Снегът създава проблеми в Карнобат, трактор проправя път в преспите на линейка с болно дете
Две села са останали без ток, екипи отстраняват авариите
Оранжевият код създаде проблеми и в община Карнобат. Рано тази сутрин се е наложило трактор да разчиства пътя на линейка с болно дете между селата Добриново и Сан Стефано.
Кметът на Карнобат Георги Димитров съобщи, че за момента няма сериозни проблеми на територията на общината, а всички снегопочистващи машини работят от полунощ.
„Чистим непрекъснато. Имахме две села без ток – Иска и Огнен. В едното са скъсани три електропровода. Чистим, но 5 минути след това се затваря пак пътят заради навявания. Имаме закъсали две коли на пътя Антимово – Черково заради пряспа на 1 км след Антимово. Сутринта имахме проблеми със селата Добриново – Сан Стефано, защото трябваше да извозим болно дете с висока температура – напред вървеше тракторът, а след него – линейката. Справихме се и с този проблем“, каза Георги Димитров.
От фирмата работят 9 снегопочистващи машини, днес пуснахме две наши, добави кметът.
„На места снежната покривка е малка, нормално е 10 – 12 см, но на места имаме преспи, които са по-високи от един метър. Вятърът създава преспи, в Карнобат винаги е имало такъв проблем“, каза Георги Димитров.
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
Задържаният за тройното убийство в Угърчин отрича да е извършител, съвестта му била чиста
Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци
Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата
Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват
Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа
Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор
Слиза ли Гала от ефир? Истината за рекордно дългата й ваканция
В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче
Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“
Кола се вряза в кабинета на дентална клиника
