По-високи цени на клиничните пътеки от 1 май
Това е заложено в Колективния трудов договор за тази година
Цените на клиничните пътеки се вдигат от 1 май, предава БГНЕС. Заложено е средно увеличение от 25%. За първи път по-високите цени са обвързани със заплатите в болниците.
Надзорният съвет на здравната каса предлага от 1 август 25% увеличение на клиничните пътеки да получават лечебните заведения, които осигурят заплата средно 2 000 лева за лекар, 1500 лева за медицинска сестра и 910 лева за санитар.
Това е заложено в Колективния трудов договор за тази година.
Болниците, които не постигнат заплатите заложени в него, ще получават 15% увеличение на цените на клиничните пътеки. Промяната е заложена в анекса към Националния рамков договор.
Израел забранява „Лекари без граници“ да работят в Газа
Бургас приветства премиерата на филма "Нас, които ни няма"
Гала се поболя заради рака на дъщеря си
Натали Трифонова обяви блестящото си завръщане
Президентът Йотова призова за край на политическото опиянение и фокус върху бъдещето на България
Цола Драгойчева за смърните присъди от Народния съд: Никога не бях спала толкова добре, както в утрото на екзекуциите
Пазете се от това изчадие
АПИ съобщава за временно ограничено движение в няколко прохода
Джип се вряза в заведение, по чудо няма тежко пострадали
Мартин Пенчев влезе в мейнстрийма с интересно предложение - оставяш телефона си на бара и получаваш 20 % намаление
Какво се случи с руските моряци, задържани от военни на САЩ
Опасно време по Черноморието: Очакват се вълни до 4 метра
