Скоро в ЕС ще може да ползваме мобилните си телефони по време на полети
Ппределени 5G честоти ще могат да се използват по време на полет
Скоро в ЕС ще кажем сбогом на самолетния режим на мобилните си телефони, съобщават от представителството на Европейската комисия в България на своята Фейсбук страница.
ЕК адаптира законодателството за мобилните комуникации в съответствие с най-новите стандарти, като посочи определени #5G честоти, които ще могат да се използват по време на полет, допълват от комисията. Това ще позволи на авиокомпаниите да осигурят на пътниците си удобството да използват пълния потенциал и всички функции на телефоните си, точно както при наземните 5G мобилни мрежи.
Писането на съобщения, телефонните разговори и преносът на мобилни данни на борда на самолетите ще бъде възможно след инсталирането на специално мрежово оборудване, наречено „пико-клетка”, което ще свързва чрез сателитна връзка самолета и наземната 5G мрежа, завършват от ЕК.
Уроки или стрес? Как да разпознаем негативната енергия и кога да потърсим лекар
Джордж Клуни се отказва от сцените с целувки във филмите си
Медиците от КОЦ-Русе: Спасяваме животи, но заплатите ни намаляват
Мъркането разкрива повече за котките от мяукането
Почина Карл Карлтън – легендата зад хита "She’s a Bad Mama Jama"
Четири знака, че тялото ви има недостиг на витамин С
Украински подводен дрон удари руска подводница за 400 млн. долара в Новоросийск
Две лекарки осъдени за смъртта на дете в Сливен
16-годишна наръга ученичка с нож в Атина
Синът на Роб Райнер арестуван след смъртта на родителите си в имението им в Калифорния
Сватбена игра в Германия завърши с бой и ранена булка
Националния исторически музей връчи наградата „Лъв - Пазител на наследството“ на кмета на Царево
