×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Австралийският здравен инспектор продължава: Хората трябва да свикнат с бустерните дози


Австралийският здравен инспектор продължава: Хората трябва да свикнат с бустерните дози
Според д-р Кери Чант няма причина да мислим, че COVID ще изчезне в скоро време, локдаунът в страната щял да продължи
07 Септември 2021, Вторник, 11:39 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Страната, която в последните месеци заслужи прякора си „островът затвор“, продължава безумната си “0 COVID” политика и налага локдаун след локдаун с все по-абсурдни правила

COVID ще е с нас „завинаги“ и хората трябва да „свикнат“ с това да приемат безкрайни бустерни дози на ваксината. Това заяви австралийският главен здравен инспектор д-р Кери Чант, която стана известна с изказванията си, че сега „не е времето да се държите приятелски със съседите си“, във връзка с продължаващата политика на държавата за 0 COVID. С нея над жителите на Австралия са наложени редица ограничения, кое от кое по-безумни. (ПОДРОБНОСТИ ТУК)

Притеснителните изказванията на Чант са от скорошна пресконференция, на която здравният инспектор емоционално заяви: „Като доктори ние винаги се надяваме болестите просто да изчезнат, да бъдат елиминирани, но това сега не се задава на хоризонта в близкото бъдеще. Бустерните дози ще бъдат част от задаващото се пред нас“. 

Тя „подсигури“ гражданите, че правителството е закупило големи количества ваксини, които ще са достатъчни и за 2022 г. и е предвиден регулярен цикъл на ваксинация и преваксинация, който ще работи докато научаваме все повече и повече за отслабването на имунитета. 

Как поехме по пътя към тоталитаризма*

Предвид факта, че правителството на Австралия на няколко пъти заяви на гражданите си, че е готово да ходи от врата на врата, за да извършва тестове, в такъв случай какво пречи същата практика да се извършва и за ваксинация, питат се вече мнозина. 
Всъщност страната продължава да следва катастрофалната си „0 COVID” политика, която налага с безкрайни локдауни. Това й спечели прякора „островът затвор“.

Така например всеки, който се възпротивява на наложените политики там чрез протест може да отнесе глоба до 11 000 долара, а тези, които само съветват други потребители в социалните мрежи за демонстрации против локдауна, биват посещавани в дома си от държавни служители. Мъж пък вече получи 8-месечна присъда за това, че е бил организатор на един от големите протести.
 


В категории: Политика


22
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Мъртво пиян катастрофира пред полицията Мъртво пиян катастрофира пред полицията 01/05/2026, Петък 20:23 0
Тервел ИЛИЕВ Подробности за пожара в Мол Подробности за пожара в Мол 01/05/2026, Петък 19:20 0
Флагман.БГ Психолог направи на пух и прах ергените Психолог направи на пух и прах ергените 01/05/2026, Петък 18:20 0
22
Коментара по темата
22.
:-))))))))
08.09.2021 09:52:29
0
2
Прилича на разгонен къртик
21.
Шморц
07.09.2021 16:48:34
2
17
Наблюдавайте поведението на ваксинираните,особено тези, които сте познавали добре преди целия този цирк! Сами ще се убедите в разликите преди и сега! Никой в нищо не искам да убеждавам! Просто наблюдавайте...
20.
Еквилибриум
07.09.2021 16:13:00
1
20
Помните ли филма?
С ваксини или без, това ще продължава с години. Това е планът и си личи от километри.
19.
Поглед
07.09.2021 16:08:35
1
19
Очите на човек най-добре показват здравословното състояние. Не напразно има оризова диагностика. Госпожата не е добре.
18.
292
07.09.2021 15:23:23
0
19
Въпрос за тамошни 100к от австралийския Стани богат. С какво асоциирате обекта от снимката: а - с комендант на фашистки концентрационен лагер; b - с комсомолка-натегач от комунистическа формация, драпаща да цуни вожда; с - с малоумен, но искрено убеден активист за каквито и да е либерастскти права; d - с пациент-беглец от психодиспансер на специален режим?
17.
Когато майката и бащата са брат и сестра изглеждаш
07.09.2021 14:39:22
0
12
Като свикне на дабъл анал тя, тогава.
16.
Когато майката и бащата та да брат и сестра изглеж
07.09.2021 14:38:24
0
8
Като свикне на дабъл анал тя, тогава.
15.
Леле,
07.09.2021 14:36:51
0
21
тия гнусни бафомети стават направо страшни като одъртеят!
14.
292
07.09.2021 14:23:53
0
9
До 12. И една манта, тиm началник склад от социалистическо, та да може магарето, дето ще се опита да я направи човек, да си застопори коптата на предните крака в джобовете и.
13.
Бургас
07.09.2021 14:19:58
2
25
Тоя урунгел ако иска и през ден да си бие!!!
12.
Капитан Скръц
07.09.2021 13:46:15
1
20
Жена с жълти зъби, блякс. За РД на тая сода бикарбонат и телена четка.
11.
Лекарят
07.09.2021 13:34:01
0
21
Шантиклери Изтрещяли!!! Или може би там ги облъчват с нещо... Слънчева радиация може би!!! Откачалки, но и явно хората там са с овчи характери за да търпят това!!!
10.
292
07.09.2021 13:10:24
1
26
Тъй, тъй. Бустерни дози на всичко дето мърда, максимум на шест месеца веднъж. Безплатно, платено през данъци. Остава само да ни раздадат и по една "шкодичка" посъщата схема и да ни я сменят с нова през пет години и ето го комунизЪма, дето ни го обещаваха, взел, че дошъл.
9.
до 8
07.09.2021 13:07:53
1
27
А на теб да ти хакнат десет ваксини, да те буустнат и изстрелят директно в космоса.
8.
Трябва и у нас
07.09.2021 12:58:26
37
4
Точно така , който от селските многознайковци не иска да се ваксинира, в къщи умрял от глад и пишещ коментари във Флагман
7.
Ххахахха
07.09.2021 12:56:42
1
12
Въх.
6.
Аз
07.09.2021 12:47:17
2
28
ИЗЧАДИЕ АДОВО..,,ИЗРОД ИЗВРАТЕН
5.
_nib_
07.09.2021 12:46:20
1
24
Радостна новина за хипохондриците.....По три ваксини....на ден....Бустерите-башкА.
4.
до 1
07.09.2021 12:29:16
2
22
Пъхни си Разума в куфарчето.
Летището и хоп в Австралийският Съветски Съюз.
Там да се сберете, викам аз, Разумните с маски.
А от вчера по улиците им имат полицай-робот, който следи за "разумната социална дистанция". И в реално време докладва в полицейският щаб ако има струпване на хора някъде по улиците.
3.
Бг пародия, Пародия Бг
07.09.2021 12:15:56
2
40
Каква е тая праисторическа риба!?
От кръеосмешенията на англосаксонците само уроди излизат!
2.
Мноо страшна тая бате
07.09.2021 12:12:54
2
44
Малиии, отивам да си лея куршум!
Като някой зъл гризач мутант от филм на ужасите е. Бегам с 200
1.
Разум
07.09.2021 11:44:28
34
15
Ваксини, маски, бабите и дядовците над 65 на топло вкъщи, за да не задръстват здравната система!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Антон и Пламена Нашеви представиха в Бургас книгата, която преобръща представите за пътувания Антон и Пламена Нашеви представиха в Бургас книгата, която преобръща представите за пътувания Двамата зарязаха сигурната си работа и поеха за експедиция с велосипеди в Централна и Южна Америка, описаха приключенията си в "Карай към непознатото" Парк "Капката" в Поморие: Спечели проект с футуристичен дизайн Парк "Капката" в Поморие: Спечели проект с футуристичен дизайн Гласуването приключи снощи  Дневната и нощната тарифа на тока: време ли е за промяна Дневната и нощната тарифа на тока: време ли е за промяна Може ли сметката да спадне, без да се ограничаваме - специалист с препоръки Митичен бизнесмен от Бургас поема оперативното управление на футболния "Левски" Митичен бизнесмен от Бургас поема оперативното управление на футболния "Левски" Предприемачът, който до този момент бе популярен с проектите си в Черноморец и Созопол, е свързвал Атанас Бостанджиев с Наско Сираков Иван Демерджиев: Ние ще накараме институциите да заработят и да спазват стриктно закона Иван Демерджиев: Ние ще накараме институциите да заработят и да спазват стриктно закона Прогресивна България“ е политическа сила, коята има намерението да приключи модела на отдавна изтеклите мандати в съдебната система, на нетърпимото положение, на което сме свидетели днес, обяви Демерджиев Какво крие МВР за катастрофата в Ботевград Какво крие МВР за катастрофата в Ботевград Контролът от страна на МВР е фокусиран главно върху скоростните режими, което ние намираме за крайно недостатъчно и неефективно, написа Диана Русинова  Слави Василев: Дневният ред ще го ръководим ние и другите ще се съобразят с това Слави Василев: Дневният ред ще го ръководим ние и другите ще се съобразят с това "Продължаваме промяната" и "Демократична България" са естественият партньор за диалог за промени в съдебната система, каза той Президентът: Недопустимо е в 21 век да има „работещи бедни“ Президентът: Недопустимо е в 21 век да има „работещи бедни“ Йотова подчерта, че са нужни „смели и грамотни политици“, които не само на думи, а с действия да гарантират достойни условия за труд и доходи 150 години от избухването на Априлското въстание 150 години от избухването на Априлското въстание Апостолите и загиналите във въстанието остават в българската история не като мъченици, а като герои Извънредно! Тежка катастрофа между джип и камион взе пет жертви Извънредно! Тежка катастрофа между джип и камион взе пет жертви Пътят е затворен
Арестуваха известна турска актриса за наркотици Арестуваха известна турска актриса за наркотици Ханде Ерчел долетя в Турция от Лондон и веднага беше задържана от полицията на летището Новият върховен лидер на Иран заплаши да отговори на всяка американска атака Новият върховен лидер на Иран заплаши да отговори на всяка американска атака От началото на април е в сила споразумение за прекратяване на огъня между Иран и САЩ, но преговорите за уреждане на конфликта са в застой Американският президент: Имаме проблем, никой не знае кои управляват ислямската република Американският президент: Имаме проблем, никой не знае кои управляват ислямската република Той отговори уклончиво дали ще има нови удари по Иран Тръмп решава за нови удари по Иран, но US генерал призна, че не могат да принудят Техеран да преговаря Тръмп решава за нови удари по Иран, но US генерал призна, че не могат да принудят Техеран да преговаря Министърът на отбраната на САЩ Хегсет е изправен пред „остри въпроси“ от демократите в Сената относно войната с Иран Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Тази визита е само част от многобройните културни инициативи, които се реализират в контекста на кандидатурата на Бургас за Европейска столица на културата 2032 Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Това е мое лично решение. Осъзнато, категорично и без връщане назад, обяви Люцкан Малджиев Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Купувам си храна от топлата витрина в магазина, една порция изяждам на три пъти, казва певицата В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България Продават ги за 1,50 евро на килограм Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Продукцията залага на международен формат, в който водещият задава въпроси на улицата, а участниците трябва да открият правилния човек сред тълпата, който да отговори вместо тях Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Голяма част от сделките са инвестиционни
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня Младоженец си говори с приятел:
- Колко много се променя човек след сватбата.
- Защо? - попитал приятелят.
- Защото преди сватбата обичах всички жени на света, а сега - с една по малко.
Виц на деня Виц на деня В заведение:
- Сладурано, да те черпя нещо за пиене?
- Не, предпочитам в брой.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитът не ни пречи да правим глупости, но ни пречи да ги правим с удоволствие
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори