×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Иван Манолов, който иска да бутне крепостната стена: Имах едно заведение, а сега няма нищо, тази бутафория ми скрива гледката


07 Март 2021, Неделя, 19:50 ч.
Автор: Флагман.Бг

Тази стена е супер фалшива, с камънаци, взето от морето и пясък от дюните е правена, твърди Манолов

 

 

Созополчанинът Иван Манолов заради когото част от крепостната стена на Созопол трябва да бъде разрушена проговори пред колегите от Zonaburgas.bg. Той обяви, че зидът, който е издигнат в имота му бил бутафория, там никога не е имало стена, а дядо му купил къщата от гръцка фамилия в първата половина на миналия век.

„Тук нямаше никаква стена, а къща- паметник на културата от 18-19 век ! Тази стена е супер бутафорна и фалшива, с камънаци, взето от морето и пясък от дюните е правена. Тук имах едно заведение с масички на алеята, сега няма нищо, а тази стена ми скрива гледката към морето”, твърди Манолов.

Историческият комплекс „Южно крепостна стена и кула ” е създаден от Фондация „Созопол”. Нейният председател е Кирил Арнаутски. Според експертизата по делото на мястото на стената не е установено да има следи от съществуващ старинен архитектурен паметник. Арнаутски обаче твърди друго.

„Преди да се изпълни проектът са направени археологически проучвания и от тях е видно, че има основи, има запазен стар зид, така че няма как да е бутафорна стената”, казва Арнаутски. Съдът вече е разпоредил община Созопол да премахне тази част от крепостната стена, която попада в частния имот.

 


В категории: Созопол


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
14
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Времето се обръща, зимата се завръща Времето се обръща, зимата се завръща 17/03/2026, Вторник 07:27 0
Флагман.БГ Намалете лошия холестерол с тези храни Намалете лошия холестерол с тези храни 16/03/2026, Понеделник 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Скалата с обръщение към украинския си двойник Скалата с обръщение към украинския си двойник 16/03/2026, Понеделник 21:30 0
Тервел ИЛИЕВ Гответе като професионалист: Основни правила Гответе като професионалист: Основни правила 16/03/2026, Понеделник 19:33 0
14
Коментара по темата
14.
Илия Кьосев
09.03.2021 17:36:09
1
1
Строежът е доказано незаконен. Собственикът незабавно трябва да заведе иск за пропуснати ползи!!!
13.
До heh
08.03.2021 19:23:12
1
7
''Публично обсъждане'" е имало, колкото има сняг на Екватора-нахлуха в имота му като вандали- дори имаше полицаи през деня и СОТ вечерта ! Да не дава господ да си на негово място,тогава ще разбереш в каква държава живеем !
12.
heh
08.03.2021 15:57:50
6
2
абе господине, ми ти що си ги пуснал в частния ти имот да строят, а???
защо си спал навремео, когато е имало т.нар. 'публично обсъждане' на проекта преди да почнат да 'реставрират' - начи когат е трябвало си дремел, ами сега дай да рушим направеното - каквото и да е: лошо или хубаво, срамота е значи
11.
Kiro
08.03.2021 15:00:28
4
2
Като гледам къв скъсаняк е няма да му станат нещата.
Ако беше някой баро можеше и да стане
10.
до логиката
08.03.2021 13:15:40
1
3
Липсва ти елементарна логика навярно породена от липса на интелект ! Конкретният случай разгледан от съда няма ама нищо общо с изброените от теб хипотези !
9.
По логиката
08.03.2021 09:08:45
9
5
на повечето списващи тук , и Царевец и Асеневата крепост, и всички реставрирани стени и паметници са бутафорни и трябва да се съборят !
Иначе проблема с откриването на древни останки в териториите на частни имоти и отчуждаването им,е стар проблем и съществува по целия свят !
Въпрос на законодателство е, а в България не сме цъфнали в тази посока !
8.
Илия Кьосев
07.03.2021 23:23:26
1
43
Хора, нека се върнем назад в годините! Първо поискаха да купят на човека имота. Не стана. После му затвориха вратата към площадката , където беше сложил няколко масички. Но, забележете, не затвориха със стена пред хотела на Ром Петрол и един областен управител. Отнеха на човека прехраната. Браво ,че не се отказа от битката и спечели. Не го съдете строго. Той се бори за своето.
7.
Smith
07.03.2021 22:14:21
30
30
Стената наистина е бутафория за усвояване на евросредства, като почти цялата работа на ГРОБ/ДПС. Ако не я бутнат, сама ще падне малко преди да изтече гаранционния срок.
6.
класика
07.03.2021 21:27:20
2
23
Ако беше в щатите сега щяха да му филмират историята а тук разбрали недоразбрали драскат и плюят върху един герой. Чарли Чаплин срещу Голиат ! Арн а у д ски ДГД ! Иван успя а при теб тропа и звъни частният съдебен изпълнител. Язък за кинтите дето усвоихте с този градеж на странджанските цигани.
5.
БРАВО
07.03.2021 21:21:22
1
46
Кретените да не пишат ! Този беден човечец бе подложен на изнудване за да продаде имота си на определени хора ! След отказа му бе заплашен с това, което му се случи. За 10 години му затриха поминъка, защото е беден човечец опълчил се на властимащите П.Р. и К.А. БРАВО ИВАНЕ УСПЯ ! Въпреки отказа на Прокуратурата. Въпреки заплахите които получаваше в късна доба от униформените ТИ УСПЯ (засега) ! ПОКЛОН !
4.
Пахатури
07.03.2021 21:10:05
5
37
Сici, има лесно решение-като обичаш Созопол и историята,прехвърли на Иван 7квадрата от твоя имот и той ще остави стената ! Ама на чужд гръб, 100 тояги са малко ,нали? В Созопол някои си заградиха и тротоарите пред дома им, а на него- че му събориха кръчмата, че в имота му издигнаха бутафорна стена(направо върху гранитогреса на двора), че го лишиха от препитание,разболяха го,година го разследваше НАП,отказваха му съдействие Прокуратурата и МВР и какво ли още не-е за теб са маловажни неща ! Че и даваш квалификации-алчен ,идиот-без да го познаваш (едва ли си от Созопол ) !А може и да си-завистливи изроди има навсякъде !А сега си обърши лигите и почети малко Граматиката !
3.
Bravo
07.03.2021 20:18:23
6
32
Стената е абсолютна бутафория! Колкото Мики маус е истинска мишка, толкова и стената прилича на нещо истинско!
2.
rubin
07.03.2021 20:18:13
37
10
Вижте само какъв Полуидиот на който Държавата иОбщината Не могат да му тропнат с крак и Точка по темата вижте ..Само !!!
1.
cici
07.03.2021 20:15:23
41
15
Мамати тъпа проста .. Забранете Събарянето .. Как може един Алчен Идиот за 2метра Да Погазва и Руши История Готово .. Красиво .. Забележителност Атракция .. Какво ще му гледаме после масичките за 2.50 двете .. И Какво Е Созопол .. без Стария град и Крепостните Стени към Залива !!!???
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
АПС регистрира пълна листа за Втори МИР Бургас, водач е Севим Али АПС регистрира пълна листа за Втори МИР Бургас, водач е Севим Али Севим Али подчерта, че ангажиментите на АПС са свързани с развитието на малките населени места, както и възстановяване на правовата държава Дневен хороскоп за 17 март 2026: Овенът да помисли за бъдещето си Дневен хороскоп за 17 март 2026: Овенът да помисли за бъдещето си Девата да се довери на интуицията си Морското турне на дует „Келтик“ и Николай Киселов за Деня на поезията започва от Бургас Морското турне на дует „Келтик“ и Николай Киселов за Деня на поезията започва от Бургас Те ще представят свои песни в Галерия „Богориди“ в четвъртък, а ден по-късно ще пеят и във Варна Приморско се превърна в сцена на театралната магия по време на първия фестивал „Сцена за вас“ Приморско се превърна в сцена на театралната магия по време на първия фестивал „Сцена за вас“ Любителски театрални състави от цялата страна представиха своето изкуство в рамките на четиридневен празник на сцената, който събра актьори, публика и творци в Приморско Шофьорите на линейки в Бургас излизат на протест, след като получиха 232 глоби от КАТ за месец Шофьорите на линейки в Бургас излизат на протест, след като получиха 232 глоби от КАТ за месец Половината спешна помощ трябва да остане без книжки - заради това, че са бързали за спасяването на човешки животи  Вътрешният министър: Мотивът за (само)убийствата до Петрохан и Околчица остава неясен Вътрешният министър: Мотивът за (само)убийствата до Петрохан и Околчица остава неясен Вероятно ще се търси със сексологичната и теологичната експертиза, каза той Свободна Палестина и ICE вън: Как тазгодишните Оскари станаха политически Свободна Палестина и ICE вън: Как тазгодишните Оскари станаха политически Посланията на звездите, които белязаха церемонията през тази 2026 година   Народният театър стартира кампания за младежи от 18 до 25 да закупуват билети за 5 евро Народният театър стартира кампания за младежи от 18 до 25 да закупуват билети за 5 евро Тя се провежда в периода 15 март - 30 април 2026 г. Ексклузивно! Проговори пред Флагман.бг телохранителят на демонстративно самоубилия се в центъра на Бургас бизнесмен Ексклузивно! Проговори пред Флагман.бг телохранителят на демонстративно самоубилия се в центъра на Бургас бизнесмен Около 14:30 часа двамата се разделили спокойно и Бургазлиев тръгнал сам към паркираната сутринта на ул. "Поп Георги" кола, веднага след това сложил край на живота си Нощното движение ще е променено в три тунела на АМ Хемус между 17 и 20 март Нощното движение ще е променено в три тунела на АМ Хемус между 17 и 20 март АПИ въвежда временна организация на трафика в тунелите Витиня, Ечемишка и Правешки ханове 
Мощни взривове в Дубай и Багдад, ирански дронове атакуват посолства и нефтени находища Мощни взривове в Дубай и Багдад, ирански дронове атакуват посолства и нефтени находища Ударено е австрийското посолство и щаба на мисията на ЕС в Ирак Протест срещу „Зара“ в Англия: Отказали помощ на бяло момиче, пребито от мигранти Протест срещу „Зара“ в Англия: Отказали помощ на бяло момиче, пребито от мигранти От магазина виждали как жестоко я ритат на земята, но останали безучастни Лари Джонсън: Ще преживеем глобална депресия заради войната, а не само рецесия Лари Джонсън: Ще преживеем глобална депресия заради войната, а не само рецесия Независимо от риториката на Тръмп, икономическата болка ще стане прекалено силна за много от съюзниците на САЩ, каза US експертът Димитър Гърдев: Тръмп иска помощ дори от Китай, импийчмънтът му е обещан при провал в Иран Димитър Гърдев: Тръмп иска помощ дори от Китай, импийчмънтът му е обещан при провал в Иран US президентът се сблъска с нещо, което се случва при война – правиш едни планове, а се получава нещо различно, каза бившият шеф на на комисията по европейски въпроси и външна политика  Германия отказва да се включи в военната подкрепа за Ормузкия проток Германия отказва да се включи в военната подкрепа за Ормузкия проток Берлин отхвърли искането на Доналд Тръмп да помогне за осигуряването на сигурността в Ормузкия проток, заявявайки, че войната не е на НАТО Израел има военни планове за още три седмици война с Иран Израел има военни планове за още три седмици война с Иран Израелската армия заяви, че разполага с хиляди цели за поразяване, докато конфликтът в Близкия изток продължава да се разширява Коранът отеква силно, докато палестински рецитатори се събират в Газа Коранът отеква силно, докато палестински рецитатори се събират в Газа Oпустошението от войната не помрачи традицията за Рамазан с рецитали на свещената им книга като източник на надежда и сила Болница в Йерусалим лекува пациенти в подземно отделение заради ракетния обстрел Болница в Йерусалим лекува пациенти в подземно отделение заради ракетния обстрел Медицинският център „Шааре Цедек“ премести стотици пациенти под земята след засилени атаки и очаква нови ранени Трима чужденци са задържани в Дубай след като изпратили снимки от експлозията на свои близки Трима чужденци са задържани в Дубай след като изпратили снимки от експлозията на свои близки След атака с дрон близо до летището Два пъти в рамките на час: Заловиха млад водач да шофира с близо 200 км/ч в Сливенско Два пъти в рамките на час: Заловиха млад водач да шофира с близо 200 км/ч в Сливенско Книжката на водача е отнета и са му съставени актове за 2100 лева
Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Пеевски управлява ГЕРБ с фейсбук статуси Виц на деня Виц на деня Между мъже:
- Скарахме се с жена ми и после тя ми призна, че съм прав. Какво да правя? Никога не съм попадал в такава ситуация.
- Извини и се. Кажи, че не си искал да бъдеш прав.
Виц на деня Виц на деня - Мамо, защо татко си отиде от вкъщи?
- Ти знаеш ли как се изтриват съобщения във Вайбър?
- Знам.
- Е, той не знае...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако тъщата почне да ти вика "синко", значи на село е пълно с работа!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори