Иван Манолов, който иска да бутне крепостната стена: Имах едно заведение, а сега няма нищо, тази бутафория ми скрива гледката
Тази стена е супер фалшива, с камънаци, взето от морето и пясък от дюните е правена, твърди Манолов
Созополчанинът Иван Манолов заради когото част от крепостната стена на Созопол трябва да бъде разрушена проговори пред колегите от Zonaburgas.bg. Той обяви, че зидът, който е издигнат в имота му бил бутафория, там никога не е имало стена, а дядо му купил къщата от гръцка фамилия в първата половина на миналия век.
„Тук нямаше никаква стена, а къща- паметник на културата от 18-19 век ! Тази стена е супер бутафорна и фалшива, с камънаци, взето от морето и пясък от дюните е правена. Тук имах едно заведение с масички на алеята, сега няма нищо, а тази стена ми скрива гледката към морето”, твърди Манолов.
Историческият комплекс „Южно крепостна стена и кула ” е създаден от Фондация „Созопол”. Нейният председател е Кирил Арнаутски. Според експертизата по делото на мястото на стената не е установено да има следи от съществуващ старинен архитектурен паметник. Арнаутски обаче твърди друго.
„Преди да се изпълни проектът са направени археологически проучвания и от тях е видно, че има основи, има запазен стар зид, така че няма как да е бутафорна стената”, казва Арнаутски. Съдът вече е разпоредил община Созопол да премахне тази част от крепостната стена, която попада в частния имот.
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии
Мика Зайкова: Най-бедни сме в ЕС, но държим едни от най-добре платените депутати
Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06)
Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини
Ирански медии: Ормузкият проток няма да бъде отворен, докато има боеве в Ливан
Скрит риск дебне Черноморието под земята
Скъпите полети и горива пренареждат лятната ваканция в САЩ
Гръцки остров пусна първия AI туристически гид
"Фантастичен Бургас“ се завръща с второ издание, посветено на паметта на Любен Дилов-син
АПИ уточни: Пострадалите край Ботевград не са служители на Агенцията
Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“

защо си спал навремео, когато е имало т.нар. 'публично обсъждане' на проекта преди да почнат да 'реставрират' - начи когат е трябвало си дремел, ами сега дай да рушим направеното - каквото и да е: лошо или хубаво, срамота е значи
Ако беше някой баро можеше и да стане
Иначе проблема с откриването на древни останки в териториите на частни имоти и отчуждаването им,е стар проблем и съществува по целия свят !
Въпрос на законодателство е, а в България не сме цъфнали в тази посока !