Бургаското МВР ще разиграва екшън сцени на Тройката
04 Юли 2011, Понеделник, 11:34 ч.
Автор: Бесове.бгПолицейски гонки, сапьорски техники и как се охраняват VIP персоните ще видим утре от 18.30 часа
Демонстрациите са по повод отбелязването на 132-та годишнина от създаването на Министерство на вътрешните работи и отбелязване професионалния празник на българската полиция - 5-ти юли.
Утре 5-и юли от 18.30 часа на площад "Тройката" в Бургас ще започне официално тържество за отбелязване на празника, в което ще се демонстрират уменията на различни звена от системата на МВР. Официални гости на проявата ще се е делегация от побратимената полицейска дирекция от гр. Къркларели, Република Турция, водена от зам. директора Абдуррахман Тосун.
Поканени са още: Областният управител на Бургаска област Константин Гребенаров, кметовете на съставните на Бургаска област общини, Генералният консул на Република Турция в Бургас Сибел Еркан, Почетният консул на Русия в Бургас Тонко Фотев, Почетният консул на Румъния в Бургас Евгения Попеску, бивши директори на Областна дирекция на МВР Бургас, Комодор Георги Мотев и ръководния състав на Военоморска база - Атия, магистрати от Бургас и региона, представители на Сдружение "Доверие и закрила", "Ротари клуб" - Бургас и "Националния съюз за безопасност и охрана". В тържеството ще се представят: задържане на въоръжено лице, придвижващо се с лек автомобил, откриване и неутрализиране на взрривно устройство с куче и робот, охрана на VIP лице, дресировка на служебни кучета, спасяване на пострадал от висок етаж, разрязване на катастрофирал автомобил за спасяването на хората от купето.
Отново във връзка с утрешния празник, днес от 10.00 до 13.00 ч. в сградата на "Транспортна полиция" ще се проведе ден на отворените врати, като служителите ще бъдат посетени от деца от Дом "Ронкали".
В категории:
Бургас
Несебърлийката Ивелина Пехливанова с фурор на световно първенство
Къща на ужасите: Съпруг принуди жена си да спи с над 120 мъже
Фортуна се усмихна на Левски, ЦСКА и Григор Димитров
13-месечно момченце бе убито, 10 трагични пропуска на системата
Защо Gen Z плаща за тишина
Туристическият бранш на спешна среща с АПИ. Стана ясно кога приключват ремонтите на АМ "Тракия"
Община Бургас ще подмени стари и опасни дървета по ул. „Оборище“
КУБ с официална позиция: Не сме анклав или престъпна групировка
Ще има ли зоополиция и ефективни присъди срещу насилието над животни
„Двигателят на времето“ събра иновативни училища в Бургас!
Европарламентът затяга мерките срещу изкуствения интелект
След палежа: Скопие уверява, че насилието няма да бъде толерирано
