В Гърция свалят маските навън заради жегите
Решението е и поради подобрената епидемична обстановка
Гръцкото правителство подготвя отмяна на мярката за задължително носене на маски навън. Решението е свързано както с подобрената епидемична обстановка, така и с горещото време.
Температурите в Гърция надхвърлят 40 градуса. Най- засегната е континенталната част на страната, а също и островите в Йонийско море, предаде БНР.
Продължава нахлуването на гореща вълна в страната. Вчера температурите на места достигнаха 40 градуса, а от днес в продължение на няколко дни се очаква дори да надвишат тези стойности. В няколко области от днес затварят училища. Прекъснаха работа фирми, които не могат да осигурят на работниците безопасна среда.
Медиите излъчват информация от Гражданска защита за спазване на предпазни мерки в горещите дни.
Във връзка с жегата и съобразно добрата епидемична обстановка в страната специалистите от съвета за контрол по разпространението на коронавируса призовават правителството незабавно да премахне мярката за задължително носене на маски навън.
Очаква се решение до края на седмицата.
На посещение в Атина е еврокомисарят по здравната политика Стела Кириакиду, която поздрави гръцкото правителство за добрата организация на акцията по ваксиниране - 31% от населението са напълно имунизирани.
Кириакиду призова „всички гърци да се ваксинират, за да се възстанови нормалният ритъм на живот“.
Победителката Дара: Желанието ми е убито, до часове ще реша за "Евровизия"
Анализатори с тежки думи за Румен Радев
Българката иска да промени историята на медицината - развива препарат, който да спре рака
Нови разкрития около досиетата „Епстийн” съдържат твърдения за връзки със София и България
Музикални звезди с остри критики към имиграционните власти на церемонията „Грами“ 2026
Зимна Богородица: Какви поверия и ритуали се спазват на 2 февруари
Бум от задържани за алкохол и наркотици зад волана в Бургас и областта
Зимата удря здраво: Жълт код, снеговалежи и температури до -13 градуса
Дневен хороскоп за 2 февруари: Пари за Везните, Скорпионът да не флиртува
Почина Фернандо Естесо
Качеството, с което дамите "омагьосват" мъжете
Актуална обстановка към 22 часа: АМ "Тракия" е блокирана, Подбалканският път - също

И нещастниците на които се налага понякога да ползват бургаския "транспорт" биха били също толкова благодарни! Без работещи климатици и без отворени прозорци! Не може да се диша дори без намордници, но друго си е и те да "помагат" за "здравето"! А през зимата тези убийци се движеха с ОТВОРЕНИ прозорци! Така учеха и някои деца в София! Дано всички участници в това престъпление се пържат където им е мястото!