Награждават героя на „Бургасбус“, който спаси 50 пътници от горящия автобус
Късо съединение в ел. инсталацията е най-вероятната причина за пожара, каза инж. Петко Драгнев
Шофьорът-герой от „Бургасбус“ Митко Иванов, който спаси 50 пътници от горящия автобус край Бургас навръх Света Богородица, ще бъде награден. Това намекна шефът на общинската фирма инж. Петко Драгнев.
„Шофьорът е реагирал професионално и хладнокръвно. Първо е евакуирал пътниците и след това се е помъчил да потуши огъня с пожарогасител, но не е успял“, каза той пред Нова телевизия.
На въпроса дали ще бъде поощрен шофьорът-герой, инж. Драгнев отговори, че фирмата има вътрешни правила и при такива прояви винаги се награждават служителите, за да дават пример на колегите си.
Автобусът с близо 50 пътници се запали в движение на изхода на Бургас и благодарение на бързата реакция на Митко Иванов не се стигна до голяма трагедия.
„Най-вероятната причина за запалването е късо съединение в ел. инсталацията. Огънят е тръгнал откъм двигателя“, поясни директорът на „Бургасбус“.
„Всички автобуси са задължени да минават по два пъти технически преглед. Този, който вчера изгоря, е минал в края на юни. Не е имало някакви проблеми“, добави той.
Инж. Драгнев уточни, че всички автобуси във вътрешноградския транспорт са нови, на не повече от 7 години. Тази тази година взехме и 56 нови електрически автобуси, добави той.
„15 автобуса са по-стари. Използват се за междуселищни превози. Имаме амбицията до края на тази година да ги заменим с превозни средства от по-ново поколение“, каза още шефът на общинската фирма.
Началникът на сектор „Пътна полиция“ в Бургас главен инспектор Пламен Николов пък разкри, че сигналът за пожара е получен вчера точно в 17:39 часа в дежурната част на Областната дирекция на МВР-Бургас.
„Пристигналият на място полицейски екип установи, че шофьорът е успял да евакуира всички пътници. В гасенето се включиха 2 противопожарни автомобила и 7 огнебореци. За около 20 минути бе отклонено автомобилното движение по обходен маршрут“, каза още той.
Снощи около 22:30 часа остатъците от автобуса са изнесени от пътя.
Франция задържа руски петролен танкер в Атлантическия океан
Идват жеги до 37 градуса, астрономическото лято настъпва на 21 юни
Страхотна инициатива в Бургас за Деня на детето
Бургас ще е домакин на международен литературен фестивал
Лято, море и Световно първенство: efbet пренася футболната емоция в Бургас и по Черноморието
24-годишен българин откаран с медицински хеликоптер след зверска катастрофа в Австрия
Вингегор е кралят на Джирото, но сега следва трудното
Какво ще е времето на Деня на детето
01/06/2026, Понеделник 07:17
0
Откриха нелегални мигранти в ремарке за коне
Кирил Вътев: Българските продукти идват на по-ниска цена, но се продават с огромни надценки
Убийство или инцидент? 3 версии за смъртта на момичето в Благоевград
Разкриха схема за укриване на данъци с български ПОС терминали в Гърция
