Водата в община Царево все още не е годна за пиене
Вчера са взети нови проби
Водата от чешмите в засегнатите райони от наводнението в Община Царево не отговаря на изискванията за питейна вода. Това обявиха от Регионалната здравна инспекция (РЗИ) в Бургас.
Резултатите от последното пробонабиране от централната водопроводна мрежа за химични и микробиолгогични показатели не съответстват на изискванията на Наредба 9 за качество на водата, предназначена за питейно-битови цели.
Завишени са показателите за колиформени бактериии, ешерихия коли, ентерококи, показателите по мътност, цвят и вкус.
Вчера са взети нови проби.
РЗИ-Бургас препоръчва водата от централното водоснабдяване в населени места и къмпинги, където са констатирани отклонения, да не се използва за пиене и приготвяне на храна. Забраната ще продължи до получаване на трайни, последователни лабораторни резултати, съответстващи на изискванията на Наредба 9.
В сряда Българският Червен кръст предостави още 20 тона бутилирана минерална вода за засегнатите от наводнението населени места в Община Царево, изпратена от частни фирми. Тя е разпределена в определените за целта пунктове, намиращи се в кметствата на населените места.
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
Задържаният за тройното убийство в Угърчин отрича да е извършител, съвестта му била чиста
Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци
Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата
Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват
Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа
Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор
Слиза ли Гала от ефир? Истината за рекордно дългата й ваканция
В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче
Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“
Кола се вряза в кабинета на дентална клиника
