×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • 3170 евро за ток: Възрастно семейство от софийско село плати рекордна сметка
  • Рекорд: 54% от депутатите влизат в НС за първи път, почти всички - от „Прогресивна България”
  • Запалил се камион затруднява движението по източния обходен път на Пловдив
  • МЗ изпълни обещание към младите лекари: Създаде портал за специализанти
  • Червен и жълт код: Днес температурите падат рязко, идат дъжд, сняг и силен вятър
  • Полет от Турция за Лондон кацна извънредно в София заради скандал на борда
  • Вдигнаха близо 100 трошки в София
  • 20% намаляване на потреблението на горива отчитат бензиностанции
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бургазлии с жалба до кмета, не искат заведение до Грамофона на бул. „Алеко Богориди“


Бургазлии с жалба до кмета, не искат заведение до Грамофона на бул. „Алеко Богориди“
Така изглеждаше участъкът преди ремонта на булеварда, собственици на жилища са категорични, че повече никога не искат да видят подобна гледка
21 Април 2021, Сряда, 20:30 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Масите ще са буквално под прозорците ни и ще нарушат естетическия облик на улицата, категорични са собствениците на жилища в района

Собственици на жилища в близост до емблематичния за Бургас „Грамофон“ на морския бул. „Алеко Богориди“ скочиха срещу инвестиционно намерение за изграждането на поредното заведение с външни маси в района. Те са изпратили жалба до Общинския съвет и кмета Димитър Николов, с която настояват да се вземат необходимите мерки и да се предотврати поставянето на обекта в близост до техните жилища.

„С притеснение разбрахме за поредното планирано изграждане на заведение с външни маси буквално под нашите прозорци. Категорично сме несъгласни и протестираме против това намерение. Няма изградени подходящи ВиК инсталации – нито за захранване на обекта с вода, нито за отвеждане на отпадните води. Няма мръсна канализация и не желаем поставянето на химични тоалетни до жилищата ни. Обектът се превръща в заплаха за хигиената в района и за здравето ни, а това е в противоречие с европейското законодателство и не бива да се допуска“, пишат в жалбата си бургазлиите.

Те са притеснени и от шума, който ще идва от кафенето и клиентите на откритите маси. Според тях той ще им попречи да спят и да работят при удовлетворителни условия. Собствениците подчертават още, че преди закупуването на апартаментите им са извършили проверка и са установили, че след ремонта на бул. „Алеко Богориди“ на това място не се предвиждат никакви павилиони, маси и заведения край „Грамофона“. 

„Това беше едно от най-важните съображения за нас – тишината, спокойствието, модерния европейски вид в района, както и на Бургас като цяло. Поставянето на такъв обект там ще наруши естетическия вид на улицата и не се вписва по никакъв начин в околната среда, за която знаем,  че е паметник на културата“, пишат още жалбодателите.
 


В категории: Бургас


Георги РУСЧЕВ Автор
Георги РУСЧЕВ
45
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Най-щедрите зодиакални знаци Най-щедрите зодиакални знаци 30/04/2026, Четвъртък 20:25 0
45
Коментара по темата
45.
!
24.04.2021 15:03:02
0
4
Същата е ситуацията и с кръчмите на площад Кирил и Методи, до църквата, училището, концертна зала и къща- паметник на културата. Да не ви отчайвам, но въпреки писанията до кметската управа, положението си е същото. Никой не го интересува, нали комисионните си вървят....
44.
Анелия
23.04.2021 19:59:37
0
6
Колкото жалби да пускат до общината няма кой да отговори и да вземе решение ,пиша го от опит ,защото общината реши да направи бус лента по Демокрация и нас с магазините няма как да ни зареждат,та писахме и никой не ни отрази !fd
43.
NORD
22.04.2021 16:03:06
5
7
До къде се докарахме в този пълен с простаци град. Тъпите селски пръчки да гонят гражданите от центъра, понеже, те са виновни, че живеят там и искат нормална обществена среда за живот. Трагедия. Много станахте кювлиите и разсипахте града.
42.
8
22.04.2021 10:00:12
0
6
Откъде знаеш на колко години са? Май работиш в общината и прокарваш интереса на павилиона, а ?
41.
до 40
22.04.2021 09:59:14
4
10
Обзалагам се ,че жалбата идва от хората в новата сграда до грамофона. Бабите са свикнали с шума, а и вече сигурно не го чуват :)
40.
7
22.04.2021 09:55:14
10
13
Хората подали молбата са на над 70г. възраст. Отсреща има още 5 заведения,а те мълчат. Какво значение има дали ще сложат още 5 маси в района? Като искате спокойствие,няма да живеете на най-оживената улица в града. Хващайте гората за тишината и спокойствието. Тоя град трябва да живне малко лятото,ако не тогава.....КОГА? Що не подават молба срещу Златна котва,Хепи,Китайския или бара с наргилетата там? На центъра тишина искат хаха. Аман от недоклатени бабички..
39.
гражданин
22.04.2021 09:54:53
3
19
И без този казус кмета вече е за смяна.
Усвойха се много пари, а хората все още вземат по 400-500 евро НА МЕСЕЦ. Прави се инфраструктура без да се подържа. Бизнес средата е НУЛА. Данъците са едни от най-високите в страната.
Градове , като Стара Загора и Русе са с много повече големи работещи предприятия и фирми. Няма да се сравняваме с Пловдив и Варна, че ще ни стане неудобно.
38.
Големите букви
22.04.2021 09:38:07
1
6
На клавиатурата вляво има един бутон - Caps Lock. Натисни го веднъж да видим какво ще стане. Ако не работи, кажи - ще съберем пари да ти купим нова клавиатура. Мамин сладък той :)))
37.
хаха до 33 НАГЛИЯ
22.04.2021 09:23:14
1
1
ХАХА ТИ НАГЛЕЦО СИ ЕДИН ПРОСТ НАЕМЕН РАБОТНИК ДЕТО УТРЕ И ДА ЗАКРИЯТ ФЛАГМАН ЩЕ ТЪРСИС ДРУГАДЕ РАБОТА НО РЕНОМЕТО ТИ ЩЕ ПОСТРАДА И ЩЕ СТАВАШ САМО ЗА ОБЩАК !!!!!!!!!!ДА МУ МИСЛИ СОБСТВЕННИКА ЩОТО ТИ ЩЕ ГО НАХЕНДРИШ !!!!!!!!!!ВЕРОЯТНО ОБСЛУЖВА БАНСОВИ ЗАЕМИ ХАХА!!!!!!
36.
Капи портокал
22.04.2021 09:20:48
0
8
Щото чакаш Общината да си свърши работата. Няма да я свърши. Нито тя, нито държавата. Те създават правила само и единствено за да оправдаят съществуването си. При нас пирамидата на Маслоу е обърната с главата надолу. И я обърнахме всички ние, от много акъл. Затова сега чиновниците щракат с пръсти, взимат всеки месец 1000 евро и пет пари не дават как се създават тия пари от реалната икономика.
35.
Капи
22.04.2021 09:09:54
1
7
до 34 Що,бе? да не би да разчита на инвеститорите в индустриалния парк? Или на хилядите работни места в Лукпоил и Елкабел? Може би в заводи Спартак,Трансвагон,Яна....Пълното с кораби пристанище и двойно повече на рейд...? Ти в коя година живееш?
34.
Капи портокал
22.04.2021 08:58:58
2
4
Бургас разчита само на летен сезон заради такива като теб
33.
Големите букви
22.04.2021 08:56:54
0
9
Ти да не си оня хахо, дето драска с тебешир по Александровска? :)))))
32.
Капи
22.04.2021 08:55:05
2
24
Е,тогава да забранят на хората да се разхождат по Богориди от 14.00 до 16,00 ч.? От Музея до гъбката.А свтофара да работи ли? Или да спира движението също,за периода. И това лятото.Зимата там и без това само котки и гларуси.И защо? Защото някой се изсипал по 1800 Е /кв.м. да е на пъпа на града ,ама да му е тихо... Ами той Бургас на един летен сезон разчита и ако стане санаториум,нпараво сме я втасали. А колкото до правилата,има наредби- отстояния,тоалетни,вода,канал...Общината да си върши работата и всичко ще е ок. Стига сте ревали за глупости - да им осигурим спокойствие .....ха ха ха
31.
