Снегът създава проблеми в Карнобат, трактор проправя път в преспите на линейка с болно дете
Две села са останали без ток, екипи отстраняват авариите
Оранжевият код създаде проблеми и в община Карнобат. Рано тази сутрин се е наложило трактор да разчиства пътя на линейка с болно дете между селата Добриново и Сан Стефано.
Кметът на Карнобат Георги Димитров съобщи, че за момента няма сериозни проблеми на територията на общината, а всички снегопочистващи машини работят от полунощ.
„Чистим непрекъснато. Имахме две села без ток – Иска и Огнен. В едното са скъсани три електропровода. Чистим, но 5 минути след това се затваря пак пътят заради навявания. Имаме закъсали две коли на пътя Антимово – Черково заради пряспа на 1 км след Антимово. Сутринта имахме проблеми със селата Добриново – Сан Стефано, защото трябваше да извозим болно дете с висока температура – напред вървеше тракторът, а след него – линейката. Справихме се и с този проблем“, каза Георги Димитров.
От фирмата работят 9 снегопочистващи машини, днес пуснахме две наши, добави кметът.
„На места снежната покривка е малка, нормално е 10 – 12 см, но на места имаме преспи, които са по-високи от един метър. Вятърът създава преспи, в Карнобат винаги е имало такъв проблем“, каза Георги Димитров.
Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите
Наша плеймейтка претърпя тежка катастрофа, показа последиците
За какво се харчат парите от глоби и фишове
България пак ще прави автомобили!
Бургас отново ще се потопи в магията на Португалия
Соня приготви пица по тази рецепта у дома и никога повече не поръча от ресторант
Шофьор на камион е с опасност за живота след катастрофа на АМ „Тракия“ край Ямбол
Младежи пострадаха тежко от токов удар при опит за селфи върху вагон
50-годишна софиянка седна зад волана с 2,53 промила край Бургас, задържаха я
Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия
Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето
Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието
