Намериха къде е паднал разбилият се МиГ-29, останките са раздробени
Все още няма следа от черната кутия на изтребителя
Установено е мястото на инцидента с падналия в морето самолет МиГ-29. Открити са и останки от машината, които са разпръснати на голяма площ по морското дъно. Сред тях са части от колесника и двигателя на МиГ-29, съобщи командирът на Военноморските сили (ВМС) контраадмирал Кирил Михайлов.
Ген. Николай Русев след смъртта на майор Терзиев: МиГ-29 са изправни самолети Той подчерта, че самолетът се е разбил на множество малки парчета. Издирването на черната кутия на изтребителя продължава, като районът, който трябва да бъде обследван, е около 1 кв. км с дълбочина над 70 метра. В момента обследването се извършва от минен ловец \"Цибър\", а всички останки се разглеждат внимателно от дистанционно управляеми апарати, предава btvnovinite.bg.
Пред журналисти контраадмирал Михайлов представи хода на издирвателната операция до момента. В нея са участвали четири кораба, два вертолета и 260 военнослужещи от ВМС, както и три катера и 21 служители на ГД „Гранична полиция“.
„Разполагаме с достатъчно средства и възможности за издирването. Обследването ще продължи дълго и зависи от хидрометеорологичните условия, като прогнозата е за влошаване на времето. Правим всичко възможно, но вероятността за откриване на черната кутия е много малка, което не ни спира да продължаваме работата“, каза контраадмирал Михайлов.
Путин: Абсурд е Русия да нападне страните от НАТО
Убиха с нож звезда от „Топ Гън: Маверик“ и „Джуманджи“ пред дома му
Брокер задържан за измами с жилища "на зелено", прибрал около 200 000 евро
Обзор посреща над 500 участници във фолклорен фестивал
Схиархимандрит Серафим ще гостува на фестивала „Света Богородица – Достойно есть“ в Поморие
Грешка на ватмана е причинила челния удар на два трамвая в София
Стилиян Петров представи официалните екипи за "Мача на Надеждата" в Бургас
Тръмп: Некадърниците, които приспиват с песните си, да си стоят у дома
Полицейска блокада в столичния квартал „Христо Ботев“, 11 души са арестувани
Млада полякиня осуети руския финал на "Ролан Гарос"
Кметът на Царево Марин Киров пред Академията по лидерство: Съвременният водач се доказва в кризи, а не чрез власт и контрол
Задържаха двама дрогирани след гонка с полицаи

Дано истина излезе наяве!
вероятно не си наясно ,че при 900 километра в час ,удар във вода е равносилен на удар в бетон...
Това сочи за взрив. Дали е от ракетите на самолета или от ракети от друг източник не е ясно. Надявам се истината да излезе наяве и никой да не прави опити да я прикрива, че ако нещо е омазано ще има и такива опити