*********
22.04.2021 08:54:37
2
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
30.
IT
22.04.2021 08:48:57
2
8
В общината само се краде, работа не ве върши.
29.
28
22.04.2021 08:42:07
0
4
Нищо не предлага, само вика.
28.
до 25
22.04.2021 08:37:24
1
3
Напълно съм съгласна с теб, но какво предлагаш да направим?
27.
zapoznat
22.04.2021 08:18:47
2
13
То и на други места в ЦГЧ са под прозорците на хората и пускат жалби до Общината, но резултат няма. Тази последната остава глуха. Жалбите изведнъж изчезват от архивите, никакви ги няма.
26.
Тоя с големите букви
22.04.2021 08:17:10
0
4
Стига си викал, чухме те. По-добре кажи какъв е тоя Лисабонски договор да се просветим и ние, щото Лисабон е голям град и много договори са подписани там.
25.
*********
22.04.2021 08:09:37
1
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
24.
неемигрант
22.04.2021 07:51:47
5
7
Бате, много точно си го казал. Заведенията трябва да са в сградите - специално проектирани за заведения. Точно по Богориди това ще е единствения павилион-кафене, сякаш сме 1990 година. Каква романтика, до масите ще трябва да има химическа тоалетна, щото друга как да има - в храстите ли ???
23.
Топър
22.04.2021 07:49:04
5
15
Много е готино ,когато лятно време заведенията са пълни ! Чао !
22.
emigrant
22.04.2021 07:43:40
5
17
По принцип всеки има право на мнение
но следва и малко реалистично мислене .
Бургас е морски град и ако съдим от други
такива по средноморието , чарът , именно в дадена улица пешаходна с магазини са именно кафенетата.Над 25 г живях в морски град на средноморието и знаете ли , именно улица за която говоря се оживи именно когато започнаха да отварят кафета с маси отвън , даже стана
любимо място в сравнение с морската улица в центъра на градът.
По Богориди това ще е романтично , оживено а именно малките квартални кафета с масите отвън , но следва за това да се използват сградни помещения . Аз лично не считам , че ще е толкова шумно или в повече от улицата като пешеходна зона .
21.
баце Митко
22.04.2021 07:16:15
0
14
Да не сложат някоя от Лафките, дето стоят затворени вече 2 години. Май кмета търси къде да ги пласира. Апропо, защо са още по спирките, не трябваше ли отдавна да се махнат, след като не плащат наем?
20.
кехлибар вихренски
22.04.2021 01:22:13
12
13
аве яко заведения лятото ве селяндури марш на село да ви е тихо !!
19.
К
21.04.2021 23:51:19
5
19
А заведенията които се намират срещу това планувано заведение, с неми клиенти ли са, не шумят ли?
18.
Дубай
21.04.2021 22:53:02
9
13
Да се обърнат към г-н Табаков, той ще им помогне. Стига с тоя герб, стига с тоя кмет нещастен!
17.
до 13
21.04.2021 22:14:49
1
4
Благодаря. Изглежда проблемът е бил технически, защото коментарът най-после се появи и то 2 пъти, но все пак е странно, че само тази статия беше проблемна... Аз по принцип пиша на друго място и копирам, така че валидността на кода не може да изтече. Блокирането на ИП знам как изглежда, но и аз знам как се играе тази игричка.;-)

То и софтуерът тук е като всичко останало... В 2021 не можеш да редактираш или изтриеш мнение...
16.
Лени
21.04.2021 22:10:47
2
26
Разходка между чинии по Богориди.Няма място игла да падне
15.
Баневци
21.04.2021 22:00:44
0
12
квартал с кариера за добив на камъни хаххаххахахах честито за това ние от Извор сме си село хахахха
14.
da da
21.04.2021 21:58:57
2
6
sumati jalbi do kmeta za karierata i nishto,shemite im varvqt,razbiha patishtata vazduhat e ujasen,praholqci ujassss kmete kmete......
13.
До № 8
21.04.2021 21:56:05
0
12
Ако не ти излиза коментара първия път, пусни го пак - ще се появи. Защитния им код важи определено време, докато пишеш - времето изтекло и не може да публикуваш. Затова, след като си напишеш коментара, копираш го за всеки случай.
Ако ти е блокирано ІР-то, отдолу се появява текст, че коментарите са забранени от това ІР. Включваш първото прокси, което уцелиш и готово. За Мозила има много добавки, аз ползвам Hide my IP.
12.
123
21.04.2021 21:55:54
3
14
Еми то и за кариерата в кв Банево има сумати жалби но.......нищо това и в Африканските дъжави го няма
11.
Kolio
21.04.2021 21:55:40
1
12
Е, кой е там????
10.
Да ама не
21.04.2021 21:51:19
2
24
Може би новата кооперация, която изникна там е проблема, съвпадение, съмнявам се като знам кой е там...
9.
Alee
21.04.2021 21:28:05
4
51
Ккава тишина и спокойствие в центъра на града бре?
8.
Да споделя
21.04.2021 21:21:07
2
16
в прясна тема новите евтини номерца на флегмите. Въпреки че изглежда, че уж може да се коментира под определени статийки на болни теми, всъщност не може. Коментарите отиват в голямата черна дупка и въобще не се публикуват. Отначало помислих, че може да имат черен списък на ИП-та на хора, за които се знае че имат мнения противоречащи на "партийната линия", но не е там причината.
7.
fox
21.04.2021 21:11:01
5
21
Екатерина в Меден рудник
тук се живее спокойно, но
сутрин няма път към Бургас
Кмета не 7ава да ползваме бус лентите поне сутрин и вечер
ще го сменяме
6.
Гларуса
21.04.2021 20:58:27
6
16
Вярно е не може да се спи там
5.
СТАВА ВЪПРОС ЗА ""ДАЛАВЕРАТА "&quo
21.04.2021 20:58:02
8
37
ДА СИ НАРЕДИШ МАСИ НА УЛИЦАТА БЕЗ НИКАКВИ ИНВЕСТИЦИИ САМО СРЕЩУ ""ТРОТОАРНО"" ПРАВО И СЪОТВЕТНИЯ ""ОТЧЕТ ""КЪМ КОГОТО ТРЯБВА ОТ ОБЩИНАТА И КОНТРОЛ НА ХРАНИТЕ ЗА ДА СИ ЗАТВАРЯТ ОЧИТЕ !!!!!!!!!!!!ЩОТО СПОРЕД ОБЩИНСКИЯ ПРАВИЛНИК НЕ МОГАТ НА ПОВЕЧЕ ОТ ТРИ МЕТРА ОТ ДВЕТЕ СТРАНИ НА ЗАВЕДЕНИЕТО А ТЕ ПОЛЗВАТ НАД 30 МЕТРА !!!!!!!!!!!!!!!!ПОДАЙТЕ ЖАЛБА И ДО ПРОКУРАТУРАТА
4.
Селския
21.04.2021 20:50:59
11
73
А БЕ комплексари бедни къде живеете знаете ли ?във вилна зона ? Или затворен комплекс ? То там е бермудския триъгълник от заведения Котвата отсреща до нея булевард ли беше другото и още колко заведения и пияни ще има които ще ви веселят денонощно но това не е наи важното ВСЕ ПАК СТЕ В ЦГЧ ! Там живеят бедните за да си мислят че са мн богати
3.
USA
21.04.2021 20:49:58
5
64
Тупайте килимите през прозорците и заведение ЙОК
2.
Атом
21.04.2021 20:35:01
9
121
Купил си апартамент на главната улица ,заради тишината и спокойствието.....?
1.
