×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Пожар избухна в храма "Св. Василий Блажени" в Москва
  • Черноморец 1919 се завръща в Бургас, посреща Берое в събота от 18 часа, входът е свободен
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Димитър Ташев: Нужна е подкрепа за туристическия бранш с визия за развитието на Странджа


Димитър Ташев: Нужна е подкрепа за туристическия бранш с визия за развитието на Странджа
Срещата за развитието на здравния туризъм в Странджа планина и Малко Търново бе проведена по инициатива на бургаския депутат Димитър Ташев (вдясно)
10 Април 2022, Неделя, 20:05 ч.
Автор: Флагман

Това е прекрасна и несправедливо подценявана дестинация с голям потенциал, казва депутатът от ПП

Всички рестрикции за влизане в България ще отпаднат до началото на лятото. Това стана ясно по време на среща за развитието на здравния туризъм в Странджа планина и Малко Търново, проведена в събота по инициатива на бургаския депутат от „Продължаваме Промяната” Димитър Ташев.

Участие в нея взеха заместник-министърът на здравеопазването д-р Петър Грибнев, парламентарният секретар Янка Кюркчиева, експерти от Министерството на туризма, както и Валентин Атанасов и Злати Ковачева от УС на сдружение „Рафаел“ и от инициативния комитет „Възраждане на климатолечението в Странджа и по Южното Черноморие“, съобщи за „Флагман“ г-н Ташев.

По време на срещата бяха обсъдени възможностите за създаването на продукт „климатолечение“ и възможностите за нова клинична пътека. Има и идея да се използва потенциалът на бившата болница в Малко Търново, която разполага със стара, но много добра база и локация.

Валентин Атанасов акцентира върху необходимостта от подобна услуга в условия на пост ковид период за възстановяване на преболедували пациенти. Бяха обсъдени и конкретни места за настаняване и потенциалните бази.

„Сред приоритетите ми е Странджа и община Малко Търново да се превърнат в предпочитано място за здравен и алтернативен туризъм. Това е прекрасна и несправедливо подценявана дестинация с голям туристически потенциал. Местният бизнес има множество добри идеи и е време държавата да окаже подкрепа, за да може те да се реализират“, заяви още Димитър Ташев.


В категории: Малко Търново


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
15
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Дърво премаза кола в ж.к. "Славейков" (СНИМКИ) Дърво премаза кола в ж.к. "Славейков" (СНИМКИ) 01/08/2026, Събота 18:59 1
Михаил ДИМИТРОВ Псаросупа - гръцка рибена супа със зеленчуци Псаросупа - гръцка рибена супа със зеленчуци 01/08/2026, Събота 17:00 1
Димитър КИРЯКОВ Мантинела отне живота на моторист Мантинела отне живота на моторист 01/08/2026, Събота 15:26 7
15
Коментара по темата
15.
Монтажника на рога
13.04.2022 08:57:48
1
1
Крушкув.ти си абсолютно славен кочан.
14.
крушкуф
12.04.2022 17:59:09
1
0
Cлава на украйна
13.
Хаааха
11.04.2022 14:30:11
0
3
Усмихнати са, иска ми се да им вярвам, но не мога. Като знам колко еврофондове потънаха в дълбоката Странджа, особено пък за земеделие... Има декари, пребара фонда, обърне нивата да снима сателита че се прави нещо и реалността - производство НУЛА. Насреща едни мазни коли, бело, имоти, почивчици.
12.
Toti
11.04.2022 10:04:31
0
8
На тези хора явно им се плащат заплати само за говорене,не за свършена работа!
11.
Китайски инвеститор от Алиекспрес
11.04.2022 01:01:43
0
9
Здравния туризъм ЦЕЛОгодишно СПА с минерална вода Бургаски минерални бани
Вода гази жаден ходи -бургаска работа
10.
пффф
10.04.2022 23:57:05
0
15
големи визии, планове, програми, купешки лафове, и накрая – гората изсечена, плажовете с изгребан пясък, в градовете не може да се диша от дизели
9.
Бургас
10.04.2022 23:52:07
0
17
Стига сте ни занимавали с този охлюв.
8.
Влади
10.04.2022 22:31:59
0
9
Щом Янчето -детската учителка от Грудова е там ,всичко ще е наред.Пробивна жена,не знам ,но може би вече пенсионерка.
7.
Хахах
10.04.2022 22:19:59
0
11
Този, най-левия бек е досущ като Hans Gruber от Die hard.
6.
Do 6.
10.04.2022 22:13:24
0
9
Кондйо, оникален си. И все пак, единственото ти изречение започва с голяма буква.
5.
Кондйо
10.04.2022 21:42:17
12
2
Крайно време е да се обърне внимание на региона тези хора могат да докарат туристи в странджа така че с туристите идват и приходите и високите заплати само след няколко години региона ще цъфти помнете ми думите мястото и градчето са оникални
4.
жестоката истина
10.04.2022 21:09:04
1
23
Поредното безсмислено говорене за Странджа и т.нар. "странджански регион". За какво развитие и какъв "туристически бранш" може да става и дума? Кой ще го направи това развитие? Странджанските "качури", които избягаха от родните си села и отидоха в Бургас, за да го изпростачат? Те ли ще се завърнат и ще развиват някакъв туризъм? Или т.нар. "местно население"? Ама такова вече почти няма. Още по времето на СОЦ-а "местните" бяха - старци, военни и цигани. Сега вече повечето от старците са измрели, военните ги съкратиха, а голяма част от циганите отидоха в чужбина (защото не останаха българи, от които да крадат). Казано по друг начин - рибите от аквариума са сварени на супа и няма как от супата да направиш аквариум с риби.
Изключение може да направят "качурите" от Бродилово като организират сеир-представления с тричене на кучета.
3.
ХХL
10.04.2022 20:36:38
0
22
Г-н Ташев взимаш идеята и я реализираш,идеи и предложения всеки от нас има,иска работа!!!Само с бля,бля,бля не става!
2.
Тоз най левия
10.04.2022 20:25:49
0
21
Евала прическа със слънчевите очила на главата отгоре- истински странджански селски бек.
1.
Пази Боже от ПП !
10.04.2022 20:23:13
1
21
Луд умора няма !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
"Черноморец 1919" се завърна в Бургас с победа над "Берое", акулите ще се пробват да атакуват елита "Черноморец 1919" се завърна в Бургас с победа над "Берое", акулите ще се пробват да атакуват елита Днес на ст. „Лазур“ атмосферата беше страхотна, присъстваха много футболни легенди, четвъртите в света – Златко Янков и Емил Костадинов, общественици и популярни фигури от региона Две години след огнения ад във Воден: Възстановиха ли се жителите и каква е цената на оцеляването? (ВИДЕО) Две години след огнения ад във Воден: Възстановиха ли се жителите и каква е цената на оцеляването? (ВИДЕО) Екип на Флагман.бг се върна в странджанското село, за да провери как живеят хората днес и защо новият дом не винаги носи същия уют Тези 3 зодии разтърсват емоциите ви, но трудно ще спрете да ги обичате Тези 3 зодии разтърсват емоциите ви, но трудно ще спрете да ги обичате Водолей, Рак и Скорпион изпитват чувствата по различен начин, а връзката с тях рядко остава спокойна и предвидима Псаросупа - гръцка рибена супа със зеленчуци Псаросупа - гръцка рибена супа със зеленчуци Псаросупа е обичана гръцка рибена супа, приготвяна най-често с прясна бяла риба, зехтин, зеленчуци и лимон. В крайбрежните райони често се поднася като лек, но питателен обяд Ново бижу в сърцето на Бургас - официално откриха бутиков хотел „EFES“ Ново бижу в сърцето на Бургас - официално откриха бутиков хотел „EFES“ Хотелът предлага стил, комфорт и първокласно гостоприемство през всички 365 дни в годината Нова любовна интрига около Дани Петканов: Магдалена Томова ли е жената до него? Нова любовна интрига около Дани Петканов: Магдалена Томова ли е жената до него? Общо видео с участничката от Ергенът разпали слуховете след мълчанието за отношенията му с Глория Петкова Родопската теснолинейка навърши 100 години от първото си пътуване Родопската теснолинейка навърши 100 години от първото си пътуване На 1 август 1926 г. празничният влак потегля от Сарамбей към Лъджене и поставя началото на железопътния транспорт в Родопите Мантинела отне живота на моторист Мантинела отне живота на моторист 61-годишният мъж от село Шумата е транспортиран в болница, но лекарите не успели да го спасят Туристка загина след падане по билото между Козя стена и Ехо Туристка загина след падане по билото между Козя стена и Ехо Жената се подхлъзнала в стръмен участък с парапет, въпреки че групата била подсигурена с въже Десетки кораби чакат по Дунав: Нивото при Русе падна до минус 89 сантиметра Десетки кораби чакат по Дунав: Нивото при Русе падна до минус 89 сантиметра Три плавателни съда са заседнали извън фарватера, а други намаляват товара си, за да преминат през критичните участъци
Мистериозната радиостанция UVB-76 отново излъчи кодови думи, значението им остава загадка Мистериозната радиостанция UVB-76 отново излъчи кодови думи, значението им остава загадка Девет гласови съобщения прекъснаха монотонното бръмчене на честота 4625 kHz, но няма доказателства, че са свързани с падналата руска ракета в Полша Пожарите в Гърция не спират: Домове изгоряха, нови евакуации край Атина заради силния вятър Пожарите в Гърция не спират: Домове изгоряха, нови евакуации край Атина заради силния вятър Дванадесет души бяха спасени по море от Порто Гермено, а властите проверяват версия за умишлен палеж след откриването на две огнища Дъжд от пари: Хвърлиха 665 000 евро в морето пред плажуващи Дъжд от пари: Хвърлиха 665 000 евро в морето пред плажуващи Авария спряла лодката от Малта, а появата на бреговата охрана предизвикала трескаво изхвърляне на запечатаните пачки Инфантино се огъна: ФИФА спира сделката за част от Световното Инфантино се огъна: ФИФА спира сделката за част от Световното Заплахата за бойкот от Европа и бунтът във футболната централа принудиха президента да оттегли проекта за 20 млрд. долара Латвия затвори единствения си действащ граничен пункт с Беларус Латвия затвори единствения си действащ граничен пункт с Беларус Рига обяви технически проблем на Патерниеки и призова пътуващите да търсят алтернативни маршрути Испания овладя кризата: 48 300 мигранти се върнаха, нито един не стигна до континента Испания овладя кризата: 48 300 мигранти се върнаха, нито един не стигна до континента Мадрид увери Европейската комисия, че движението от Сеута към останалата част на ЕС е напълно блокирано САЩ и Израел обсъждат сухопътна блокада на Иран - планът може да подпали региона САЩ и Израел обсъждат сухопътна блокада на Иран - планът може да подпали региона Вашингтон и Тел Авив проучват натиск върху седемте съседи на Ислямската република, но пълното затваряне на границите изглежда почти неизпълнимо Тръмп показа Сеута и предупреди: Така ще изглежда САЩ, ако демократите се върнат на власт Тръмп показа Сеута и предупреди: Така ще изглежда САЩ, ако демократите се върнат на власт Американският президент превърна миграционната криза в Испания в предупреждение към избирателите преди следващата битка за Белия дом Рекордните 56,5 млрд. евро в банките: Имотите губят ролята си на сигурно убежище Рекордните 56,5 млрд. евро в банките: Имотите губят ролята си на сигурно убежище Спестяванията растат с 18,6%, но зад рекорда стоят ипотечният бум, парите, върнати в банковата система около приемането на еврото, и силното неравенство в доходите Това е човекът, който може да победи Ердоган? Това е човекът, който може да победи Ердоган? Йозгюр Йозел напусна партията на Ататюрк с 90 депутати и оглави най-голямата опозиционна сила в парламента
Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт МВР работи повече от всякога. Усилията са огромни, но резултат няма Виц на деня Виц на деня - Какво е общото между книгата и жената?
- Гледат се първо отзад. Ако не ти хареса, изобщо няма смисъл да гледаш отпред.
Виц на деня Виц на деня - Дядо, вярно ли е, че на лошото трябва да се отговаря с добро?
- Да, вярно е.
- Тогава дай пари за сладолед, че ти счупих очилата.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Господи, жена ми е толкова глупава, ама тооолкова глупава! Благодаря ти, Господи!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори