×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Пандемията приключва през април? Кантарджиев зове КОВИДясалите да не се правят на герои


Пандемията приключва през април? Кантарджиев зове КОВИДясалите да не се правят на герои
Не е укоримо това, че тези от „Възраждане“, които организират протести, са се ваксинирали, каза проф. Тодор Кантарджиев
10 Януари 2022, Понеделник, 10:04 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Дразне ли го някой гърлото, да си седи вкъщи! Яви ли ви се хрема и кихане, не излизайте навън, призова професорът 

Пандемията от COVID-19 ще приключи през април. Ще придобие ендемичен характер. Това каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия проф. Тодор Кантарджиев.

Той препоръча на работодателите да направят график, да се сформират екипи и да се осигури взаимозаменяемост, ако не искат да им спре дейността в предприятията заради започващата нова вълна от Омикрон. 

Служителите няма да са много болни, но няма да са на работното си място, добави експертът. 

Като си грипясъл, не прави чудеса от героизъм – да отидеш в службата, подчерта той.

Същото се отнася естествено и за КОВИДясалите. 

Проф. Кантарджиев показа графика, доказваща, че ваксините смаляват смъртността във Великобритания

„Дразне ли го някой гърлото, да си седи вкъщи! Яви ли ви се хрема и кихане, не излизайте навън!“, подчерта Кантарджиев. 

„Броят на заразените с COVID-19 ще продължи да се увеличава. Тази седмица в работните дни може да достигнем и рекорди на дневна заболеваемост“, прогнозира той.

След като водещият Виктор Николаев каза, че бил впечатлен от разкритието на Мария Цънцарова, че 1/3 от депутатите на „Възраждане“ са се ваксинирали и това се разбрало дни преди организираният от тях протест срещу зеления сертификат, Кантарджиев коментира, че по-добро убеждение за ползата от ваксините няма. 

„Това, че са се имунизирали, не е укорно, но хайде да говорим за важните неща! В политиката не се меся!“, сподели той.

„За съжаление при Омикрон има пет пъти по-голяма вероятност да го прекараш втори път. Който е боледувал преди повече от 4-5 месеца – нека се ваксинира. Притеснява ме и това, че не знаем при Омикрон какво се случва с т.нар. „късен COVID”. Не е ясно и колко ще трае имунитета след този вариант на коронавируса”, каза още професорът.

Той съветва хората с две дози АстраЗенека да си направят бустер с РНК ваксина, за да не е защитата им с ефективност около 20%.


В категории: COVID-19


Тервел ИЛИЕВ Бургазлия е "най-известният" мъж в страната Бургазлия е "най-известният" мъж в страната 15/09/2025, Понеделник 07:54 0
Тервел ИЛИЕВ Времето се разсърди на 15-ти септември Времето се разсърди на 15-ти септември 15/09/2025, Понеделник 07:24 0
Бързото хранене поскъпва
Бързото хранене поскъпва 14/09/2025, Неделя 20:20 6
Флагман.БГ Двама загинаха при тази тежка катастрофа Двама загинаха при тази тежка катастрофа 14/09/2025, Неделя 19:39 0
Михаил ДИМИТРОВ Представят „Лунно цвете“ в Бургас Представят „Лунно цвете“ в Бургас 14/09/2025, Неделя 18:40 0
Флагман.БГ Земетресение в район край... Земетресение в район край... 14/09/2025, Неделя 18:20 0
17
Коментара по темата
17.
...
10.01.2022 15:10:36
0
7
Е лошо щом приключва, очаквах следваща мярка по улиците да има оделни чешми за ваксинирани и отделни за неваксинирани, както е имало за тъмнокожите в Америка. Така или иначе вече два месеца я караме по подобен начин, позволено за ваксинирани и непозволено за неваксинирани.
Хора направете нещо, измислете нов щам за да видя на живо чешмчките с табелки.
Или не знам като си помисля че после идва на мода и КК клан.
16.
Хха
10.01.2022 15:00:10
1
4
Ако си с разстройство също да си седиш у къщи ! Щото не се знае ,може да е Ковид!
15.
до 10
10.01.2022 13:59:36
1
7
Само завършен идиот би се ваксинирал след преболедуване или си просто трол
14.
до 12
10.01.2022 12:17:58
3
4
Флагман дали ще пишат, че полиция е влязла в община Поморие за разследване на злоупотреби с европейски средства за изграждане на рибарски селища?
13.
*********
10.01.2022 12:12:02
0
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
12.
морски
10.01.2022 11:56:32
8
5
Единственото вярно засега е, че с ваксина имаш повече шанс да оцелееш. Всичко друго са моментни снимки на конкретни ситуации.
11.
аз
10.01.2022 11:53:21
7
10
Работодателите, вие докога ще търпите разни мързели да си дундуркат хремата вкъщи 14 дни вместо да бачкат? За какво сте ги взели тия на работа, половината време да търкат дивана вкъщи я като карантиниран, я като контактен. Нещо не се ли усещате че и вас гъбаркат с тая пландемия? Или като ви замирише на фалит тогава ще се усетите?
10.
До 6
10.01.2022 11:52:21
15
14
Не само ти ходиш да бачкаш! Аз също! Обаче освен че преболедувах тежко, се и ВАКСИНИРАХ и се пазя! Това се опитват да ви налеят в кофите, обаче явно е безмислено!
9.
Iris 04
10.01.2022 11:52:09
6
12
Кантарджиев отдавна не ме респектира. Този човек се изпълни със злоба, говори каквото му хрумне според ситуацията, защото и той видя, че всеки в тази държава, в това число и колегите му, плещят мнения, за които не носят отговорност. Не беше такъв този човек, но е логично да стане поредният популист. Ми че точно той преди около два три месеца , когато се чудех да слагаме ли бустери каза, че веществото от ваксините си се е трупнало в жлезите и си стои там, щяло да се активира при тревога. Сега приказва - слагайте бустери за всеки случай.
8.
Пак спите Флагман
10.01.2022 11:34:37
2
6
Полицията издъни община Поморие, а вие пак спите.
Касабова,защо им плащаш?
7.
До ФЛАГМАН
10.01.2022 11:30:06
1
5
Снимайте Мани на спирката на НХК точно до редакцията ви пак куките ги бомбят нещо
6.
Дуньо Простия
10.01.2022 11:19:46
5
13
Тоше, ти и подобните ти ме дразнят най-много. Ама не си седя дома, одя да бачкам. Щото вали-гърми, твойта заплата си идва на края на месеца. Ама аз ако не бачкам - ще умра гладен.
Та помислете си още веднъж преди да спирате хората да работят.
Пази се от гладните хора, те нямат какво да губят.
5.
до 3 хм
10.01.2022 11:12:06
5
12
Много интересна тема повдигаш.

Днес има едва 85 т.нар. излекувани.
85 !?!
Кога преди 14 дни е имало ден с толкова малко положителни ?
И какво се е случило с положителните преди 14 дни ? Измрели ли са ?

Играят си със статистиката както им дотрабва.

А утре, ден преди протеста, много ще им трябват високи резултаги.
4.
Кантаре
10.01.2022 11:11:54
4
21
Сега е зима.....
Всеки втори или трети човек има проблеми с гърлото или с носа ...Било то от влажния въздух, от студа, от резките промени на температурата !
Не можем да оставим вкъщи половината от работещите хора, това си е чиста катастрофа !
Хайде да обърнем малко повече внимание какво по-точно става в болниците ? Търговия със здраве ли се извършва там или лекуване на болни ?!
3.
хм
10.01.2022 10:59:41
2
14
Кантарджиев да каже, нека стане ясно как през последните 14 дни са заразени 45 697 българи, а активни се водят 128 857.

Възможно ли е да има 83 160 българина болни повече от 14 дни, и те не са тежко болни щом не са и по болниците?
2.
Реалист
10.01.2022 10:45:12
4
24
Кантарджиев това със седенето в къщи да го обясни на работодателите.
Знае ли той какво казва работодателя на работник който е имал смелостта да вземе болничен? Че ако посмее да вземе болничен да напуска, дори по време на болничен се предлагат за подписване документи за напускане по взаимно съгласие.
Какви екипи да сформират работодателите? Та те от години са ограничили работниците си до минимум, няма кой да замести болен работник.

Самия Кантаржиев може да има заместници, които да го заместят ако се разболее, но работещите хора заместници нямат.


Пък съвсем да не отваряме темата, че огромна част от работниците не са осигурени на реална заплата, а не биха оцелели с болничния от минималната на която ги осигуряват.
1.
Костя
10.01.2022 10:31:07
12
18
Коронотъпак-ът да вземе пример от партията ми и да се ваксинира. А може и да е Трансваксър, ваксиниран, но не иска да го приеме :-))))))
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бургазлия е "най-известният" мъж в страната Бургазлия е "най-известният" мъж в страната Валентин от "Ергенът" има специфичен начин на ухажване Времето се разсърди на 15-ти септември Времето се разсърди на 15-ти септември Днес времето ще е със значителна облачност, дъждове и гръмотевици. До обед такива са изгледите за Западна и Централна България. По-значителни валежи се очакват над планинските райони, където ще има и градушки Разсеян чужденец отнесе бургазлийка на пешеходна пътека Разсеян чужденец отнесе бургазлийка на пешеходна пътека 73-годишната жена е пресичала на зелен светофар Бургас прие една от най-ценните реликви на християнството, която прави чудеса Бургас прие една от най-ценните реликви на християнството, която прави чудеса Светата майка ни избра, за да ни спаси, защото тук се случват много нещастия - уж инциденти, уж случайни, загиват деца, майки на малки деца, младежи умират без причина, смята Владиката  Бързото хранене поскъпва Бързото хранене поскъпва Посещенията падат Звездна вечер и хиляди аплодисменти в Летния театър на Бургас Звездна вечер и хиляди аплодисменти в Летния театър на Бургас Симфоничен оркестър, бенд и златни гласове изпълниха сцената в спектакъла, който ще се помни дълго Новите евробанкноти: Бетовен на 10 евро, Мария Кюри на 20, а Да Винчи на 100 Новите евробанкноти: Бетовен на 10 евро, Мария Кюри на 20, а Да Винчи на 100 Те ще имат по-интензивен цвят и се очаква да бъдат пуснати в обращение през следващите месеци на 2026 г. Двама загинаха при тази тежка катастрофа Двама загинаха при тази тежка катастрофа Случаят отново поставя фокус върху слабия контрол върху водачи с чуждестранна регистрация, Най-честите и показателни признаци, че тялото ви не получава достатъчно вода Най-честите и показателни признаци, че тялото ви не получава достатъчно вода Жаждата е ясен знак, но организмът обикновено подава по-дискретни сигнали, които лесно могат да останат незабелязани Ултраскъпо Ламборгини се размаза при брутална катастрофа Ултраскъпо Ламборгини се размаза при брутална катастрофа Зад волана на автомобила е бил 56-годишен
Как две убийства, неолибералната идеология и безконтролната миграция най-накрая събудиха хората Как две убийства, неолибералната идеология и безконтролната миграция най-накрая събудиха хората От САЩ до Европа вече не става въпрос просто за икономика, за пари, за по-леви или десни политики Убиецът на Чарли Кърк живял с трансджендър съквартирант Убиецът на Чарли Кърк живял с трансджендър съквартирант Сега младежът помага на ФБР Расте броят на жертвите след клането в Непал Расте броят на жертвите след клането в Непал Най-новите данни на здравното министерство на страната сочат, че загиналите вече са 72 Израел разклати „Евровизия“ Израел разклати „Евровизия“ Заради масовите убийства в Газа няколко страни заплашиха, че ще напуснат конкурса, ако еврейската държава участва в него Земетресение в район край... Земетресение в район край... Епицентърът е локализиран на 55 километра източно от град Брашов НАСА с амбициозен план: Първи полет с екипаж до Марс в началото на 30-те НАСА с амбициозен план: Първи полет с екипаж до Марс в началото на 30-те Ръководителят на американската космическа агенция очерта графика за завръщането на Луната, което ще послужи като трамплин за достигане до Червената планета Китай и САЩ преговарят в Мадрид за митата Китай и САЩ преговарят в Мадрид за митата Президентът Тръмп одобри удължаването на съществуващите мита върху китайски стоки (около 55%) до 10 ноември Българин стана кмет в Англия Българин стана кмет в Англия В продължение на година Мариан Несторов успешно ръководи област с население от 285 000 души Гълъбин Боевски отвлечен и убит като "Наглите"? Гълъбин Боевски отвлечен и убит като "Наглите"? Никой не го е виждал от месеци, върви слух, че е ликвидиран от наркокартела, който му бе издал смъртната присъда Учениците от тази гимназия ще посрещнат 15 септември без покрив Учениците от тази гимназия ще посрещнат 15 септември без покрив ържавата не е отпуснала обещаните средства, а застрахователят – не е изплатил щетите
Володимир ЗЕЛЕНСКИ Володимир ЗЕЛЕНСКИ Руската атака срещу Полша е подобна на събитията в Крим Виц на деня Виц на деня – Докторе, чувам гласове!
– А какво ви казват?
– Че съм луд.
– Ами, слушайте ги – те явно ви познават!
Виц на деня Виц на деня Дядо с внучето гледат снимки от сватбата му:
– Дядо, защо си тъжен на снимката?
– Защото съм разбрал, че вече е късно да избягам…
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истински мъж никога не пита за посоката… той просто кара, докато жената вика.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори