×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • КЕВР обсъжда по-високите цени на тока от 1 юли
  • Силно земетресение разтърси кубинската столица Хавана
  • До два-три дни ще има много добро мирно споразумение с Иран, твърди Тръмп
  • Президентът на Северна Македония идва в София за среща с Илияна Йотова
  • Продължава издирването на оцелели след мощния трус във Филипините, потвърдените жертви вече са 41
  • СГС разглежда искането за регистрация на „Прогресивна България“
  • Горивата поевтиняват въпреки напрежението в Близкия изток
  • Емил Пармаков временно ще заеме поста на Георги Кандев
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Видео от протеста на прокуратурата в Бургас


Видео от протеста на прокуратурата в Бургас
Обвинителите застанаха с лицата и авторитета си, за да се противопоставят на приетите на първо четене вчера в НС промени
Тема в развитие
виж още
скрий
29 Април 2021, Четвъртък, 10:46 ч.
Автор: Флагман, снимка: Флагман

Те са категорични, че промените в Закона за съдебната власт са посегателство върху системата

 

Бургаската прокуратура излезе на безпрецедентен протест пред Съдебната палата. Флагман.бг предаваше на живо.

Обвинителите застанаха с лицата и авторитета си, за да се противопоставят на приетите на първо четене вчера в НС промени в Закона за съдебната власт, които предвиждат закриване на специализирания съд, специализираната прокуратура, откриване на нов, изцяло съдийски ВСС и Прокурорски съвет, оглавяван от министъра на правосъдието. (вижте нашата тема в развитие)

Държавните обвинители са категорични, че това е посегателство върху независимостта на съдебната система и върховенството на закона.

Участваха и прокурори от Ямбол и Сливен.


В категории: Темида


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
22
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Тайната на перфектните пържени картофи Тайната на перфектните пържени картофи 09/06/2026, Вторник 19:10 0
Тервел ИЛИЕВ Почина актьор, участвал във велики филми Почина актьор, участвал във велики филми 09/06/2026, Вторник 18:50 1
Тервел ИЛИЕВ Зловеща катастрофа, водач загина на място Зловеща катастрофа, водач загина на място 09/06/2026, Вторник 18:10 0
Михаил ДИМИТРОВ Токът поскъпва с 3 процента Токът поскъпва с 3 процента 09/06/2026, Вторник 17:00 1
22
Коментара по темата
22.
Темида, не Мата Хари е била при Боци.
29.04.2021 21:01:50
0
4
Като гледам прокурорския протест, си мисля, че при Борисов не е ходила Мата Хари, а Темида.
21.
Ццц
29.04.2021 20:19:46
0
5
Събралите се имат страха да не им спаднат заплатките, с преминаването към изпълнителната власт. И второ, с години изграждан комфорт - да си независим в “потулване” на дела (преписки) - е очевидно застрашен. Думата “надзор”, ама и всичко свързано с нея, е най-големия кошмар за тези протестиращи човечета. Нищо друго не ги е извадило извън сградата...
20.
Народа
29.04.2021 15:50:00
1
8
Цялата държавна машина е включена да брани гроб,пърдон герб,включително ”независимата” съдебна система.Верно било,че змията като умира хапе най-силно
19.
Huduuuu
29.04.2021 15:09:32
0
2
Продавам мъгла I love you animal blessing
18.
Дупедавци
29.04.2021 14:23:32
3
13
Чинев , Чинев и да протестираш и да не протестираш вижда ти се края продажнико ! За Каква независимост на съдебната система се борите вие , то по зависими от вас към Гешев няма ! Нито за истина се борите , нито признавате закони , че и капчица срам не ви остана !
17.
Да не забравяме
29.04.2021 13:47:56
0
6
че прокурора в същността си е обвинителя, той е държавния обвинител !
Така че какво лошо има Прокурорския съвет да е оглавяван от Министъра на правосъдието-представителя на държавната власт ? Тъкмо ще ги контролира доколко защитават държавните интереси!
Колкото до ВСС там си продължава да действа квотния принцип, какво нередно има тук?
16.
Tsatsata
29.04.2021 13:42:33
2
11
Спецзвената в прокуратурата и съда бяха "измудрени" през 2015 година, преди това нямаше такива звена!
За какво нарушение на Конституцията говорят тези хора, за каква намеса в съдебната власт?
През 2015 год, когато със закон , гласуван в Парламента ги създадоха, не беше ли намеса в същата тази съдебна власт?!
Сега пак със закон искат да ги премахнат, какво общо има Конституцията и къде е намесата?
15.
Аз
29.04.2021 13:07:02
1
20
Една румънска прокурорка ви праща много поздрави и се надява да се видите скоро.
14.
и
29.04.2021 12:43:18
1
9
КОЙ е на протест
13.
TT
29.04.2021 12:00:11
1
18
Другите медии с камери с микрофони.Флагман с елката.
12.
TT
29.04.2021 11:57:57
2
17
Тея флагман пак с елката снимали.Няма грам еволюция.
11.
ХА ХА ХА
29.04.2021 11:41:53
2
20
Паразити !
10.
Констатация
29.04.2021 11:31:42
3
26
Ако не друго, поне показаха, че са послушни, изпълнителни, без гласни и спазват субординацията. Това са качества на почит в подобни структури.
9.
111
29.04.2021 11:19:29
3
31
Че кой е нарушил независимостта на прокуратурата ... явно нещо информацията ви е неточна или по скоро подвеждаща. Няма никакви нарушения просто се извършва едно преструктуриране, а че някой иска да го представи, като нарушаване на независимостта е друг въпрос.
8.
Широк Хълм
29.04.2021 11:14:08
4
29
Човека дето говори, Георги Ч, беше комсомолско секретарче на БКП в музикалното училище СМУ.
Тогава всички деца се чудихме — как може младо момче да търпи такъв тоталитаризъм корупция фалш и липса на демокрация.
Ето издигна се.
Помнете и си опичайте акъла.
Да, може да е интелигентен.
Може да се е променил.
Но вътрешното чудтво за свободата и мачкането на деца и хора, това нещо не е от висшата материя на Българина.
При честни избори сложете хора с Европейски ценности, за свобода, справедливост, не трябва да има никакви БКП връзкарчета.
Искат да ви държат бедни и под диктатура затова протестират. Идеята на Да България е да се изгонят соц мутрите.
7.
Рушветлиев
29.04.2021 11:11:33
7
26
Калинките реват трудовата борса ги зове
Бюрото по труда ще им предложи ;Назад към корените -пазачи на Черешова градина в Айтоския балкан ескурзовод в к-с ''Банята на Сюлейман'' минерални бани
6.
Marinero
29.04.2021 11:09:36
6
34
Какво им пречи след като са "натрупали такъв опит" да го прилагат на практика в една нормална система с една прокуратурата и едно правосъдие за всички граждани, без специалитети.
5.
Тракийски
29.04.2021 11:02:22
5
37
В българската история не е имало по-голямо недоверие към прокурорската институция тези хора са решени, че трябва да го затвърдят. Успех "Магистрати" ! За мен вече прокурор = ченге!
4.
Пууу дееа
29.04.2021 11:01:24
9
36
100 корумпета лижещи задника на гешефтов излизат да си бранят "независимостта".
3.
Васил
29.04.2021 11:00:25
6
35
ХАХАХАХА. Бургаска прокуратура и Независимост.........майтапи за идиоти и наивници.
2.
Олеле!
29.04.2021 10:52:09
5
17
Каква е тази независимост, написана с главна буква? За 1908 година ли говорите? Бре, поне правописа овладейте сега, като не сте го направили в прогимназията!
1.
Бай Ставри
29.04.2021 10:51:43
8
25
Прокурорчета с обезкосмени дупета в левото крило, необезкосмените в дясното крило
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
(М)истерия с „Баба Алино“: Незаконният град крит от кабинета „Желязков“? Бивш министър заговори и за „Елените“ (М)истерия с „Баба Алино“: Незаконният град крит от кабинета „Желязков“? Бивш министър заговори и за „Елените“ Трябва да се предприемат същите действия, каквито ние за ваканционното селище, добави той Мигрант опита да обезглави мъж в Белфаст пред очите на десетки, според медиите било „нападение с нож” (ВИДЕО) Мигрант опита да обезглави мъж в Белфаст пред очите на десетки, според медиите било „нападение с нож” (ВИДЕО) Брутални кадри от атаката циркулират в цялата мрежа - потресаващи са Доц. д-р Даниел Петков, д.м., е избран за декан на Медицинския факултет на БДУ Доц. д-р Даниел Петков, д.м., е избран за декан на Медицинския факултет на БДУ Като преподавател активно участва в обучението на студенти по медицина и специализанти, а научните му интереси са насочени към диагностиката и лечението на слуховите нарушения Доц. Владимир Димов и доц. Кирил Манолов влизат в академичния състав на НМА - Филиал Бургас Доц. Владимир Димов и доц. Кирил Манолов влизат в академичния състав на НМА - Филиал Бургас Кандидатстудентските изпити за академичната 2026/2027 в бургаския филиал на НМА „Проф. Панчо Владигеров“ ще се проведат на 27 и 28 юни 2026 г. в TriA Space Central Park, бул. „Даме Груев“ 2, Бургас Токът поскъпва с 3 процента Токът поскъпва с 3 процента Цените трябва да са на първо място справедливи и икономически обосновани и достъпни за гражданите, тъй като някой трябва да ги плаща и не можем да се съобразим напълно с исканията на дружествата, отбелязаха от КЕВР Новият роман на Даниел Вълчев "Седем дни в Парория" ще бъде представен на 10 юни в Библиотеката Новият роман на Даниел Вълчев "Седем дни в Парория" ще бъде представен на 10 юни в Библиотеката Модератори на срещата в Бургас ще бъдат Диана Саватева и Михаил Михайлов Димитър Стоянов: България спира изпращането на оръжия за Украйна Димитър Стоянов: България спира изпращането на оръжия за Украйна София затваря военните складове за Киев след 13 изпратени пакета с помощ Спортно бижу в зелен оазис: Бургас официално откри реконструираната зала „Младост“ с мащабен фестивал Спортно бижу в зелен оазис: Бургас официално откри реконструираната зала „Младост“ с мащабен фестивал След пълното завършване на парковото пространство около залата, стотици граждани се включиха в празничния „Движи града Фест“ България заема 25-о място в Европа по привлечени чуждестранни инвестиции България заема 25-о място в Европа по привлечени чуждестранни инвестиции Световният доклад на ООН отчита под 3,1 милиарда долара за страната ни, докато Люксембург води класацията на континента Камион прегази дете в Лъки Камион прегази дете в Лъки В Пловдив лекарите се борят за живота му
Унгарските депутати се отказват от 40% от заплатите си Унгарските депутати се отказват от 40% от заплатите си Консервативният лидер аргументира мярката, заявявайки в интервю за „Eр Те Ел”, дадено малко след като победи на парламентарните избори през април, че „това е въпрос на смирение“ Европа налага бюджет за лукс на 5-звездните хотели: до 200 евро на вечер Европа налага бюджет за лукс на 5-звездните хотели: до 200 евро на вечер Индексът на Hotels.com за 2026 година нарежда София сред най-изгодните дестинации за луксозен престой, а испанският град Сарагоса оглавява класацията на континента Капан за катастрофи: Критичният недостиг на магистрали заклещи трафика в България Капан за катастрофи: Критичният недостиг на магистрали заклещи трафика в България Министър Иван Шишков алармира за опасен дефицит по пътищата и разкри „криминален сюжет“ с плащания за асфалт на тъмно Биби, внимавай, че оставаш сам: Бруталният ултиматум на Тръмп към Нетаняху взриви Близкия изток Биби, внимавай, че оставаш сам: Бруталният ултиматум на Тръмп към Нетаняху взриви Близкия изток Американският президент предупреди Израел да не чака помощ при нова война с Иран, часове по-късно ракетите полетяха Рок-енд-рол на колела! Как аутсайдерите от Кюрасао спечелиха света още преди първия съдийски сигнал Рок-енд-рол на колела! Как аутсайдерите от Кюрасао спечелиха света още преди първия съдийски сигнал Симпатичните дебютанти отказаха лъскавите возила и доказаха, че във футбола все още има място за чиста и искрена страст Франция настръхна! Хиляди излязоха на бунт след бруталното убийство на 11-годишната Лиана Франция настръхна! Хиляди излязоха на бунт след бруталното убийство на 11-годишната Лиана Яростни протести заляха Париж заради дефектната съдебна система, оставила на свобода насилник с тежко криминално досие Технологична революция в BG смартфоните! ChatGPT превзема Viber Технологична революция в BG смартфоните! ChatGPT превзема Viber Шефът на месинджъра Офир Еял взриви ефира с ексклузивна новина за пълна интеграция на изкуствения интелект и разкри крие ли това риск за личните ни чатове БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки Телевизията трябва да наеме фирма, която да подмени табелите, логата и всяко споменаване на „Арена 8888“ – източник от Женева Едната има 280 апартамента, друга наследява дебели пачки: това са трите най-богати дъщери Едната има 280 апартамента, друга наследява дебели пачки: това са трите най-богати дъщери Напълно различен стил на живот избира Джуна Джунович - дъщерята на модната дизайнерка Мелина и популярния певец Харис Джунович Задържаха двама за рухналата сграда в Гьорлиц – крали скрап и повредили тръба Задържаха двама за рухналата сграда в Гьорлиц – крали скрап и повредили тръба Под отломките загинаха две румънки и един българин
Богомил НИКОЛОВ, активни потребители Богомил НИКОЛОВ, активни потребители Когато големите вериги започнат да продават на много ниски цени, това винаги е заплаха за малките търговци Виц на деня Виц на деня В съда:
- Познавате ли подсъдимия?
- Да, ваша светлост. С него работехме заедно в една банка.
- Кога беше това?
- Не помня датата, но помня, че беше на разсъмване, около три часа.
Виц на деня Виц на деня В кръчмата:
- Дай акъл какво да купя на жената за рождения и ден.
- По-добре да попиташ нея какво иска.
- А, не! Толкова пари нямам!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Богат е този, който умее да се задоволява с малкото.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори