×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Байдън иска от Конгреса 13 млрд. долара за Украйна и 12 млрд. долара за бедствията


Байдън иска от Конгреса 13 млрд. долара за Украйна и 12 млрд. долара за бедствията
Джо Байдън настоява САЩ да продължи да подкрепя украинския народ
11 Август 2023, Петък, 07:25 ч.
Автор: Флагман.Бг, снимка: ua.depositphotos.com/УНiАН

Много е вероятно е републиканците да се обявят против и „да спрат кранчето“

Администрацията на президента на САЩ Джо Байдън поиска от Конгреса да предостави повече от 13 млрд. долара спешна помощ за отбрана на Украйна и допълнителни 8 млрд. долара за хуманитарни нужди до края на годината, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА.

Пакетът включва и 12 млрд. долара за попълване на федералните фондове за борба с бедствията в САЩ след смъртоносния климатичен сезон на горещини и бури, както и средства за засилване на контрола по южната граница с Мексико, включително пари за ограничаване на потока от смъртоносен фентанил. Общо пакетът е на стойност 40 млрд. долара.

Въпреки че последното подобно искане на Белия дом за финансиране на Украйна беше лесно одобрено през 2022 г., този път има различна политическа динамика, посочва АП.

Политическото разделение по въпроса нарасна, като ръководената от републиканците Камара на представителите е изправена пред огромен натиск да демонстрира подкрепа за лидера на партията Доналд Тръмп, който е много скептичен към войната. А американската подкрепа за усилията бавно се смекчава.

В писмо до председателя на Камарата на представителите Кевин Маккарти директорът на бюджетната дирекция на Белия дом Шаланда Йънг призова за бързи действия, които да доведат до изпълнение на "ангажимента на САЩ към защитата на родината на украинския народ и към демокрацията по света", както и на други нужди.


В категории: Войната в Украйна


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
6
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Варна под заплаха от воден срив Варна под заплаха от воден срив 19/03/2026, Четвъртък 09:31 1
Тервел ИЛИЕВ Питка със сирене и яйца Питка със сирене и яйца 18/03/2026, Сряда 21:20 0
Тервел ИЛИЕВ Коя зодия има най-силна интуиция Коя зодия има най-силна интуиция 18/03/2026, Сряда 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ Боб чорба по стара рецепта Боб чорба по стара рецепта 18/03/2026, Сряда 20:20 0
Флагман.БГ Ползите от ежедневното ходене пеша Ползите от ежедневното ходене пеша 18/03/2026, Сряда 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Коя зодия е с най-труден характер Коя зодия е с най-труден характер 18/03/2026, Сряда 19:40 1
6
Коментара по темата
6.
Ах
11.08.2023 13:04:03
3
3
Тоя съвсем откачи!!!Да пренебрегне собсвеният си народ за да си напълни джоба.8 милиарда за пострадалите от разл.природни бедствия американци и 12 за укронацистите!Тоя изкуфял дъртак трябва да бъде съден за държавна измяна!Абсолютно шкарто и той и синът му.
5.
Сте ако обича дедото да дари малко и той кинти....
11.08.2023 12:22:54
2
3
Аре нека първо да върне онези близо 20млн. които той и синът му да загубили от Украйна под формата на комисионни срещу търговия с влияние. Това го има черно на бяло в банковите извлечения на банките, където са идвали траншовете. Ей така да ги дари на бедния украински народ. Пък после нека пак иска 13млрд. от данъкоплатците.
4.
Jo Banana
11.08.2023 09:19:27
1
2
Za Philadelphia kensington ave nqma $
Za oneq ima 13 miliarda
3.
Така
11.08.2023 09:17:26
4
6
и не можах да ги разбера украинците, защо направиха Бандера свой национален герой, който се бил борил за независимост на Украйна през 1939 год.!
А не направиха такъв Ленин- нали той е създал Украйна през 1924 год. макар и с едничката цел да получи още един глас в ОН ?
Или пък поне Хрушчов да бяха направили герой- нали той подари Крим на Украйна през 1956 год, по основателната причина, че самият Хрушчов си беше украинец !
2.
Е, като се има предвид
11.08.2023 09:07:38
4
8
че от тези 40 милиарда поне 3-4 ще отидат при синчето байдъново, защо пък да не поиска човека ?!
1.
Ddd
11.08.2023 08:47:23
4
7
Те ще те подкрепят оооооще мааалко.....
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Москов събра бизнеса в Бургас и отсече: „Синя България“ ще е изненадата, време е за кордон и срещу Пеевски, и срещу Радев Москов събра бизнеса в Бургас и отсече: „Синя България“ ще е изненадата, време е за кордон и срещу Пеевски, и срещу Радев Съпредседателят на "Синя България" представи и водача на листата на Коалицията за Втори МИР-Бургас Пастори на предизборен лов, 40 арестувани при акция срещу купуването на гласове Пастори на предизборен лов, 40 арестувани при акция срещу купуването на гласове Между 50 и 150 евро вземат продажните гласоподаватели Оператор на ел.тротинетки под наем в Бургас предлага компромис - ограничават скоростта им между 00:00 и 05:00 ч. Оператор на ел.тротинетки под наем в Бургас предлага компромис - ограничават скоростта им между 00:00 и 05:00 ч. Оперативният мениджър на „Болт” е изпратил аргументирано писмо до ОбС, вижте го Думите на Азис за Фреди Меркюри предизвикаха буря: Той е един шизофреник, който подскача, вика и крещи Думите на Азис за Фреди Меркюри предизвикаха буря: Той е един шизофреник, който подскача, вика и крещи Изказване на краля на фолка в „Като две капки вода“ отприщи вълна от реакции и остър дебат онлайн Ограничават активната лента в тунел „Витиня“ към Варна Ограничават активната лента в тунел „Витиня“ към Варна Трафикът в тръбата за Варна ще минава по изпреварващата лента до 15 ч. на 20 март заради ремонт по дренажната система Каква символика видяха партиите в номерата на изборната бюлетина Каква символика видяха партиите в номерата на изборната бюлетина ЦИК разпредели номерата за изборите на 19 април Секретар на СИК отива на съд за преправяне на изборни резултати Секретар на СИК отива на съд за преправяне на изборни резултати Обвиняемият е привлечен към наказателна отговорност за три престъпления при изборите през 2024   Енергийната комисия подкрепи решение България да поиска временно спиране на търговията с емисии в ЕС Енергийната комисия подкрепи решение България да поиска временно спиране на търговията с емисии в ЕС Проектът задължава МС да постави темата на Европейския съвет на 19 и 20 март на фона на ръст на енергийните цени и спор в ЕС за бъдещето на въглеродния пазар ЕК даде насоки за прилагане на правилата за внос на газ в ЕС ЕК даде насоки за прилагане на правилата за внос на газ в ЕС Мярката цели да предотврати забавяния в доставките на природен газ при напрежението около Ормузкия проток, без да променя плана за спиране на руския внос Радев ще се бори с 21, ГЕРБ са 15, ИТН - номер 1 Радев ще се бори с 21, ГЕРБ са 15, ИТН - номер 1 На предстоящия вот ще участват 14 партии и 10 коалиции    
Мощна експлозия в Рияд, пламъци и над Рас Лафан след ирански удар Мощна експлозия в Рияд, пламъци и над Рас Лафан след ирански удар Властите в Техеран се заканиха да изгорят до основи цялата петролна инфраструктура на противника в отговор на ударите по ирански нефтени съоръжения В тази страна въведоха 4-дневна работна седмица заради Иран В тази страна въведоха 4-дневна работна седмица заради Иран Вcяĸa cpядa щe бъдe пoчивeн дeн дo втopo нapeждaнe Полша планира забрана на телефоните в училище за ученици под 16 години Полша планира забрана на телефоните в училище за ученици под 16 години Министърът на образованието Барбара Новацка обяви старт от 1 септември 2026 г., а отделно се подготвя и ограничение за достъп до социални мрежи за деца под 15 години Арестуваха невинен заради грешка на изкуствен интелект Арестуваха невинен заради грешка на изкуствен интелект Система за лицево разпознаване го обърква с крадец, задържат го 10 часа Летище Берлин спря 445 полета заради стачка  Летище Берлин спря 445 полета заради стачка  Засегнатите пътници са около 57 000, докато трудовият спор обхваща и градския транспорт в Мюнхен Войната ескалира: Нетаняху е разпоредил на армията си да избива всички ирански лидери Войната ескалира: Нетаняху е разпоредил на армията си да избива всички ирански лидери Междувременно Иран обеща отмъщение, докато подготвя погребението на шефа на службите за сигурност Али Лариджани Зеленски се оплака: Войната в Иран отклонява световното внимание от Украйна Зеленски се оплака: Войната в Иран отклонява световното внимание от Украйна Преговорите за мир постоянно се отлагат. Причината е една – войната в Иран, посочи Зеленски Попадна ли Америка в капана на Али Хаменей Попадна ли Америка в капана на Али Хаменей Преди да бъде убит, аятолахът одобрил бойния план и всичко се развива по неговия сценарий Тръмп: Ако не бяхме ударили Техеран, щеше да има ядрена война Тръмп: Ако не бяхме ударили Техеран, щеше да има ядрена война Техеран получи предложение за прекратяване на огъня чрез двама посредници, но новият върховен лидер Моджтаба Хаменей го отхвърли Да си гей в Иран е забранено, освен ако не си във властта Да си гей в Иран е забранено, освен ако не си във властта На калъп с младо момче там бе хванат дори човекът, натоварен да лови хомосексуалисти и да ги праща на бесилото
Доналд Тръмп към съюзниците: Доналд Тръмп към съюзниците: Помогнете ни, или ще видите „много лошо бъдеще“ Виц на деня Виц на деня Във влака кондуктор пита блондинка, пътуваща с куче:
- За кучето платихте ли?
- Не! Подарък ми е за рождения ден.
Виц на деня Виц на деня Двама воайори си говорят:
- Какво ще правим в петък?
- Ще видим…
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Тъкмо се помирих с родата и айде пак избори…
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори