Можем да се ваксинираме в 318 лечебни заведения
Вижте къде са разположените временните пунктове за имунизация
Със своя заповед министърът на здравеопазването определи лечебните заведения и регионални здравни инспекции по области, в които да се открият временни имунизационни пунктове за осъществяването на имунизационната кампания срещу COVID-19. Всички общопрактикуващи лекари да участват в осъществяването на имунизационната кампания, като ваксинират желаещите лица от техните пациентски листи, се казва още в заповедта.
За всяка извършена имунизация се въвеждат данни за:
- за имунизираното лице;
- за ваксинацията - място и дата на ваксинация, ваксинален продукт (име, номер на партида и сериен номер), прилагана доза ваксина (първа или последваща ваксинация, когато е приложимо)
- за лекаря, прилагащ ваксината.
Припомняме, че масовата имунизация у нас започна вчера с препрата на Астра Зенека. Над 500 бургазлии се ваксинира срещу коронавирус в първия ден. Очаква се желаещите днес също да бъдат много. РЗИ Бургас и лечебните заведения са направили перфектна организация, така че чакащите на опашка да не се притесняват.
Пунковете в Бургас са в КОЦ, РЗИ, МБАЛ „Маджуров”, ДКЦ 1, МБАЛ „Бургасмед” и ДКЦ „Ел Масри”.
Пълния списък на местата за откриване на временни ваксинационни пунктове в цялата страна може да видите тук.
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии
Мика Зайкова: Най-бедни сме в ЕС, но държим едни от най-добре платените депутати
Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06)
Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини
Ирански медии: Ормузкият проток няма да бъде отворен, докато има боеве в Ливан
Скрит риск дебне Черноморието под земята
Скъпите полети и горива пренареждат лятната ваканция в САЩ
Гръцки остров пусна първия AI туристически гид
"Фантастичен Бургас“ се завръща с второ издание, посветено на паметта на Любен Дилов-син
АПИ уточни: Пострадалите край Ботевград не са служители на Агенцията
Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“

Путин още не се е ваксинирал със Спутник.
Защо ли?