Възкресяват Златният орфей
Проектът е на бургаската опера
За любителите на вечните песни, вълнували меломаните десетилетия наред, е създаден новият проект на Държавна опера-Бургас – „Златните песни от „Златният Орфей“. Любими на публиката парчета ще бъдат изпълнени от естрадните легенди Маргарита Хранова и Орлин Горанов, които ще бъдат солисти на оркестъра на Държавна опера-Бургас.
Вълнуващият концерт-спектакъл е под палката на маестро Левон Манукян.
„Златният Орфей“ се провеждаше в периода 1965-1999 г. на сцената на Летния театър в „Слънчев бряг“ и има своето запазено място в съкровищницата на естрадната музика.
Публиката ще чуе незабравими песни като „Заклинание“, „Делфините“, „Песен моя, обич моя“, „Повей, ветре“, „Надежда“, „Джулия“, „Се ла ви“, „Нека да е лято“, „Закъснели срещи“, „Една българска роза“, „Хора и улици“, „Бяла тишина“.
Спектакълът „Златните песни от „Златният Орфей“ бе представен в Бургас и Плевен, предстоят концерти в Благоевград – на 13, в Пловдив – на 14, и в Сливен – на 28 октомври.
Цените на петрола скачат след блокадата на Тръмп върху танкери от Венецуела
Кои са зодиите със силна интуиция
Млади художници от Бургас вдъхват образ поезията на Петя Дубарова
Гъста мъгла по „Тракия“, а видимостта е до 50 м в Старозагорско
Заподозреният за антисемитската атака в Сидни е обвинен в 59 престъпления
Ник Райнер може да получи смъртна присъда, убил е родителите си
Проектът за новия стадион на Левски е временно замразен поради липса на финансова гаранция от инвеститора
Жилищата в България удвоиха цената си за 10 години, но 86% живеят в собствено жилище
Васил Терзиев: Камерите в училищните тоалетни са недопустими, ще има пълно разследване
Жалби спират Асен Златев, Насар заплашва с трансфер в чужбина
Наркотици заливат САЩ и Европа, a престъпните мрежи сменят маршрута
