Закриването на НОЩ доведе до разправии и скандали в парламента
Костадин Ангелов обвини опонентите си, че са отричали наличието на пандемия
Парламентарните групи на БСП, ДПС и „Демократична България“ излязоха с критични декларации заради закриването на Националния оперативен щаб (НОЩ) за борба с коронавируса.
Изненадващото решение на премиера в оставка Бойко Борисов бе обявено вчера от правителствения пресцентър.
„БСП за България“ днес реагираха с „изключителна тревога“. Въпреки пропуските в работата на НОЩ, оставянето на кризата без управление от страна на държавата създава много въпроси и страхове у хората, обяви Георги Михайлов от името на соцформацията.
Джевдет Чакъров от ДПС пък обясни, че решението за закриването на Щаба било абсолютно немотивирано.
Лишаваме се е от контрол на епидемията без никакви аргументи. Това не е сериозно и не е отговорно. Правителството в оставка следва да изпълнява задълженията си до избор на нов кабинет, добави той.
От ДПС са категорични, че е нужен оперативен орган, който да координира действията.
Александър Симидчиев излезе с подобна декларация от името на „Демократична България“ (ДБ). Преди това той коментира темата и пред репортери в кулоарите на парламента, както „Флагман“ съобщи.
Лаконичен контракоментар дойде от Даниела Дариткова от ГЕРБ. Тя обясни, че кризата се контролира от здравния министър и от Министерския съвет.
В един момент в залата пристигна самият министър Костадин Ангелов. Той поиска извънредно думата.
От трибуната Ангелов обясни, че не може да се говори за нарушаване на закона, защото според него отговорността се носи от здравния министър. Мерките пък се предлагат от главния държавен здравен инспектор. НОЩ бил само съвещателен орган към министър-председателя.
Ангелов бе посрещнат с викове „оставка“ в залата.
Изказването му бе прекъсвано заради разправии между ГЕРБ и представители на останалите парламентарни групи.
Костадин Ангелов обвини опонентите си, че са отричали наличието на пандемия. Той посочи и че някои депутати продължават да не носят маски, като даде за пример Николай Хаджигенов от „Мутри вън!“
Обяви, че правителството се справило с втората и третата вълна, което предизвика дюдюкания. Такива имаше и след края на изказването на Ангелов.
Какво се случва с Боби Михайлов?
Малена Замфирова претърпя 6-часова операция
Забравете за обикновените мекици, тази версия с картофи се топи в устата!
По какви мъже си падат жените според зодията им
Мия подовете си само веднъж на две седмици и няма нито едно петно по тях: Това е моят трик!
Пухкави тиганички със сирене и кашкавал – бърза закуска, която става за 10 минути
Страх и несигурност обгръща завръщането на женския футболен отбор на Иран у дома
6 зодии ще сбъднат всичките си мечти до края на март
Спрян за проверка шофьор застреля полицая и се самоуби
Откакто научих тази рецепта, не купувам козунак от магазина. Правя го на всеки Великден
Путин с поздрав към новия аятолах: Подкрепата на Русия към Иран остава неизменна
В Иран са убити до момента 1255, предимно цивилни

Не съм трол, гол охлюв, даже съм гласувал за партия коя няма и процент, нови хора, но явно толкова ти е сивото вещество да спамиш