×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Избират 12 кметове на кметства в страната, сред тях и в поморийското село Бата
  • Слънце с температури до 30° днес
  • Фериботът Свищов - Зимнич преустановява работа за неопределен период
  • Отровна риба балон във водите на Егейско море край Атина и Централна Гърция
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Мюсюлманското изповедание приватизира 11 дка в София за над 4 млн. лв.


Мюсюлманското изповедание приватизира 11 дка в София за над 4 млн. лв.
Имотът на ул. "Илиянско шосе" 12 е закупен заедно със седем сгради в него, намира се до стадиона на "Локомотив"
Ключови думи: мюсюлмани, АППК
09 Март 2023, Четвъртък, 19:00 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ, снимка: Google.com/maps

Търгът за държавния имот е бил на 2 март

„Мюсюлманско изповедание“ приватизира голям имот в София за над 4 млн. лв. Това показва справка на сайта за електронни търгове на Агенцията за публичните предприятия и контрол (АППК – бившата агенция по приватизация).

Парцелът е на ул. „Илиянско шосе“ №12 в район „Надежда“ и е с площ 10 996 кв. м. Приватизира се заедно с построените в него седем сгради. Статутът му към момента е държавна частна собственост. Ползвал се е като комплекс за научна и проектантска дейност, сочи справка в Кадастъра.

Най-голямата сграда е със застроена площ 1081 кв. м. Следващите три по размер са, съответно, 902, 440 и 311 кв. м. Другите три са под 100 квадрата.

Първоначалната тръжна цена е била 3 950 000 лв. без ДДС при стъпка на наддаване от 200 000 лв.

Мюсюлманското изповедание, изглежда, не е имало конкуренция. То е наддало с една стъпка и е спечелило търга, който се е състоял на 2 март, при цена от 4 150 000 лв.

Имотът е до жп линия в непосредствена близост до стадиона на „Локомотив“ (Сф) и Стоков базар „Илиянци“.

 


В категории: Животът


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
6
Коментара
6
Коментара по темата
6.
Няма
10.03.2023 07:47:32
0
5
Няма такава държава. Цял свят се чуди и се мае какво става в тая пуста България. Корупция става на всички нива , правителството работи организирано , а народа се оплаква , оплаква и накрая , айде за чужбината
5.
Аюа йес ве дий янки дии яхай
10.03.2023 03:01:54
0
4
Е след като софийският общински съвет типосва укрофлагчета, и именува разни места по поръчка на американците , защо да не разпродаде и на турците. Умнокрасавците ми те. Подготвя се терена за мигрантлъка. Вече се представят такива като Прея и Венци за местни, а по рекламите вървят дрехи с чернокожи. Да ви са честити и Родител 1 и Родител 3.14 и 49+ пола. Нищо че сме номер едно по смъртност.
4.
Bbb
09.03.2023 21:56:32
0
11
Ха ха хаааа На прошляците в таз държава им трябват джамии, а вие ги карате да честват 3 март.
3.
Х
09.03.2023 20:49:49
1
12
38 години от атентата на гара Буново! Радвам се ,че медия като вас го отрази!
2.
Allah E terroris
09.03.2023 19:16:35
9
11
Saborete vsi4ki jamii v sofia
1.
стабилна
09.03.2023 19:13:49
4
11
джамия ще стане
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Министърът на туризма Илин Димитров: Курортите ни са готови, но туристи няма Министърът на туризма Илин Димитров: Курортите ни са готови, но туристи няма Основният отлив на чуждестранни посетители се наблюдава на два от най-важните за българския туризъм пазари, каквито са германският и румънският Берем и ревем! Производителите на ягоди са с унищожена реколта Берем и ревем! Производителите на ягоди са с унищожена реколта Голяма градушка е унищожила посевите  "Шествие за семейството" е като "Българската Коледа" "Шествие за семейството" е като "Българската Коледа" При едната инициатива наивните даряват и част от средствата изчезват безследно, а при другата – ценностите се превръщат в национален спорт веднъж в годината София трепери за Евровизия 2027, а Бургас е фаворит за Европейска столица на културата София трепери за Евровизия 2027, а Бургас е фаворит за Европейска столица на културата В нова вселенска ситуация сме, която се отразява и конкретно на България, казва гадателят, предсказал авиокатастрофата над Алпите, пожарът във влака София–Кардам, войната между Русия и Украйна, отцепването на Крим Зверска катастрофа затапи пътя Бургас-Малко Търново, БМВ е с разбита предница (ВИДЕО) Зверска катастрофа затапи пътя Бургас-Малко Търново, БМВ е с разбита предница (ВИДЕО) Двамата водачи са откарани по спешност в болница, ранени са тежко В Бургас започна топ тенис събитието на сезона (ВИДЕО) В Бургас започна топ тенис събитието на сезона (ВИДЕО) Турнирът е благотворителен, 30% от всички събрани такси ще бъдат дарени за успешния старт в професионален и личен план на млади хора от областта Два свята, различни ценности: София Прайд срещу Шествие за семейството днес Два свята, различни ценности: София Прайд срещу Шествие за семейството днес Патриарх Даниил повежда едното Ще бъде ли Дара звездата на София прайд, финансиран от враговете на България Ще бъде ли Дара звездата на София прайд, финансиран от враговете на България Организаторите призоваха последователите си във Фейсбук, ако я искат на сцената, да я тагнат, но все още не са обявили официално дали ще пее утре „Бангаранга“ Километрично задръстване край Бургас заради необичайна спасителна операция Километрично задръстване край Бургас заради необичайна спасителна операция Униформени спряха стотици коли, за да спасят обитателите на „Пода“ от сигурна смърт под гумите на туристите Шестима се борят за кметския пост на "Средец" Шестима се борят за кметския пост на "Средец" Общо 28 009 души имат право на глас
Как призрачният мегакомплекс Коста дел Кроко край Царево се превърна в бетонен капан за милиони евро Как призрачният мегакомплекс Коста дел Кроко край Царево се превърна в бетонен капан за милиони евро Историята започва през 2006 година, когато руските инвеститори Константин Циганов и Андрей Панпурин обещават да вложат сто и десет милиона евро в проекта Брутално покушение в Мексико разкрива кървавата реалност зад блясъка на Световното първенство по футбол Брутално покушение в Мексико разкрива кървавата реалност зад блясъка на Световното първенство по футбол Убиха кмет София трепери за Евровизия 2027, а Бургас е фаворит за Европейска столица на културата София трепери за Евровизия 2027, а Бургас е фаворит за Европейска столица на културата В нова вселенска ситуация сме, която се отразява и конкретно на България, казва гадателят, предсказал авиокатастрофата над Алпите, пожарът във влака София–Кардам, войната между Русия и Украйна, отцепването на Крим Путин: Русия ще има система като Старлинк, никой не може да й нанесе поражение Путин: Русия ще има система като Старлинк, никой не може да й нанесе поражение Според него не Москва е започнала войната в Украйна. Той изтъкна, че осем години се опитвал да убеди противника за мирно решение на проблема в Донбас Исторически пробив или крехко примирие: САЩ и Иран приели текста за мирното споразумение Исторически пробив или крехко примирие: САЩ и Иран приели текста за мирното споразумение Новината обяви пакистанският премиер Шехбаз Шариф, а иранският му колега Арагчи потвърди, че Меморандумът за разбирателство „никога не е бил по-близо“ "Абсолютна" тапа на магистрала "Тракия" "Абсолютна" тапа на магистрала "Тракия" Освен плановите ремонтни дейности, има и пътен инцидент с аварирал ТИР в тунела "Траянови врата" Почина Дейвид Хокни - икона на попарта и съвременното изкуство Почина Дейвид Хокни - икона на попарта и съвременното изкуство Хокни е признат като един от най-значимите творци на XX и XXI век ЕС въвежда по-строги правила за контрол и прием на мигранти ЕС въвежда по-строги правила за контрол и прием на мигранти Рязко се увеличава ролята на граничните държави Ариана Гранде забрани на Белия дом да използва нейни песни в политически видеоклипове Ариана Гранде забрани на Белия дом да използва нейни песни в политически видеоклипове Поп звездата реагира остро срещу озвучаването на правителствени кадри за имиграцията с нейния хит от 2024 година Германка роди близнаци за трети пореден път без асистирана репродукция Германка роди близнаци за трети пореден път без асистирана репродукция Изключително редкият медицински феномен е регистриран в баварския град Фюрт, като семейството вече отглежда шест деца
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Обичам инфлацията! Много я обичам! Виц на деня Виц на деня В градският транспорт:
- Госпожице, ще ми отстъпите ли мястото си, че съм много уморен?
- Ами ако съм бременна?
- Няма как да сте бременна, крокодилите снасят яйца.
Виц на деня Виц на деня - Защо краката на човека миришат?
- Защото излизат от задника.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинският мъж не обича тежкия, силен грим. Той носи лек, дневен грим.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори