицаи иззеха 2 килограма наркотици в София
  • Северна Корея тества оръжейни системи на нов разрушител
  • Тръмп: Русия иска да постигне споразумение в Украйна
  • 12 000 случая на варицела от началото на годината
  • Делото „Дебора“ продължава с разпит на свидетели
  • 74-годишен водач блъсна украинка в Слънчев бряг
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Вътрешният министър защити полицая, убил Светльо след грабеж


Вътрешният министър защити полицая, убил Светльо след грабеж
Полицаят, който стреля по момче след грабеж, е бил много добър, награждаван е многократно, каза Калин Стоянов
27 Септември 2023, Сряда, 10:09 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Служителят правомерно е използвал оръжие, каза Калин Стоянов

Категорично заставам зад професионално взетото решение от страна на полицейския служител да използва огнестрелно оръжие, каза в „Тази сутрин“ по бТВ министърът на вътрешните работи Калин Стоянов. Закона за МВР му дава това право, добави той, след като му бяха зададени въпроси за убийството на 18-годишния Светльо Младенов.

„Използването на оръжие, по отношение на което има данни, че е извършител на тежко умишлено престъпление, а именно грабеж. Има данни, че този човек е бил част от група, които са заплашвали жертвите си с огнестрелно оръжие“, заяви министърът. 

„Полицаят е използвал оръжието си, след като многократно е отправял вербални предупреждения, за да спре беглеца. Произвел е и предупредителни изстрели“, добави той.

Държавата да съди полицая, застрелял Светльо, настояват от БХК

„Данните за грабежа са подадени малко след 2:00 часа. В центъра на София става това. Нападателите са трима. Те са отнели дамска чанта. Жертвата твърди, че един от мъжете е споменал, че има оръжие. Сигналът се предава на дежурните части на всички екипи, които са на територията на столичната дирекция на МВР“, изтъкна Стоянов. 

Как е действала бандата на застреляния Светльо

„Около 5:00 часа се подава сигнал от охранител на бизнесцентър в район, в който са се изтеглили тримата грабители. Патрулната двойка отива на място и засича младежите, но те се качват в автобус. След подаден звуков и светлинен сигнал превозното средство спира и отваря вратите. Тримата бягат. Едно от тях е задържано в автобуса. Останалите двама тичат към булеварда, а единият от полицаите ги гони и се стига до фаталната развръзка“, добави той.

„Заради това, че е използвал лично оръжие ще понесе административна отговорност. Носел е и двете си оръжия“, заяви министърът.  

„Ако полицаят прецени, може да носи и три оръжия. Може би за по-голяма сигурност имат по-модерни лични пистолети. Първоначалната информация е, че не е имал стоп патрони“, добави той.

Полицаят е бил много добър, награждаван е многократно, каза още Калин Стоянов.


В категории: Крими


12
Коментара
Айтозлия погази закона
Айтозлия погази закона 30/04/2025, Сряда 09:33 0
Флагман.БГ Млад мъж кара дрогиран в Несебър Млад мъж кара дрогиран в Несебър 30/04/2025, Сряда 09:03 0
12
Коментара по темата
12.
Българина
27.09.2023 20:45:38
0
0
'Светльо' стана грабителят.
Слеващото ще е 'Светленцето' вероятно...
11.
Правомерно
27.09.2023 19:56:01
3
0
От 100м вероятно с в гръб ?Поне такава информация се появи в медиите ,защото ако е така си е чисто убийство ,с пистолет на 100м е доста трудно (почти невъзможно ) да се води точна стрелба и резултата е налице труп
10.
В щатите такива не ги бавят въобще
27.09.2023 16:35:01
1
5
Какъв авторитет, когато се чудиш имаш ли право да използваш оръжие? Затова сме на това деридже. Я виж как действат полицаите в САЩ срещу този, който не изпълни полицейско разпореждане или недай си боже тръгне да заплашва полицай!
9.
До 8
27.09.2023 14:17:08
4
8
Респекта към полицията не се измерва с убитите от тях престъпници. Първо трябва да се държат с авторитет пред хората, уважението ще дойде само.
А относно Стоянов той има една задача и тя в да проведе изборите с нашето МВР.
8.
Правилно го е утепал
27.09.2023 13:54:15
1
11
Ако почнат да се трепят тези, които са опасни и не спазват поличейските разпореждания, ще видите как подземният свят ще придобие респект към полицията
7.
Мнение
27.09.2023 13:29:55
3
6
Изключително некомпетентен министър. Не успя да защити полицая, макар че има основание за това. Много несигурен и от време на време говореше пълни глупости - първите три патрона в пълнителя трябвало да са стоп.
6.
До 5
27.09.2023 13:05:07
2
16
Смешник, какво значение има с какъв пистолет ще го гръмне??? Ако трябва и с по 5 пистолета ще ходят!
"Невъоръжения" човек, малко преди това е удрял момичета с тръба и ги е заплашвал с оръжие! Искаш да стоят с ръце в джобовете и да чакат да извади оръжие, за да са сигурни че има ли?
И да, тия смешници с тръбата за полицаите не са заплаха, ама са заплаха за теб и другите момичета!
Нямало било закони, напротив има, ама заради такива като теб, дето живеят само пред телевизора и зад клавиатурата, полицаите нямат права, не закони!
5.
Пародия на полиция
27.09.2023 12:05:35
24
3
Всички разбрахме че в България няма закони! Полицаите ходят като рамбовци с по 2 пистолета. Носи личен пистолет при положение че трябва да използва само служебен след като е на служба. Стрелят в гръб и убиват невъоръжен човек без заплаха за тях самите, защото не са физически подготвени да бягат след него и да го хванат.
Пълна пародия!
4.
ПРЕДЛОЖЕНИЕ
27.09.2023 11:51:42
2
16
Това е най добрия вариант за интеграция на тоя етнос
3.
уникално !!!
27.09.2023 11:50:18
2
17
Един мангасар по малко за хрантутене !
2.
Браво
27.09.2023 11:38:05
2
25
Полицая представлява закона и държавата.За да ни защитава трябва правомощия и подкрепа .
1.
Някой
27.09.2023 11:06:50
2
42
Гледах предаването...!
Двамата водещи непрекъснато се опитваха да вменят вина на полицая и да изкарат хайдука невинна жертва!
Такива като тях (водещите), заслужават да се озоват някой ден срещу престъпник с тръба в ръката като тоя и никога да не получат полицейска защита!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
На Гергьовден Камено посреща своя празник с концерт на Гъмзата и „Brass Band Show“ На Гергьовден Камено посреща своя празник с концерт на Гъмзата и „Brass Band Show“ Общинското ръководство кани всички жители и гости на града да споделят празника Бургазлии пропищяха: Искат легнали полицаи или камери за скорост на възлов булевард Бургазлии пропищяха: Искат легнали полицаи или камери за скорост на възлов булевард От ул. „Цар Симеон I” та чак до Строителния техникум на бул. „Стефан Стамболов” - при ограничение 30 км/ч., често се виждат автомобили и с 80-90 км/ч. Притеснително! Голяма част от фирмите предвиждат сериозни съкращения до месеци Притеснително! Голяма част от фирмите предвиждат сериозни съкращения до месеци В България има около 250 хиляди вакантни позиции, които са перманентно отворени, повече от тях обаче са нископлатени Какви заплати ще плащат на тийнейджърите през лято 25 Какви заплати ще плащат на тийнейджърите през лято 25 Повечето хлапета започват на минимална работна заплата от 1070 лева плюс процент от оборота Роден град се тресе: Мъж хвърли дете от мост (ВИДЕО) Роден град се тресе: Мъж хвърли дете от мост (ВИДЕО) Кметът на Луковит Иван Грънчаров зове за смиреност Арестуваха шефа на митницата, помагал на Паскал Арестуваха шефа на митницата, помагал на Паскал Беляшки се заместил с износ на цигари Животът на тези зодии се обръща на 180 градуса до дни Животът на тези зодии се обръща на 180 градуса до дни Изобилие, нови предложения в любовта и кариерата, получаване на признание – всичко това ще бъде на картата за тези знаци Бургас се събужда силен – ела на POWER OF BURGAS на 17 май Бургас се събужда силен – ела на POWER OF BURGAS на 17 май Десетки любители на активния начин на живот ще се съберат Central Park  Стана на 60 години. Ще се върне ли в България? Стана на 60 години. Ще се върне ли в България? Рачков и Геро отидоха до Испания заради него Желязков поиска план за BG-Alert до 10 дни, след това – „няма прошка” Желязков поиска план за BG-Alert до 10 дни, след това – „няма прошка” И главният прокурор Борислав Сарафов възложи проверка
Трагедия на военно летище, загина известен парашутист Трагедия на военно летище, загина известен парашутист Загиналият парашутист е бил член на 63-та парашутна бригада и е починал тази нощ във военната болница в Ниш от наранявания Тръмп задължи с указ шофьорите на камиони да владеят английски език Тръмп задължи с указ шофьорите на камиони да владеят английски език В края на втория си мандат Барак Обама подписа указ, който облекчи леко мярката. С него беше дадено право на полицаите по пътя да не отстраняват тези шофьори на тирове от работа, а просто да им напишат глоба Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Лидерът на републиканците изрази тежко мнение за Байдън Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Терористът е избягал със скутер Медведев отсече: Русия и САЩ са... Медведев отсече: Русия и САЩ са... Политикът счита, че няма да има крайно изостряне на отношенията между Москва и Вашингтон Драмата с тока не спря Григор Димитров Драмата с тока не спря Григор Димитров Българинът победи чисто великобританец Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Знаете ли, това, което правя, е изключително сериозно, заяви президентът на САЩ Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България "Европа трябва да защитава физичната среда, но и мрежовата", каза пък специалистът по киберсигурност Ясен Такев Почина Ирина Мутафчиева Почина Ирина Мутафчиева Тя е автор на множество публикации в централния периодичен печат и в специализирани издания А ако токът спре в такъв момент? А ако токът спре в такъв момент? Хаосът в Испания можеше да е още по-голям
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Луди искат да ме отстранят! Щяха да превърнат САЩ в пропаднала дупка от третия свят Виц на деня Виц на деня - Какво е шведска маса по нашенски?
- Запой в гараж, върху щайги.
Виц на деня Виц на деня България е единствената държава, в която даже и неодушевените предмети си имат майка. Статус във фейсбук Статус във фейсбук Горещото кафе в пластмасова чашка отнема 2/3 от мъжката потентност. Първо изгаря пръстите, а после и езика...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори