Извънредно! Оставка подаде правителството на Нидерландия
Кабинетът на Марк Рюте се оттегля след като погрешно обвини хиляди семейства в измама с детските надбавки
Нидерландскотода правителство хвърли оставката си след като обвини погрешно хиляди семейства, че са извършвали измами с детските надбавки и се опита да ги накара да изплатят парите обратно. Много от тях са били имигранти и стотици от тях са били обречени на финансова нестабилност заради гафа.
"Невинни хора бяха превърнати в престъпници, а животите им - разршуени. Това е финалът за мен", каза премиерът Марк Рюте, предоставяйки оставката си пред краля на Нидерландия. "Ние сме изцяло отговорни за това, което се случи с тези семейства", добави още той.
Това не е първия път, когато нидерландското правителство подава оставка като жест на поемането на колективна отговорност. През 2002 г. тогавашният кабинет се оттегли след като стана жертва на критики за това, че не е успял да предотврати мащабното клане на мюсюлмани в Сребреница по време на войната в Косово 7 години по-рано.
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии
Мика Зайкова: Най-бедни сме в ЕС, но държим едни от най-добре платените депутати
Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06)
Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини
Ирански медии: Ормузкият проток няма да бъде отворен, докато има боеве в Ливан
Скрит риск дебне Черноморието под земята
Скъпите полети и горива пренареждат лятната ваканция в САЩ
Гръцки остров пусна първия AI туристически гид
"Фантастичен Бургас“ се завръща с второ издание, посветено на паметта на Любен Дилов-син
АПИ уточни: Пострадалите край Ботевград не са служители на Агенцията
Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“

Глупака си ти бе ,шматка.....
Хората имат чест и достойнство,затова подават оставка,заради грешка.......А и не са били само мигранти,тези които са били уличени в ,,измама,, ......ама как да го разбереш,като в тъпата ти кратуна има само въздух под налягане.....
Ти холандците не ги мисли бе ,,умник,,
Срещу тех да бегаме,не можем ги стигна....
Че и цяла Европа била със съсипана икономика...??? Виж у нашата кочина какво е,па тогава критикувай...,,професоре,,....
цяла европа е тотално съсипана но яко популизъм от всяка ютия
Вие, заедно с г-н Пеевски, сте най-доброто, което заслужава нашия народ! Не случайно ви избират 3 пъти поред! Нашият народ е мъдър и съм сигурен, че ще бъдете преизбран за четвърти път!
Да живеят Борисов, Пеевски и Доган и дано вечно да ни управляват!