Разглеждат искането за освобождаване на Гешев
Основанията са във връзка със съмнения за извършени служебни нарушения от главния прокурор
Пленумът на Висшия съдебен съвет ще разгледа по същество предложенията за предсрочно освобождаване на главния прокурор Иван Гешев. Те са направени от министъра на правосъдието в оставка Надежда Йорданова и бившия служебен министър на правосъдието проф. Янаки Стоилов, съобщава БНТ, позовавайки се на информация от БТА.
Точката е внесена в дневния ред на съвета от Йорданова. Процедурата по предложението на министър Йорданова беше открита на 4 април, а тази по искането на проф. Стоилов - на 4 май. Съдебният съвет обсъди допустимостта на основанията в предложенията и прие, че двете трябва да се разгледат по същество, съвместно. Основанията, на база които се иска освобождаването на главния прокурор, са във връзка със съмнения за извършени служебни нарушения от него и уронване престижа на съдебната власт.
Решението за предсрочното освобождаване на главния прокурор Иван Гешев трябва да бъде взето с минимум 17 гласа „за“ от Пленума на Висшия съдебен съвет.
Жълт код за слана и в неделя – студени сутрини и облачност през уикенда
„Прогресивна България“ се разграничават от „Прогресивно Карлово“: Спор за името и политическа принадлежност
16-годишно момиче от София заплаши да сложи край на живота си – съседите изпаднаха в паника
Легендата на Формула 1 Алекс Дзанарди почина на 59 години
Мадан скърби след трагедията край Ботевград с петте момчета
Фалира голяма авиокомпания
Румяна от флотилия Сумуд в неизвестност, 31 активисти ранени при прехващането от израелските сили
Мотористи излизат на "Априлско въстание" заради лудите цени на Гражданска отговорност
В Пловдив откачиха: Между 1000 и 3600 евро за две нощувки по време на музикален фест
GenZ инфлуенсър си размаза колата, излезе да попее, докато другият шофьор бере душа (ВИДЕО)
Има ли наистина завещание от Ивайло Калушев за младежите от "Петрохан"
Румен Радев и ПБ се захващат с галопиращите цени приоритетно
