×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Така се строеше през соца - асфалт от 58 см


15 Август 2023, Вторник, 09:00 ч.
Автор: Флагман

Дали в днешно време някой някъде в България полага такъв асфалт, питат риторично хората

При изкопни дейности за полагане на водопроводни тръби по централната улица “Шишманово кале“ в село Липница, строителите и местните с изненада констатират, че асфалтовата настилка от 80-те години на миналия век e с дебелина 58 см, пише Ботевград ком.

“Дали в днешно време някой някъде в България полага такъв асфалт?“, питат риторично хората.  Като всеки мащабен ремонт, и този в Липница причинява на собствениците на имоти и постоянно живеещите там временни неудобства – запрашеност, невъзможност за преминаване на автомобили и тежкотоварни превозни средства в централната част на селото, но пък предстои да бъде решен един от най-наболелите проблеми на това населено място – системното безводие. 

Новият водопровод ще снабдява с вода по-ниската и централната част на Липница, както и част от Елов дол. Миналата година и двете села бяха на воден режим. Наскоро бе възстановен напълно унищоженият от наводненията през юни каптаж “Езерото“ в Липница. Поради тази причина 36 домакинства останаха без вода. 

Предстои прокарване на водопровод с дължина 800 метра по улица “Пантелеймон“ в селото и нови отклонение към къщите по нея. 

Междувременно продължава ремонтът на пътя Липница – Елов дол, който се извършва по проекта за ремонт и реконструкция на общински пътища, изготвен от Община Ботевград и финансиран от Държавен фонд “Земеделие“.

Участъкът е с дължина от около 4 км. и обхваща пътя Новачене – Липница - Липница – Елов дол. Изпълнител на обекта е софийската фирма “Вера строй“. Подизпълнителите, които извършват изкопните дейности, са от село Змеица – община Доспат.

Хората от Липница благодарят на строителите за професионализма, усърдието и отговорното отношение към възложените дейности.   

Припомняме, че по проекта за ремонт и реконструкция на общински пътища се ремонтира главната улица във Врачеш, а тротоарите покрай нея се изграждат със средства от собствени приходи на Община Ботевград.

Проектът предвижда ремонт на отсечката между Новачене, Боженица и разклона за Елов дол; пътя Ботевград - Зелин – от  кръстовището с ул. „Захари Стоянов“ до обръщалото при складовете и изграждане на защитни тръби по дължина на всеки един ремонтиран участък.

Ще бъдат изградени и тротоари по пътя за Зелин и по пътя Новачене – Боженица/Боженица – общинска граница Ботевград – Роман. Общата стойност на проекта е 5 806 000 лева. 


В категории: Ретро Флагман


Флагман.БГ Как Макрон ще докаже, че жена му е жена Как Макрон ще докаже, че жена му е жена 18/09/2025, Четвъртък 12:00 5
28
Коментара по темата
28.
Професорът
22.08.2023 11:35:50
0
1
Защо не помислите първо , по времето на соца ни учеха кое как се прави и тогава всичко си беше качествено .
Забравихте ли че имаше един печат с КК ?
Сега не че не знаем кое как се прави но тук важи новият закон който гласи -При меда да работиш и да не си оближеш пръстите .....!!!
Такива закони през тия нови времена излязоха че не можем да не се съобразяваме с тях .
27.
Хахахаха
15.08.2023 20:44:51
1
2
Добре де сега фирмите дето лапат милионите, са собственост на хора от големите преди 89 или на техни деца, защо не слагат 60 асфалт?
26.
Нямаше ток защото....
15.08.2023 16:05:37
0
2
....потреблението беше 13 мегавага а сега е 7......
25.
До 23
15.08.2023 14:27:48
5
3
Овчарче,бе ток нямаше,ти видео си пускал
Имаше три Коректна със западна стока и това беше светлината в тунела..
Беше толкова "хубаво",че на границата стреляха на месо по тия,които искаха да избягат в гнилия капитализъм.
Айде благодарим за рекламата на социализЪма, ама Няма нужда!
24.
of ХХ
15.08.2023 13:46:09
5
1
Дам кадърни сме и затова България никога не е била с по-висок БВП от сега , за разлика от мизерията на фалиралия комунизъм . 90% от населението пътува и може да пътува по цял свят, кара нормален- неруски автомобил, някои живеят дори луксозно, без да се налага да са АБПФК боклуцие . За МРЗ ревете главно 10 % русоробски отрепки от вгъзраждании въпреки, че ревете и се оплаквате от ЕС, не отивате в пРосия на хубавото, а докато псувате ЕС прибирате еврата докато карате камиони из фалирала Германия , миете задници на баби в пропаднала Италия и Гърция и берете ягоди в потънала Англия....ами русодебили сър.
23.
Овчарчето Калитко
15.08.2023 12:35:36
4
3
Няма да оставяме соца, как така! Тогаз беше най-хубаво, такива рибай-стекове ядохме по ресторантите с немска бира, струваха стотинки, коли, швепсове, уискита, всичко се лееше за жълти стотинки по десетките модерни ресторанти. След това се прибираш в четиристайния си апартамент или къща, пускаш си телевизийката, видеоцето, звъннеш да си поръчаш храна от РСВ-то, пак за стотинки.. Плюс едно стекче Боро от бакалийката пред блока, да си пафкаш с кеф пред телевизора. Ехххх, пак ми се напълниха джобовете с твърда валута, като се присетих, не знам защо...
22.
Цоца
15.08.2023 12:24:40
1
6
Да остави соца
Дай палатите на ДПС
Дето построиха за 33 г от 1989
21.
Jsjeje
15.08.2023 11:23:03
2
3
Оставете го соца. Вижте римляните какви пътища са строили.
20.
Овчарчето Калитко
15.08.2023 11:04:53
5
5
Бай Тошо колкото магистрали построи, вие не можете мантинелите да им боядисате сега! Хиляди километри, тонове асфалт, стотици места за почивка и модерни бензиностанции Петрол. Карахме си Мерцедесите по тях като арабски шейхове, от София до морето за два часа и 32 минути. Това 1972 година. После стана и по-бързо с новата Лада седмица с 5 скорости. Колко хубаво беше, само като си спомня и джобовете ми се пълнят с твърда валута, не знам защо...
19.
ХХ
15.08.2023 11:03:39
4
2
До 8

"Сега в капитализма и демокрацията сте фалирали само русоробчетата" - то затуй 90% гласуват за ЕС очаквайки да им ДАДАТ "европейска МРЗ". Шот европеидите СТЕ много кадърни.
Пре'б'и ли днес мръсната комунистка - баба си да и вземеш пенсията та да си купиш цигаи?
18.
ХХ
15.08.2023 11:01:07
4
3
До 6

" че за да си вдигнеш гъза от с.Атанасово до с.Добруджанка е трябвало да изпишеш една кофа мастило" - и пак така... спри с падо-то. Опасно е.
17.
ХХ
15.08.2023 11:00:10
3
4
До 6

"... строили са го хората, които са давали по шест и по девет месеца задължитела строителна повинност" - пак си се друсал с нещо....
16.
Дядо Шишарко
15.08.2023 10:52:27
6
4
Я щяф да забравя, Тато построи един мост над Дунав, за 45години, и Бойко втори за 4 години. Шарлатаните щяха да строят още 4 моста, но откраднаха за 5 мосата бря, без да започнат поне един
15.
Дядо Шишарко
15.08.2023 10:49:11
2
4
Ко не, Електра е много точна, покажете ми 1 метър магистрала, която да е построена от някой друг, а не от Тато и Бойко бря.
14.
Електра - до 11
15.08.2023 10:45:43
3
6
- може да се е крало но се е и строяло, при Краднелия и шарлатаните на Крадеф само се е крало...
13.
Bbb
15.08.2023 10:37:54
4
10
Хи хи хиии.Точно демокрацията ще ви върне вас евроатлантиците да яздите магарицата на село.
12.
Електра
15.08.2023 10:36:25
5
3
Ха ха ха, асфалта се е полагал директно върху калта. В Русия още карат по пътищата на Хитлер без ремонт...
11.
един
15.08.2023 10:23:13
7
7
Това май е някакъв виц. При социализма (и при ГЕРБ) се строеше най-некадърно, но за сметка на това с най-много кражби. Банкянската тиква надмина правешкия каскет.
10.
Мдааммм
15.08.2023 10:05:45
6
4
Ако това е снимката по случая треба да съм сляп щото не 50,а 5 см асфалт виждам!
9.
ss
15.08.2023 09:52:48
13
9
Ама че тъпотия....Другарите за 50 години не сколасаха да направят 300 км, магистрала, ама иначе....Половин метър асфалт полагали.. Даже, западногерманските строители са идвали в соц. БГ на специализация..Да се учат тез некадърници, дето един аутобан не са направили ...
8.
До 5
15.08.2023 09:48:49
10
4
Сега в капитализма и демокрацията сте фалирали само русоробчетата, дето сте главно мизерни мързеливци свикнали по комунизма да ви дават наготово и да крадете на дребно. Сега не ви харесва щото преди беше еднакво мизерно за всички, а сега някой живее по-добре, друг по-зле и се пръскате от злоба.
7.
уе
15.08.2023 09:46:13
10
7
Да то щото строяха гнусните комундели, добре, че македонска фирма дойде да направи пътя от ветрен нагоре, който участък още не е мръднал, за разлика от останалите пътища правени по комунизма и от комунистическите ДС крадци дето ни управляват последните 30 години.
6.
Мутафчиев
15.08.2023 09:34:41
7
24
Не ви е проблем демокрацията, а че синовете и внуците на ония шлифери дето крадяха, сега крадат на свой ред. И не го е строил СОЦ-ът, строили са го хората, които са давали по шест и по девет месеца задължитела строителна повинност, охлюви, забравихте ли как обикаляхте по бригадите да бъхтите селянките, това ли ви липсва или не го знаете това, щото повечето мрънкачи сте облъчени тридесет годишни пръдльовци, на които бабите и дядовците пълнят главите с глупости и пропускат малката подробност, че за да си вдигнеш гъза от с.Атанасово до с.Добруджанка е трябвало да изпишеш една кофа мастило. Лешпери, не ви пречи демокрацията, мързелът ви е много.
5.
до 4
15.08.2023 09:20:38
10
12
Че сега в капитализма и демокрацията не сме ли фалирали?
4.
Ути
15.08.2023 09:19:35
10
22
Въпроса е ,че всичко това което го има ви го даде соца и ви изучи същия този соц,а вие сега не можете и дори като основа да го ползвате за да градите нагоре.
3.
Морски
15.08.2023 09:11:25
9
21
Аз пък при няколко ремонта на 3-то класни пътища с удивление съм установявал, че соц. пътя е бил с обща дебелина 10 см. ( асфалт плюс основа).
Друг е въпроса 50 см асфалт дали отговаря на някакви стандарти в пътното строителство - най-вероятно НЕ.
По-внимателно с тези незаслужени хвалби на соца, ако не толкова хубав, нямаше да фалира.
2.
Мутафчиев
15.08.2023 09:06:42
12
21
Стига сте се дървили на този СОЦ, профил с 58 см асфалт е абсурдно много дори за магистрала (без да броим пътната основа), асфалтът е жив, той пълзи, свлича се, деформира се, работата на основата е да го държи на място, а асфалт с над 50 дължина не върши друга работа освен да натоварва допълнително пътната основа. Това е малоумщина.
1.
xx
15.08.2023 09:06:37
15
0
Bcички магистрали построени от ГЕРБ са с асфалтово покритие от 1 метър.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Държавата заделя над 1,5 млн. лв. за спасяване на Рибарското училище в Созопол Държавата заделя над 1,5 млн. лв. за спасяване на Рибарското училище в Созопол Проектът осигурява изграждане на временна укрепваща конструкция, която ще стабилизира сградата, без да натоварва допълнително компрометираната конструкция На вниманието на Джокович! Камелия ще гостува на Фестивала на семейството в Полски извор На вниманието на Джокович! Камелия ще гостува на Фестивала на семейството в Полски извор Тази година програмата е страхотна Прокурорският син се оказа с криминално досие - за дрога, грабеж и съпротива срещу полицай Прокурорският син се оказа с криминално досие - за дрога, грабеж и съпротива срещу полицай Той е направил пълни самопризнания за наркофермата в с. Драка Баща и син от Царево дариха уникална пейка за кърмачки на Общината Баща и син от Царево дариха уникална пейка за кърмачки на Общината Царево стана първият град в България с пейка, създадена специално за удобство на кърмещите майки Коса“ – култовият мюзикъл на Опера Пловдив за първи път в Бургас на 24 септември Коса“ – култовият мюзикъл на Опера Пловдив за първи път в Бургас на 24 септември Спектакълът ще започне от 19 часа в Летният театър Вижте как конвоираха до съдебната зала прокурорския син от Бургас Вижте как конвоираха до съдебната зала прокурорския син от Бургас Срещу него има две повдигнати обвинения - за отглеждане и държане на марихуана, прокуратурата го иска за постоянно в ареста Бойко Борисов: Болят ме коленете, няма да ходя пеша. Утре ще искат да се включа в обиколката на Витоша Бойко Борисов: Болят ме коленете, няма да ходя пеша. Утре ще искат да се включа в обиколката на Витоша Всеки ден идвам 40 км от Банкя дотук и се връщам. Как да ходя пеша?, риторично запита Борисов Таксите за преминаване през Босфора и Дарданелите скочиха 7 пъти за 2 години Таксите за преминаване през Босфора и Дарданелите скочиха 7 пъти за 2 години Много корабни компании се ориентират към Трансантарктическият транспортен коридор Стана ясно кой е починалият полицай от протеста на ПП тази сутрин Стана ясно кой е починалият полицай от протеста на ПП тази сутрин Той е баща на две деца и се отличава с дългогодишна служба и сериозен професионален опит Политическа буря в НС след трагедията с починалия полицай в София Политическа буря в НС след трагедията с починалия полицай в София „Днес вие с безумните си действия убихте един доблестен полицай и разплачете неговите близки", каза Калин Стоянов
Мелания Тръмп говори високо и ясно в ярко жълто на държавния банкет във Великобритания Мелания Тръмп говори високо и ясно в ярко жълто на държавния банкет във Великобритания Кейт Мидълтън и Мелания Тръмп предприеха различни подходи към модата в замъка Уиндзор   Байдън закъса с парите - няма желаещи за лекциите му по $500 000 Байдън закъса с парите - няма желаещи за лекциите му по $500 000 Основната причина е ниската му популярност сред американската публика Нещо невероятно ще се случи с Дупката в центъра на Бургас Нещо невероятно ще се случи с Дупката в центъра на Бургас Осмото издание на фестивала ще се проведе от 6 до 8 октомври и ще представи творби на автори от България, Германия, Франция, Украйна и Унгария Как Макрон ще докаже, че жена му е жена Как Макрон ще докаже, че жена му е жена Семейство Макрон е завело дело за клевета срещу американската инфлуенсърка Кандис Оуенс, след като тя многократно е разпространявала в социалните мрежи своето убеждение, че Бриджит Макрон е родена мъж Netflix пак ни прави на абдали - избра Абдала за ролята на шведския крал Густав III Netflix пак ни прави на абдали - избра Абдала за ролята на шведския крал Густав III Монархът на Швеция, убит през 1792 г., оживява в нов сериал на Netflix, но изборът на актьора предизвика буря от възмущение Трима полицаи са убити в престрелка, други двама са в критично състояние Трима полицаи са убити в престрелка, други двама са в критично състояние Кървавият екшън се случи в САЩ Тревожно - 253 земетресения до гръцки остров в рамките на денонощие Тревожно - 253 земетресения до гръцки остров в рамките на денонощие Много хора решиха да спят на открито, сеизмолози не са сигурни дали предстои по-сериозен катаклизъм Горещи страсти за Девата, а Овенът да не се бори с чувствата Горещи страсти за Девата, а Овенът да не се бори с чувствата Хороскоп за деня – 18 септември 2025, четвъртък Украинец изнасили брутално млада жена, блъскайки й главата в земята Украинец изнасили брутално млада жена, блъскайки й главата в земята Пострадала от деянието е млада жена Капитан на Звезда почина на терена Капитан на Звезда почина на терена Медиците съобщиха, че причина за смъртта му са последици от сърдечен удар
Васил ТЕРЗИЕВ Васил ТЕРЗИЕВ Хубавите градове имат хубави общества, не само хубави тротоари и градинки Виц на деня Виц на деня - Докторе, боли ме главата!
- Ама госпожо, аз да не съм мъжът ви!
Виц на деня Виц на деня Първа среща. Разговорът не върви. Тя:
- Кажи ми нещо смешно...
- Е, ти пък веднага за заплатата ми питаш.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Има два вида мъже: такива, които могат да качат хладилник до десетия етаж и такива, които могат да платят за това.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори