Снегът създава проблеми в Карнобат, трактор проправя път в преспите на линейка с болно дете
Две села са останали без ток, екипи отстраняват авариите
Оранжевият код създаде проблеми и в община Карнобат. Рано тази сутрин се е наложило трактор да разчиства пътя на линейка с болно дете между селата Добриново и Сан Стефано.
Кметът на Карнобат Георги Димитров съобщи, че за момента няма сериозни проблеми на територията на общината, а всички снегопочистващи машини работят от полунощ.
„Чистим непрекъснато. Имахме две села без ток – Иска и Огнен. В едното са скъсани три електропровода. Чистим, но 5 минути след това се затваря пак пътят заради навявания. Имаме закъсали две коли на пътя Антимово – Черково заради пряспа на 1 км след Антимово. Сутринта имахме проблеми със селата Добриново – Сан Стефано, защото трябваше да извозим болно дете с висока температура – напред вървеше тракторът, а след него – линейката. Справихме се и с този проблем“, каза Георги Димитров.
От фирмата работят 9 снегопочистващи машини, днес пуснахме две наши, добави кметът.
„На места снежната покривка е малка, нормално е 10 – 12 см, но на места имаме преспи, които са по-високи от един метър. Вятърът създава преспи, в Карнобат винаги е имало такъв проблем“, каза Георги Димитров.
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
