×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Защо избирателната активност в „Кумлука“ е толкова слаба


Защо избирателната активност в „Кумлука“ е толкова слаба
В тази секция в кв."Победа", известен на бургазлии като "Кумлука", са гласували 161 от 600 души, имащи право на глас
Тема в развитие
В кв. Горно Езерово дремят, активността рекордно ниска В РИК-Бургас идват първите протоколи, СИК-овете залети с невалидни бюлетини за ДПС Окончателно: Избирателната активност в Бургас е 51,18 %, най-активни са в Руен Циганка в бургаското село Рудник: Гласувах за "Правила и Движения" Към 17 часа в Бургаска област: 40,03% е избирателната активност, Приморско настъпва в челната тройка Пуснаха на свобода и Тихомир Джейса, задържан за изборна търговия в село Росен ГЕРБ Бургас: В Община Руен се правят опити за манипулация на вота Кандидат-депутат пробута съпругата си за член на СИК в Айтос, в ж.к. „Меден рудник“ се скараха за печат Към 13 часа: 24,01% избирателна активност в Бургаска област, най-масово гласуват в Царево и Малко Търново Костадин Марков, Реформаторски блок: Оптимист съм, България трябва да има стабилно правителство Водачът на ГЕРБ Ивелина Василева избра стабилна България, дъщеря й Василена гласува за първи път Към 10 часа избирателната активност в Бургаска област е 7,12 % Изборите в Бургас започнаха без нарушения, 370 913 избиратели от областта гласуват в 685 секции Общински съветници в Царево и Камено назначени за членове на СИК, заличиха ги
виж още
скрий
04 Април 2021, Неделя, 17:55 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Голяма част от обитателите на гетото са в Германия, а другите явно няма кой да ги мотивира, за да гласуват

 

Избирателната активност в ромското гето „Кумлука“ в Бургас продължава да е изключително слаба. Към 17 часа под 20 % от имащите право на глас бяха отишли до урните.

В СИК 78 и 79, където гласуват избирателите от ядрото на квартала – ул.“Тамара“, ул.“Петър Берон“, ул.“Опълченска“ и ул.“Владислав“ вота си бяха упражнили около 20 % от избирателите.  В СИК 80 и 81 цифрата бе между 16 и 18 %.

В ОУ „Христо Ботев“ през целия ден се забелязваха единствено големия брой застъпници, които обикаляха коридора на първия етаж. Изборната администрация пък определено скучаеше, за разлика от други години, когато там бе най-горещата точка на Бургас.

В 8-те секции могат да гласуват малко над 3300 души, но ако тенденцията се запази, и избирателите не бъдат активизирани, до урните ще отидат неповече от 1000 души, смятат анализатори.

„Голяма част от хората ги няма. Всяка трета къща е празна, а семействата са чужбина. Другите нямат работа и дремят вкъщи“, разказа човек от квартала за Флагман.бг.

Идентична бе ситуацията в кв.“Горно Езерово“, където обясниха слабия интерес с "дъжда и ковид", но повече от ясно бе, че няма кой да ги мотивира, за да гласуват.(ВИЖТЕ ТУК)

До края на изборния ден остават още два часа и не е ясно дали ситуацията няма драматично да се промени. Предстои да разберем съвсем скоро.

След 17:30 часа пред ОУ „Христо Ботев“ бяха релокирани още два полицейски патрула. През целия ден се забелязва и солидно полицейско присъствие в квартала, видя Флагман.бг.

В същото време в типично градските секции в Бургас, като тези в ОУ „Княз Борис I“, към 17 часа бяха гласували между 38 и 40 % от вписаните в списъка. Висока активност отчитат и в ОУ „Любен Каравелов“ и ОУ „Васил Априлов“.

В секция 79 ситуацията изборната администрация скучаеше, гласоподавателите минаха сутринта и след това тук-там влизаше по един човек

 




Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
17
Коментара
Флагман.БГ Трите основни стълба на успешната връзка Трите основни стълба на успешната връзка 29/03/2026, Неделя 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Как да почистите микровълновата за минути Как да почистите микровълновата за минути 29/03/2026, Неделя 20:18 0
Тервел ИЛИЕВ Най-добрата зодия за приятелство Най-добрата зодия за приятелство 29/03/2026, Неделя 19:40 0
Флагман.БГ Топ 5 храни за здрава кожа Топ 5 храни за здрава кожа 29/03/2026, Неделя 19:00 0
Тервел ИЛИЕВ Най-силната зодия в трудни ситуации Най-силната зодия в трудни ситуации 29/03/2026, Неделя 18:40 0
17
Коментара по темата
17.
Xxxx
05.04.2021 09:16:47
0
1
Недейте да обиждате малцинството от кв Победа а си разгледайте къде си намирате в калта. никога няма дa можем да излезем нея
е то затова ще работите за 650лв минимална заплата явно тези пари ви стигат ГЛУПАВ НАРОД
16.
скръндзи
04.04.2021 20:58:51
1
2
Пара няма батеее, и кебапчеа не дадоха
15.
От Бургас
04.04.2021 20:14:19
1
1
Публикувано във факти.бг: Циганите в Бургас не знаят какви са изборите, но знаят за кой номер ще гласуват.
14.
пецата
04.04.2021 19:28:16
2
0
има мисия на OSCE(Organization for Security and Co-operation in Europe) която да следи дали има купуване на гласове, така че са ги скрили, пак ще гласуват просто ще дойдат по късно на машинката да нацъкат малко билютинки, нали затова ги сложиха тея машини , по тъмно стават най хубавите неща ЕПСИ ЧЕРДЕ
13.
Сали
04.04.2021 19:18:02
1
4
Няма алтън бе бате.
12.
От Бургас
04.04.2021 19:07:16
2
4
Те се активират по тъмно ! А относно машините- Коментатор 3 да не си прокарва мнение за нежелание за гласуване с машини. На много места машината се обявяваше от някое пичлеме от избирателната комисия за развалена и после докато търсят уж помощ и поправка изнервените хора гласуваха с хартиите.
11.
b24c4
04.04.2021 18:55:00
2
7
Те хората са заети да мятат гюбеци. Какво сте седнали да ги занимавате с глупости? Не въ е срам!
10.
Кмет на Комлука
04.04.2021 18:52:05
2
2
Гласувам да бъде Владо Попа...
При застъпване в длъжност да му се зачисли танк 134 , две РПГ и двама кашика Наско козата и black Пейо.
От там нататък той си знае работата.
Боят настава, тупат сърца ни,
ето ги близо наште душмани.
Кураж, дружина вярна, сговорна.
Ний не сме веке рая покорна!
9.
¡
04.04.2021 18:50:08
3
1
Повищаваща се активност към 17,30 в страната в сравнение с предните класации на артисти и певци, люта битка в челната тройка, промяня във временното класиране, каква ДРАМА! Стефан Данаилов 20,3 Веско Маринов 19,7 Краси Радков 19,7 Али Раза -9,8 Володя Стоянов извън класацията Още по-висока избирателна активност в чужбина в сравнение с предните класации на артисти и певци, няма драма, Краси Рядков далеч напред; Краси Рядков -48,2 Али Раза - 20,5 Стефан Данаилов - 10,1 Веселин Маринов - 6,6.
8.
истината
04.04.2021 18:47:02
1
9
До 3 Избори Ъпсурд

Аз гласувах машинно, много бързо и лесно, като на банковата ;-)))
7.
КОМЛУКА
04.04.2021 18:32:58
1
16
Няма лев, няма глас. Манго ко ши иде.
6.
глас
04.04.2021 18:30:51
1
19
Ако не са автобусите от Турция, ДПС няма да влязат в парламента. Тук отдавна техния електорат няма доверие в управниците си.
5.
Брус Ли от Меден Рудник
04.04.2021 18:25:42
3
6
Ми като не давате пари беме ва гъзъ със Салито
4.
Не че нещо
04.04.2021 18:24:35
9
11
Всяко гласуване различно от гроб, е добре дошло, ко ти пука.
3.
Избори Ъпсурд
04.04.2021 18:11:28
8
8
Хората искаха машинно гласуване и никои не гласува с рях .
2.
Хахах
04.04.2021 18:10:02
2
21
Мангалите, чакат голямото плащане , накрая става големият джомбуш
1.
До Рик
04.04.2021 18:08:22
1
7
В фейсбук групата на бургаските шофьори се извършва агитация в изборният ден като се напомня ,че членовете на групата трябва да гласуват за галеница .
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
„Монамур, вкусен ли е тоя руски шнур“: Лора Крумова отговори на Костадинов „Монамур, вкусен ли е тоя руски шнур“: Лора Крумова отговори на Костадинов Водещата от „Нова“ пусна стихче от старо парче на Ицо Хазарта, после го изтри Зоро от Оризаре е основният заподозрян за смрътта на Стефан Поляка в Слънчев бряг Зоро от Оризаре е основният заподозрян за смрътта на Стефан Поляка в Слънчев бряг 24-часовата полицейска мярка на групата изтича утре сутринта и вероятно част от тях ще бъдат освободени, но Зоро със сигурност ще остане в ареста поне за 72 часа Крум Зарков: Държавата трябва незабавно да се намеси, за да регулира цената на горивата Крум Зарков: Държавата трябва незабавно да се намеси, за да регулира цената на горивата Само 35-45%  от цената на литър гориво по бензиностациите се определя от суровината, докато останалите над 50% са в голяма степен ДДС и акциз. Ето тук държавата може да се намеси, категоричен е лидерът на БСП Как се стигна до създаването на едно чудовище Как се стигна до създаването на едно чудовище Хронология на престъпленията на Васил Михайлов "Черноморец 1919" показа, че гради сериозен отбор, спря лидера "Дунав" "Черноморец 1919" показа, че гради сериозен отбор, спря лидера "Дунав" Ако съставът се запази за следващия сезон - акулите ще са претенденти за първото място  Как от площада в Карнобат тръгна войната между Румен Радев и ПП-ДБ (ВИДЕО) Как от площада в Карнобат тръгна войната между Румен Радев и ПП-ДБ (ВИДЕО) Асен Василев нарече лидерът на "Прогресивна България" "страхлив лицемер" и замеси съпругата му Деси Радева  Телешки салам с едва 3 % месо разпали страстите в нета Телешки салам с едва 3 % месо разпали страстите в нета Сабриев иронично допълва, че саламът може да се нарече "телешки“ само заради металната тел, с която е завързан Готовите проекти на ГЕРБ за Бургаска област трябва да бъдат изпълнени! Готовите проекти на ГЕРБ за Бургаска област трябва да бъдат изпълнени! Няма да отстъпя и на милиметър, ако не получат финансиране, дори и да сме в опозиция, казва един от най-активните депутати на ГЕРБ Станислав Губеров, който отново е в листата за 52-ото НС Над 1 млрд. евро са спечелили българите от хазарт, но са заложили 2 млрд. евро Над 1 млрд. евро са спечелили българите от хазарт, но са заложили 2 млрд. евро Дадените пари за хазартни игри нарастват с около 40 на сто през миналата година, и то при положение, че през предходната 2024 г. имаше увеличение с около 8 на сто спрямо 2023 г. Близо 47 500 дружества декларираха данъците си от старта на кампанията Близо 47 500 дружества декларираха данъците си от старта на кампанията От тях близо 4 000 са подадените декларации от дружества само за Бургаска област
Българи пазаруват в Гърция, както гърци у нас преди години Българи пазаруват в Гърция, както гърци у нас преди години По думите на пътуващите, разликите в цените са съществени София по-скъпа от Берлин и Атина: Какви са цените на основните храни? София по-скъпа от Берлин и Атина: Какви са цените на основните храни? Млечните продукти и захарта повишават разходите в София Студент от Бургас осъди прокуратурата заради фалшиво положителен тест за амфетамини Студент от Бургас осъди прокуратурата заради фалшиво положителен тест за амфетамини Ще трябва да му платят 1500 евро обезщетение  Как ще изглежда светът при $200 за барел Как ще изглежда светът при $200 за барел Opмyзĸият пpoтoĸ, пpeз ĸoйтo минaвa eднa пeтa oт cвeтoвния пeтpoл, eднa чeтвъpт oт гaзa и eднa тpeтa oт тopoвeтe, e дe фaĸтo блoĸиpaн Учителка излязла в 16-годишен болничен и работила като природолечител Учителка излязла в 16-годишен болничен и работила като природолечител Подозренията са, че тя се е преструвала на неработоспособна Как червеното вино влияе на усмивката Как червеното вино влияе на усмивката Червеното вино е приятел на човека, а и на оралното здраве. То съдържа активни съставки и антиоксиданти, които имат благоприятно въздействие върху зъбите и устната кухина на човека Европейска директива ще оскъпи пратките от Тему Европейска директива ще оскъпи пратките от Тему Новата мярка ще се добави към вече въведената такса от 3 евро на тип артикул, която се събира от юли за малки пратки със стойност под 150 евро, основно идващи от Китай Руса бизнесдама, зам.-председател на Общински съвет, си купи хотел за 4 млн. евро Руса бизнесдама, зам.-председател на Общински съвет, си купи хотел за 4 млн. евро Имотът беше обявен на търг за 5,6 млн. евро от частен съдебен изпълнител през юли м.г., но тогава не се стигна до продажба Дубай гони хиляди иранци, конфискува им имоти и сметки за 530 млрд. долара Дубай гони хиляди иранци, конфискува им имоти и сметки за 530 млрд. долара Властите в ОАЕ са действали едностранно и без официални обяснения И Тервел Пулев ще бъде част от Max Fight 64 И Тервел Пулев ще бъде част от Max Fight 64 На ринга той ще изведе своя възпитаник Тома Великов, който представлява боксов клуб „Венко Пулев“.
Станка Златева, председател на БФБ Станка Златева, председател на БФБ Вкарахте ме в цирк Виц на деня Виц на деня Тате, мама поръча да ти кажа тази вечер да ходиш из хола по чорапи, без чехли.
- Защо?
- Изгубила някаква игла и иска да я намериш.
Виц на деня Виц на деня Портиер в женско студентско общежитие.
- При коя отивате, младежо?
- Не знам, Вие коя ще ми препоръчате?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Човек с добри мисли никога не може да бъде грозен.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори