×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Юли идва с жега: До 40 градуса и почти без дъжд
  • Асен Василев остава единствен лидер на ПП
  • Бездомни кучета нападат деца и домашни любимци в софийско село
  • Вдигат пенсиите от 1 юли, но минималната остава под линията на бедност
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Стойко Танков отдава безвъзмездно сграда в центъра на Бургас за седалище на администрация


Стойко Танков отдава безвъзмездно сграда в центъра на Бургас за седалище на администрация
Областният управител опитва всячески да спаси изоставената сграда на ул. „Булаир“ 5Б в града, която има сериозен потенциал и историческа стойност за града
16 Февруари 2022, Сряда, 12:00 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Топ имотът има два „корпуса“ по три етажа, всеки от които с РЗП от 890 кв.м.

Областният управител Стойко Танков и неговият екип опитват всячески да спасят стара рушаща се сграда в центъра на Бургас, която има историческа стойност за града. Тя се намира на ул. „Булаир“ №5 "б" и е в окаяно състояние от години, въпреки че била обитавана до 2019 г. Сега обаче тя е пред разпад, а начините, по които сградата може да се запази, се броят на пръстите на едната ръка. 

Първа стъпка в процеса трябва да е спешния, неотложен ремонт на триетажна къща.Тъй като обаче от Областна администрация не разполагат с нужните финансови средства за сложната реконструкция, те могат да разчитат на Закона за държавната собственост, според който определени имоти могат да се предоставят безвъзмездно за управление на ведомства и общини. В случая идеята е сградата да се „вземе“ от държавна или общинска институция и да се ползва за нейните нужди.

Всъщност това изобщо не е лоша идея, защото постройката има всички показатели за седалище на институция. Тя е разделена на два „корпуса“ на три етажа, всеки един с разгърната застроена площ от 890 кв.м. и съвсем спокойно би се ползвала като административна за определени нужди на институции в региона.

Ако все пак към тази идея обаче няма интерес има и още един вариант за спасението на сградата. Той се състои в това тя да бъде продадена на търг. На този етап обаче това се разглежда като последна стъпка в разрешаването на казуса, подчертават от Областна управа. Усилията на администрацията са насочени към намирането на организация, която да придобие правото на управление съгласно Закона. 


 


В категории: Бургас


Сексът с тези зодии е трагедия
Сексът с тези зодии е трагедия 30/06/2025, Понеделник 22:00 0
Идеалното тегло според възрастта
Идеалното тегло според възрастта 30/06/2025, Понеделник 21:40 0
Беше просто блъскане, не любов
Беше просто блъскане, не любов 30/06/2025, Понеделник 21:21 3
Флагман.БГ Ето я новата армия на Бойко Борисов Ето я новата армия на Бойко Борисов 30/06/2025, Понеделник 19:40 8
17
Коментара по темата
17.
RE-2
17.02.2022 01:36:33
0
2
P.S. №14
Койчо, От Камено.
Елементарно или случайно.
16.
До пост 3
16.02.2022 23:43:28
0
6
Позна, запалиха я сградата току що ! Интересно как 12г. при областните управители на Герб макар и с олющена мазилка сградата оцеля !? Назначиха областен от БСП и на втората му седмица на власт, сградата ПЛАМНА в 22 часа посред нощ и то откъм задната и страна !?? Сега червените фараони и ДС в герб ще са първите потриващи лапи как да разкешат някой милион и превъртят сградата и имота на правилната институция. Предлагам да идва бат Ваньо Гешев и КПКОМПИ, за да надзирават усвояването на сградата и терена под и пред нея.
15.
Булаир
16.02.2022 23:17:51
0
6
Толкова много години - собственост на Областна управа, която години наред отказваше, защо ли, да ремонтира сградата. Поискайте справка колко молби и жалби е имало от хората, наематели там. Ако се пазят. Умишлено се остави всичко на самотек и когато му дойде времето - се "самосезираха".
Сега гледайте поредния сезон на филма "На всеки от нас, но не и за вас".
14.
До RE-1
16.02.2022 21:29:02
2
1
Милке, ти ли си?
13.
RE-1
16.02.2022 17:36:50
1
7
Една от първите работи на всеки областен управител или кмет е да иска справка за свободните имоти. Защо ли ?
12.
Хмм
16.02.2022 14:09:23
1
18
Искам я за мен ! Оставям си координатите в редакцията ! Или ми пишете на лични ! Имам бизнес план,нямам необходимите средства,но ще измислим нещо ! ;-)
Тя работата е нагласена,ама хайде....да видим какво ще стане дъра- бъра ...администрация
11.
Баба Пенка
16.02.2022 13:52:06
1
21
И аз подкрепям идеята за училище - да се преместят френска,инспанска, че децата се тъпчат като сардели, ама както се казва кой ни пита нас важното е дали общинската администрация вече не е намерила някой проектче да оцоцка парата пак чрез нашите фирми.
10.
afsdf
16.02.2022 13:31:43
8
16
за какъв *** ти е тая сграда там. Да я събарят, да става паркинк и това е. Обект на културата, какво му е културното на това нещо, което всеки момент може да падне и тогава да се чудим ама какво стана...
9.
Хотел Булаир
16.02.2022 13:00:25
8
11
Паркингът е наш и бариерата е наша. Никой двама право да спира, освен нашите гости.
8.
Познавам мястото
16.02.2022 12:55:12
5
18
Пред и около сградата има площадка, която може да се направи платен паркинг.
От парите , взети от паркинга може да се възстанови и поддържа сградата!
7.
Спешният
16.02.2022 12:47:09
1
27
и неотложен ремонт е подновяването на покрива на сградата, което не може да надхвърли 50-60 хил. лв.
Областната управа няма толкова пари ли ?
Някакъв друг замисъл има тук!
6.
*********
16.02.2022 12:44:44
0
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
5.
Tsatsata
16.02.2022 12:43:19
1
25
Да я дадат на НАП-а и те бидейки организация, която никога не е на загуба, ще я преработят тутакси в лъскави офиси !
4.
Бургазлия
16.02.2022 12:43:18
1
29
Дайте я на ПМГ или Френската гимназия
Идеална е. Хем ще се спестят едни милиони от строителството на новия корпус да не влязат пак в нечие чекмедже.
3.
бургазлия
16.02.2022 12:20:05
2
36
Разчитат някой ден да бъде опожарена както повечето сгради изоставени като паметници на културата Тогава спокойно ще се извиси някой осем етажен блок .Подобни на тези които ги издигаше Рагевски с похитената от него съдружничка брокерка .
2.
няма безвъзмедни работи!!!
16.02.2022 12:19:02
1
28
за тия 30 години, които съм в тая държава, всичко е обвързано с нещо!!
1.
*********
16.02.2022 12:18:16
2
7
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Момче с аутизъм от Украйна изчезна в Слънчев бряг, намериха го Момче с аутизъм от Украйна изчезна в Слънчев бряг, намериха го При появата на униформените той е направил опит да се укрие в района на хотелски комплекс, като се е опитал да се слее с туристи в близост до басейн Идеалното тегло според възрастта Идеалното тегло според възрастта Какво е здравословно за мъже и жени Изрод в САЩ запали горски пожар, за да убие огнеборци Изрод в САЩ запали горски пожар, за да убие огнеборци Случката е от щата Айдахо, който е доминиран от Републиканците и със сигурност левите ще политизират престъплението Защо в апартамента ни винаги мирише на лошо Защо в апартамента ни винаги мирише на лошо Причини, които често пропускаме Корупцията ти е по-голяма от корупцията ми Корупцията ти е по-голяма от корупцията ми "Какво толкова – само 6%". Ясно се чува, че срещу „помощта“ фирмите давали 6% на партията, но оправданието е: "не е ГЕРБ, да вземеш 20% аванс" Мистерията с леопарда: Виждали са го и в Румъния, и в Ловешко Мистерията с леопарда: Виждали са го и в Румъния, и в Ловешко Все още няма яснота как черният леопард е пристигнал в Шуменското, нито кой е неговият собственик Топ 5 зодии, които са въздух под налягане: Големи претенции, малко съдържание Топ 5 зодии, които са въздух под налягане: Големи претенции, малко съдържание Те се мислят за елит, но реалността често ги поставя в графа "самозаблуда" Ще подаде ли оставка кметът на София? Ако това стане, Общински съвет трябвало да се разпусне Ще подаде ли оставка кметът на София? Ако това стане, Общински съвет трябвало да се разпусне След корупционния скандал в Столична община е важно да разберем какъв ще бъде отговорът на администрацията му, каза Вили Лилков Полицаи от Несебър намериха 50 грама кокаин в автомобил Полицаи от Несебър намериха 50 грама кокаин в автомобил  42-годишен мъж е арестуван Това са зодиите, които все си падат по най-големите боклуци Това са зодиите, които все си падат по най-големите боклуци Вижте кои са те
Българите реват от гръцкото море - всичко е поскъпнало здраво Българите реват от гръцкото море - всичко е поскъпнало здраво Гръцката салата е минимум 9 евро, фрапето 5 евро, пицата - 10 евро Сексът с тези зодии е трагедия Сексът с тези зодии е трагедия Те са най-слабите любовници Беше просто блъскане, не любов Беше просто блъскане, не любов Една жена си спомня как е била обект, а не партньор Това са зодиите, които винаги носят рога: Всички знаят, само те не Това са зодиите, които винаги носят рога: Всички знаят, само те не Те вярват в лоялност, вярност и доживотна романтика Лято, жега и опасност: Как да разпознаем, че получаваме инфаркт или инсулт Лято, жега и опасност: Как да разпознаем, че получаваме инфаркт или инсулт Високите температури, влагата и резките температурни колебания повишават натоварването на сърдечно-съдовата система Ето я новата армия на Бойко Борисов Ето я новата армия на Бойко Борисов ГЕРБ смени лидера на младежката си структура  Ужасни грешки, които допускаме с хладилника Ужасни грешки, които допускаме с хладилника Защо мирише, разваля храна и ни създава проблеми История, сглобена в зидове: Уникална сграда в Истанбул показва 1800 години градска еволюция История, сглобена в зидове: Уникална сграда в Истанбул показва 1800 години градска еволюция От Рим до Републиката, ето какво разказва една изоставена фасада Знаете ли каква е функцията на този бутон в колата Знаете ли каква е функцията на този бутон в колата Става дума за бутона за рециркулация на въздуха, често обозначаван със стрелка Най-силно издание на Джазче и нов хоризонт за фестивала в Лозенец Най-силно издание на Джазче и нов хоризонт за фестивала в Лозенец Хиляди пяха с Белослава, Живко Петров, Росен Захариев, Димитър Карамфилов, Димитър Семов
Нидал Алгафари Нидал Алгафари Още едни записи и ще се разпадне съвсем ПП
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, забелязала ли си, че най-големите тъпанари имат най-красивите жени?
- Ах, Митко... ласкател такъв...
Виц на деня Виц на деня - Съпругата ти с к'во се занимава?
- Разделя семейства.
- Извинявай! Почувствах се неудобно...
- Що бе? Затова е учила! Бракоразводен адвокат е...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки мъж е много велик, докато жена му не го извика с цялото му име.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори