×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Официално: Срещата между Тръмп и Путин в Будапеща - отменена!
  • Силно земетресение разтърси Източен Тайван
  • Керана Ангелова представя “Книга за Христо Фотев на 4 ноември в Художествената галерия
  • Националната премиера на документалния филм „Потопът и вкаменената гора“ стартира от Бургас на 8 ноември в НХК
  • Днес затварят две улици в ж.к. "Възраждане" - ул. "Дебелт" и ул. "Пробуда"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Актрисата Виолета Донева е убита


Актрисата Виолета Донева е убита
Виолета Донева е участвала в 20 филма. През соца бе истинска кино звезда
27 Октомври 2022, Четвъртък, 15:36 ч.
Автор: Флагман

Заподозряна е нейна родственица с психични проблеми

Обичаната българска актриса Виолета Донева, която бе национална звезда по времето на социализма, е убита, а за престъплението е заподозряна нейна родственица с психични проблеми. Както по-рано днес съобщихме, Донева бе намерена мъртва в дома си.

Криминалистите я откриха в локва с кръв. 79-годишната бивша съпруга на режисьора Людмил Стайков е починала бавно и мъчително, а тялото й открито няколко дни след смъртта й.

Актрисата Виолета Донева е намерена мъртва в дома си

 Сигналът е подаден на тел. 112 на 22 октомври, и още същия ден е уведомена и Софийската градска прокуратура. По случая е образувано досъдебно производство, като говорителят на СГП Десислава Петрова обясни, че наблюдаващият прокурор е забранил изнасянето на повече информация към момента. 

Актрисата е родена на 7 септември 1943 г. в Петрич. Внучка е на юриста и политик Стефан Стефанов. Баща й, капитан Павел Джингаров, е разстрелян през 1945 г. след присъда от така наречения Народен съд. Вторият й баща е актьорът Кирил Донев. Виолета завършва ВИТИЗ "Кръстю Сарафов" през 1966 г. със специалност актьорско майсторство, а по-късно учи и телевивизионна журналистика в Софийския университет. 

Бивша съпруга на Людмил Стайков, от брака с когото е единственият й син. По-късно след развода се омъжва за баскетболиста Атанас Грънчаров, с когото се познават от деца.

Работи най-дълго във Военния театър - от 1967 до 1993 г., а след това и в общински театър "Възраждане" и Театър 199. От 2008 до 2010 г. е директор на Театър "Възраждане". 

Участва и в десетки постановки на телевизионния театър и близо 20 филма, сред които "Обич" и "Допълнение към Закона за защита на държавата" на Людмил Стайков, "Сбогом, приятели" и "Двама под небето" на Борислав Шаралиев, "Дубльорът" на Иля Велчев и др.

Още от 70-те години се занимава и с озвучаване на филми. Именно тя дублира гласа на унгарската актриса Едит Салай в ролята и на Фани Хорн във филма на Въло Радев "Осъдени души" (1975). След промените работи също и като журналист и преводач ("Жената от морето" на Хенрик Ибсен, "Любовни писма" на Албърт Гърни и др). 

 




Флагман.БГ Хаос евро/лев в 00:00 часа на Нова година Хаос евро/лев в 00:00 часа на Нова година 31/10/2025, Петък 14:00 0
7
Коментара по темата
7.
определено демокрацията
27.10.2022 20:45:22
5
9
е виновна, понеже на българското общество му е нужно да има някакъв пъдарин, който с твърда ръка да ни варди, да не вършим глупости. Но за нещо и 6 е прав. Днес психопатите са извън контрол, докато на времето всеки психопат от околията беше назначен в общинската милиция, и там ''талантите'' им се оползотворяваха добре.
6.
!!!!!!!!!!!!
27.10.2022 17:46:52
12
20
И дойде " демокрацията " капитализма и всички психари ги пуснаха в обществото. Вкараха ги и в парламента, в медиите, навсякъде. Психиатриите празни. Лудите безчинстват, анархията е пълна. Нормалните страдат и ги убиват
5.
Сперминатор
27.10.2022 17:32:01
4
12
Това е един логичен завършек на един живот в Българията.Не е изненада.
4.
хмммм
27.10.2022 17:27:45
8
3
Защо,не си е останала с фамилията Джингаров?
3.
Ннн
27.10.2022 17:21:36
0
21
Поклон пред паметта й! За съжаление си отиват една след друга легенди от времето на вече 50 годишните хора! Дано си спомняме понякога за тях! Но някъде другаде вече има театрална трупа от истински таланти на българското кино и театър!
2.
БЕШЕ
27.10.2022 16:35:41
0
35
Изключително талантлива и лъчезарна актриса...
Поклон пред светлата и памет......
1.
Какъв ужасен край...
27.10.2022 16:13:42
0
35
Дано поне почива в мир.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Хаос евро/лев в 00:00 часа на Нова година Хаос евро/лев в 00:00 часа на Нова година В Банско собственици на механи поставиха следния казус- след полунощ клиент има сметка 500 лева. Но казва: Плащам 168 евро и останалата сума в лева В Дома на писателя се проведе вечер на поезията за деца В Дома на писателя се проведе вечер на поезията за деца Децата от литературните клубове при 3 „в“ клас на ОУ „Любен Каравелов” с удоволствие  и от сърце рецитираха закачливите, духовити и забавни стихотворения на бургаските поети Злополучният блок 81 в бургаския ж.к. "Лазур" отново се напукал, обяви домоуправителят Злополучният блок 81 в бургаския ж.к. "Лазур" отново се напукал, обяви домоуправителят Отново имаме проблем с блока си, ако започне строителство до нас – може да се случи най-лошото, пишат от етажната собственост Закъсняла идея: Огромен амфитеатър на мястото на „Дупката” в центъра на Бургас Закъсняла идея: Огромен амфитеатър на мястото на „Дупката” в центъра на Бургас Пространството ще бъде превърнато в парк - първият в сърцето на морския град Осма поредна победа за харпунистите от  СКПР „Черноморец Бургас“ Осма поредна победа за харпунистите от  СКПР „Черноморец Бургас“ Капитанът на националния ни отбор Валентин Люцканов безапелационно завоюва купа „България“ Кметовете от Бургаска област защитиха шефа на РИОСВ Павел Маринов Кметовете от Бургаска област защитиха шефа на РИОСВ Павел Маринов Оставка се взема и се дава, когато има нарушения, а не на базата на общи приказки, каза Иван Алексиев Няма да повярвате коя звезда се крие зад името Карло Педерсоли Няма да повярвате коя звезда се крие зад името Карло Педерсоли Актьорът е комедиен и цяло едно поколение израсна с неговите "спагети уестърни" Празник на тиквата оцветява есента в Бургас! Празник на тиквата оцветява есента в Бургас! Цветното събитие ще се проведе на 06 ноември от 16 часа на Централен пазар „Краснодар“ Знаете ли какво е панелният парадокс Знаете ли какво е панелният парадокс Българите забогатяват, но живеят в сгради от времето на социализма Министър Станков: Партньорството между България и Азербайджан ще направи икономиките ни по-конкурентоспособни Министър Станков: Партньорството между България и Азербайджан ще направи икономиките ни по-конкурентоспособни Активно развитие на взаимоотношенията с водещ сектор енергетика бе отчетено в рамките на седмото заседание на Българо-азербайджанската междуправителствена комисия за икономическо сътрудничество 
Ивайло Пенчев дава 50 хил. лева за главата на хакерите, ударили Уолтопия Ивайло Пенчев дава 50 хил. лева за главата на хакерите, ударили Уолтопия Държавата трябва да пази хората от разбойници – това е първичната ѝ функция, категоричен е той Тя умря, но посмъртните й мемоари разтресоха цял свят Тя умря, но посмъртните й мемоари разтресоха цял свят Вирджиния Джуфре, чиито посмъртни мемоари, публикувани по-рано този месец, отново изведоха на дневен ред обвиненията й за сексуално насилие Америка откачи заради тази сделка Америка откачи заради тази сделка Продадоха ЛА Лейкърс за 10 млрд. долара Бил Гейтс си призна грешката за климатичния истеризъм Бил Гейтс си призна грешката за климатичния истеризъм Нищо, че загубихме 10 години с малоумни политики Последният ден на октомври бележи смъртта на първата жена премиер в Индия Последният ден на октомври бележи смъртта на първата жена премиер в Индия Индира Ганди, определяна като месия и ненавиждана от други, променя лицето на своята родина и остава в историята    Кирил Домусчиев: Ако политици и синдикати не се вразумят, ни чака дежавю на кризата от 2009 г. Кирил Домусчиев: Ако политици и синдикати не се вразумят, ни чака дежавю на кризата от 2009 г. Бизнесменът предупреди, че държавата харчи неефективно, а натискът за по-високи осигуровки ще прогони инвеститорите Куюмджиев: До недостиг на горива няма да се стигне, но до повишаване на цената със сигурност Куюмджиев: До недостиг на горива няма да се стигне, но до повишаване на цената със сигурност Ако не бъде одобрена сделката за "Лукойл", ще има криза с горивата Симеон Дянков: Може би е редно да си кажем истината, очаква ни голяма криза Симеон Дянков: Може би е редно да си кажем истината, очаква ни голяма криза През 2027 г. България ще бъде в процедура на свръдефицит, смята бившият финансов министър Атанас Атанасов: Това е бюджет на чантаджиите, никакви предложения за реформа Атанас Атанасов: Това е бюджет на чантаджиите, никакви предложения за реформа Борисов се държи като опозиция на собственото си правителство, той буксува, каза лидерът на ДСБ Мъж влезе в къщата на чичо си и откри непознато дете Мъж влезе в къщата на чичо си и откри непознато дете Детето е влязло в имота през незаключена врата.
Доналд ТРЪМП Доналд ТРЪМП Няма да си губя времето с Путин, който говори, говори – и нищо Виц на деня Виц на деня - Любовният ми живот е като Coca-Cola.
- Искрящ, бурен и сладък ли?
- Не, бе! Първо беше нормален, после стана Light, а сега вече е Zero!
Виц на деня Виц на деня - Дъще, ела да измиеш чиниите!
- Мамо, аз съм родена за големи неща!
- Добре, ела да измиеш тенджерата!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако не сте джентълмен, то е възможно да сте… лейди
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори