Ски сезонът у нас започна, ето какви са цените
Бизнесът и туристическия бранш са обнадеждени за успешен сезон
Днес се дава официален старт на ски сезона. Тази година времето е изключително благоприятно за любителите на белите спортове, а бизнесът и туристическия бранш са обнадеждени за успешен сезон. Неприятният момент идва с покачването на цените и тъй като поскъпването е навсякъде и за всичко, и тарифите за лифт карти са актуализирани, предаде репортер на БГНЕС.
Пампорово побърза и откри сезона ден по-рано. Заради много сняг още в петък любителите на зимните спортове успяха да се пуснат по пистите в красивите Родопи. В Банско всички писти бяха подготвени също ден по-рано, а на връх Тодорка измериха 1,3 метра сняг.
В Боровец също се радват на страхотни зимни условия, но въпреки това от курорта обявиха, че оръдията за сняг няма да спират. Скиорите и сноубордистите ще плащат 75 лева средно за дневна лифт карта. Ски зона Боровец обяви първа цените за новия сезон. Както вече стана известно миналогодишните цени са само в първата седмица след откриването, тоест от 18 до 26 декември, включително.
От 27 декември дневната карта за възрастни е на цена от 75 лева, за младежите между 14 и 22 години, както и за хората на и над 65 години – 54 лева, за децата от 7 до 13-годишна възраст е 44 лева. Децата под 7 години ползват съоръженията безплатно. Седмичната карта е кръгло 400 лева за възрастни. И Пампорово, и Банско също имат промо пакет в рамките на първите дни след откриването на сезона.
В Пампорово от 18 до 28 декември, включително, е в сила промоционален период с цени на еднодневна лифт карта, които запазват миналогодишните стойности от 62 лева за възрастен, 49 лева за младеж (12-17,99 години) и 37 лева за деца (7-11,99 години).
От 29 декември в сила влизат редовните цени на ски услугите за зимен сезон 2021/2022 с цена на еднодневна лифт карта 75 лева за възрастен, 59 лева за младеж (12-17,99 години) и 45 лева за деца (7-11,99 години).
В Банско до 26 декември цените са от миналия сезон. От 27 декември обаче дневната лифт карта за възрастни ще е на цена от 79 лева, за студенти/ученици от 13 до 19 години и за пенсионери до 75 години – 70 лева, а за деца от 7 до 12 години – 43 лева.
Символична сума от 1 лев ще се заплаща за деца до 7-годишна възраст и пенсионери над 76 години. 61 лева е полудневната карта, която може да се ползва след 12:30 часа за възрастни.
Домейните на най-големите български торент тракери са конфискувани при международна операция
Община Царево подготвя нови общински жилища за хора в затруднение и специалисти
„Сънувам морето“ открива културната 2026 година в БХГ „Петко Задгорски“
Френският парламент премахва секса като "брачно задължение"
България приема Белгия за Купа Дейвис на първия вътрешен клей корт у нас
Консултациите при президента навлизат в решаваща фаза
Илияна Йотова: Над век и половина българските читалища пазят паметта за миналото и отварят хоризонти за бъдещето
Русия преминава към нов модел на висше образование
Везенков наказа бившия си отбор
Църквата отбелязва много важен празник
Лудогорец продължава в Европа през пролетта, "орлите" победиха французи в ключов мач
