Ицо Хазарта не е одобрил 5-те заплати за музикантите, които Бойко дава. Само Емануела се радвала
Според рапъра компенсациите трябва да са според декларираните доходи
Идеята за раздаване на по 4350 лева на около хиляда български музиканти е абсолютно несправедлива и лоша. Компенсации (а не "помощи") за 2020 г. трябва да бъдат отпускани според доходите, които музикантът е декларирал и според данъците и осигуровките, които е платил през последните една, две или три години. С тези думи изригна рапърът Ицо Хазарта срещу решението на правителството да отпусне по 5 минимални работни заплати и осигурителните вноски към тях всеки един от музикалните творци на свободна практика у нас като еднократна помощ в условията на пандемията (ВИЖТЕ ТУК)
"Нищо справедливо няма в това да приравниш хитреца, който крие 90% от доходите си, с някой, който дава десетки хиляди левове на държавата всяка година. Вярвам, че правителството има интерес да стимулира всеки човек да плаща данъци върху реалните си доходи и смятам, че сега е идеалният момент да го покаже. Относно задължителната квота за излъчване на българска музика в медиите – това винаги е бил спасителният пояс на всички некадърници. Подобна квота би имало логика да се приложи единствено в държавното радио и в БНТ. Изключително нечестно е да бъдат принуждавани частни медии да излъчват нещо, което не искат. Като не умееш да направиш хубава песен – дай да направим закон, с който да ни въртят тъпотиите по радиа и телевизии", обяснява тезата си изпълнителят.
Припомняме, че мерките срещу разпространението на коронавируса у нас нанесоха изключително сериозен удар в чалга индустрията. По думите на Емануела отмяната на участията и затворените дискотеки, водят до загуба на хиляди левове за изпълнителите.
Неграмотната Емануела бясна, губи 24 бона заради затворените дискотеки
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали
Българин в Германия: Колелото ми залепна за асфалта при 41 градуса, влаковете спират между 13 и 19 часа
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан

Щото като не си платиш данъците,ша ти запорират сметките и пак ще си ги платиш ....с лихвите.......
Па после иди и се оплаквай на арменския поп.......
до 18
Разбира се ,че парите бб ги дава от данъците и таксите дето ги събират от всички ни....
Ми дай ги ти,като си толкова ербап......
Въпроса е принципен,че някакъв сульо,го е яд,че дават пари на хора които не заслужават.....
Ми да ходи да му каже.....
Пък и в предишния ци коментар съм го написал ясно....какво не разбра...или е така,трябва да си контра,типично по Ганьовски....
То не е луд който яде баницата.......
И на изборите вие си знаете- пак този идиот да изберете и после се чудете защо децата ви бягат в чужбина, а вие мрете като самотни кучета тук в България!
Това не е нещо ново, а претоплена стара и вкиснала манджа от скапания СОЦ. Тогава кумирът на Боко тиквата - Тодор Живков, издаде заповед с която се задължаваха всички ресторанти и дискотеки до 10 часа вечерта да пускат само българска и руска (съветска) музика. И никой не стъпваше там до 10 часа, след това започваше купонът.
Сега нещата се повтарят - като тръгнеш след мухата, ще те закара на лайното!
Има хора, чиято годишна заплата е толкова!