×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Честит празник на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Премиерът Борисов: Правителството ще отпусне 4 267 000 лева за музикалните творци на свободна практика


06 Март 2021, Събота, 10:40 ч.
Автор: Флагман.бг

Творците ще получат 4350 лева еднократно подпомагане с решение на Министерския съвет

Правителството ще подпомогне с по 5 минимални работни заплати и осигурителните вноски към тях всеки един от музикалните творци на свободна практика у нас като еднократна помощ в условията на пандемията. Това означава, че около 1000 музиканти ще получат 4350 лева (3250 лева плюс 1100 лева осигуровки) като за целта са предвидени 4 267 000 лева.

Средствата ще бъдат осигурени от Министерския съвет още следващата седмица пое ангажимент премиерът Бойко Борисов на среща с Рут Koлева, Орлин Павлов, Росен Ватев и Марина Василева, които представиха исканията на музикалните творци на свободна практика в България. Обезщетението се отпуска за периода на пандемията, в който музикалният бранш е преживял най-сериозни загуби. Министър-председателят Бойко Борисов увери присъстващите музиканти, че се работи по изготвяне на механизъм за компенсиране в условията на коронавируса, който е възложен за изпълнение на министъра на труда и социалната политика Деница Сачева.

По време на срещата бяха поставени и други основни искания на музикалния сектор – промяна на Закона за радиото и телевизията, в който да се заложи задължителна квота за излъчване на българска музика като условие за получаване на лиценз и създаване на професионален регистър на музикалния сектор.

Относно изготвянето на регистър на изпълнителите от музикалния бранш премиерът Борисов коментира, че това е задача, която трябва да се изпълни съвместно от министъра на културата и самите музикални изпълнители. Министър-председателят подчерта, че ще бъде създадена задължителна квота за излъчване на национална музика в българските държавни и частни радиа като това ще бъде заложено за изпълнение при следващ управленски мандат.


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
3
Коментара
3
Коментара по темата
3.
comment
09.03.2021 13:28:21
0
0
Отвори държавата, тъпа мутро! Тогава хем хората ще живеят нормално, хем творците ще си заработват хляба, хем ти няма да заробваш народа с ненужни заеми, които са толкова по-големи и толкова повече пълнят твоя джоб колкото по-тежка е тиранията!
2.
възмутен
06.03.2021 13:32:53
0
2
Ама чакай сега те са хиляди знайни и незнайни. Това е много относително. Нали оня ден им дадохте някакви компенсации до живот. Сега всички ще се наредят на опашката. Какъв ще е критерия по който ще ги избират. Това са все пак наши пари. Не може който каже "дай" и да му се дава предизборно.
1.
Не може
06.03.2021 11:56:40
1
3
Стига им е отпускал, не се оядоха гюмите. Има къде по-важни приоритети, от колкото да се дават пари на някой гракнал: Цигу,мигу, тури ми го и да си тресе гъзягата!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Който не харесва „Бангаранга“, да възроди соцконкурса „Ален мак“ Който не харесва „Бангаранга“, да възроди соцконкурса „Ален мак“ Целият свят е не само очарован, но и зашеметен от „Бангаранга“, онези родни „интелектуалци“ и „декоративни християни“, за които песента е срам, които разнищват текста дума по дума, бихме препоръчали да си възстановят конкурса за ангажирана песен от времето на соца „Ален мак“  Бургас изпрати своите абитуриенти от набор 07 – смели, смахнати и очарователни (ВИДЕО) Бургас изпрати своите абитуриенти от набор 07 – смели, смахнати и очарователни (ВИДЕО) Випуск 26 е символ на будност, смелост и индивидуалност на едно ново поколение Армията променя правилата за командироване на военни зад граница, вдигат им парите Армията променя правилата за командироване на военни зад граница, вдигат им парите Новите промени са свързани с получаваните пари, семействата, ученията на НАТО Гришо останал без книжка след превишена скорост в Монако Гришо останал без книжка след превишена скорост в Монако Топ тенесистът е бил с баща си в автомобила Софиянец си пуска дива чалга, докато жителите на "Сън хаус" едва удържат на музикалния терор Софиянец си пуска дива чалга, докато жителите на "Сън хаус" едва удържат на музикалния терор В петък вечерта ситуацията обаче ескалирала, намесили са се и ченгета от РУ-Несебър Росимира Иванова е сред ТОП абитуриентките на Випуск 2026 (ВИДЕО/СНИМКИ) Росимира Иванова е сред ТОП абитуриентките на Випуск 2026 (ВИДЕО/СНИМКИ) Стил, класа и амбиции впечатлиха всички пред Пантеона Само един депутат от Габрово отиде да помага след наводненията - Богомил Петков Само един депутат от Габрово отиде да помага след наводненията - Богомил Петков Въпреки тежките щети, причинени от водната стихия - само един от тях отиде в издигналата го в парламента област, за да съдейства или провери какви са пораженията Затворници помагат в разчистването на Габрово след преливането на река Янтра Затворници помагат в разчистването на Габрово след преливането на река Янтра Лишените от свобода са с нисък риск от рецидив и са под контрола на надзорно-охранителния състав на затворническото общежитие 19-годишен обърна колата си в канавка, пострадаха бебе и второкласник 19-годишен обърна колата си в канавка, пострадаха бебе и второкласник Шофьорът на превозното средство е тестван за употреба на алкохол и наркотици, отчетени са отрицателни резултати Тийнейджърки помляха белите си коли край УМБАЛ-Бургас, май са абитуриентки Тийнейджърки помляха белите си коли край УМБАЛ-Бургас, май са абитуриентки Не се съобщава за пострадали, но в района е започнало да се оформя задръстване
Доналд Тръмп-младши се ожени, но булката остана разочарована Доналд Тръмп-младши се ожени, но булката остана разочарована 40 гости на скромното тържество на Бахамите, президентът не отиде Разпространението на вируса Ебола излиза извън контрол, 18 заразени избягаха от болница Разпространението на вируса Ебола излиза извън контрол, 18 заразени избягаха от болница Смъртните случаи са над 200 Бивш член на елита завърши сезона с 227 гола в “А” областна Бивш член на елита завърши сезона с 227 гола в “А” областна Единственият хикс през сезона дойде в последния 26-и кръг Децата от фаталния купон с дрогата-убиец в Благоевград са известни фамилии Децата от фаталния купон с дрогата-убиец в Благоевград са известни фамилии Към момента полицията в Благоевград води активно разследване за изясняване на точните обстоятелства около инцидента Край на една музикална ера: Групата "Aqua", която покори света с "Barbie Girl", се пенсионира Край на една музикална ера: Групата "Aqua", която покори света с "Barbie Girl", се пенсионира В емоционално послание членовете на групата посочват, че искат да запазят това, което са изградили през десетилетията, докато спомените и връзката помежду им остават силни Ормузкият проток в епицентъра: Тръмп обяви, че споразумението с Иран е „до голяма степен договорено“ Ормузкият проток в епицентъра: Тръмп обяви, че споразумението с Иран е „до голяма степен договорено“ Техеран отвърнаха, че твърденията му „не съответстват на реалността“ Чайка нацвъка Чарлз в Северна Ирландия Чайка нацвъка Чарлз в Северна Ирландия „Добре, че не ми падна на главата“, коментира кралят Престрелка пред Белия дом, има убит и ранен Престрелка пред Белия дом, има убит и ранен Репортери споделят, че са чули около 30 куршума Назначиха новия кмет на Бирмингам с „Аллаху акбар“ Назначиха новия кмет на Бирмингам с „Аллаху акбар“ Мюсюлманският лорд мер на града, Закир Чодри, едва знае английски Нападнаха Рики Мартин със сълзотворен газ на концерт в Черна гора Нападнаха Рики Мартин със сълзотворен газ на концерт в Черна гора Сред публиката настъпи хаос
Бойко Борисов Бойко Борисов Никога не съм бил нито в “Джуджетата“, нито ги знам кои са, а в случая сега разбираме коя е Снежанка Виц на деня Виц на деня Във влака кондуктор пита блондинка, пътуваща с куче:
- За кучето платихте ли?
- Не! Подарък ми е за рождения ден.
Виц на деня Виц на деня Две жени разговарят:
- Ти какво работиш?
- В научен институт.
А като каква?
- Като любовница, но ми плащат като на професор.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Мамо, мамо, може ли и аз да скоча с бънджи?
- В никакъв случай! Животът ти започна, заради скъсана гума, но не трябва да свършва пак по тази причина!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори