×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • 3170 евро за ток: Възрастно семейство от софийско село плати рекордна сметка
  • Рекорд: 54% от депутатите влизат в НС за първи път, почти всички - от „Прогресивна България”
  • Запалил се камион затруднява движението по източния обходен път на Пловдив
  • МЗ изпълни обещание към младите лекари: Създаде портал за специализанти
  • Червен и жълт код: Днес температурите падат рязко, идат дъжд, сняг и силен вятър
  • Полет от Турция за Лондон кацна извънредно в София заради скандал на борда
  • Вдигнаха близо 100 трошки в София
  • 20% намаляване на потреблението на горива отчитат бензиностанции
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Замяна на скъпите лекарства с евтини генерици и подпомагане на общините – приоритети на НФСБ до края на мандата


Замяна на скъпите лекарства с евтини генерици и подпомагане на общините – приоритети на НФСБ до края на мандата
Адекватни мерки във време на здравна и икономическа криза - така определи зам.-председателят на НФСБ Борис Ячев законодателните промени на партията
09 Януари 2021, Събота, 13:50 ч.
Автор: Флагман.бг

Мерките ще подпомогнат гражданите и бизнеса

Адекватни мерки във време на здравна и икономическа криза, мерки, които ще подпомогнат гражданите и бизнеса – така зам.-председателят на НФСБ и зам.-председател на ПГ „Обединени патриоти“ Борис Ячев определи законодателните приоритети на партията до края на мандата в интервю пред БНР.

Той посочи възможността за замяна на скъпите лекарства с евтини заместители (генерици) като належаща законодателна промяна, особено за пенсионерите, хората в затруднено социално положение и хронично болните в сегашната тежка ситуация. В момента българските граждани доплащат над 50 % от цената на лекарствените продукти, посочи Борис Ячев. В същото време, в държави с далеч по-висок стандарт – като Германия, например, 75 % от лекарствените средства, които се продават са по-евтини генерици. В ЕС всички държави, с изключение на Австрия, България и Малта, прилагат лечение с генерични лекарствени продукти.

Припомняме, че от партията на Валери Симеонов още през пролетта, с първите мерки срещу кризата настояха за възможността скъпите лекарства да могат да се заменят с евтини генерици. „Като имаме подкрепата на фармацевтите за промяната в Закона за лекарствените продукти в хуманната медицина , търсим подкрепата и на Българския лекарски съюз, които тогава бяха против“, подчерта народният представител от НФСБ. В малкия коалиционен партньор очакват и политическа подкрепа от ГЕРБ за тази антикризисна мярка.

Като важни за развитието на общините законодателна промяна Борис Ячев посочи и промени в Закона за устройство на територията, които НФСБ и ВМРО внесоха в края на 2020 г. С тях се удължава за още две години възможността да се преотреждат земеделски земи в общините, в които няма влязъл Общ устройствен план. Това са 135 общини – т.е. повече от половината общини у нас все още нямат ОУП. Промяната ще позволи да се развиват инфраструктурните проекти по места, ще подпомогне предприемачите, и, разбира се, хората, които искат да строят, подчерта Ячев.

НФСБ ще търси подкрепа и за предложението си от 2018 година за изменение в Закона за горите. Промените ще дадат възможност да се ремонтират съществуващите ски-писти и да се изграждат нови, без да бъде необходимо да се сменя предназначението на земята. По този начин ще се подпомогне развитието на ски туризма, на зимните ни курорти, както и на прилежащата инфраструктура в общините. Разбира се, при спазване на условията за запазване на природата, подчерта Борис Ячев.


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
16
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Извънредно! Полиция блокира ромско гето Извънредно! Полиция блокира ромско гето 30/04/2026, Четвъртък 10:28 0
16
Коментара по темата
16.
А бе
09.01.2021 22:05:34
0
5
Я попитайте Валерката какви генерици дава на майка си, та е все още жива?
15.
Само
09.01.2021 18:22:21
6
1
Валери ще оправи България.
14.
Обещавам
09.01.2021 17:24:10
1
9
Догодина по това време няма да се сещаме кои са НФСБ
13.
Варели Симеонов
09.01.2021 16:52:28
1
4
Ще гоня турски бабички Но кворума е осигурен от ДПС това го знаете
12.
бивш симпатизант на нфсб
09.01.2021 15:16:14
1
15
поредното театро на патриотите вече няма кой да им се хване вече на лъжите защо като мислят за хората не внесоха законопроект за намаляване на ддс то върху лекарствата?
11.
П2
09.01.2021 15:03:48
0
7
“В момента българските граждани доплащат над 50 % от цената на лекарствените продукти, посочи Борис Ячев.щ
50% ( 1-2 лв) от най-евтиния регистриран боклук по документи и не се намира.
10.
Пациента
09.01.2021 15:01:08
0
12
При положение че здравната каса ни дотира по 0,20-0,80лв за лекарства и ние си доплащаме останалото защо да не пия скъпите оригинали. А българските генерични фирми, че продават по-скъпо от оригинала как ще го оправите?
9.
Рязания
09.01.2021 14:39:09
1
11
Няколко месеца преди изборите тъй става за власт сега в момента даже и г.. ще давате на народа мошеници
8.
do 5
09.01.2021 14:37:20
0
8
чекмедже...........

Браво за коментара....Точно това имах предвид.....++++++++++++++++++
7.
НФС за Бойко
09.01.2021 14:36:59
1
11
Абе я се крийте в дупката!
6.
наблюдателен
09.01.2021 14:36:19
1
15
Повече от евтин популизъм и прах в очите са предложенията на НФСБ. Досега имаха много възможности да отстояват и да намалят ДДС на лекарствата, което е ефективна мярка. Но вместо това подпомагаха за корупционното и грабителско управление вече четири години. Повече от цинично е да не се правят реформи в здравната система и да караш хората да плащат по скъпо ДДС за лекарствата от виното и бирата. И ако си мислят че хората им вярват и ще бъдт в бъдещо управление са изпаднали в дълбоко заблуждение.
5.
Чекмеджепатриот
09.01.2021 14:30:52
3
17
Англичаните имат една приказка 'НЕсъм толкова че да богат да купувам евтини заместители-ментета ''
ЗАМЯНАТА на оригинала с МЕНТЕ лекарства е ОПАСНО
Това НЕ е ОГРАДАТА на БГ-Турската граница която вместо 2,5 метра БЕТОН стена да я замениш с рехава ЕВТИНА ТЕЛена ограда на цената на мраморна фасада
4.
Огради и Паспорти ООД
09.01.2021 14:27:17
2
19
4 години само лобистки закони, сега се сетили за хората. На бунището ве мър.и.
3.
Къде е Симеонив
09.01.2021 14:17:58
2
6
Защо не се появява? Да не е болен?
2.
Къде е Симеонив
09.01.2021 14:17:46
2
9
Защо не се появява? Да не е болен?
1.
TNT
09.01.2021 14:12:11
2
19
Ми то ефтиното винаги излиза скъпо бе джанъм.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Да възродим корените на доброто, каза президентът Илияна Йотова Да възродим корените на доброто, каза президентът Илияна Йотова С купения вот се справиха българските граждани, които гласуваха масово, каза държавният глава  Внимание! Преместете колите си в Бургас от тези места на 8 и 9 май, ще репатрират принудително Внимание! Преместете колите си в Бургас от тези места на 8 и 9 май, ще репатрират принудително Автомобилите, които не спазят правилата ще бъдат оставени от паяка на паркинга на Северния плаж на 8 май, а на 9 май на на наказателния паркинг - в дните паркирането в синята зона на Бургас няма да се таксува 20 % спад на потреблението на горива отчитат бензиностанциите 20 % спад на потреблението на горива отчитат бензиностанциите Според Венцислав Пенгезов, който е собственик на бензиностанция, е временно явление задържането на цените На живо във Флагман.бг: Депутатите положиха клетва, Михаела Доцова фаворит за председател На живо във Флагман.бг: Депутатите положиха клетва, Михаела Доцова фаворит за председател В залата са и всички служебни министри Делян Добрев на въпрос ще си партнира ли ГЕРБ с ПБ: Питайте началниците Делян Добрев на въпрос ще си партнира ли ГЕРБ с ПБ: Питайте началниците Аз не съм началник в нашата партия, така че задайте ги към някои от ръководителите, лаконичен бе той  Николай Денков: Не сме развалили коалицията, търсим нов подход след изборите Николай Денков: Не сме развалили коалицията, търсим нов подход след изборите Според него появата на нова политическа сила също е повлияла на резултатите и необходимостта от промяна. Румен Радев: Народът реши аз да съм премиер Румен Радев: Народът реши аз да съм премиер Бюджетът е в катастрофално състояние според информацията, която имаме в момента. Разбира се, ПВУ, както и изборът на нов Висш съдебен съвет, са сред основните задачи за нашите депутати, заяви Радев Феноменален син гол бе обявен за номер 1 на кръга във Втора лига (видео) Феноменален син гол бе обявен за номер 1 на кръга във Втора лига (видео) Попадението на Николай Желязков от Черноморец в мача срещу Хебър бе признат за най-добър на изминалия кръг  Асен Василев: Темата с разцеплението е приключила, имаме важни неща Асен Василев: Темата с разцеплението е приключила, имаме важни неща Василев коментира и въпроса за политическото разделение, като заяви, че според него темата е вече изяснена и не следва да отклонява вниманието от реалната работа на парламента Владимир Николов посочи кой ще бъде премиер и каза за Министерството на спорта Владимир Николов посочи кой ще бъде премиер и каза за Министерството на спорта Волейболната легенда няма притеснение относно министерско кресло, но заяви, че решението не е негово
Извънредно! Полиция блокира ромско гето Извънредно! Полиция блокира ромско гето В рамките на операцията се извършват обиски на адреси, проверки за издирвани лица, както и контрол за притежание на наркотици, незаконни оръжия и предмети с неясен произход Цената скача 8 пъти за таксите за пребиваване в Турция  Цената скача 8 пъти за таксите за пребиваване в Турция  От 1 май гражданите на повечето държави ще платят значително повече за годишни и дългосрочни разрешителни, като най-голямото увеличение е за годишното разрешително Путин и Тръмп искат примирие за 9 май, а Захарова обвини Зеленски за ядрени провокации Путин и Тръмп искат примирие за 9 май, а Захарова обвини Зеленски за ядрени провокации Руският президент предложи прекратяване на огъня за Деня на победата Ислямска секта е разбита при акция за изнасилване, съвременно робство и принудителен брак Ислямска секта е разбита при акция за изнасилване, съвременно робство и принудителен брак Стотици полицаи нахлуха в строго охраняван бивш дом за сираци в Чешир Конституционен съдия поиска БНТ да смени декора си, бил му много украински Конституционен съдия поиска БНТ да смени декора си, бил му много украински Тук също телевизионните сезони са различни, всичко е възможно. На нас ни харесва, каза му водещата от БНТ Руснаците се презапасяват с презервативи заради покачване на цената Руснаците се презапасяват с презервативи заради покачване на цената Според предварителни доклади цените могат да се повишат с приблизително 30% поради геополитическото напрежение около Иран. Продават кулата на Галилей във Флоренция за 12,5 милиона евро Продават кулата на Галилей във Флоренция за 12,5 милиона евро Историческата резиденция в сърцето на Флоренция е свързана с Галилео Галилей и неговите астрономически наблюдения. Ген. Решетников: Български власти и олигарси откраднаха 700 млн. долара от Южен поток Ген. Решетников: Български власти и олигарси откраднаха 700 млн. долара от Южен поток Въпреки настойчивите въпроси кои са тези олигарси, ген. Решетников каза, че не знае и отказа да спомене каквото и да е име Сенатът блокира резолюция за ограничаване на военни действия на Тръмп в Куба Сенатът блокира резолюция за ограничаване на военни действия на Тръмп в Куба Членувете на Републиканската партия отхвърлиха опитите на Демократите да ограничат правомощията на президента Тръмп за военни действия срещу Куба България е в топ 4 на страните от ЕС с най-голямо поскъпване на дизела България е в топ 4 на страните от ЕС с най-голямо поскъпване на дизела Пред нас са само държави като Естония, Люксембург и Белгия
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня Младоженец си говори с приятел:
- Колко много се променя човек след сватбата.
- Защо? - попитал приятелят.
- Защото преди сватбата обичах всички жени на света, а сега - с една по малко.
Виц на деня Виц на деня В заведение:
- Сладурано, да те черпя нещо за пиене?
- Не, предпочитам в брой.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитът не ни пречи да правим глупости, но ни пречи да ги правим с удоволствие
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори