×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Столична община обяви конкурс за главен архитект
  • Затварят част от ул. „Оборище“ заради ремонт
  • Бургас ще посрещне чудотворната мироточива Хавайска Иверска икона на Пресвета Богородица
  • Пътната система в България е в критично състояние: 261 загинали от началото на годината
  • До 39° и поне още 12 дни жега, прогнозира проф. Рачев
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Влакът „Слънчев бряг“ прегази 22 крави, по чудо няма загинали хора


Влакът „Слънчев бряг“ прегази 22 крави, по чудо няма загинали хора
Защо не спря влака бе, крещи собственикът на стадото, след като 22 крави бяха прегазени от експреса „Слънчев бряг“. Спирачният път е над 1 км, поясниха от БДЖ
01 Юни 2021, Вторник, 10:03 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Собственикът на стадото започна саморазправа с машиниста, а търговският директор на БДЖ Константин Азов каза, че локомотивът е можело да дерайлира

Стадо крави, преминаващо през железопътен прелез без бариери, едва не обърна влака Бургас – София. 22 животни загинаха вчера, а собственикът им започнал саморазправа с машиниста. „Защо не спря бе“, крещял той без да си дава сметка, че заради животните му е можело да загинат стотината пътници, пътуващи във влака „Слънчев бряг“.

„Преди две седмици същия влак спря заради поставени джанти на линията и бе обстрелван с камъни. Добре, че не дерайлира. Абсурдното е, че тези, на които са кравите, започват саморазправа с машиниста. Той вероятно е виновен, че има крави на релсите“, коментира водещият на „Здравей, България“ Виктор Николаев. 

„Кога ще бъдат предприети мерки, след като преди две седмици отново разказахме за такъв инцидент по същата линия?“, добави колежката му Лора Инджова.

„Слънчев бряг“ обстрелван с павета от роми, разминахме се със страшна трагедия

„На излизане от гара Кермен влакът набра скорост, която според машиниста и според началника е в рамките на допустимото. Ограничението според тях е 110 км/час. На прелез, който е със сигнализация, но няма бариери в същия момент човек прекарва голямо стадо с крави. Над стотина бяха. Интересното беше, че беше сам“, разказва Борислав Лазаров. Вчера отново той е бил във влака като пътник.

„Машинистът подаде звуков сигнал. Натисна спирачките, но все пак това е композиция от няколко вагона. Няма как да спре на момента. Гледката беше шокираща. И сега мога да се разплача заради това, което видях. Имаше животни, разсечени на две. Такова нещо преди не съм виждал“, добавя мъжът, снимал и как наскоро озверели роми замерваха с камъни пътниците от същия влак „Слънчев бряг“. 

„Отговорността е на човека, който си прекарва кравите. Няма как в 21-ви век, в европейска държава до линията да има достъп всеки, който реши. Вчера това можеше да не са крави, а малки деца“, коментира той.

Не може ту да имаме джанти, ту – крави и да се чудим накрая дали ще се обърне влака, каза пък Виктор Николаев. 

От БДЖ настояват вандализмът да се криминализира

„Влакът спря в 5:58 часа. След около 60 минути дойдоха полицаите. Това е странно. Те не ни даваха да снимаме и да слизаме от влака, за да не стане друг инцидент“, сподели Лазаров. 

„Влакът беше закачил отпред три животни. Снимах как собственикът на стадото със свой трактор издърпа труповете. БДЖ абдикира тотално от задълженията си, не дойдоха техни представители“, добави той.

„Представители на БДЖ имаше. Началникът на влака бе там“, отговори търговският директор на БДЖ Константин Азов.

„В такъв случай първо се сигнализира на тел. 112 и очакваме органите на реда, след което националния борд за разследване на произшествия се включва в тези инциденти. Средното закъснение на влака при един такъв инцидент е около 150 минути“, поясни той.

След като водещият на „Пълен абсурд“ Румен Бахов го пита дали е можело „Слънчев бряг“ да излезе от релсите, ако се беше врязал с по-голяма скорост в това стадо, нерегламентирано преминаващо пред неохраняем прелез, Азов каза, че такава опасност е имало. 

„Прелезът е със сигнализация и е без бариери. Звукът е достатъчно силен, за да може да се ориентира всеки, че идва влак. Машинистът също подава сигнал. При по-висока скорост – до 130 км/час може да се стигне до дерайлиране на влака, тъй като кравата е със най-здравата костна система от животните. В случая влакът не е вдигнал повече от 90-100 км/час“, добави той.

„Трудно е да спре един влак. Само локомотивът е над 80 тона, а има 4 вагона и 100 пътници. Най-малко 1 км е спирачния път, а при по-висока скорост – над 1,5 километра“, обясни Азов. 

„На всички е ясно, че влакът не може да спре и може да стане голяма трагедия. Всеки трябва да носи отговорност за своите действия“, каза още той.
 


В категории: Животът


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
17
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Установиха коя е жената, открита в куфар в Атина Установиха коя е жената, открита в куфар в Атина 29/07/2026, Сряда 20:00 0
17
Коментара по темата
17.
ПАНЧО
01.06.2021 22:28:39
0
1
ПОЧНЕ ЛИ ЕДНА КРАВА ДА ГРУХТИ, БЛЪСКАЙ Я! :)
16.
FARAON
01.06.2021 22:21:31
0
0
ВЕЧЕ СА 23 :) МОЖЕ ДА СИ ОПРАВИТЕ СТАТИЯТА.
15.
ЕЙЙ СЕЗОНА СВЪРШИ ЗА НАС
01.06.2021 19:04:58
1
5
ПРЕГАЗИХТЕ ЕДИНСТВЕНИТЕ ТУРИСТИ ЗА СЛАНЧАКА.
14.
до 5
01.06.2021 17:05:38
0
3
"какво по точно са правели кравите на релсите"

Не разбираш сатанински...

22 крави (2х11)
1 юни (19)
110 км/час (11)
5:58 часа (18=666)
60 минути (6)
150 минути (6)
1,5 километра (6)
112 (11)

Кравите са правели жертвоприношение, хаос, всяване на паника и страх, и "НОВИНИ"!
13.
До Питър - проз каун
01.06.2021 16:20:25
0
3
Питъре, бир парче говеждо, пъпеш неузрял. Кво ти пречат дроновете да си фъркат пред локомотива. Магарето е друго нещо-животинка, то ще се плаши от тези хвърчила и току виж те метнало в копривата. За туй драги ми олигофрене, слез от осела и си припкай на воля по полянките, па се навеж и паси паси до насита.
12.
Питър Хетър
01.06.2021 15:54:58
2
4
Олигофрен до Олигофрен до Окигофрен в тая държава!!
Дрон да бил летял пред влака - направо паднах от магарето!!
Аз кат съм с магарето имам два дрона летят пред мен и магарето за риконусанс
11.
Glarus
01.06.2021 13:06:35
0
4
Въф Германиа гловата за краварина
Глобата е 7000€ и останалите разноски
10.
Е на тва
01.06.2021 12:43:22
1
16
Този влак е редовен и си има разписание. Мушморока който води кравите много добре знае по кое време минава и вината е изцяло негова. Друг е въпроса че бариерите са задължителни. А варианта с дрон движещ се пред влака е интересен и заслужава внимание.
9.
Керменските
01.06.2021 12:35:16
0
3
Селтаци да го лапат
8.
БДЖ
01.06.2021 11:39:18
0
13
Влака е от Бургас за София,а не Бургас за Варна.Флагман са тъпаци.
7.
Zzc
01.06.2021 11:04:12
6
6
Прелез без бариери през, който преминават влакове със 160 км. в час. Това само в България може да го има. Пак някой е решил да прави икономия, за да прибере повечко от европейските парите. И пак е правено, когато братинъоса беше. Магистралата му в същия участък пък е на вълни.
6.
Павката
01.06.2021 10:55:34
3
28
Сега вземете всички крави на глупака и да връща субсидиите! После съд и да плати щетите и неудобствата за пътниците. Гаранция, че после ще се оглежда по 3 пъти пред влака
5.
Онанист Виртуоз
01.06.2021 10:47:51
3
10
Иииии какво по точно са правели кравите на релсите? ... Дали нямат застраховка пък тия крави?....Какво знам аз...
4.
Широк Хълм
01.06.2021 10:47:11
14
8
Бойко Борисов БДЖ днес каза: Честит празник на децата — и им пожела да са Безгрижни.
Ето един безгрижен резултат на социализма.
Бойко Селяндурски и неговата държава на невъзможното. Всичките цифри фалшиви. Всичко окрадено. Децата навън имигрираха.
Селяка продаде всичко няма индустрия няма никой НИЩО сиво във главата.
Не падна по далеч от Тодор Живков тая круша.

Защо нямаме дронове преди влака да сигнализира 1-2 минути преди влака какви са рисковете по пътя-??? Нали има армия нали хора се водят на заплати? Цигани хвърляли камъни. Нека дрона да стреля по циганите.
Дрона може да се ръководи от Бургас или от София дистанционно.
Почвайте да мислите хора!!!!
Виждате какво става с монопола на държавата.
Има релси има влакове и няма никаква конкуренция и въпреки това не може да направи едно нормално нещо като хората.
Защото не е естествено да няма собственик и да няма печалба.
Сега ще се окаже че дронове не може да произвеждаме нали, иначе имаме министерство на туризма, министерство на културата и други измишльотини, но нямаме министерство на инжинерите на нещо истинско!!!!!! Да се махат всички ченгета и социалисти оттам. ГЕРБ се на-акаха безкрайно шайка престъпници.
3.
Боби
01.06.2021 10:35:18
1
22
Всеки си прави каквото иска в тази държава.
2.
Ох
01.06.2021 10:16:16
1
24
Да му писне човек от селяндурски изцепки.
1.
БДЖ майна
01.06.2021 10:11:42
5
16
Ха, даже не знаех, че още върви влак по тази жп линия. И защо железопътният прелез е без бариери? Да не говорим, че пресича и пътното платно под остър ъглъ и с почти никаква видимост
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Родители търсят 48 депутати, за да оспорят Бюджет 2026 пред Конституционния съд Родители търсят 48 депутати, за да оспорят Бюджет 2026 пред Конституционния съд Те настояват за проверка дали спорните бюджетни текстове нарушават конституционната закрила на семейството, майчинството и децата Асен Блатечки лично покани бургазлии на театър под звездите на Морска гара Асен Блатечки лично покани бургазлии на театър под звездите на Морска гара Хитовата комедия „Мръсното копеле“ с Николай Урумов, Светлана Бонин и Христо Бонин ще се играе на 19 август от 20:30 часа Двама нападнаха и ограбиха 18-годишни край параклис в Созопол Двама нападнаха и ограбиха 18-годишни край параклис в Созопол Агресорите са арестувани Овчар твърди, че е нападнат от брат на бившия депутат Дурхан Мустафа заради пасище Овчар твърди, че е нападнат от брат на бившия депутат Дурхан Мустафа заради пасище Сестрата на пострадалия Юсеин потърси Флагман.бг, притеснена от липса на реакция от институциите 238 051 българи губят част от отпуска си: Новите правила удрят работещите на 4 до 7 часа 238 051 българи губят част от отпуска си: Новите правила удрят работещите на 4 до 7 часа От 1 януари 2027 г. трудовият стаж ще се изчислява пропорционално на отработените часове, което ще забави и натрупването на клас прослужено време Ритуали под открито небе: Bedroom Beach пренася клубния дух на Ибиза и Миконос у нас. Ритуали под открито небе: Bedroom Beach пренася клубния дух на Ибиза и Миконос у нас. Август обещава три изключителни недели, събиращи както доказани имена от родната сцена, така и артисти от световна величина Ако не засили критиките към предишната власт, Радев ще пострада Ако не засили критиките към предишната власт, Радев ще пострада В политиката информационният вакуум никога не остава празен - ако не бъде запълнен от управляващите, това неизменно ще направи опозицията Жегата се усилва: До 40° в България, по-прохладно остава край морето Жегата се усилва: До 40° в България, по-прохладно остава край морето Температурите ще се повишават до началото на август, валежи почти не се очакват, а продължителното сухо време увеличава опасността от пожари Дизелът подмина критичните 1,75 евро, задава се нов скок (ВИДЕО) Дизелът подмина критичните 1,75 евро, задава се нов скок (ВИДЕО) Само в рамките на последните 14 дни пазарът беше разтърсен от драматично поскъпване БТПП за бюджета: Плюсовете, дефицитите и липсата на реформи БТПП за бюджета: Плюсовете, дефицитите и липсата на реформи Цветан Симеонов анализира новия финансов план: Защо приходите са подценени, а дългът продължава да расте?
Дрон подпали американски газов танкер в Средиземно море, огънят обхвана втори кораб Дрон подпали американски газов танкер в Средиземно море, огънят обхвана втори кораб Няма жертви, никой не е поел отговорност, а египетските власти още не потвърждават официално причината за експлозията Дженифър Анистън обмисля трета сватба, но годеж още няма Дженифър Анистън обмисля трета сватба, но годеж още няма Актрисата и Джим Къртис са заедно повече от година, а близки до двойката твърдят, че вече разговарят за общото си бъдеще BMW реже 8000 работни места, Германия ще понесе основния удар BMW реже 8000 работни места, Германия ще понесе основния удар Служителите в производството няма да бъдат засегнати, а преструктурирането ще обхване администрацията, развойните звена, планирането и част от мениджмънта Почина Том Чадбън - актьорът от Игра на тронове, Доктор Кой и Казино Роял Почина Том Чадбън - актьорът от Игра на тронове, Доктор Кой и Казино Роял Британският артист си отиде на 80-годишна възраст след кариера с повече от 120 роли в киното и телевизията Кол центровете започнаха да изчезват: ИИ вече съкращава хиляди работни места Кол центровете започнаха да изчезват: ИИ вече съкращава хиляди работни места Microsoft, Uber, банки и хотелски вериги прехвърлят рутинните разговори към чатботове и гласови агенти, а човешките оператори остават за най-сложните случаи Иран удари 3 петролни танкера в Ормуз, САЩ и Саудитска Арабия бомбардират проирански проксита в Ирак Иран удари 3 петролни танкера в Ормуз, САЩ и Саудитска Арабия бомбардират проирански проксита в Ирак Ракети полетяха към американска база в Йордания Тръмп смъмри Нетаняху преди Белия дом, а той излезе възторжен: Това бе един от най-добрите ни разговори Тръмп смъмри Нетаняху преди Белия дом, а той излезе възторжен: Това бе един от най-добрите ни разговори Иран и ядрената му програма останаха в центъра на 90-минутната среща, определена от Белия дом като положителна и продуктивна Магнитни бури през август: NOAA посочи най-рисковите дни Магнитни бури през август: NOAA посочи най-рисковите дни Прогнозата не потвърждава буря в началото на месеца, а най-сериозно смущение засега се очаква на 19 август Защо пожарите в Европа са толкова свирепи и трудни за спиране Защо пожарите в Европа са толкова свирепи и трудни за спиране Влажната зима създаде повече растителност, а сушата, рекордните жеги и непостоянният вятър я превърнаха в огромен запас от гориво Дронове и жестоки глоби на плажовете в Халкидики: Връщат свободните зони на туристите Дронове и жестоки глоби на плажовете в Халкидики: Връщат свободните зони на туристите Гръцките власти следят чадърите и шезлонгите от въздуха, а нарушителите рискуват санкции, затваряне на обекти и отнемане на оборудването
Калин СТОЯНОВ, депутат от ДПС-Ново Начало: Калин СТОЯНОВ, депутат от ДПС-Ново Начало: Демерджиев е превърнал кабинета на МВР министъра в бандитско сборище Виц на деня Виц на деня - Как да разбереш дали един мъж е любовник или съпруг?
- Единият носи цветя, а другият зеленчуци...
Виц на деня Виц на деня Иванчо се прибира в къщи с посинено око.
Майка му:
- Аз казах ли ти преди да се сбиеш да броиш до 10!?
- Да, ама майката на Стоян му казала да брои само до 5.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Това което не се решава с добра дума, се решава с добра дума и пистолет в ръка!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори