×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Москва изплю камъчето: Няма да възстанови доставките на газ до Европа докато не бъдат отменени санкциите


Москва изплю камъчето: Няма да възстанови доставките на газ до Европа докато не бъдат отменени санкциите
Русия ползва енергията като оръжие и то много успешно, настройвайки гражданите на ЕС срещу лидерите им, които изглеждат в безизходица
06 Септември 2022, Вторник, 23:00 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Скоро и очаквано европейците ще имат да задават много въпроси към своите лидери, каза многозначително говорителят на Путин Дмитрий Песков

Дни след като Русия спря за неопределен срок от време доставките на газ по Северен поток 1 заради неидентифицирана „повреда”, става ясно, че Путин вече не си играе на дребно. В признание, идващо директно от говорителя му – Дмитрий Песков, от Москва признават в прав текст, че използват енергията като оръжие в отговор на санкциите, наложени след началото на офанзивата в Украйна.

„Доставките на газ по Северен поток няма да бъдат напълно възобновени докато „колективният Запад” не отмени санцкиите срещу Москва заради Украйна. Проблемите с доставките идват именно заради санкциите и друга причина не може да има”, каза Песков, визирайки очевидно фактът, че „повредата”, трябва да се отстрани от немската „Siemens”, но пък самата апаратура не може да се достави до Германия или Канада, заради ограниченията, наложени след 24 февруари.

Сега, в очакване на тежка зима, Европа получава руски газ от старите тръби, преминаващи от съветско време през Украйна, както и през Южен поток през Турция. Ироничното е, че сега ЕС плаща за газ през Украйна, а печалбите отиват за продължаване на война. Това реално не би следвало да е новина за всеки, следящ малко по-изкъсо събитията. Руската стратегия по това отношение е ясна от самото начало, тъй като Европа в последните десетилетия, с малки изключения, се оказа изцяло зависима от руските доставки на газ и петрол. В този смисъл и думите на Песков също би следвало да оттекнат ясно в ушите дори на най-крайните леви и зелени политици в ЕП.

„Животът на обикновения европеец и на редица компании става все по-лош. Разбира се обикновените хора в държавите в идните месеци ще имат все повече въпроси към своите лидери”, каза той в официално изявление. Макар да е структурирано неутрално, това изречение има своите неформални, но доста плашещи последици, част от които вече видяхме от Великобритания, Италия и Чехия.

Именно от Италия пък не-толкова-обикновния човек Матео Салвини – лидерът на дясната партия „Лига”, каза в прав текст, че „Западните санкции срещу Русия не работят и всъщност вредят на Италия”. Според него лидерите трябва да преобмислят подхода си, тъй като сегашния не само не е в ущърб на Москва, а ѝ помага. И статистика също е категорична за това. Още от догодина икономиката на Русия се очаква да тръгне нагоре в контраст на прогнозите на ЕС и САЩ, че тя ще бъде съсипана само няколко месеца след въвеждането на санкциите. „Трябва ли да защитаваме Украйна? Да. Но не би следвало санкциите да нараняват тези, които ги въвеждат”, каза още Салвини.

Няколко часа след изказването на Песков обаче в дискусията се намеси председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен. Очаквано в „Twitter” – платформа, чиято функционалност е меко казано спорна, а аудиторията – откровено едностранна, тя написа следното:

„Путин използва енергетиката като оръжие като отрязва доставките и манипулира нашите пазари. Той няма да успее. Европа ще се справи”

Освен това смело изказване фон дер Лайен описва и четирите точки от плана на Европейската комисия, които изобщо не изглеждат в интерес на европейските граждани.

1.    Да намали консумацията на енергия;
2.    Да въведе ценова „шапка” за газа;
3.    Да помогне на клиенти и бизнеси в уязвими позиции с енергетиката
4.    Да позволи производителите на енергия, застрашени от ликвидни промени, свързани с волатилността, да се възползват от помощ.

Ще проработи ли този план? По-скоро не, най-малкото защото Русия никога няма да се съгласи на въпросната максимална цена на газа, особено след като Китай и Индия, които се превърнаха в основните ѝ клиенти, никога няма да въведат такава мярка. В същото време обаче европейците ще трябва да пожертват собствения си комфорт и да се лишат от електроенергия в най-тежките месеци. Затова протестите започват на места от сега.

 


В категории: Политика


Георги РУСЧЕВ Автор
Георги РУСЧЕВ
35
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Харисън Форд по-влюбен от всякога Харисън Форд по-влюбен от всякога 15/03/2026, Неделя 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Пиле с ориз на фурна - лесна домашна рецепта Пиле с ориз на фурна - лесна домашна рецепта 15/03/2026, Неделя 21:20 1
Тервел ИЛИЕВ Тази зодия оставя лошото зад гърба си Тази зодия оставя лошото зад гърба си 15/03/2026, Неделя 20:18 0
Тервел ИЛИЕВ Лесен трик срещу прах у дома Лесен трик срещу прах у дома 15/03/2026, Неделя 19:40 0
Тервел ИЛИЕВ Черноморец Бургас попиля ЦСКА II Черноморец Бургас попиля ЦСКА II 15/03/2026, Неделя 19:11 3
35
Коментара по темата
35.
Наплашен гей евро-Атлантики англосаксон
07.09.2022 15:06:29
2
2
Този шизофреник Наполеон преди няколко месеца плашеше с ядрени сарми и мусака. Гледам сега е сменил плочата.
34.
Буля митрофаница
07.09.2022 14:35:22
2
3
100 рубли за руските тролове и на най активния жълтото сако на Рогозин
33.
До31 Човечето
07.09.2022 13:15:17
2
12
За него е ясно, той е тупорил милиционер и обречен шизодиктатор.
Как, обаче оценял бг русофилстиците, които пътуват, работят и виждат Евопата, и близките им и познатите, също, живеят и работят, там?
Западна Европа, щяла да умре от глад и студ, и как точно ще стане, това, като Западна Европа произвежда всичко. В Германия,Австрия, Франция, Англия, Швейцария, Белгия, Холандия, Люксембург, Монако, и най-забутаното село е подредено, като аптека, за Скандинавия, да не говорим. Някой виждал ли е там, разруха, черни пътища и външи тоалетни на 100 метра от дома в полето.
В пРосия външните тоалетни и черните пътища са нещо нормално в цели региони, даже на 100 км от Москва. Който знае руски, може да гкеда заседания при Путин(в интернет ги има) на които губернаторите докладват за всичката, тази реалност и искат средства от държавния бюджет
В пРосия по официална статистика на руското правителство 2/3 от населението живее без газифициране. За заплатите и пенсиите, и непроизвеждащата нищо икономика, данните също са достъпни, стига да знаеш руски език, а и нищо в живота и ежедневието ни, не е създадено и произведено в пРосия. Кой, е по-вероятно да умре от студ и глад?
Дали е този, който не произвежда нищо и при - 40° зимата, ходи по нужда във външна тоалетна и за дърва в тайгата?
Песков иска отмяна на санкциите, може би защото, те не задушават пРосия. А в Германия 80% от хранилищата, вече са пълни и Шолц, заяви, че още на 1 декември тази година, Германия скъсва нацяло с руските енергоносители. В Англия само 4% от всичките енергон са руски.
Кажи, честно! По-полезни идиоти от русоробите, дали има, някъде по Светът?
32.
до 30
07.09.2022 12:38:23
1
3
Ама сам ще вземеш решение на каква цена и на кой ще я продадеш.
Или ще купувача вместо теб ще определи на каква цена и в каква валута и къде ще ти я плати ?
31.
ЧОВЕЧЕТО
07.09.2022 12:38:10
4
8
ИМА БОЛНА ГЛАВА. КОГАТО ЦЕЛИЯТ СВЯТ Е ОТВОРЕН ЗА ПЪТУВАНИЯ, ТЪРГОВИЯ, ПРИДОБИВАНЕ НА ИМОТИ ДА ВОДИШ ВОЙНА ЗА ТЕРИТОРИИ И ДА ПРАЩАШ НА СМЪРТ ДЕЦАТА НА МАЙКИТЕ СЪЗДАДЕНИ И ОТГЛЕДАНИ С ЛЮБОВ ЗА ДА ВЛАСТВАШ Е ШИЗОФРИНИЯ. С КАКВО ТОВА ЧОВЕЧЕ СЕ ОТЛИЧАВА ОТ ХИТЛЕР. КАКВО СТАНА С ЧИСТАТА АРИЙСКА РАСА ЗА КОЯТО ХИТЛЕР ИЗБИ МИЛИОНИ ХОРА - АМИ НИЩО. МЪРТВИТЕ СА СИ МЪРТВИ, БОЛКАТА ОТ ЗАГУБАТА НЕ ОТШУМЯВА, СРАМА ЗА НАЦИЯТА ОСТАВА.
30.
gfdhj
07.09.2022 12:19:23
1
5
Не е точно така. И аз исках да си продам колата с каквато си исках цена, ама ......
29.
!
07.09.2022 09:25:59
12
28
"Изплати камъчето" хаххахах със собствената си газ ще правят каквото искат.
Който иска газ, ще купува при техните условия, това е положението.
28.
До kolu
07.09.2022 09:17:03
1
10
Кольо, какъв е този цирк с толкова много погубени животи? Вземи научи как се изписват думите на български, малко граматика и после разсъждавай по глобалните въпроси.
27.
kolu
07.09.2022 08:50:00
17
8
войната е цирк, просто това е втори сезон на коронавируса, прави се с цел геноцит срещу човечеството
26.
Брус Ли от Меден Рудник
07.09.2022 08:31:40
3
9
ХХ гледаме нервен си ела боровата горичка със Салито чеверме ще ти правим после с Катъра клизми със шампанско ше правите доволен ше останеш
25.
Масква
07.09.2022 08:26:17
29
15
Озплю камъчето и налапа кура
24.
До 23
07.09.2022 08:25:18
8
20
Ако това което си написал наистина го мислиш си за съжаление !

Толкова елементапен, ослушен, глупав човек никога не се е добшрал до властта !
Президента Радев държи обяснения, защо лансира тези недоразумения в поритиката !
23.
Е
07.09.2022 08:17:00
45
14
Защо отказахме танкерите. Кирил Петков пак излезе най умен, ама кой да слуша.
22.
вън от ЕС
07.09.2022 08:12:29
10
33
Войната в Украйна е война на ЛИЦЕМЕРИТЕ !

Русия и Украйна за да запазят таксите от транзита през укр територия НЕ СИ ОБЯВЯВАТ война.
И фронта и бомбардировките никога не засягат тръбопроводите !

Борел от ЕС съжали, че не е обучавал укр армия а Урсула призова страните от ЕС да извършат едновременна военна поръча, която да предоставят на Зеленски.

Колективният Запад водИМ война с Русия на територията и с кръвта на украйнците.
Това е ! Иска ни се, не ни се иска ние сме набутани в тази война и нашите оръжия всекидневно лишават някой от живот !

Колкото и окървавената до лакти в кръв Нинова да отрича.

Русия и тя лицемерничи и едва на шестият месец по измислен повод спря Северен поток.

Живеем в лицемерни времена на лицемерни политици. Аз не искам да съм част от Европейската Вавилонска кула.
Искам България да има неутрална, умерена, загрижена единствено за собствените си граждани политика !
И съм убеден че може да го постигнем но властелините ни няма да допуснат това и все ще ни изпращат спасители, като Кирчо и Кокорчо и овцете все ще вярват на бТВ и Нова !
21.
XXристинка
07.09.2022 07:50:11
6
13
Е побъркан трол, удряйте му директно минуси и бягайте далеч от този кукуригу.
20.
XX
07.09.2022 07:36:26
35
31
Аз не съм болен, а вие сте глупави българи и не виждате истината. Вън от ЕС и НАТО веднага и присъединяване към
великата държава Русия. Слава на Русия.
19.
Чичо Сам от Тексас
07.09.2022 06:34:34
25
19
Видя ли коментари на XX директно слагам минус. Тоя неграмотен спамър е много болен и пише като няма какво да прави на работа
18.
Без вас ще сме по добре
07.09.2022 06:23:01
24
45
Германския народ яко протестира, писна им вече и искат евтини ресурси, влизат в сблъсъци с полицията. В Нидерландия същата работа, искат свалянето на Зеленски. Само някои олигофрени у нас се кефят на цялата ситуация, защото по дефолт са тъпи кратуни!
17.
XX
07.09.2022 02:32:55
25
35
Европейският съюз трябва сериозно да се
реформира и нещата ще потръгнат. Няма
да е лесно, но който е кадърен, ще е добре. Аз например съм кодърен човек, а
има толкова мързеливи, псевдо инвалиди,
цигани и безработни. Тодор Живков каза
отдавна: Дела, дела и пак дела.
16.
XX
07.09.2022 00:52:00
29
37
до 5

"Европа този път ще си вземе поука ..." - ЕС почна да умира незпасяемо преди 10 години. Шефът на ЕК го заяви 2015г. в Мадрид. Само европеидите още не сте го вденали как ес оттече в канала... защото сте про'сти. ВСЕКИ ВИ го казва!
15.
XX
07.09.2022 00:48:47
39
46
До 10

"Европа вече се запаси с газ, нефт от арабите и щатите." - хахаха... с руски нефт и газ с 30% надценка. А дано да пукнете европеидните про'стаци, заедно със семействата си, от студ и глад като почнат да затварят производствата, защото никой не ще скъпи продукти.
14.
ХХ
07.09.2022 00:45:13
30
35
До 11

Аз няма да умра. Навсякъде и винаги се справям, защото съм кадърен и работлив. Това, че некадърните паразити не можете без подарени трохи ме мотивира да искам излизане от ЕС, та ако може да пукнете от глад, заедно с целия си ненужен ген, още вчера. За да може България да дръпне и да серазвива!
13.
гражданин
07.09.2022 00:43:45
44
33
Мноооого има да чака Путлерчо, да паднат санкциите...чак докато лапне дулото в бункера :)
12.
XX
07.09.2022 00:40:57
34
37
Защо да е оръжие? ЕС 10000 пъти заявиха' че не искат руска газ,отказваха да плащат, откзват да сиремонтират тръбите... Газпром продължана да доставя по договорените цени на всеки' който им плаща.
11.
Ami
07.09.2022 00:33:07
52
42
Някои си мислят че ако излезем от ЕС и щее ок.Ще умрем от глад бе Ще стане като 98 година.Работят за 5 долара суперинфлация.ЕС ще помогне ще ооравят нещата иначе ще стане по лошо от комунизма.Глад без ток и мизерия
10.
Въй
07.09.2022 00:28:38
74
32
Прости за осмисляне факти:
От общото количество енергийни ресурси, които купува Европа, руските са 40%, това преди войната.
И съответно 80% от общото количество ресурси, които продаваше Русия отиваха в Европа.
Европа вече се запаси с газ, нефт от арабите и щатите.
Руснаците изгубиха 80% от пазара, под люти санкции са и водят война в същото време. Гладните бунтове в Матушката предстоят.
9.
Haha
07.09.2022 00:28:18
65
35
Баси глупостите :) руснаците се връщат в миналия век направо . Какъв възход предричате ХАхах. Великобритания пък изобщо не я бърка , само 4% е руски газ там . Цялата история с цените е постановка с цел населението да мишкува . Войната е удобно извинение . Путин е пътник и то неговите хора ще го наиграят .
8.
Медуза
07.09.2022 00:07:42
45
36
Същевременно примитивните получовеци - русофили обясняват на мирищещия си на оцет електорат, че доставките на путински газ било просто бизнес, а не политика...
7.
az
06.09.2022 23:57:52
34
71
МАЛОУМНИ ЕВРОГЕЙСКИ КРЕТЕНИ,
ПУТИН ЩЕ ВИ ПОКАЖЕ КЪДЕ ЗИМУВАТ РАЦИТЕ......ЛИЗАЧИ НА КРАВАРСКИ ЗАДНИЦИ
6.
sz
06.09.2022 23:53:51
37
49
БРАВО БРАВО БРАВО
СЛАВА РОССИИ
ЕВРОГРЙЦИТЕ ЩЕ КЛЕКНАТ
5.
111
06.09.2022 23:53:28
49
37
Русия сега извив ръце, а след 3-5 години? Европа този път ще си вземе поука и с усилия ще намери газ и от други места. Това дали ще се отрази добре на Русия? Май не.
4.
Гошо
06.09.2022 23:36:06
67
49
ЕС е достатъчно добре подготвен да се справи с липсата на руски газ. Ще има някакви неудобства - може би в рамките на година, максимум две. След това всичко ще е по-добре от преди. Да не говорим, че тези неудобства реално са нищо. Няма да има гладуващи и измерли хора. Ще има бизнеси, които няма да могат да реализират огромни печалби на гърба на обикновения човек. И разни циреи като "Топлофикация София" най-накрая ще бъдат спукани, изстискани и изхвърлени на бунището където им е мястото.

След това Русия ще се моли да си продава газа в Европа. Изобщо - руснаците са тотални идиоти. Имаха господстващо положение на един сериозен пазар, добре подплатено с много сериозни лостове за влияние в лицето на Германия (Меркел ) и Франция (Макрон). Сега сами се отказаха от това. Не вярвам вече да могат да си разиграват коня както преди. Изобщо - цялата работа е за добро. Съжалявам единствено обикновените руснаци, които отнасят цялата работа на гърба си за да могат едни 0.00001% паразити да си правят каквото си искат.
3.
Мери
06.09.2022 23:28:35
11
50
Очаквано! Имаш крава пиеш мляко. Нямаш крава - ако ти дадат тогава ще пиеш мляко!
2.
Да живее Путин!
06.09.2022 23:15:05
66
55
Вазраждане - победа!

Балгария - вън от НАТО и ЕС.

Да на руския газ!
1.
Ами
06.09.2022 23:12:32
45
40
да излязат от Украйна, да съдят путлер и шайката му, да се "денацифицират" и готово.
А да, и да си спазват договорите, защото после няма да има на кого да се сърдят.
;)
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Нахлува Звяр от изток, температурите падат до минус 3 градуса Нахлува Звяр от изток, температурите падат до минус 3 градуса Хората започват да се тревожат за  реколтата, а в планините се очаква сняг до 10 см Кроасани с палмова мазнина и колбаси плъзнаха в училищата Кроасани с палмова мазнина и колбаси плъзнаха в училищата БАБХ иззе 16 килограма стари колбаси от фурна във Враца и спря доставчик на закуски за училище Горивата удрят и транспорта, автобусните превозвачи вече работят на загуба Горивата удрят и транспорта, автобусните превозвачи вече работят на загуба Транспортните фирми обаче не могат самостоятелно да променят цените на билетите, тъй като договорите за обществен превоз са сключени на фиксирани стойности Шеф Манчев си търси личен шофьор, дава заплата 1300 евро бруто Шеф Манчев си търси личен шофьор, дава заплата 1300 евро бруто Търсеният кандидат трябва да притежава шофьорска книжка категория B и да бъде с чисто съдебно минало Млада жена почина след поставяне на хиалурон в Дупница Млада жена почина след поставяне на хиалурон в Дупница Лекарят, за когото се предполага, че е извършил интервенцията, отказва коментар ДПС регистрира листите си. Пеевски първи в Благоевград ДПС регистрира листите си. Пеевски първи в Благоевград Ето кои са на следващите позиции До 30 % по-малко германски туристи се очакват по Черноморието, заради неудобни полети До 30 % по-малко германски туристи се очакват по Черноморието, заради неудобни полети Хотелиерите предупреждават, че липсата на директни полети ограничава достъпа на германци до България Българите в чужбина са изпратили над 1,4 милиарда евро на близките си у нас Българите в чужбина са изпратили над 1,4 милиарда евро на близките си у нас Паричните преводи от гурбетчии намаляват с близо 12 милиона евро за година, показват данни на БНБ Държавата е готова с компенсациите за скъпите горива - около 20 евро за най-бедните Държавата е готова с компенсациите за скъпите горива - около 20 евро за най-бедните Мярката ще се прилага временно и ще остане в сила, докато цените на горивата се задържат на високи нива и оказват натиск върху домакинствата Анита Мейзер сравни Галена и Бионсе след големия купон в бургаска кръчма Анита Мейзер сравни Галена и Бионсе след големия купон в бургаска кръчма Бившата Мисис България се чуди как да обясни на приятелите си в Америка, че у нас чалга звездите пеят и по маси, и в дискотеки, и в големи зали
Германците не вярват Ружа Игнатова да е мъртва, дават 5 млн. долара за "гореща" информация Германците не вярват Ружа Игнатова да е мъртва, дават 5 млн. долара за "гореща" информация Разследващите продължават да проверяват всяка следа за изчезналата създателка на OneCoin, която остава най-издирваната жена от ФБР България мести американските самолети цистерни на военно летище България мести американските самолети цистерни на военно летище Пазят ни радари и системи за поразяване в Полша, Румъния, Турция, на море и в космоса, обяви зам.военният министър Йордан Божилов Ще изчезнат ли автомобилите с ръчни скорости и кога може да стане това Ще изчезнат ли автомобилите с ръчни скорости и кога може да стане това Автоматичните трансмисии вече доминират пазара, но три сегмента все още пазят механичната скоростна кутия Новият аятоллах на Иран е прехвърлен тайно в Москва Новият аятоллах на Иран е прехвърлен тайно в Москва Кувейтски вестник разкрива, че цялата лява половина на диктатора е била затисната при срутване. Профилът му в X стои заглъхнал вече трети ден  Приютите в Дубай се препълват с изоставени кучета и котки след военните атаки Приютите в Дубай се препълват с изоставени кучета и котки след военните атаки Доброволци намират домашни любимци в паркове и дори в пустинята край границата с Оман Защо Иран продължава да изстрелва ракети и дронове след 1 месец война? Защо Иран продължава да изстрелва ракети и дронове след 1 месец война? Днес ислямистите атакуваха отново Бахрейн и Израел  Холивуд затаи дъх преди „Оскарите“ - два филма се борят за голямата награда Холивуд затаи дъх преди „Оскарите“ - два филма се борят за голямата награда Остават часове до Оскарите - кои са фаворитите     Фирма в Пловдив примамва с томбола за почивка под бомбите в Дубай Фирма в Пловдив примамва с томбола за почивка под бомбите в Дубай Над 2100 човека са се включили в нея. Ще тръгнат ли натам?   Великобритания дава по 10 000 паунда на мигрантите, за да напуснат страната Великобритания дава по 10 000 паунда на мигрантите, за да напуснат страната Лондон въвежда финансови стимули за доброволно връщане след отказ за бежански статут Край на плешивите мъже! В Британия пускат лекарство за коса Край на плешивите мъже! В Британия пускат лекарство за коса Досегашните му изследвания били обнадеждаващи
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви унищожа като нация Виц на деня Виц на деня Полицай спира криволичеща по пътя кола.
- Извинете господин полицай, ама доста съм пил! - оправдава се мъжът в колата.
- Усещам, но това не е оправдание да дадете на жена си да кара!
Виц на деня Виц на деня - Докторе, вярно ли е, че здравето не се купува с пари?
- Абе, кой ви пълни главите с тези глупости?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Що пиеш толкова бира от сутринта?!?
- Водата мирише на хлорна вар.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори