×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Т. Йорданов за номинацията на Гюров за премиер: Очакват ни нечестни избори
  • Андрей Гюров е новият служебен министър-председател
  • ЕП постигна сделка за търговския пакт със САЩ
  • България с втората най-дълга работна седмица в ЕС
  • Жена уби най-малко 9 души в Канада
  • Депутатите изслушват ръководството на МВР заради случая "Петрохан"
  • Побой в метрото: Задържаха 19-годишен за нападение с нож срещу деца
  • Опит за покушение срещу президента на Колумбия, сенаторка бе отвлечена
  • Арестуваха бивш шеф на ЦСКА след катастрофа в София, карал пиян
  • Манол Генов: Хора от НПО-то от "Петрохан" са влизали въоръжени в екоминистерството
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Разкриха схеми за незаконно анулиране на глоби с участието на 20 полицаи


27 Април 2022, Сряда, 13:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Служителите са използвали собствените си пароли

Над 20 служители на Главна дирекция "Национална полиция" са анулирали незаконно фишове и глоби за нарушение на правилата на пътя, заяви на брифинг началникът на "Пътна полиция" Калоян Драганов. Към момента е установена щета към бюджета за 70 000 лв.

Служителите са използвали собствените си пароли, за да отбележат като разплатени наложени глоби за нарушения, заснети чрез камерите на МВР. Парите за глобите обаче не са били реално разплатени.

Установени са и неправомерно анулирани електронни фишове от служители, които са нямали права за това. Има и случаи на издаване на електронен фиш за превишаване на скоростта на движение над 50 км./ч., което е незаконно и смекчава предвиденото наказание в този случай. Образувано е дисциплинарно производство срещу отговорните служители. По случая е образувана преписка, изпратена на Софийска градска прокуратура.

При друга проверка са констатирани няколко случая с извършени нарушения с регистрацията на автомобили с цел облаги, които нанасят щети на застрахователните компании. Установени са повече от 200 автомобила, регистрирани като друг тип превозни средства с цел спестяване на застрахователна сума, както и моторни превозни средства, регистрирани в състояние "тотал щета" след катастрофа, които незаконно в последствие са пререгистрирани като коли "в движение" след получаването на застрахователното обезщетение за "тотал щета".

За услугата отговорните за нарушенията служители на МВР са взимали суми от 300лв. до 1000 лв. чрез посредници. По случая също са образувани дисциплинарни производства. Някои от уличените са излезли в дълъг болничен отпуск, за да избегнат предявяване на обвиненията. От МВР се оплакаха от натиск, целящ да дискредитира разследващите.

Преди седмици е имало посегателство в дома на началника на отдел „Пътна полиция“ към СДВР Тенчо Тенев. "Заплахите ще продължат, но ние няма да се поддаваме и няма да спрем. Решили сме да чистим до дъно, но не може държавният отдел за регистрация в КАТ да се обърне на частно дружество за регистрация на всякакви простотии. И тези нарушения сме ги установили само за изминалите две години, а ако се поровим назад - 2018, 2019 - кой знае какво ще открием." - каза Тенчо Тенев.

Случаят с ударения турски шофьор на камион Установени са полицейските служители, участвали в проверката на турския водач на камион, който беше ударен от полицай на АМ "Хемус". Те са с богат професионален опит - единият работи от 1994, а другият - от 2004г. в МВР.

Двамата са дали обяснения по случая, които не съответстват на видеоматериала. След разпита им и двамата са излезли в дълъг болничен, който също се проверява. В момента тече обследване на всички технически системи за видеозаснемане и звукозаснемане.

Снети са показания и от турския шофьор, който е бил обект на проверка. Той е получил извинение от страна на МВР. Случаят се проверява и от Окръжна прокуратура - София. Мерки за осигуряване на безопасно движение по празниците Над 12 000 актове и фишове за нарушение на пътните правила са съставени през почивните дни, отчете заместник-директорът на ГДНП старши комисар Борислав Муеров. Специализираната акция на МВР продължава и през следващите две серии от празнични дни.

Акцент се поставя върху скоростта на движение, употребата на алкохол и наркотици, поставянето на обезопасителни колани на задни седалки. По време на великденските празници са съставени 9862 фиша и 2580 акта за установяване на административни нарушения. 93 от издадените актове са за употреба на алкохол над 0,5 промила, 98 акта - над 1,2 промила и 65 акта за употреба на наркотици.

За липса на обезопасителни колани и каски са издадени 1417 наказателни постановления, за неправилно изпреварване - 649, за неспазване на пътни знаци - 2647, за превишена скорост в населено място – 16 455, превишена скорост извън населено място – 9838. Регистрирани са и 36 случая на нарушения за системи за обезопасяване на деца, както и 355 пътника без предпазен колан.


В категории: Крими


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
1
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА НСИ отчита 12 процента обща инфлация за три години НСИ отчита 12 процента обща инфлация за три години 11/02/2026, Сряда 15:37 0
1
Коментара по темата
1.
Ега ти държавата...
27.04.2022 14:56:32
0
5
За 30 години не успя да се справи с митничарите и катаджиите пък вие искате държавническо мислене...откъде ?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Йотова поряза промените в Изборния кодекс с вето Йотова поряза промените в Изборния кодекс с вето Президентът връща за повторно гласуване законопроекта, приет на 5 февруари, който огарничава секциите в чужбина Как ще се движи градският транспорт в Бургас за Голяма Задушница Как ще се движи градският транспорт в Бургас за Голяма Задушница На 14 февруари линия 92 ще обслужва Гробищния парк с допълнителни курсове Учениците в село Оризаре вече тренират в нов физкултурен салон Учениците в село Оризаре вече тренират в нов физкултурен салон Николай Димитров: Община Несебър продължава да разширява образователната си инфраструктура Зам.-министърът на вътрешните работи обяви на кого са оръжията по случая край Петрохан Зам.-министърът на вътрешните работи обяви на кого са оръжията по случая край Петрохан Проверяват издадените разрешителни, 16 оръжия са регистрирани на едно име АЕГ „Гео Милев“ събира международни партньори в Бургас по проекта “Лаборатория за  активно учене“ АЕГ „Гео Милев“ събира международни партньори в Бургас по проекта “Лаборатория за активно учене“ Проектът насърчава съвместното и междукултурно учене, критичното мислене, езиковата осъзнатост и комуникационните умения чрез иновативни методи на преподаване НСИ отчита 12 процента обща инфлация за три години НСИ отчита 12 процента обща инфлация за три години Годишната инфлация се забавя до 3,6 процента, потреблението на ток от домакинствата расте Турист с разказ за "Петрохан" през 2020 г.: От хижата излезе момче с изпокъсани гащи, каза ни да изчезваме (СНИМКА) Турист с разказ за "Петрохан" през 2020 г.: От хижата излезе момче с изпокъсани гащи, каза ни да изчезваме (СНИМКА) "Обитателите на имота се държаха грубо, напсуваха ни и ни заплашиха, че ще пуснат кучетата и ще извадят пушките", разказва планинарят Илия Гитев преди 5 години Бурни политически реакции след назначаването на Андрей Гюров  Бурни политически реакции след назначаването на Андрей Гюров  Партиите спорят за мотивацията на президента и гаранциите за честни избор Киселова очаква компетентен служебен кабинет и честни избори на 19 април от Гюров Киселова очаква компетентен служебен кабинет и честни избори на 19 април от Гюров Според председателя на ПГ на БСП-Обединена левица до 19 февруари трябва да има назначено служебно правителство Христо Стоичков става акционер в румънския клуб "Фарул Констанца" Христо Стоичков става акционер в румънския клуб "Фарул Констанца" Българската легенда ще придобие част от акциите на Георге Хаджи след решението му да поеме националния отбор на Румъния
Самолет с 55 души на борда излезе извън пистата при аварийно кацане  Самолет с 55 души на борда излезе извън пистата при аварийно кацане  Машината спря в плитките води на Индийския океан, край Сомалия   Осуетен е опит за покушение над президента на Колумбия, но сенаторка е отвлечена Осуетен е опит за покушение над президента на Колумбия, но сенаторка е отвлечена Густаво Петро твърди, че хеликоптерът му е избегнал обстрел, а Аида Килкуе беше освободена след часове в плен Зеленски планира президентски избори и референдум за мир на 24 февруари Зеленски планира президентски избори и референдум за мир на 24 февруари Според публикацията на Файненшъл Таймс - Киев е под натиск от САЩ да организира вот до 15 май Такъв случай не съм виждал: Кокинов за мистерията с шестимата загинали Такъв случай не съм виждал: Кокинов за мистерията с шестимата загинали 32 години опит не дават обяснение за случилото се край Околчица САЩ затягат хватката около ЕС: Фон дер Лайен бе обвинена в цензура и изборни фалшификации САЩ затягат хватката около ЕС: Фон дер Лайен бе обвинена в цензура и изборни фалшификации В Испания признаха съществуването на програма за заместването на коренните европейци с мигранти Бенямин Нетаняху ще посети САЩ за среща с Доналд Тръмп Бенямин Нетаняху ще посети САЩ за среща с Доналд Тръмп Във фокуса ще бъдат преговорите на Вашингтон с Иран и напрежението в Близкия изток Осем души паднаха от гондола и пострадаха при сблъсък с туристическо корабче Осем души паднаха от гондола и пострадаха при сблъсък с туристическо корабче Инцидентът е станал в Канале Гранде близо до моста Риалто по време на карнавала Медийният магнат Джими Лай е осъден на 20 години затвор Медийният магнат Джими Лай е осъден на 20 години затвор Делото срещу китайския критик слага край на най-голямото дело за националната сигурност в Хонконг Мъск отрича амбицията си за заселване на Марс и се насочва към Луната Мъск отрича амбицията си за заселване на Марс и се насочва към Луната Компанията му остава ангажирана и с идеята за изграждане на град на "червената планета" КФН алармира за измами с криптокомпании и фалшиви вписвания в Търговския регистър КФН алармира за измами с криптокомпании и фалшиви вписвания в Търговския регистър Регулаторът установи подправени документи и нерегламентирани промени в управлението на дружества с криптоактиви
Румен Радев Румен Радев Случаят „Петрохан“ е зловещ символ на разградената държава, която е неспособна да защити дори децата си Виц на деня Виц на деня Джентълмен звъни в клуба:
- Господа, при мен има жена. Ако мога, няма да дойда...
Виц на деня Виц на деня В затвopа:
- За какво си тyка?
- Заради сина, писал съчинение в училище на тема: "Какво работи татко..."
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Що е то свестен мъж?
- Този, който дава жена си за пример на всичките си любовници!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори