×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Полякът, останал невредим при пожара в "Планета", твърди, че вътре не е пален огън


Полякът, останал невредим при пожара в "Планета", твърди, че вътре не е пален огън
Казал пред полицаите, че не знае как е възникнал пожарът, но с другия мъж чули пукот отвън
30 Януари 2023, Понеделник, 15:03 ч.
Автор: Флагман.бг, снимки: Флагман.бг

В едномесечен срок пожаро-техническа експертиза ще установи причините за стихията, която изпепели една от оборотните чалготеки в града

В „Планета“ не е пален огън през нощта на 27 януари, когато внезапно в дискотеката лумна огромен пожар. В това се кълне бездомникът от полски произход, който бе в чалготеката и по чудо не пострада при пожара. Той вече е разпитан от разследващите и твърди, че е невинен. 

40-годишният полски гражданин отрича да е пален огън в конструкцията, каквито са основните подозрения. Твъри, че не знае как е възникнал пожарът. По думите му с другия мъж чули пукот отвън и изведнъж всичко пламнало. 

По информация на Флагман.бг пет дни преди това той е бил изведен от полицията след подаден сигнал, че в обекта има самонастанили се лица. Тогава полякът е подписал и предупредителен полицейски протокол, но след това се върнал.

В същото време стана ясно, че е назначена пожаро-техническа експертиза, която ще установи причините в едномесечен срок.

Припомняме, че на 27 януари около 05.16 ч. е получено съобщение за пожар в бившата дискотека „Планета“ на бургаския плаж. Към мястото на инцидента се отправили полицейски служители и три противопожарни автомобила със седем огнеборци, които неутрализирали огъня.

Всички версии за пожара в дискотека „Планета” (ОБНОВЕНА)

Извънредно! Голям пожар изпепели дискотека "Планета" в Бургас, има пострадал

Констатирано е, че от пожара дървената обшивка на сградата изгоряла почти напълно. Останала е само металната конструкция, върху която са били закрепени дървените елементи. По данни на последния ползвател на помещението, в сградата се съхранявало обзавеждане, столове, сепарета, кухненско оборудване и друг инвентар за функционирането на дискотека, но всичко е унищожено от пожара.

От инцидента пострадал един от двамата клошари, обитавали бившата дискотека. Това е 46-годишен мъж от Сливен, който с около 20 % изгаряния по краката, тялото и лицето е откаран за лечение в Клиниката по изгаряния във Варна. Причините за инцидента, както и стойността на нанесените щети са в процес на изясняване.


В категории: Крими


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
7
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Везенков наказа бившия си отбор Везенков наказа бившия си отбор 30/01/2026, Петък 08:20 1
Флагман.БГ Църквата отбелязва много важен празник Църквата отбелязва много важен празник 30/01/2026, Петък 08:00 0
7
Коментара по темата
7.
Томи Чинчири
30.01.2023 23:49:43
0
2
Обикновено такива фойерверки гърмят в края на договора !
6.
Каква оборотна чалготеки бе флегми
30.01.2023 18:44:41
0
6
От 2021 седи празен и не работещ тоя коптор ...
5.
None
30.01.2023 18:38:24
0
2
Дано нищо не направят, достатъчно заведения има по пясъка, но едва ли с тези корумпета навсякъде.
4.
Краварят Пожарникар
30.01.2023 18:14:15
0
11
Нормално, този краварник изработен от дървени отпадъци изначало е така проектиран, че бързо да изгори, когато стане финансово неизгоден. Ако са й взели застраховката и смятат да правят нова дискотека, дано поне този път сепаретата не са от пелети, по-трагична кочина не бях виждал в целия ми живот, даже за град като Айтос е обидно да направиш такава дискотека!
3.
До 2
30.01.2023 18:06:28
1
7
Толкоз ти разбира главата. Експертизите на пожар са най-трудните. Просто при палежа всичко е унищожено. А и в България няма абсолютно никакви експерти, които да се навият да правят тежки експертизи, а да вземат след година едни 500 лева. Полицията вече изнемогва от това.
2.
Най-лесното е
30.01.2023 17:21:34
2
14
да се установи дали палежа е умишлен и дали е използвана някаква запалителна течност или друга субстанция !
И за това въобще не е необходим цял месец - време достатъчно , ако палежа е умишлен да се покрият и заличат всички следи !
Но в България много обичаме експертизите, които се извършват от най-добрите експерти, притежаващи най-добрите експертизи. с най-експертното мнение и заключение !
Проблема е, че продължават толкова дълго, че накрая самите експерти забравят за какво по-точно е ставало дума....!
1.
*********
30.01.2023 16:14:21
0
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Община Царево подготвя нови общински жилища за хора в затруднение и специалисти Община Царево подготвя нови общински жилища за хора в затруднение и специалисти Инициативата цели социална подкрепа и привличане на кадри в здравеопазването, образованието и социалните услуги „Сънувам морето“ открива културната 2026 година в БХГ „Петко Задгорски“ „Сънувам морето“ открива културната 2026 година в БХГ „Петко Задгорски“ Първата изложба за годината в Бургаската художествена галерия съчетава визуално изкуство, музика, лекции и арт ателиета Рая Назарян отказа в НС да се отдава почит към жертвите на комунистическия режим Рая Назарян отказа в НС да се отдава почит към жертвите на комунистическия режим Председателят на парламента отхвърли предложението на народния представител Йордан Иванов от ПП-ДБ, тъй като искането му не било заявено преди началото на пленарното заседание България приема Белгия за Купа Дейвис на първия вътрешен клей корт у нас България приема Белгия за Купа Дейвис на първия вътрешен клей корт у нас Пловдив е домакин на историческия тенис двубой на 7 и 8 февруари в зала „Колодрум" Консултациите при президента навлизат в решаваща фаза Консултациите при президента навлизат в решаваща фаза Илияна Йотова провежда разговори с ръководството на Сметната палата за избор на служебен министър-председател   В УМБАЛ-Бургас спасиха дете, предозирало лекарство за епилепсия В УМБАЛ-Бургас спасиха дете, предозирало лекарство за епилепсия Лекарството е било продадено от аптекар без налична рецепта Илияна Йотова: Над век и половина българските читалища пазят паметта за миналото и отварят хоризонти за бъдещето Илияна Йотова: Над век и половина българските читалища пазят паметта за миналото и отварят хоризонти за бъдещето  Държавният глава поздравява читалищните деятели по повод 170 години от учредяването на Съюза на народните читалища България в топ 3 по скъп живот: Цените хвърчат, но заплатите пълзят България в топ 3 по скъп живот: Цените хвърчат, но заплатите пълзят КНСБ смята 1438 евро за минимум, повечето работещи остават под линията Извънредно! Мистериозно почина 21-годишният Николай М. Извънредно! Мистериозно почина 21-годишният Николай М.  Намериха го мъртъв в комплекс „Анжелика“ в Свети Влас Росен Плевнелиев стана монархист и скастри Румен Радев, че е абдикирал Росен Плевнелиев стана монархист и скастри Румен Радев, че е абдикирал Той е третият държавен глава в третото българско царство, който се отказва да е държавен глава, поясни президент 2012-2017 г.
ЕС подготвя 20-и пакет санкции срещу Русия ЕС подготвя 20-и пакет санкции срещу Русия Кая Калас обяви цел за въвеждане на новите мерки на 24 февруари с акцент върху морските услуги и енергийния сектор Американската армада е във водите на Близкия изток, но Иран не се предава Американската армада е във водите на Близкия изток, но Иран не се предава Техеран заяви, че въоръжените сили са с пръст на спусъка и готови за незабавен отговор Как Мюсюлманското братство превърна толерантността в оръжие срещу демокрацията Как Мюсюлманското братство превърна толерантността в оръжие срещу демокрацията Аржентина, отделни щати в САЩ и арабски държави го обявиха за терористична организация, либерална Европа още се колебае Илон Мъск призна в Давос: Имаме 9000 сателита в околоземната орбита, не сме засекли извънземни Илон Мъск призна в Давос: Имаме 9000 сателита в околоземната орбита, не сме засекли извънземни Основателят на Tesla и SpaceX коментира бъдещето на изкуствения интелект, роботите и липсата на доказателства за извънземен живот Поведение на Тръмп предизвика въпроси за самообладанието му Поведение на Тръмп предизвика въпроси за самообладанието му Президентът бе забелязан да отклонява вниманието си по време на ключови срещи, а европейски партньори изразиха притеснения относно стабилността му Джими Кимъл нарече филма за Мелания Тръмп „подкуп за 75 милиона долара“ Джими Кимъл нарече филма за Мелания Тръмп „подкуп за 75 милиона долара“ Лентата проследява пътя ѝ в навечерието на завръщането ѝ в Белия дом за втори мандат като първа дама и е планирана за световна кинопремиера на 30 януари 2026 г. Войната в Украйна: Близо 2 милиона са жертвите от двете страни Войната в Украйна: Близо 2 милиона са жертвите от двете страни От началото на пълномащабната агресия срещу територията си Украйна е загубила между 100 и 140 000 войници Германия дискутира бойкот на Световното първенство по футбол в САЩ заради външната политика на Вашингтон Германия дискутира бойкот на Световното първенство по футбол в САЩ заради външната политика на Вашингтон Политическото напрежение и въпросите за сигурността предизвикват сериозен дебат относно участието на европейски отбори в Мондиал 2026   Самолетна катастрофа в Колумбия отне живота на 15 души при полет от Кукута до Окана Самолетна катастрофа в Колумбия отне живота на 15 души при полет от Кукута до Окана Сред жертвите е и колумбийският конгресмен Диогенес Кинтеро, не са открити оцелели след трагедията   Лукойл се разделя с чуждестранните си активи след споразумение с американската Carlyle Лукойл се разделя с чуждестранните си активи след споразумение с американската Carlyle Руската петролна компания продава международния си бизнес, но запазва активите си в Казахстан
Илияна ЙОТОВА, президент Илияна ЙОТОВА, президент Политическите фигури не са решение за служебния кабинет
Виц на деня Виц на деня Той:
- В джоба ти намерих патрони и бележка на арабски.
Тя:
- Идиот, това са анални свещички и рецепта от доктора.
Виц на деня Виц на деня Докторе, не мога да издържам повече на тази диета! По време на с*кс отхапах на мъжа ми ухото!
- Бели кахъри, не повече от 40 калории.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук При младите самоубийството е зов за помощ, а при старите - само молба за смърт
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори