×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • АПС ще сезира Конституционния съд за промените в ИК
  • Бившият премиер на Норвегия е в болница заради стрес от скандала с Епстийн
  • Турски F-16 се разби след излитане, пилотът загина
  • Мадрид е избран за най-добра европейска дестинация за 2026 г.
  • Прокурорската колегия на ВСС избира нов ръководител на СРП
  • Депутатите обсъждат ветото на президента върху промените в Изборния кодекс
  • На 25 февруари, от 11 ч. до 14 ч. за кратки интервали от време ще се ограничава изцяло движението по Дунав мост край Русе
  • Повече чужденци, отколкото българи, учат медицина у нас
  • Очаква се служебният кабинет да приеме удължаването на удължителния закон за бюджета
  • Депутатите изслушват министър Дечев и ръководители на служби в МВР заради натиск по "Петрохан"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Даваме на Украйна неизправни ракети за С-300, за да се брани от Русия – БСП е против


Даваме на Украйна неизправни ракети за С-300, за да се брани от Русия – БСП е против
БСП в лицето на Атанас Зафиров бързо разкритикува инициативата, като изпревари „Възраждане“, която също се бори за проруския електорат
26 Септември 2023, Вторник, 11:31 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка: Авторът)

Депутати от ГЕРБ, ПП-ДБ и ДПС са внесли в Народното събрание съответно проекторешение

България се подготвя да предостави на Украйна неизправни боеприпаси за зенитно-ракетни комплекси C-300. Проекторешение на Народното събрание в тази насока са внесли днес депутати от ГЕРБ, ПП-ДБ и ДПС, сред които са Бойко Борисов, Делян Пеевски, Христо Иванов, Кирил Петков, сочи справка на „Флагман“.

От мотивите става ясно, че България няма как да ремонтира въпросните неизправни зенитно-управляеми ракети. Украйна обаче декларирала, че има съответния капацитет.

Депутатите от трите формации се мотивират и че на украинската страна следва да се помогне заради руската агресия.

Незабавна реакция дойде от БСП в лицето на зам.-председателя на партията Атанас Зафиров, който определи предложението като поредно национално предателство. От соцпартията отново искат оставката на военния министър Тодор Тагарев, тъй като смятат, че инициативата за предоставяне на ракетите за С-300 е всъщност негова.

Според Зафиров следващата стъпка е да подарим на Русия и самите комплекси C-300. 

Очаква се реакция и на „Възраждане“, която е основен конкурент на БСП за проруския електорат.

Днес е свикано извънредно заседание на парламентарната Комисия по отбрана, която се очаква да разгледа проекторешението, посочи Атанас Зафиров. Според него в случая се дарява "последното останало надеждно въоръжение, което охранява, пак казвам, небето над София и небето над АЕЦ "Козлодуй".

От БСП настояват за повече информация, включително колко ракети смятаме да дадем на Украйна. 

Атанас Зафиров не отговори въпрос на "Флагман" с какъв брой ракети от този тип разполагаме с аргумента, че "това е класифицирана информация". 

 




Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
1
Коментара
1
Коментара по темата
1.
Няма лошо
26.09.2023 12:17:17
17
7
Да ги ремонтират и да трепят росски уроди.

