"Вагнер" превзе Бахмут, Евгений Пригожин посвещава победата на убития Владлен Татарски
Над сградата на градската администрация ще се вее руското знаме, на което ще пише "Ще те помним с добро" в памет на взривения блогър
Над администрацията на Бахмут е издигнато руско знаме, заяви основателят на частната военна компания "Вагнер" Евгений Пригожин, цитиран от ТАСС и БТА.
"Зад мен е сградата на градската администрация. Това е руското знаме - (на Владлен Татарски, който загина в неделя при бомбен атентат в Санкт Петербург). На това знаме пише "Ще те помним с добро". Юридически ние взехме Бахмут", каза Пригожин, чиито думи са цитирани в канала на пресслужбата му в Телеграм, съобщава Нова телевизия.
Атентат в Санкт Петербург, убиха Владлен Татарски
Собственикът на "Вагнер" допълва, че командирите на частите на руските войски, които са превзели градската администрация и целия централен квартал, ще носят и издигат руските знамена.
По думите на Пригожин в западните квартали на Бахмут все още има украински войски.
Анджелина на път да спечели съдебната сага с Брад Пит
Петролът падна под $100 за барел
Роналдо вкара в гаража нов звяр - G-класа кабрио за 1,2 млн. евро
Все повече германци подкрепят ограничение на скоростта по магистралите
Готви се голяма промяна за учениците между 1 и 10 клас
Зуека се връща в България
Стефка Костадинова най-сетне призна Весела Лечева за шеф на БОК
МЗ създава електронен регистър на онкоболните
Гответе се за скърцане, удрят ни магнитни бури
ДБ ще бъде опозиция, без подкрепа за кабинета на Радев
"Прогресивна България" започва с промените: Планират смяна на Спецов
Лъжа ли бяха отношенията на Трифонова със Събков

https://youtu.be/QESktRh0430
Ей тва е истината. Аз самият съм отвратен от педофиломародерската на кремълското педерме, Да позволява на кадировци да насилват руцките клош солдати. Ама извратена работа, деградирали ублюдки. Опъват се помежду си, насилват жени и деца. И тези уж русо фили с какъв акъл викат тази армия, при жените и децата си?
Прости хора. Само да си представят как децата им пищят, ама явно въпросните индивиди са по-прости от талибаните.
https://iz.ru/1492685/2023-04-03/v-nak-zaiavili-ob-uchastii-spetcsluzhb-ukrainy-v-planirovanii-ubiistva-tatarskogo
Убийството на военния кореспондент Владлен Татарски е планирано от специалните служби на Украйна с помощта на ФБК (включено в регистъра на НПО-чуждестранни агенти и признато за екстремистка организация, чиято дейност е забранена в Русия). Това съобщи на 3 април в Националния антитерористичен комитет (НАК).
"Установено е, че терористичният акт, извършен на 2 април в Санкт Петербург срещу известния журналист Владлен Татарски, е бил планиран от специалните служби на Украйна", се казва в доклада.
Престъплението е извършено с участието на агенти измежду лицата, сътрудничещи на ФБК Алексей Навални (включени от Росфинмониторинг в регистъра на организации и лица, участващи в екстремистка дейност или тероризъм). НАК отбеляза, че негов активен поддръжник е задържаната Дария Трепова.
https://youtu.be/MaJJFca7xTk
Вчерашната информация беше по-подробна:
https://youtu.be/KimAu1uHwsc
Военните от 53-та бригада на Въоръжените сили на Украйна заявиха, че бригадата се приближава към катастрофално положение, повече от половината от бригадата са убити или изчезнали безследно.
Няма боеприпаси и оръжие, те настояват Залужни спешно да изтегли остатъците от бригадата от фронта, тъй като те нямат сили да отблъснат атаките на руската армия.
Други украински военни коментират кадрите:
„Това видео беше изпратено от нашите момчета от Авдеевка. Честно казано, страшно е за гледане. Нашите защитници са в откровено плачевно състояние. Много се надявам това видео, както и десетки други, да бъде видяно от военното ръководство на страната и то да накаже виновните. Междувременно, дръжте се, момчета...
Според съобщения в медиите, момичето в миналото е работило като продавачка в магазин, докато е наемало просторен апартамент на последния етаж на историческа сграда. Според Mash момичето е вербувано от "украински журналисти".
Погледнете списъка на пострадалите 31 човека - жени, мъже, деца:
https://mash.ru/text_translations/167747
Още едно подтвърждение:
"Следственият комитет потвърди задържането на Трепова, заподозряна в убийството на Татарски"
Известно е, че Трепова пристигна в Санкт Петербург в края на март. Тя каза, че е намерила работа за някои "украински журналисти", която се състои в предаване на колети от ръка на ръка.
Източник на РБК в МВР заяви, че операцията по елиминирането на блогъра е предварително подготвена и внимателно планирана. В него взеха участие няколко души. Ролите бяха разпределени между тях.
Според съобщения в медиите Трепова е задържан в друг апартамент под наем във Виборгски район на Санкт Петербург.
Признавам, наистина израстна, от късане на обеци до разбиване на глави с чук.
За конвенционална война са просто в плачевно състояние.
Да, имат ядрено оръжие, но използването му няма да им донесе никакво предимство.
Засега с него могат единствено въздържат НАТО от намеса. А, намеси ли се НАТО с тази държава е свършено.
Странно, НАТО води толкова войни, и никога не е ставало и дума за използване на ядрени сили, а тези още от първите си засечки, почнаха да го размахват срещу този и онзи.
Абсолютно пропаднаха в очите ми! Толкова се радвам че няма да ги виждам това лято .
Този орк има любопитна кариера:
започва като разбойник който къса обеци от ушите на жени, после десет години в затвора, след това личен готвач на Путин и шеф на частна армия, а сега вече и юрист стана.