×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Седем министри отговарят на въпроси на парламентарен контрол днес
  • Възрастен мъж се удави на плаж в Царево
  • Кристиано Роналдо се оттегля от националния отбор на Португалия след Мондиала
  • Съдът решава за постоянния арест за мъжа, обвинен за тежкия инцидент с джет в Ахелой
  • Легенди на българското кино и театър станаха част от градския пейзаж във Варна
  • България има готовност да наложи резерви на 21-ия пакет санкции срещу Русия
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Осъдиха Станимир Рагевски на 7 години затвор за крадените коли, синът му Даниел не дойде да го защити


Осъдиха Станимир Рагевски на 7 години затвор за крадените коли, синът му Даниел не дойде да го защити
Даниел Рагевски отново не се яви в съдебна зала
Тема в развитие
виж още
скрий
30 Май 2022, Понеделник, 17:10 ч.
Автор: Светлозария КИДЕРОВА

Съучастникът му Христо Желязков също е признат за виновен, той получи присъда от 3,5 години

Съдия Анатоли Бобоков призна за виновен Станимир Рагевски по случая с крадените автомобили - Нисан и Инфинити през 2015/2016 г. Той определи общо наказание за вещно укривателство и фалшифициране на документи за 58-годишния бизнесмен от срок за 7 години, което да бъде изтърпяно при строг режим. Освен това Рагевски ще плати и парична глоба от 7,500 лв. 

Съучастникът му - Христо Желязков също е признат за виновен. Районният съдия определи за него наказание от срок  за 3,5 години и парина глоба от 6 хил. лв. Желязков има условна присъда от предишно престъпление, за което ще лежи още 9 месеца. 

Припомняме, че жестокият убиец Станимир Рагевски, който само до преди година се славеше като почтен бизнесмен и приятелят му, с който се познавали от 25 години - Христо Желязков от кв.Сарафово са обвинени във вещно укривателство и фалшифициране на документи на луксозни автомобили (ВИЖТЕ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ).

Христо Желязков

Те са използвали добре смазаната схема с т. нар. "коли-близнаци". Пренабивали номерата на рамата и изготвяли фалшиви документи за собственост на откраднати у нас автомобили, като използвали данни на съществуващи идентични коли в чужбина. Впоследствие регистрирали колите в КАТ с чуждестранни регистрационни табели, уж че са внесени. Част от крадените коли били регистрирани на фирми на Рагевски. След което превозните средства били готови за продажба по автопарковете у нас. Едно от тези МПС-та - джип Нисан до последно е било управлявано от съпругата на Рагевски - Елена.

Станимир Рагевски и този път не призна вината си. Твърди, че никога не е знаел, че автомобилите са предмет на престъпна дейност. Сред разпитаните на първото заседание бе едно легендарно име от бургаския ъндърграунд - Филип Фратев. Той бил управлявал джипа "Инфинити" с пренабити номера, регистриран на името на фирмата на Рагевски. Тогава Фратев обясни, че първо взел колата, за да я продава, но после много му харесала и решил да я задържи за себе си. Точно тогава дошла полицията и конфискувала джипката.

Ролята на Христо Желязков била идентична. При него джипът бил, защото искал да помогне на приятеля си да я продаде. 

В съдебната зала стана ясно, че по случая са използвани СРС-та, в които се чувало, че "този автомобил няма хващане". Според защитата обаче думата не е "хващане", а "плащане", защото превозното средство било много скъпо и дълго време седяло на пазара, заради исканата висока цена. Според събраните доказателства, Рагевски и Желязков наричали Инфинитито с кодираното име "Сивушко". 

Относно намерените в дома на Желязков зелена карта на автомобила, документи и печати, адвокатът му обясни, че те са подхвърлени, тъй като Христо живеел в този имот едва от 1 седмица и при първоначалното претърсване такива документи не били открити. 

Синът на Станимир Рагевски - Даниел, сам е поискал да стане защитник на баща си, но на нито едно от заседанията не е присъствал по неясни причини. Предвид тежките престъпления, за които е обвинен Рагевски, свижданията в затвора стават изключително трудни. Не е изключено синът му да е използвал тази вратичка, за да има по-лесен достъп до родителя си. 

Присъдата на Районния съд подлежи на обжалване в 15-дневен срок. 

 


В категории: Темида


Светлозария КИДЕРОВА Автор
Светлозария КИДЕРОВА
21
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Съпруга уби мъжа си най-хладнокръвно Съпруга уби мъжа си най-хладнокръвно 03/07/2026, Петък 18:20 0
21
Коментара по темата
21.
Ася
31.05.2022 09:04:00
0
10
Не ни замазвайте очите с кражбички,а кажете какво става с убийствата?Безнаказани ли ще останат?!
А защо не обърнете внимание и за "самоубийството" на Сашо?Очистиха момчето и пак никой не обърна внимание,защото така е по-лесно.. "Родната полиция,ни пази"
20.
Някой очаквал ли е повече?
31.05.2022 05:38:44
2
6
Ако не го осъдят за убийствата ще лежи макс 2 години от дадените му 7. Сигурно такъв е замисълът на адвокатите му
19.
Аз
31.05.2022 00:00:42
1
7
Не ви прави чест да обиждате така жена- адвокатката.
Вярно е, изгубила е делото,но какво общо има това с интимният и живот.
Това са п***и работи.
18.
до 5
30.05.2022 23:38:43
1
6
да те поправя 1993 година открадна парите :)
17.
някой си не е важно
30.05.2022 23:14:53
1
16
Май гледат да потулят нещата за двете жестоки убийства . Този си е отвсякъде за доживотен без право , но като гледам помощникът му ''готвача'' се измъкна само с 4 години и няколко месеца и то при общ режим все едно е направил нещо дребно , нищо ,че разфасова двама млади човека . 7 години за кражба , а за две убийства условна .
16.
Izmekqr she ostanesh i bez kushta
30.05.2022 22:24:40
0
11
Pederascheto danail da prodaljawa da si kara leksusa i da shmuri kachaci na kasheto
15.
Пълна промяна
30.05.2022 22:21:40
2
7
На Христо Желязков ще му отива синьото ансамбълче на дамата от снимката.
14.
Михаил Ситев
30.05.2022 21:36:21
0
10
Ванчето ги кара наред в съда и извън него не подбира
13.
Михаил Ситев
30.05.2022 21:34:24
0
19
Адвокатката му топ миндил.
12.
Sss
30.05.2022 21:24:34
1
17
А смъртна присъда кога....
Няма смисъл да живее
11.
Ужас!!!
30.05.2022 21:19:36
0
18
КАКВО СТАНА С УБИТИТЕ???
10.
Ганя
30.05.2022 19:31:00
1
8
Ха мараба , ама туа истинта ли е ва?!Каки съ тези съдийсти ва , а синът му ми саа вижда,чей антидепресант-психопатолог.Мъ туа ся филм ли е ей или истинта ва ? Малийййй мноу май страх ба,в този Бургъзъ има мноу културтрегери ха.
9.
До Ltuifs
30.05.2022 18:49:30
1
17
Пак някой нещо е пропуснал и няма достатъчно доказателства както винаги в БГ
8.
R
30.05.2022 18:46:28
1
13
Да се обръсне след 7 години
7.
Пехех
30.05.2022 18:36:16
0
18
Ко стана с големата му адвокатка оня дакел....хе хе ни можа да изблъска съдията.....иначе щеше да замирише
6.
Gg
30.05.2022 17:55:00
0
35
Собственик на скъп лексус, кафе к2 (бившо Каше), нощен клуб и наргиле бар Brass N Chrome (сиреч, к*ви и бело), Паста Бокс. Накратко… откъде тия пари?
5.
Бургас
30.05.2022 17:38:27
2
70
Тоя боклук трябваше още 1998 год. да го приключат, когато открадна заплатите от поделението в Равнец. Сега нямаше да има двама убити.
4.
ASDF
30.05.2022 17:37:56
1
15
Toi e Danaila ne daniel..
3.
Лаура Кьовеши
30.05.2022 17:37:09
0
31
“Трябваше ми само да прочета последните два реда:
“Присъдата на Районния съд подлежи на обжалване в 15-дневен срок. “”
2.
Ltuifs
30.05.2022 17:35:42
4
73
Този нали извърши две брутални убийства на мъж и жена.....какви коли,к'ви пет лева? Как така само седем години? 70 години затвор са му малко!
1.
Бай....
30.05.2022 17:30:08
2
45
Едно време на такива брадати идиоти им слагаха ташаците на менгемето и всичко излизаше наяве !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Лудите партита по Южното Черноморие остават без балони за дишане Лудите партита по Южното Черноморие остават без балони за дишане Полицаите "удариха" голяма пратка с 80 на брой кутии с 5,5-килограмови флакони с райски газ. Общото количество на иззетия райски газ е около 440 кг Баба и дядо се удавиха в Струма, реката погълна и двете им внучета (ОБНОВЕНА) Баба и дядо се удавиха в Струма, реката погълна и двете им внучета (ОБНОВЕНА) Столична община изпрати спасители със сонари по течението след село Пастух Брутална тапа на „Хемус“ след две катастрофи, спасиха шофьор от преобърнат тир на мост Брутална тапа на „Хемус“ след две катастрофи, спасиха шофьор от преобърнат тир на мост Докато линейките пътуваха, граждани организираха спасителна операция с боклукчийски камион край Елешница Феноменът "СОЦ Парти по БДС" идва в Бургас: защо всички говорят за това шоу? Феноменът "СОЦ Парти по БДС" идва в Бургас: защо всички говорят за това шоу? С комбинация от носталгия, циркова акробатика и златна БГ музика, „СОЦ Парти по БДС“ превзема NAKED Beach в Бургас Скандалът с воаяжите на Пеевски с магистрати и бизнесмени се разраства, разследван ли е за тероризъм Скандалът с воаяжите на Пеевски с магистрати и бизнесмени се разраства, разследван ли е за тероризъм След като бургаския депутат упрекна властта, че използва система PNR, която била за разследвания, свързани с тероризъм, разследващ журналист припомни, че лидерът на ДПС бил в доклад на секретни служби за финансиране на ПКК Димитър Николов внесе кандидатурата на Бургас за Евровизия 2027 Димитър Николов внесе кандидатурата на Бургас за Евровизия 2027 Бургас е готов да бъде чудесен домакин  Азис открива парти сезона в THE 1 в Слънчев бряг Азис открива парти сезона в THE 1 в Слънчев бряг Купонът продължава и утре, когато предстои втората вечер от официалното откриване 1/8-финалите зоват: става все по-интересно на Мондиал 2026 1/8-финалите зоват: става все по-интересно на Мондиал 2026 Прогнозите на топ букмейкъра: Кои са фаворитите в предстоящите иберийски и трансатлантически дуели? Извънредно! Шкода изхвърча от бул. "Тодор Александров" в Бургас, парализира движението към центъра (ВИДЕО) Извънредно! Шкода изхвърча от бул. "Тодор Александров" в Бургас, парализира движението към центъра (ВИДЕО) Няма информация за пострадали ГДБОП арестува 10 при акцията във ВиК, сред тях директорът и зам.-директорът ГДБОП арестува 10 при акцията във ВиК, сред тях директорът и зам.-директорът Извършвани са фиктивни ремонти, твърдят разследващите 
Чудо в моргата: Обявено за мъртво бебе възкръсна часове след като лекар арогантно го отписа Чудо в моргата: Обявено за мъртво бебе възкръсна часове след като лекар арогантно го отписа Въпреки щастливия и направо библейски край за детето, кошмарът за неговите родители тепърва започва, но този път на юридическия фронт Спрете с черната реклама! Спекулата по морето е дело на единици, мнозинството заведения държат напълно нормални цени Спрете с черната реклама! Спекулата по морето е дело на единици, мнозинството заведения държат напълно нормални цени Росалина Димитрова пред Флагман.бг: Не поставяйте целия бранш под общ знаменател заради няколко абсурдни менюта в социалните мрежи Пускат на свобода „селския гангстер“, лежал за убийството на българската проститутка Катина Пускат на свобода „селския гангстер“, лежал за убийството на българската проститутка Катина Най-висшият съд заличи присъдата от 12 години затвор за зловещото разчленяване без труп, BILD разкри шокиращи гафове на баварските следователи 50 британски депутати искат пълна забрана за „Маша и мечокът“ заради съветска пропаганда 50 британски депутати искат пълна забрана за „Маша и мечокът“ заради съветска пропаганда Политици от 6 партии изпратиха остро писмо до министъра на културата заради епизод, в който любимата детска героиня носи шапка на зловещите тайни служби НКВД Как се делят 5,3 милиона паунда? Деца, внуци и вдовица се хванаха за гушите за богатството на звезда от Хари Потър Как се делят 5,3 милиона паунда? Деца, внуци и вдовица се хванаха за гушите за богатството на звезда от Хари Потър От кралски медали до златни акции – лъснаха най-тайните клаузи от последната воля на филмовата легенда. 14-годишен тероризира граждани в Париж: Дай ми две евро или ще те опръскам с вода 14-годишен тероризира граждани в Париж: Дай ми две евро или ще те опръскам с вода Наглецът е създал собствени импровизирани пунктове из Париж, където таксува колоездачи и шофьори за привилегията да не бъдат простреляни с вода  Десислава Атанасова: Демерджиев лъже, не съм пътувала до Дубай с Делян Пеевски Десислава Атанасова: Демерджиев лъже, не съм пътувала до Дубай с Делян Пеевски Конституционният съд заври след скандалните разкрития за 227-те полета на феномена в политиката Как пиратите с джетове ни мамят на плажа: Ясните знаци, че се качвате на нелегален атракцион Как пиратите с джетове ни мамят на плажа: Ясните знаци, че се качвате на нелегален атракцион Ако видите тези липси по ивицата, веднага бягайте – операторите нямат капитанска правоспособност и разрешителни от държавата Обвиниха голяма рок звезда в педофилия Обвиниха голяма рок звезда в педофилия Извънредното производство срещу певеца, чието истинско име е Пол Гад, се основава на свидетелските показания на жена, която наскоро е съобщила в полицията за преживяното малтретиране в края на миналия век Мъж се хвърли под водата срещу 6-метров звяр, за да спаси любимата си Мъж се хвърли под водата срещу 6-метров звяр, за да спаси любимата си Британи Кларк изгуби живота си след атака на хищник, а записите от телефона за спешни случаи 911 разкриват невиждан ужас
Румен Радев, премиер Румен Радев, премиер Ще наложа вето на 21-вия пакет санкции срещу Русия Виц на деня Виц на деня - Кога мъжете бягат най-бързо? Когато бягат за бутилка, или когато бягат след жена?
- Когато бягат с бутилка, от жена...
Виц на деня Виц на деня - Докторе, губя паметта си.
- От кога така!?
- Какво от кога!?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато тя беше на 2 годинки, тичаше ли тичаше голичка по плажа. Сега, когато е вече на 30 години, две бутилки вино я връщат в детството.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори