Ицо Хазарта не е одобрил 5-те заплати за музикантите, които Бойко дава. Само Емануела се радвала
Според рапъра компенсациите трябва да са според декларираните доходи
Идеята за раздаване на по 4350 лева на около хиляда български музиканти е абсолютно несправедлива и лоша. Компенсации (а не "помощи") за 2020 г. трябва да бъдат отпускани според доходите, които музикантът е декларирал и според данъците и осигуровките, които е платил през последните една, две или три години. С тези думи изригна рапърът Ицо Хазарта срещу решението на правителството да отпусне по 5 минимални работни заплати и осигурителните вноски към тях всеки един от музикалните творци на свободна практика у нас като еднократна помощ в условията на пандемията (ВИЖТЕ ТУК)
"Нищо справедливо няма в това да приравниш хитреца, който крие 90% от доходите си, с някой, който дава десетки хиляди левове на държавата всяка година. Вярвам, че правителството има интерес да стимулира всеки човек да плаща данъци върху реалните си доходи и смятам, че сега е идеалният момент да го покаже. Относно задължителната квота за излъчване на българска музика в медиите – това винаги е бил спасителният пояс на всички некадърници. Подобна квота би имало логика да се приложи единствено в държавното радио и в БНТ. Изключително нечестно е да бъдат принуждавани частни медии да излъчват нещо, което не искат. Като не умееш да направиш хубава песен – дай да направим закон, с който да ни въртят тъпотиите по радиа и телевизии", обяснява тезата си изпълнителят.
Припомняме, че мерките срещу разпространението на коронавируса у нас нанесоха изключително сериозен удар в чалга индустрията. По думите на Емануела отмяната на участията и затворените дискотеки, водят до загуба на хиляди левове за изпълнителите.
Неграмотната Емануела бясна, губи 24 бона заради затворените дискотеки
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни

Щото като не си платиш данъците,ша ти запорират сметките и пак ще си ги платиш ....с лихвите.......
Па после иди и се оплаквай на арменския поп.......
до 18
Разбира се ,че парите бб ги дава от данъците и таксите дето ги събират от всички ни....
Ми дай ги ти,като си толкова ербап......
Въпроса е принципен,че някакъв сульо,го е яд,че дават пари на хора които не заслужават.....
Ми да ходи да му каже.....
Пък и в предишния ци коментар съм го написал ясно....какво не разбра...или е така,трябва да си контра,типично по Ганьовски....
То не е луд който яде баницата.......
И на изборите вие си знаете- пак този идиот да изберете и после се чудете защо децата ви бягат в чужбина, а вие мрете като самотни кучета тук в България!
Това не е нещо ново, а претоплена стара и вкиснала манджа от скапания СОЦ. Тогава кумирът на Боко тиквата - Тодор Живков, издаде заповед с която се задължаваха всички ресторанти и дискотеки до 10 часа вечерта да пускат само българска и руска (съветска) музика. И никой не стъпваше там до 10 часа, след това започваше купонът.
Сега нещата се повтарят - като тръгнеш след мухата, ще те закара на лайното!
Има хора, чиято годишна заплата е толкова!