Контраатаката започва, твърдят от кабинета на Зеленски
Действията вече започнаха по границата от 1500 километра
Западните оръжия няма да се използват по цели в Русия, а единствено за освобождаване на окупираните от нея Донбас Крим, съобщи Михаил Подоляк. Съветникът на президента Зеленски Михаил Подоляк в интервю за италианския телевизионен канал RAI съобщи, че контранастъплението на въоръжените сили на Украйна е в ход, предаде УНИАН.
Действията вече започнаха по границата от 1500 километра, допълни още той.
В същото време Подоляк увери, че Украйна няма да използва западни оръжия срещу територията на Руската федерация, те ще са насочени единствено срещу руските сили, за да се освободят превзетите от тях Крим и Донбас.
„Ние не искаме да удряме територията на Русия, ние ще използваме оръжията, които ни дадохте, за да унищожим позициите на Руската федерация в окупираните от Москва територии, включително Донбас и Крим“, подчерта Подоляк, цитиран от УНИАН.
Какво ще значи да си дизайнер през 2026 г.-тенденции, AI и нови умения
Край на спекулата с краткосрочните наеми: идва нов жилищен модел
Разплащанията в брой изчезват в Швеция, но какви са неочакваните рискове
Най-големият хедж фонд в света мести позиции от Лондон в София
Белгия замразява заплатите на депутатите за четири години заради нарастващия бюджетен дефицит
Батерии с 1000 км пробег и 9 минути зареждане: новата роля на среброто в електромобилите
Деница Сачева: Удължителният бюджет ще бъде приет, заради БСП внесохме редовния
Асен Василев заплаши с нов протест, този път заради удължения бюджет
Разказ за доброто или как полицаи помогнаха на незрящо момче
Цените на петрола скачат след блокадата на Тръмп върху танкери от Венецуела
Кои са зодиите със силна интуиция
Млади художници от Бургас вдъхват образ поезията на Петя Дубарова

Не вяравам на укронастъплението, защото досега не се е случвало. Просто роцките солдати бягаха за здраве и се оттегляха към собстеената си граница и към кадирките които винаги са в тила и чакат супругите си нежни половинки, роцките солдати.
Вече няма да има "триъгълни операции" на частни фирми, които да изнасят снарядите, каквато беше схемата, докато Нинова беше министър на икономиката в кабинета "Петков"
Снарядите за Украйна официално и направо ще бъдат изнасяни за Украйна, при това в огромни количества - 200 000 само за контранастъплението на ВСУ през Юни
България е с вас!