Пълна подкрепа от България.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Дневен хороскоп за 26 февруари: Кармични уроци за Овена и нови възможности Дневен хороскоп за 26 февруари: Кармични уроци за Овена и нови възможности Ракът ще е доста разсеян, да избягва подписването на важни документи Карлос Насар отново е спортист №1: щангистът написа нова златна страница в българския спорт Карлос Насар отново е спортист №1: щангистът написа нова златна страница в българския спорт Олимпийският, световен и европейски шампион спечели анкетата с 1040 точки и влезе в историята с втори пореден триумф Връчиха вторите туристически награди в Бургас, вижте кои са отличените Връчиха вторите туристически награди в Бургас, вижте кои са отличените Нови международни събития ще привличат гости целогодишно  Ивайло Мирчев на протеста: Сарафов се барикадира в кабинета, а Пеевски превърна хотел в бункер Ивайло Мирчев на протеста: Сарафов се барикадира в кабинета, а Пеевски превърна хотел в бункер Превърна „Берлин“ в бункер и се е изнервел, защото хората му започват да не го слушат, заяви депутатът от ПП-ДБ Литаско иска 3 млрд. евро от България заради мерките срещу Лукойл Литаско иска 3 млрд. евро от България заради мерките срещу Лукойл От швейцарската компания твърдят, че държавата ни е нарушила инвестиционната спогодба  Цветанка Ризова към Балабанов: Ваш министър се прегръщаше с приятел преди бруталния скандал с д-р Хасърджиев Цветанка Ризова към Балабанов: Ваш министър се прегръщаше с приятел преди бруталния скандал с д-р Хасърджиев  Разкритията на Георги Клисурски за обществената поръчка, подписана в последния ден на управление на Силви Кирилов, е грандиозна лъжа, твърди депутатът Историческа стъпка за здравеопазването в Бургас, започна изграждането на Кръвен център Историческа стъпка за здравеопазването в Бургас, започна изграждането на Кръвен център Започна изграждането на дългоочаквания Кръвен център в двора на УМБАЛ Бургас Йотова освободи главния секретар на МВР Мирослав Рашков Йотова освободи главния секретар на МВР Мирослав Рашков Президентът подписа указ за прекратяване на правомощията му Класират наново вече одобрени 2500 блока за саниране заради преоценка Класират наново вече одобрени 2500 блока за саниране заради преоценка Засегнати ще бъдат и резервните списъци От утре влизат продажбите на картите за градски транспорт в Бургас на цена от 1 евро От утре влизат продажбите на картите за градски транспорт в Бургас на цена от 1 евро Мярката е по предложение на кмета Димитър Николов и цели да насърчи учениците и студентите да използват повече обществения превозвач
Кьовеши поиска уволнението на българския европрокурор Кьовеши поиска уволнението на българския европрокурор Окончателното решение може да вземе Съдът на ЕС Ryanair орязва полети Ryanair орязва полети Очакваната промяна ще доведе до премахването на близо 3 милиона места Колко плаща шефът на ChatCPT на ключови служители, базови заплати до 685 000 долара годишно Колко плаща шефът на ChatCPT на ключови служители, базови заплати до 685 000 долара годишно Федерални документи показват колко получават изследователи, инженери и продуктови специалисти в компанията на Сам Алтман Корнелия Нинова се скарала с Крум Зарков заради "третия пол" Корнелия Нинова се скарала с Крум Зарков заради "третия пол" Разделихме се колегиално и възпитано, но заради сериозни различия във вижданията ни по политически въпроси, призна Нинова  Русия разруши щаба на Черноморския флот в Севастопол Русия разруши щаба на Черноморския флот в Севастопол Сградата беше бомбардирана от Украйна още през 2023 г., но руснаците не я пипаха като символ на „града герой“  Демократите в САЩ признаха, че нелегалните чужденци са им по-важни от американците Демократите в САЩ признаха, че нелегалните чужденци са им по-важни от американците Според Тръмп правителството трябва да защитава гражданите на САЩ, а не незаконните имигранти Турски изтребител се разби до магистрала (Видео) Турски изтребител се разби до магистрала (Видео) Министерството на отбраната обяви пилота за „мъченик“  Мигрант нокаутира бяла ирландка в центъра на града (Видео) Мигрант нокаутира бяла ирландка в центъра на града (Видео) Полицията е в задънена улица. Моли за помощ при издирването му  Песента „Югославия“ предизвика политическо напрежение преди сръбската селекция за Евровизия 2026 Песента „Югославия“ предизвика политическо напрежение преди сръбската селекция за Евровизия 2026 Социалната мрежа X профил с името „Eurovision Kosovo“ обвини Сърбия, че не може да отдели политиката от конкурса Млади палестински художници превръщат руините на Газа в изкуство Млади палестински художници превръщат руините на Газа в изкуство Паралелно с уличното изкуство, други творци търсят алтернативни пространства за изява
Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Пеевски е притеснен. Превърнал е хотел ''Берлин'' в бункер, в който хока хора от съдебната система Виц на деня Виц на деня На презокеански кораб:
- Защо обличаш дамска нощница, нямаш ли пижама?
- Имам, но нали по време на корабокрушение спасяват първо жените!
Виц на деня Виц на деня - Г-не, гледам Ви талона и виждам, че често имате вземане-даване с КАТ!?
- Напротив, само даване съм имал, вземане не съм имал никога...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук В семейство на потомствени дърводелци, първите десет пръста са млечни.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори