Володимир Зеленски: Украйна не може да бъде сплашена от руските ракетни удари
Той обеща "още по-жестоки" боеве за руските сили на фронта
Украинският президент Володимир Зеленски увери, че страната му не може да бъде сплашена от масираните руски ракетни удари, които повредиха важна енергийна инфраструктура и взеха най-малко 11 жертви, предаде Франс прес, цитиран от БТА.
"Украйна не може да бъде сплашена. Само още повече ще бъде обединена. Украйна не може да бъде спряна", каза Зеленски в емоционално видеообръщение, разпространено в социалните мрежи и записано от мястото на един от руските ракетни удари на кръстовището между улица "Володимирски" и булевард "Шевченко". Украинският президент обеща "още по-жестоки" боеве за руските сили на фронта.
Зеленски съобщи, че е разговарял по телефона с американския президент Джо Байдън за доставка на системи за противовъздушна отбрана след масираните руски ракетни удари, предаде Ройтерс.
"Проведох плодотворен разговор с американския президент Джо Байдън", написа украинският президент в Телеграм и добави: "Главната тема на разговора ни беше противовъздушната отбрана. В момента това е първостепенен приоритет на нашето отбранително сътрудничество".
Гвардеецът Тодор предложи брак на Добринка пред президента Йотова
Дара rизненадващо промени парчето си за "Евровизия"
Невидимите реки в небето, които давят Европа
Край на хубавото време, студът се завръща
София ще има нов квартал, ще се казва "Райна Княгиня"
Откриха издирваната Кремена - мъртва е!
Турски учени предупредиха, че Черно море ще се затопли сериозно. Какво означава това?
Иран разглежда мирно предложениe на САЩ, според Тръмп има „много добър шанс войната да приключи“
Почина създателят на CNN
"Дяволът носи Прада 2" изкара 233,6 млн. долара за първите три дни от дебюта си на световния екран
Победител от „Игри на волята“ стана татко на момче

Аз не съм чул и една пиратка да има паднала на руска територия. В същото време ''изтощената'' Русия бомбандира цяла Украйна и поразява ключови цели успешно.
Ако съществуваха толкова модерни и ефикасни системи, то производството на ракети и дронове просто щеше да бъде спряно !