Раненият при гонка с мигранти 51-годишен полицай се бори за живот, оперират го по спешност
Униформеният е изпаднал в безсъзнание
По спешност оперират в болница „Света Анна“ полицая, който беше тежко ранен след катастрофа бус с мигранти. Инцидентът е станал около 7 часа в района на „Цариградско шосе“ под детелината за Казичене в посока София. Раненият полицай е на 51 години, в безсъзнание, с тежка черепно-мозъчно травма и множество наранявания, съобщиха от лечебното заведение.
В преследвания бус са открити десет нелегални мигранти, които са сирийци. Ранени са трима души – мъже между 20 и 30 години. Един от тях е с травма на главата, и е в шок. Те също са откарани в болница „Света Анна“. Там е бил закаран и шофьорът на микробуса.
Шофьорът на буса с мигранти е българин.“Катастрофата стана рано сутринта при хотел „Ихтиман“. Там е бил направен опит от страна на полицейски служители да бъде спрян бус със софийска регистрация, а шофьорът на буса не се е подчинил и е продължил в посока София. На входа на столицата превозното средство е било препречено от автомобил на специализираните полицейски сили. Шофьорът на буса, не е спрял и се е блъснал в полицейския бус, а вследствие на това полицейски служител е в тежко състояние с опасност за живота“, заяви говорителят на главния прокурор Сийка Милева.
По информация на БНР водачът на буса е криминално проявен и то с множество криминални регистрации. Мъжът е от София, на 43 години. Според непотвърдена информация той е неправоспособен – няма шофьорска книжка в момента.
Разследването на случая се поема от Националната следствена служба.
Флорентино Перес подготвя огромна трансферна бомба
"Магазин за хората" с фурор до Пловдив
Започна историческо издание на "Сурва"
Млада американка остана без око след грешна диагноза
Три зодии, за които краят на януари 2026 ще бъде съдбоносен
Фенове на ЦСКА събраха 10 хиляди евро за Любо Пенев
България пред мач с държава с население от 50 хиляди души
Обир на инкасо близо до столицата
Най-добрата година за автомобилния пазар в България
Бивша звезда на Левски стана наркопласьор?
Нафтата е на 1/2-финал за Купата на България
Шефът на Мосад по спешност в САЩ, ЦРУ - във Венецуела
