×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

ГЕРБ иска оставката на здравния министър, провалил се с ваксинацията


ГЕРБ иска оставката на здравния министър, провалил се с ваксинацията
Бившият ресорен министър проф. Костадин Ангелов от името на партията настоява президентът да поеме политическа отговорност и да смени д-р Стойчо Кацаров
03 Септември 2021, Петък, 17:59 ч.
Автор: Флагман.бг

Доц. Кацаров отправял "противоречиви послания към българския народ, включително и антиваксърски и такива, компрометиращи спазването на мерките"

От ГЕРБ настояваме Румен Радев да поеме политическата отговорност и да смени служебния министър на здравеопазването Стойчо Кацаров, искаме неговата оставка. Това заяви бившият ресорен министър проф. Костадин Ангелов по време на изявление на партията в парламента.

Той изтъкна две основания за това искане - провал на ваксинационната кампания и отправянето на "противоречиви послания към българския народ, включително и антиваксърски и такива, компрометиращи спазването на мерките".

Според Ангелов лекарите са без осигурени 1000 лв. за работа на първа линия и с "несправедлива методика" за заплащане на труда им. "Има криза с "Ремдесивир". Има криза с кислород", добави още той.

"Очевидно е несправянето и немощта на здравното министерство да се справи с кризата и затова не са виновни хората и не е виновен бизнесът. Аз не знам дали този човек чува това, което му казва бизнесът", заяви Николина Ангелкова. По думите ѝ от ГЕРБ са против затварянето на бизнеси без незабавни икономически мерки.


В категории: Политика


39
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Нефтохимик привлече офанзивен халф Нефтохимик привлече офанзивен халф 07/08/2026, Петък 19:31 2
39
Коментара по темата
39.
Гръм
04.09.2021 09:38:12
2
4
Ти какъв професор си, боклук нещастен! Купени дипломи и фалшиви герои. Вън всички от народното събрание! Призовавам ви за 100% избирателна активност и 100% не подкрепям никого. Единствения начин да сложим край на това робство
38.
Бойко и Гешев
04.09.2021 09:14:29
3
2
Гроб организират всичко платено протести в момента! Засега служебното правителство се справя 10-пъти по-добре от всичко провалено по времето на Боко мутрата и компания! Този Ангелов е за затвора кой му дава право да изказва антибългарското си мнение ?
37.
До 32 и 34
04.09.2021 07:38:38
5
4
Браво! Точни анализи! Напълно споделям
36.
до 32
03.09.2021 23:51:42
8
5
Винаги е забавно когато крадецът вика "дръжте крадеца", или в конкретния случай, когато заблуденият наивник с глава претъпкана с лъжи и пропагандна помия нарича мислещите и осведомените наивници! Проекцията е голяма трагикомедия...
35.
Бург
03.09.2021 22:36:51
2
9
Само в нашата скапана държава хората се плюят и делят така! И за какво? Всички искаме едно:да сме здрави дълго време и да си живеем живота спокойно.А той е напълно непредвидим...Ако имахме доверие на управниците си,както е в нормалните страни,нямаше да ги има и тези съмнения и подозрения,че някой иска да ни излъже,прецака,унищожи...
34.
лятото свърши, дойде септември
03.09.2021 22:32:01
11
18
Благодарение на временното правителство на Стефан Янев, военен чиновник трета ръка и слуга на Радев, страната ври и кипи. Тресе се от протести. На улицата излязоха строители, останали без заплати, собственици на заведения, здравни работници, които бяха ограбени от Кацаров и още и още. Протестите тепърва предстоят. България излезе първа по смъртност от Ковид-19 в ЕС и последна по ваксинация.

Благодарение на едноличното управление на президента страната е като кораб в бурно море, който лети с висока скорост право към скалите.

Второ, заради пълната безпомощност на подюмручните му „партии на протеста“ ИТН, ДБ и мутрите.

Заради тях Народното събрание предизвиква само смях и съжаление, не може да приеме нито един закон. Дори натискът на Радев, абсолютно конситуционно неприемлив, не може да сплоти тошковците, мирчевците и хаджигеновците.

Почти три месеца загубено време в пиар акции от трибуната на парламента. Докато експерти, лекари и научни работници предупреждаваха, че четвъртата вълна на Ковид-19 чука на вратата. Нямаше кой да ги чуе.
33.
Фуражки вън !
03.09.2021 22:09:45
12
10
Това ще е хитът на есен-зима 2021 година. Бъде сигурни. Изборите 2 в 1 ще са идеалният вариант за изхвърляне на Румен Радев и хунтата му от властта. Сградата на „Дондуков“№2 спешно се нуждае от проветряване, там мирише на зелени чорапи, потни фуражки, омраза и нискочели човечета.
32.
Войната срещу ваксините
03.09.2021 21:46:48
7
9
Cтраната скоро може да се превърне в здравна клоака, където никой няма да иска да ходи!!!
Различни са мотивациите на антиваксърското войнство. Има наивни хора, които са гледали твърде много американски филми и вярват, че някой ще им вкара чипове в мозъците. Други изповядват една нова, мистериозна религия на тялото - размишляват денонощно какво ядат, как дишат, къде падат космическите лъчения. Трети просто имат нуждата да правят нещо напук на властта: да се възправят героично срещу тиранията и с отказа си да докажат, че са свободни и достойни хора. До самия край, изпод кислородната маска в интензивното.
31.
No1
03.09.2021 21:12:45
7
5
"Скриха ваксините по фризерите, за да не ги унищожават. Ако бяхме ваксинирани 70% от населението нямаше да се налагат никакви мерки. Кацаров и Радев провалиха ваксинационната кампания. Те говориха, че няма ковид и да не се ваксинираме. Днес Кацаров казва, че трябва да се имунизираме. Защо сега? Ходи си на почивка. А сега пусна хората да омешат тези дни и тогава щял да затваря. Бъди мъж, излез и кажи: "Провалих се, но това ще спаси човешки животи и здраве". Да, ние затваряхме миналата година, но тогава нямаше ваксини, нямаше лекарства, нямаше облекла, маски и очила за лекарите. За нашите герои осигурявахме по 1000 и по 600 лева за всички на първа линия. А те сега ги ликвидираха и ще ходят да се отчитат кой колко е работил с ковид. Айде да видим модела "Радев", модела "Трифонов", който и да е модел, сложете го като е по-добър. Те искат друг да им носи отговорността. Зимата ще е тежка, пролетта още по-тежка. Този хаос, който в момента сеят, много трудно се възстановява", заяви Борисов.
30.
Хаос в реда
03.09.2021 21:00:21
10
10
Оставки иска партията,която предаде България на служебното правителство при нива с най-висока смъртност в Европа,най-високи нива на корупция -не само в здравеопазването и фалирала здравна система,със закриващи болници ,и скачащи от прозорците на министерства мед.сестри.
29.
Toronto
03.09.2021 20:23:00
11
10
Кирчо Харвардския и Асенчо били гей двойка те от протестърите и чалгарите само педераси смачкани от миналото лято
28.
US 4 BG
03.09.2021 20:14:34
20
17
От устата на крадлив ботоксов гербераст бивш министър замесен в КРАЖБИ на 70 МИЛИОНА ЛЕВА и държан от Тиквата с ГЕЙпорно компромати с млади момченца и актьора Владо Карамазов звучи НЕсериозно
27.
Цървула 26
03.09.2021 20:10:33
3
16
Ти изкара ли поне 10 стотинки с тоя коментар, гербидж трол?
26.
Цървулите
03.09.2021 20:06:22
14
12
От грап четири месеца лъгаха с доставките на ваксини, после доставиха най скапаната, после хората умираха по стълбищата, после измислиха фургоните, после пак нямаха ваксини накрая им светна, че Радев стои зад ъгъла и саботира ваксинацията им която още не беше започнала, после чекмеджан изкара мопса алибаков да плаши а той да се бие в гърдите колко мн прави. После замина в канала.
25.
Fak
03.09.2021 20:04:38
3
13
Един е...Бах от протестърската мафия и чалгар от български древни професии курви, долни леви педали, активни пасивни широки тесни джендъри ,раззаболяха се и тръгнаха с патерици. Африканския бушмен Тоту педала.
24.
Бай....до 22
03.09.2021 20:04:17
17
4
А ти си пе.де.рунгел!
23.
Данчо Полицая
03.09.2021 19:54:01
21
25
По времето на Генерал Бойко Борисов нямаше хаос и бяхме първенци в Европа по ваксинирано население и тази страшна чума Ковид19 беше под пълен контрол, благодарение на колегите ми от МВР. Затова на следващите избори трябва да върнем Генерала, за да сложи отново ред в Хаоса и да спаси народа от чумата, която го връхлита. Само ГЕРБ знаят как отново да върнат страната ни към успех и просперитет!
22.
КацарOFF e фелшер
03.09.2021 19:53:54
11
19
Киро е Канадски крадец,Кокоркото е съден в Лондон, Спецов е ДДС крадец, Янев е безгласна буква,она на спорта е тъпанар,а Минеков е минджа крадлива!!!
Цялата кохорта на кРадев са като него измекяри и кукли на конци на Прокопи и Черепа!
За парата,продават си душата!!!
21.
Ковидиот
03.09.2021 19:44:39
13
16
Тиквата да вади пари от чекмеджето и да раздава на мангалята по 100 лева за ваксинация. Само това е вариантът да има успешна ваксинационна кампания. Орките са прости, веднага ще поемат. За разлика от мнозинството мислещи българи. А и без туй Тиквата спести пари от последните избори- основния му електорат от мангусти не може да се справи с машините и не им дадоха пари. Видя се по резултатите от изборите. Така че, икономисал е, да почва да раздава на орките да се ваксинират.
20.
Наглост та дрънка
03.09.2021 19:40:46
17
20
При Ангелов и шефа му Бойко бяхме на първо място по смъртност и на последно място по ваксинация. А в Александровска болница намериха толкова много далавери правени по времето на тоя хубостник, че ако аз бях на негово място кеще да се скрия и да не се показвам 20 години
19.
ГРАЖДАНИН
03.09.2021 19:38:56
13
13
Те искат оставка на др Кацаров Но защо се мълчи за бившия МЗ Костадин Ангелов като шеф на Александровска болница е докара дофалит .Прокуратурата вместо да се самосезира продължава да мълчи .
18.
Кацаров e фелшер
03.09.2021 19:35:21
10
23
В исторически план, антиваксърите
винаги са били от губещата страна.
17.
Ботокс
03.09.2021 19:30:52
16
13
Оставка! Искаме ботокс, нов перчем и дантелени гащи!
16.
_nib_
03.09.2021 19:17:13
10
10
тАпанари....и гербавите да бехте....все още има хора със здрав разум които се съмняват:
,,Като толкова много е загрижена държавата за нас....защо аджеба не е забранила отровите в храните?"
15.
ГРАЖДАНИН
03.09.2021 19:04:34
12
20
Те искат оставка на др Кацаров Но защо се мълчи за бившия МЗ Костадин Ангелов като шеф на Александровска болница е докара дофалит .Прокуратурата вместо да се самосезира продължава да мълчи .
14.
мнение 2
03.09.2021 19:02:24
16
19
Лично мен, с това натрапване и неистово раздухване на истерия, ме убедиха, че нещо не е наред с тия ваксини. Плюс факта, че натрапват американските. Сигурно е случайно.
13.
мнение
03.09.2021 19:00:37
20
12
Лично мен, с това ненатрапване и спокойно обяснение ме убедиха да се ваксинирам. Шайката около Ангелов, Мутафчийски, Кантарджиев по-скоро ме отвращаваше.
12.
Герберазлия
03.09.2021 19:00:37
11
11
Провал след провал, това е! На Луната са 100% ваксинирани и нямат никакви притеснения! А тук само едни ковидари-тролове ваксинирани..
11.
Бойко
03.09.2021 18:47:51
18
22
Всички герберасти веднага под строй към ваксинационните центрове! И задължително с Пфайзер!
10.
Смешници!
03.09.2021 18:38:54
15
28
Препоръчвам на всички гербидж ковидиоти да се ваксинират, ако трябва по 50-60 пъти, докато изчерпят количествата залежали ваксини. Така хем ще се отървем от ненужните ваксини, хем и от ненужните ковидиоти.
9.
иромон
03.09.2021 18:28:42
17
31
Този Ангелов верно е много нагъл! Доведе ни до първо място по смъртност и имаше данни за корупция при поръчката за ваксините на Астра Зенека! Отделно от това излязоха много притеснителни факти за злоупотреби при поръчките на маски и консумативи за борба с Ковида! За страховитите факти от Пирогов и Правителствена болница дори няма да споменавам!
Вместо от затвора, този идиот ръси акъл на някаква прескоференция! Само шефът му Боко ТИКВАТА може да е по-нагъл!
8.
Бургазлия
03.09.2021 18:26:56
28
26
Провал след провал,това е!
В една Унгария 85% от учителите са ваксинирани и нямат особени притеснения за новата учебна година.А тук,дни след началото, учителите ще започнат да се разболяват и ще се карантинират пак по цели класове...
7.
Пластичен хирург
03.09.2021 18:25:27
14
33
АВЕ ходи си слагай ботокс и си присаждах косица и не се обеснявай!
6.
Анелия
03.09.2021 18:25:11
13
25
Винаги съм си падала по мъже с перука и ботокс! Много мъжествено изглеждат!
5.
До 1 и 2
03.09.2021 18:24:22
38
17
Ако беше той нямаше да сме на тоя хал. Тепърва ще берем плодовете от “работата” на Кацаров.
4.
Б.Б.
03.09.2021 18:23:43
18
45
егати наглеца!
Кацаров му изкара всички далавери дето е правил, а тоя наглец има очи да му иска оставката!
нагъл, по-нагъл, най-нагъл, гербаджия!
3.
До 1
03.09.2021 18:22:30
16
11
Ако беше той в момента определено нямаше да сме на тоя хал. Тепърва ще берем плодовете от “работата” на Кацаров.
2.
Pidal
03.09.2021 18:21:37
16
39
При тоя шушляк на кое място бяхме?
1.
тоя хич не е нагъл
03.09.2021 18:15:52
15
47
Видяхме те и теб каква я свърши :-)
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Za Zú Слънчев бряг с нова визия и още по-високо кулинарно ниво Za Zú Слънчев бряг с нова визия и още по-високо кулинарно ниво Тук компромиси с качеството не се правят, а всеки продукт е внимателно подбран от специализирани доставчици В Равда стартира лятната арт работилничка на НЧ "Гоце Делчев -1943" В Равда стартира лятната арт работилничка на НЧ "Гоце Делчев -1943" Нов акцент в програмата са заниманията по шиене Бургас доказа, че е фестивалната столица на България (СНИМКИ) Бургас доказа, че е фестивалната столица на България (СНИМКИ) Морският град се затвърди като най-събитийния у нас през последните години „Черноморец 1919“ влиза в серия от три мача, които ще покажат дали "акулите" са готови за елита „Черноморец 1919“ влиза в серия от три мача, които ще покажат дали "акулите" са готови за елита Отборът събра 4 точки от два мача, но тепърва ще разкрива пълния си потенциал. Селекцията остава отворена за 1-2 топ попълнения, които да вдигнат класата, а целта е минимум челната шестица Автобус за Пловдив тръгна от Приморско без пътниците от Китен, върна се за тях и натрупа час закъснение Автобус за Пловдив тръгна от Приморско без пътниците от Китен, върна се за тях и натрупа час закъснение Читателка на Флагман.бг разказва, че превозното средство първо поело към Созопол, след това обърнало обратно без никакво обяснение Бургаска област вече има близо 338 хил. жилища, сградите се увеличиха с 453 за година Бургаска област вече има близо 338 хил. жилища, сградите се увеличиха с 453 за година НСИ отчита 109,8 хил. жилищни сгради, а двустайните остават най-разпространеният тип дом в региона Извънредно! ЕВН остави без ток центъра на Бургас, заведенията се изпразниха в разгара на сезона (СНИМКИ) Извънредно! ЕВН остави без ток центъра на Бургас, заведенията се изпразниха в разгара на сезона (СНИМКИ) Пълно затъмнение обхвана карето между „Александровска“, „Любен Каравелов“, „Демокрация“ и „Булаир“ Евгения Банева пред Флагман.бг: Държавата не ни подарява 6 млн. евро, тя е осъдена да ги плати Евгения Банева пред Флагман.бг: Държавата не ни подарява 6 млн. евро, тя е осъдена да ги плати Шефката на Хелио-Тур-С пита кой ще поеме отговорност за продадените за чужд дълг имоти и за натрупаните 3,5 млн. евро лихви Георги Рачев: Горещини до второ пришествие, идват до 39 градуса Георги Рачев: Горещини до второ пришествие, идват до 39 градуса Климатологът не очаква съществена промяна до около 22 август, а тропичните нощи ще продължат в редица райони Баба от Зидарово даде 5000 евро на ало измамник за спешна операция на близък Баба от Зидарово даде 5000 евро на ало измамник за спешна операция на близък 23-годишният бургазлия прибрал парите по схемата с пострадал роднина
Рейн падна до невиждано ниво, сушата задушава речния транспорт в Европа Рейн падна до невиждано ниво, сушата задушава речния транспорт в Европа При стратегическия участък Кауб водата слезе под рекорда от 2018 г., а над 100 общини в Северна Италия вече изпитват проблеми с водоснабдяването Гърция засили проверките по плажовете, глобите стигнаха 73 000 евро Гърция засили проверките по плажовете, глобите стигнаха 73 000 евро Контролът се подпомага от дронове и приложението MyCoast, чрез което гражданите подават сигнали за нарушения. Местните служби за недвижими имоти също приемат жалби директно Те ни наблюдават: BBC разкри тайната на гларусите, които тормозят крайбрежните градове Те ни наблюдават: BBC разкри тайната на гларусите, които тормозят крайбрежните градове Те разпознават хранителен източник от значително разстояние и следят действията на хората, вместо да разчитат единствено на случайно открита храна Дунав разкри двама войници от Втората световна война в Будапеща Дунав разкри двама войници от Втората световна война в Будапеща Целите идентификационни плочки подсказват, че семействата на двамата германски войници може никога да не са научили официално за смъртта им AI започна да прави неща, които никой не му е разрешавал AI започна да прави неща, които никой не му е разрешавал OpenAI, Anthropic и Meta се сблъскаха с отделни инциденти при изпитания, а британският институт за AI сигурност установи модели, които създават фалшиви самоличности и насочват действия към реални хора Нефтохимик привлече офанзивен халф Нефтохимик привлече офанзивен халф Халфът вече направи неофициален дебют и дори отбеляза гол в контролата срещу „Загорец“, завършила 1:1 Мароко се чувства окуражено: Влиянието на Тръмп е в светлината на прожекторите след катастрофата в Сеута Мароко се чувства окуражено: Влиянието на Тръмп е в светлината на прожекторите след катастрофата в Сеута Анализатори виждат американското рамо зад растящата увереност на Рабат, но доказателства за организиране на мигрантския щурм няма Съветник иска да направи секс парти в сградата на Общината, плаши със съд, ако му откажат Съветник иска да направи секс парти в сградата на Общината, плаши със съд, ако му откажат Според собствената му аргументация няма вътрешно правило или общинска наредба, която изрично да забранява суингърско парти в кметството Трима маскирани нападнаха и изнасилиха млад мъж в Англия Трима маскирани нападнаха и изнасилиха млад мъж в Англия The Sun разкри случая в Нюнитън, докато британската статистика отчита ръст на регистрираните сексуални престъпления и все по-видим проблем с мъжете сред жертвите След „Одисея“ всички искат да посетят този малък остров край Сицилия След „Одисея“ всички искат да посетят този малък остров край Сицилия Фавиняна се превърна в екранната Итака на Кристофър Нолан, а местните власти вече се готвят за нова вълна от туристи и инвестиции
Бойко Борисов Бойко Борисов Аз няма да ставам президент, защото там няма какво да се работи Виц на деня Виц на деня - Случва ли се често да сте на различно мнение със жена ти?
- Да.
- И тя какво казва по въпроса?
- Нищо, тя не знае.
Виц на деня Виц на деня Млада спортистка към треньора си:
- Тренер, от тези хапчета, които ми даваш, започват да ми растат косми на места, на които на другите момичета не им растат!
- Е, на кои места ти растат косми?
- Ами по топките!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук От утре махат цените в лева и остават само тези в евро. Психически бях свикнал да ми е скъпо в една валута, сега ще трябва да ми е скъпо и в друга.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори