Радев отива в Брюксел вместо Петков за Северна Македония
Очакваше се за столицата на ЕС да лети новоизбраният министър-председател Кирил Петков
Президентът Румен Радев заминава за Брюксел за участие в последното заседание на Европейския съвет за тази година. Очакваше се за столицата на ЕС да лети новоизбраният министър-председател Кирил Петков, съобщи БНТ.
Форумът е насрочен за четвъртък. Два дни по-рано обаче - на 14 декември, ще заседава съветът по Общи въпроси, където темата е разширяването на ЕС. Също за вторник бе насрочено първото заседание на новото правителство, ръководено от премиера Кирил Петков.
Преди да стане ясно това, Урсула фондер Лайен публикува туит, в който поздравява Кирил Петков за избирането му за министър-председател и изразява задоволство, че ще се види с него в четвъртък на срещата на върха на лидерите от Европейския съюз. По-късно фон дер Лайен коригира туита си.
В официалния си профил в Twitter председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен поздрави на български език Кирил Петков за избирането му за министър-председател.
"С нетърпение чакам да се срещнем в четвъртък на EUCO", заяви тя. Става дума за последната за годината среща на върха на лидерите на страните от Европейския съюз.
Час по-късно след публикуването на честитката на български обаче Урсула фон дер Лайен изтри изречението "С нетърпение чакам да се срещнем в четвъртък на EUCO", тъй като се оказа, че на срещата на върха ще е президентът Радев, а не премиерът Петков.
Така президентът ще отстоява българската позиция по разширяването на ЕС и по Северна Македония.
Източник: "24 часа"
Комар или кърлеж: Лекар обясни как да реагираме и кои опасни грешки да избегнем
Латвия затвори единствения си действащ граничен пункт с Беларус
От днес хиляди българи плащат повече за осигуровки, служителите на МВР също
Испания овладя кризата: 48 300 мигранти се върнаха, нито един не стигна до континента
Българин разби световен рекорд в бейзбола, чака печата на Гинес
Започва Богородичният пост: Какво се прави и от какво се въздържат вярващите
Събота е най-смъртоносният ден, а между 16 и 18 часа стават най-много тежки катастрофи
4 зодии са истинските богини на зодиака: Красота, сила и характер в едно
САЩ и Израел обсъждат сухопътна блокада на Иран - планът може да подпали региона
Убийство в стил „Петрохан“ и 9 млн. евро в биткойни - какво стои зад трагедията със Загатото
Ето какъв мъж може да покори всяка жена според зодията ѝ
Тръмп показа Сеута и предупреди: Така ще изглежда САЩ, ако демократите се върнат на власт

Излагацията ни пред Европа продължава... Мунчо пак ще гледа тъпо и ще говори заучени фрази...
Добре, че Плевнелиев не е президент, че сигурно и азбуката щеше да им подари, идиота му с идиот!