×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Чужди медии: Пентагонът получава стотици сигнали за НЛО


Чужди медии: Пентагонът получава стотици сигнали за НЛО
През май Конгресът проведе първото си изслушване по темата от повече от половин век насам
Ключови думи: пентагон, нло, сигнали, сащ
18 Декември 2022, Неделя, 08:15 ч.
Автор: Флагман.БГ

Разузнавателните служби на САЩ заявиха, че между 2004 г. и 2021 г. е имало 144 срещи с НЛО

Новата служба на Пентагона, създадена за проследяване на съобщения за неидентифицирани летящи обекти, е получила "няколкостотин" нови съобщения - но според служители на агенцията досега няма доказателства за извънземен живот, предаде БГНЕС, позовавайки се на Euronews. 

Службата за разрешаване на аномалии във всички области (AARO) е създадена през юли и отговаря не само за проследяването на неидентифицирани обекти в небето, но и под водата или в космоса - или потенциално за обект, който има способността да се движи от една област в друга.

Службата е създадена след повече от година внимание към неидентифицираните летящи обекти, които военните пилоти са наблюдавали, но понякога не са искали да докладват поради страх от заклеймяване.

Разузнавателните служби на САЩ заявиха, че между 2004 г. и 2021 г. е имало 144 такива срещи, като 80 от тях са били заснети от множество сензори, пише nova.bg.

Оттогава "имаме много повече докладвания", каза директорът на службата за аномалии Шон Къркпатрик. Когато бе помолен да определи количеството, Киркпатрик каза "няколкостотин".

До края на годината се очаква актуализиран доклад с конкретни данни за новите доклади.

Новата служба е създадена не само, за да проучи въпроса дали има извънземен живот, но и поради риска за сигурността, който представляват толкова многото срещи с непознати летящи обекти от страна на военни обекти или военни самолети.

През май Конгресът проведе първото си изслушване по темата от повече от половин век насам, като множество членове изразиха загриженост, че независимо дали обектите са извънземни или потенциално нова технология, летяща от Китай, Русия или друг възможен противник, те създават риск за сигурността.

Досега "не сме видели нищо, което да ни накара да смятаме, че някой от обектите е с извънземен произход", заяви Роналд Мултри, заместник-министър на отбраната по въпросите на разузнаването и сигурността. "Всяка неоторизирана система в нашето въздушно пространство считаме за заплаха за безопасността".

Службата също така работи по начини за подобряване на способността си да идентифицира непознати обекти, например чрез повторно калибриране на сензорите, които може да са фокусирани само върху познати противникови самолети или сигнатури на дронове, каза Мултри.

Една от причините за стотиците допълнително постъпили доклади може да е разяснителната работа, която службата е провела, за да дестигматизира докладването на потенциални срещи. Всяка служба също така е установила свои собствени процедури за докладване, заявиха от Пентагона.

Освен неидентифицираните обекти, има и много нови технологии - като бъдещите бомбардировачи и изтребители стелт, безпилотни самолети и хиперзвукови ракети, които се разработват както от САЩ, така и от Китай - които могат да бъдат сбъркани с НЛО.

Според официални лица новата служба координира действията си с Пентагона и разузнавателната общност на САЩ, за да получи сигнатури на американските технологии, за да изключи тези самолети или безпилотни летателни апарати. 


В категории: Животът


9
Коментара
Показа Анди (СНИМКА)
Показа Анди (СНИМКА) 15/06/2025, Неделя 21:20 0
Най-влюбчивите зодии са...
Най-влюбчивите зодии са... 15/06/2025, Неделя 20:00 0
9
Коментара по темата
9.
!!!
18.12.2022 18:24:57
0
2
Резервният план на кравари е холограма "атака от извънземни" ...
Ако започнете да виждате странни неща, просто си спомнете това.
8.
До сдухания русороб от психодиспансера 6
18.12.2022 15:57:42
2
0
Хахахахахахахаха, видяхме ги новите технологии от Иран и Северна Корея в Украйна ненормалник сдухан
7.
Питайте ги
18.12.2022 15:04:06
0
2
Който познава извънземно и се разбира с него, моля, да го помоли за малко ток, че тук свършва.
6.
Страхът е голяма работа
18.12.2022 13:35:06
4
4
Краварите пълнят гащите като се срещнат с новите технологии на Китай и Русия! Те могат само подмолно да разпалват войни да си пласират старото конвенционално оръжие и да гледат сеир отстрани! Като видят дебелия край и се насират !
5.
InoPlanetqn s ZiL
18.12.2022 12:52:05
1
0
Flagman i te polu4avat signali ot kocmoca 4e ne sa spirali daje

Samo anteni det nqmat na kitarite
4.
Секи момент
18.12.2022 12:25:07
0
0
Идат за мене, мене, мене, мене и тебе! Според мислещи ако някъде има 1000 слона, то на другите места има пропорционален брой в зависимост от територията :D Не е ли така, а :D Единствено от отва зависи май :D
3.
Кую
18.12.2022 11:44:56
2
2
Бай Дън ги праща.
2.
Ggg
18.12.2022 10:51:35
2
15
Същите хора, които тук вярват на боко мутрата и си мислят че рашките са втора военна сила в света.
1.
Ето такива
18.12.2022 09:20:52
4
15
Работи бяха влетели в спалнята на Борисов.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
„Бургас и морето“ удължава срока за участие – знак за липса на силни песни? „Бургас и морето“ удължава срока за участие – знак за липса на силни песни? Има още няколко седмици за приемането на нови песни, а причината може да е творческа суша Задава ли се сух режим? Казаните за ракия са пред фалит, но не заради еврото Задава ли се сух режим? Казаните за ракия са пред фалит, но не заради еврото Чудо невиждано стана тази пролет - за първи път акацията не цъфна, а това е страшно знамение, защото от нея се прави най-пивката огнена вода От Бургас до София с експрес или как за 55 години влаковете станаха по-бавни От Бургас до София с експрес или как за 55 години влаковете станаха по-бавни . Експресът "Чайка" още през 70-те минаваше това разстояние по-бързо В Слънчака пуснаха бира, по-евтина от минерална вода, само не питай каква е! В Слънчака пуснаха бира, по-евтина от минерална вода, само не питай каква е! Ресторантьори сигнализираха, че е невъзможно питието да струва 2 лева Любов за Скорпиона, а късметът се усмихва на смелите Везни Любов за Скорпиона, а късметът се усмихва на смелите Везни Хороскоп за деня – 15 юни 2025, неделя  Бургас догони София по търсене на имоти Бургас догони София по търсене на имоти Три квартала чупят рекорди по търсене и цени Търсят се нови директори в ключови училища в региона Търсят се нови директори в ключови училища в региона Свободни позиции в училища от Бургас, Айтос, Несебър, Карнобат и други Едно от момчетата, наръгани от Памела в Слънчев бряг е в кома, лекари се борят за живота му Едно от момчетата, наръгани от Памела в Слънчев бряг е в кома, лекари се борят за живота му Сестрата на пострадалия се свърза с Флагман.бг, за да разкаже потресаващи подробности за инцидента Тир удари каруца, уби коня Тир удари каруца, уби коня Катастрофата е станала в района на Бяла Слатина Първото издание на Ретро фестивала в Царево стартира с голям интерес Първото издание на Ретро фестивала в Царево стартира с голям интерес Арт улицата пред СУ „Н. Й. Вапцаров“ става сцена на вълнуващото пътуване назад във времето
Ужасяваща трагедия: Загинал и 19 ранени при инциденти с балони в Кападокия (ВИДЕО/СНИМКИ) Ужасяваща трагедия: Загинал и 19 ранени при инциденти с балони в Кападокия (ВИДЕО/СНИМКИ) Пилотът е паднал от кошницата и краката му са се оплели във въже Доналд Тръмп отбеляза рождения си ден с военен парад, тълпата му пя "Честит рожден ден" (ВИДЕО) Доналд Тръмп отбеляза рождения си ден с военен парад, тълпата му пя "Честит рожден ден" (ВИДЕО) Президентът, обръщайки се към парада, заяви, че "армията на САЩ пази нашата свобода, вие ни правите силни и тази вечер накарахте всички американци да се гордеят с вас" Доналд Тръмп дава отбой и иска край на войната с Иран, но Техеран се кани да мъсти жестоко Доналд Тръмп дава отбой и иска край на войната с Иран, но Техеран се кани да мъсти жестоко Трима загинали и 125 ранени при последните атаки по израелските градове Президентът на Иран: САЩ помогнаха на Израел да ни нападне. Ще предприемем разрушителни атаки Президентът на Иран: САЩ помогнаха на Израел да ни нападне. Ще предприемем разрушителни атаки Иран няма да промени позицията си по ядреното си досие и няма да преговаря, докато израелските атаки продължават Борисов свиква национално съвещание на ГЕРБ, участват активът, премиерът Желязков и министри Борисов свиква национално съвещание на ГЕРБ, участват активът, премиерът Желязков и министри Акцент ще бъде поставен върху процеса на присъединяване на България към еврозоната Нетаняху: Израел ще нанесе удари по всички обекти на режима в Иран Нетаняху: Израел ще нанесе удари по всички обекти на режима в Иран Израел ще възобнови гражданските полети постепенно, предпазливо и бавно, веднага щом обстоятелствата го позволят, съобщи премиерът Известен милиардер почина по абсурден начин Известен милиардер почина по абсурден начин Той е председател на световния гигант за автомобилни части Sona Comstar Радев: Правителството налива значителни средства за пропаганда и реклама на еврото Радев: Правителството налива значителни средства за пропаганда и реклама на еврото Не ви ли тревожи фактът, че правителството налива средства в социологически агенции, за да му предоставят такива резултати, каквито то иска да види, коментира пред журналисти държавният глава Турист счупи „Стола на Ван Гог“ Турист счупи „Стола на Ван Гог“ Нелепият, но и шокиращ инцидент, е бил заснет от охранителните камери и набра огромна популярност, след като беше публикуван в интернет Сбогуваме се с този сериал Сбогуваме се с този сериал „Големият финал“ обещава емоционално, разкошно и достойно сбогуване с един от най-обичаните сериали на съвременната телевизия и кино
Томислав Дончев Томислав Дончев Влизането в Еврозоната да не би да е градушка или друго стихийно бедствие Виц на деня Виц на деня - Да ти се похваля, купих си крокодил и го гледам на вилата.
- Съседите не реагират ли?
- Кви съседи?
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, достави ми ор*лно удоволствие!
- Кво бе? Свирка ли искаш?
- Не ма! Замълчи малко!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук За разлика от мъжa жената е готова с изводите още преди началото на разговора.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори