Заплашват кръводарител от Русе с бой
Иво Минчев, който е инициатор на кампанията "Да спрем търговията с кръв!“, че не се страхува
Иво Мирчев от Русе, който е дарявал 39 пъти кръв, сподели пред БНТ, че получава заплахи за саморазправа.
В дунавския град днес стартира кампанията "Да спрем търговията с кръв!". Неин инициатор е Иво. Той е един от най-активните кръводарители в областта. Поводът за тази идея станали неколкократните закани за саморазправа с него и близките му.
Иво Минев е освен доброволец и основател на Интернет платформа за кръводарители. Освен това администрира фейсбук група за кръводарители. Дарява кръв за първи път, когато е 18-годишен, а това лято му предстои да дари за 40-и път.
"Като съм разчиствал групата от платени кръводарители, съм засегнал някого, защото започнаха на лични съобщения да ми отправят заплахи. Нищо конкретно, аз лично не съм притеснен, по-скоро ми стана неприятно от това че започнаха мои приятели и познати също да заплашват и затова смятам да сезирам органите, които могат да вземат някакво отношение", разказва Иво Минчев.
По думите му това са хора, свързани с незаконната продажба на донорска кръв. Всеки ги познава, защото постоянно стоят пред кръвния център, предлагат услугите си и дори раздават визитки, на които пише, че са от посредническа агенция. Иво Минчев е сигнализирал за случая както в болницата, така и в полицията.
Почина Том Чадбън - актьорът от Игра на тронове, Доктор Кой и Казино Роял
Откриха мъртъв 22-годишен с огнестрелна рана в Стара Загора
БТПП за бюджета: Плюсовете, дефицитите и липсата на реформи
Кол центровете започнаха да изчезват: ИИ вече съкращава хиляди работни места
Нови правила за имотите: Енергийният клас влиза в обявите
Бургаският държавен университет продължава приема в специалности с висока професионална реализация
До неделя идва финансов обрат за тези три зодии
Сложете дафинов лист в хладилника за час - ето какво ще се случи
Чикагото от Игри на волята показа най-нежната си страна: Тя винаги ще е малкото ми момиченце
Почина Жужа - малката жена с огромен талант
От Ванга до Ружа Игнатова: Българите пренаредиха новите евробанкноти
Несебър кани жители и бизнес на онлайн среща за опазването на Стария град

Ако НЗОК започне да плаща на кръводарителите, тези чакащите за търговия пред спешните ще изчезнат като ланския сняг. Трябва да се изчисли, колко кръв е необходима на година и се остойности пътеката, по която ще се плаща. Може да се въведе и алтернативно плащане, като например на дарител му се опростява част от данъка и т.н.
Всеки знае,че България е корумпирана на всяко едно ниво,колкото и добро да имаш в главата почти е непреложимо,тъй като народа е корумпиран и го интересува само да напълни джоба,не му пука,че след 10 години примерно ще има по 2ма човека в един квартал/махала