Бургазлия
21.04.2021 20:33:52
5
45
Да де, ама някой ще трябва да връща кинти
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Secrets Sunny Beach Resort & Spa посреща сезон 2026 с нови награди и безкомпромисен лукс Secrets Sunny Beach Resort & Spa посреща сезон 2026 с нови награди и безкомпромисен лукс Ризортът, предназначен само за възрастни, отново бе удостоен с наградата „HolidayCheck Award“, което затвърждава позицията му като едно от най-популярните места за настаняване в света До 13 000 евро на новородено и бюджет без дефицит иска от Радев бивш царски министър До 13 000 евро на новородено и бюджет без дефицит иска от Радев бивш царски министър Парите обаче трябвало да се дават на работещи родители с висок образователен ценз ПП-ДБ се разцепила заради еволюцията, а Асен Василев се оправда за заемите ПП-ДБ се разцепила заради еволюцията, а Асен Василев се оправда за заемите Парите от тях не били изядени Студентски проект за умно пристанище в Бургас спечели Хакатона на Vivacom Техническа академия Студентски проект за умно пристанище в Бургас спечели Хакатона на Vivacom Техническа академия Инициативата се проведе за втора поредна година и постави фокус върху Private 5G решенията за индустрията Празнично работно време на магазините на А1 през май 2025 Празнично работно време на магазините на А1 през май 2025 Различия в работното време на магазините на А1 по време на празничните дни през май 2025, включително специални часове за търговски обекти и супермаркети „Кауфланд“ Иранският лидер се закани на САЩ след заплахите: Чака ни светло бъдеще без вас! Иранският лидер се закани на САЩ след заплахите: Чака ни светло бъдеще без вас! Хаменей описва нов етап в отношенията в региона след провал на американската политика Кирил Петков: Разделянето на ПП и ДБ не е грешка, така ще разширим подкрепата Кирил Петков: Разделянето на ПП и ДБ не е грешка, така ще разширим подкрепата Свободните българите не се изчерпват с избирателите на ПП-ДБ, написа бившият премиер и съпредседател на ПП Започна мащабен проект, който ще промени Ново Паничарево Започна мащабен проект, който ще промени Ново Паничарево Този проект е очакван повече от десетилетия и е важна стъпка за подобряване на жизнените условия в нашето село, каза кметът Иван Гайков Евродепутат разкритикува раздялата на ПП и ДБ Евродепутат разкритикува раздялата на ПП и ДБ Според Никола Минчев решението на доскорошната коалиция е "безкрайно несериозно" Бургас посреща мощи на свети великомъченик Георги Победоносец Бургас посреща мощи на свети великомъченик Георги Победоносец Светинята пристига в катедралния храм „Св.св. Кирил и Методий“ по покана на Сливенския митрополит Арсений
Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Тази визита е само част от многобройните културни инициативи, които се реализират в контекста на кандидатурата на Бургас за Европейска столица на културата 2032 Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Това е мое лично решение. Осъзнато, категорично и без връщане назад, обяви Люцкан Малджиев Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Купувам си храна от топлата витрина в магазина, една порция изяждам на три пъти, казва певицата В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България Продават ги за 1,50 евро на килограм Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Продукцията залага на международен формат, в който водещият задава въпроси на улицата, а участниците трябва да открият правилния човек сред тълпата, който да отговори вместо тях Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Голяма част от сделките са инвестиционни Автобус падна в Сена - за шофьорката това бил първи работен ден Автобус падна в Сена - за шофьорката това бил първи работен ден Четирима души са спасени Зимата се завърна със сняг в Сърбия и Румъния Зимата се завърна със сняг в Сърбия и Румъния След дъжд и киша, зимата се завърна в края на април със сняг в съседни Румъния и Сърбия Десет европейски държави създават нов военноморски флот за противодействие на Русия Десет европейски държави създават нов военноморски флот за противодействие на Русия Обединеното кралство и девет други нации формират съвместни военноморски сили в Северна Европа, които ще подкрепят НАТО Porsche продаде дяловете си в Bugatti на египетски милиардер  Porsche продаде дяловете си в Bugatti на египетски милиардер  Насеф Савирис вече притежава цялата собственост, след като придоби акциите от Porsche
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня Младоженец си говори с приятел:
- Колко много се променя човек след сватбата.
- Защо? - попитал приятелят.
- Защото преди сватбата обичах всички жени на света, а сега - с една по малко.
Виц на деня Виц на деня В заведение:
- Сладурано, да те черпя нещо за пиене?
- Не, предпочитам в брой.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитът не ни пречи да правим глупости, но ни пречи да ги правим с удоволствие
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори