×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Президентът назначи Елеонора Димитрова за посланик на България в Бразилия
  • Студентите платена форма на обучение ще имат право на стипендия, реши ВАС
  • Един милион и осем хиляди туристи са посетили Варна от началото на годината до 10 октомври
  • Въздушна спешна помощ ще има база край Търговище
  • Литва затвори границата си с Беларус
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Мариус закъса за пари: Кърпи дупки в бюджета с третокласен рапър


25 Декември 2020, Петък, 14:28 ч.

Театралният идол, когото болшинството родни културтрегери обожествяват, обърна гръб на сцената и лансира досаден музикален проект

Ковид-19 засега като че ли не е успял да съсипе физическото здраве на Мариус Куркински, но за сметка на това го е принудил да смени изкуството с отявлена халтура. Театралният идол, когото болшинството родни културтрегери обожествяват, обърна гръб на сцената и лансира досаден музикален проект с третокласния варненски рапър Боро Първи, който на всичкото отгоре има говорен дефект, видя HotArena.

Парчето „Черни очила”, което Мариус Куркински пусна преди дни, е най-голямото падение в цялата му кариера до момента, смятат ценители на добрия вкус. Благодарение на участието на театралната звездата в него, клипът бързо стана хит в социалните мрежи и започна да носи приходи в джоба на неговите създатели, включително на Мариус. Въпреки това обаче всеки средно запознат с идеята за качествена музика човек ще потвърди, че парчето не става за слушане и е истинско изпитание за слуха да изтърпиш трите минути и 40 секунди от неговото начало до края му. В него актьорът изпълнява поддържаща роля, изпявайки нещо като припев с фолклорни мотиви. Основният изпълнител – Боро Първи, непрекъснато повтаря думите „черни очила”, само дето на мястото на звука „л” изговаря „у”. Защо, когато е бил дете, никой не е обърнал внимание на говорния му дефект, за да го изпрати на логопед, не е ясно. По-важният въпрос е защо човек като Мариус Куркински се е съгласил да участват в подобна халтура?

Отговорът е прост – от безпаричие.

Според слуховете, театралният актьор и режисьор е опрял почти до просешка тояга заради пандемията. Известно е, че той от години е на свободна практика и не разчита на твърда заплата от никъде, тъй като е достатъчно популярен, за да се радва на пълни зали и добри хонорари, когато играе. Пандемията обаче сложи край на всичко това и на актьора се наложи да излиза пред полупразни салони. Според източници от театралните среди, хонорарите му през лятото са били наполовина, а от есента са останали на една трета от предишните си стойности – тъй като и местата, които се продават в театралните зали, също са една трета от техния капацитет. Логично, актьорът е закъсал за пари. В началото на есента той и продуцентът му изчислили, че със средствата, които получават от представленията си, не могат да покрият разходите за тяхното изиграване пред публика. За всяко излизане на сцената те плащат наем на съответната зала, който не е променян въпреки пандемията. За сметка на това постъпленията от продажба на билети падат драстично. В крайна сметка Мариус решил, че няма смисъл да работи. Преди два месеца той обяви, че отменя всичките си представления до края на годината. По официални данни не е излизал на сцена от лятото, когато играеше на открито. Месеци наред звездата е изкарал без в джоба му да влезе и стотинка. В същото време не е ясно кога отново ще работи.

Преди дни от Народния театър обявиха, че са му възложили да режисира представление по пиесата „Двубой” от Иван Вазов. Но заплащането там е символично на фона на пропуснатите ползи от неизиграните представления на звездата. В крайна сметка театралът решил да участва в проект на своя съгражданин – рапъра Боро Първи, само и само да изкара някой лев и да закърпи положението, докато отново може да излезе спокойно пред публиката си. За пред хората той твърди, че песента уж много му харесва, и даже се опитва да намери смисъл в нея. Театралът прави анализ на текста, твърдейки, че той отразява „състояния на един човек, едно самоизобличаване”, което го впечатлило. Истината обаче е, че никога не би се заел с подобно нещо, ако не беше без пукната стотинка в джоба. Последният път, когато Куркински се е занимавал с музика, е бил преди 21 години. След

това той обръща гръб на звукозаписното студио, тъй като преценява, че всичко, което прави там, е пълно падение и разпиляване на енергията му. Мариус публично се е разкайвал за музикалните си опити преди години, признавайки, че е участвал в тях единствено за пари. Едва ли някога е очаквал, че на 50-годишна възраст отново ще му се наложи да прави същото, само че с много по-нискокачествен проект, писа Уикенд. 
 


В категории: Лайфстайл


8
Коментара
Издирват 15-годишно момиче
Издирват 15-годишно момиче 30/10/2025, Четвъртък 19:00 0
8
Коментара по темата
8.
Хихи
26.12.2020 12:20:01
2
1
Ае, идиоти, как може да слушате български рап, е. Това е гротеска, е, не музика. Това пълна повърня бг рапа. Някви филмирани пубери се правят на гъзета и пеят някви завършени тъпотии. Ма вие дето ги слушате сте по-тъпи и по-филмирани от тях, сбърканяци, тревомани, абе боклуци и аутсайдери.
7.
Висенте
26.12.2020 12:04:47
2
1
Сега ще ви обясня нещо тъпачета.
Това че вие ги слушате и им се кефите не е фактор.
Тоя рапер пее само клишета пее че е мазния наркоман и колко обича да взима и вие му се кефите.
Това че е известен във вашето наркоманско общество не значи нищо.
Вие сте наркомани и нямате работа сред нормалното общество.
Слагайте си очилата гейските дрехи оскубете си веждите сложете си по един черен вибратор с батерий дюрасел за по-добър перформънс отзад хващайте си го това протеже под ръчичка и си заминавайте към комуната да си рапирате безсмислени текстове.
И научете едно това че някой е станал известен в интернет него прави нещо повече от другите.
Този го лансират в момента защото наркоманите искат тъпа музика за да си промиват празните глави с тъпи текстове след като омръзне следващия и така.
6.
Haha
25.12.2020 16:32:33
4
2
Ами тоз мърсол ли е най интересен сега? Като дърпаше хиляди левове и се смееше бе добре Проблема е негив.Да отува при мангалите на сициала.Познат разоравяше бил оедал.В казармата го скъсали направо
5.
Мдаааа
25.12.2020 16:14:34
1
3
Сите с едни "велики" и "първи" имена,пък световноизвестни?!
4.
Съсед
25.12.2020 15:35:30
5
0
Висенте, за теб кой е добър.
Чакай, чакай. Ше позная! Неправилен рап ти е албума на годината :Д
Боро, Яжо, Ендо, Мадматик, Жлъч, Тоя малкия с пъпките от бандата на ръба, янг биниянитата и те не са зле. И кат цяло стабилките са тез. Не че нямам много респект за още дозина, ама Тва ни е рапа в тая реалност в тоя й вид, ама наиш ли ко? Напрао не знам от кога не е бил толкова на ниво!
Димчо, стария Весо, 100кила, Хоумлеса, Jay, респект даже и за тъпета Ф.О. Дори Гоцата млати!
Паралели ли четете, ММ ли гледате, ко са изказвате.
3.
Човекът който се смее
25.12.2020 15:33:40
5
11
Боро първи е един много добър рапър. Последните няколко години набира все повече популярност. А вие като 'медия' с материали пълни с правописни грешки няма как да решите кой е третокласен, това го решава аудиторията.
2.
Съсед
25.12.2020 15:26:13
6
8
Хахаха,
1во, стар ви е вестника. Тва разбор на събитията от годината ли е, ко? Не е новина.
2ро, Боро, 3токласен рапър????
А въх, чи брех! Ти на 67 ли си, ве? От тая планета ли си? В тва измерение ли живееш, или в паралелно?
Кат не разбирате, ко пишете? Преписвайте си полицейския бюлетин там и толкоз. Преразказите с елементи на разсъждение са ви силната страна, ама мисленето и музиката ги оставете на другите.
1.
Висенте
25.12.2020 15:08:26
6
6
Тоя рапер е пълна скръб наистина
Протеже на криско гея
Рапер бате
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Летище Бургас става още по-гостоприемно за товарни полети. А за пътнически? Летище Бургас става още по-гостоприемно за товарни полети. А за пътнически? Логистичен хъб или живо международно летище? Накъде вървим?  Fabric Club посреща Нова година 2026 с грандиозна дискотека и две уникални зони за изживяване! Fabric Club посреща Нова година 2026 с грандиозна дискотека и две уникални зони за изживяване! Fabric Club превръща последната нощ на 2025-а в експлозия от музика, стил и еуфория – с DJ Mascota, MC Mikey и DJ Pokera зад пулта Кораб-фантом изправи на нокти институциите в Бургас Кораб-фантом изправи на нокти институциите в Бургас На борда имало двама украинци „Бургас Инвест“ с отличие от Камарата на строителите и нов визионерски проект „Бургас Инвест“ с отличие от Камарата на строителите и нов визионерски проект Поредната награда е свързана както с реализираните жилищни сгради до момента, така и с изгаждането на впечатляващия с мащаба си комплекс до Mall Galleria От несигурност към спокойствие: PAXMINING показа пътя към стабилни доходи в нестабилни пазари От несигурност към спокойствие: PAXMINING показа пътя към стабилни доходи в нестабилни пазари PAXMINING предлага сигурен начин за печалба от криптовалути чрез облачен майнинг – без техника, без стрес и без нужда от опит Новите будители на бургаските деца получиха своето признание от кмета Димитър Николов Новите будители на бургаските деца получиха своето признание от кмета Димитър Николов Общо 104 млади учители и техните ментори получиха благодарности и признание за своя успешен старт в кариерата Германец с нелепа кражба във Варненско Германец с нелепа кражба във Варненско Открадна саксия с цвете Vivacom представи напредъка си в устойчивото развитие за 2024 г. с фокус върху зелената енергия и иновациите Vivacom представи напредъка си в устойчивото развитие за 2024 г. с фокус върху зелената енергия и иновациите Vivacom поставя нов стандарт за отговорен бизнес в България – с 5.5G технологии, зелена енергия и 100% рециклиране на оперативните отпадъци през 2024 г. Подписаха меморандум за Филиал на БДУ "Проф. д-р Асен Златаров" в Казанлък Подписаха меморандум за Филиал на БДУ "Проф. д-р Асен Златаров" в Казанлък Това е поредна стъпка към реализация на идеята Извънредно! Путин нареди прекратяване на огъня в Украйна Извънредно! Путин нареди прекратяване на огъня в Украйна Информацията е потвърдена и от Кремъл, и от украинската УНИАН
Срутеният блок в Гебзе взе четири жертви: Откриха и родителите мъртви след 19 часа под отломките Срутеният блок в Гебзе взе четири жертви: Откриха и родителите мъртви след 19 часа под отломките Единствено най-голямото дете в семейството - 18-годишната Дилара Билир, оцеля в инцидента Тръмп: Измамата с изменението на климата загуби войната Тръмп: Измамата с изменението на климата загуби войната САЩ спряха парите за фондацията на Бил Гейтс и той заяви, че „глобалното затопляне“ не е толкова страшно Здравна криза налегна цяла Европа Здравна криза налегна цяла Европа Системната липса на инсулин е само част от критичните проблеми Тръмп нареди спешни ядрени тестове, след като Путин се похвали със Статус-6 Тръмп нареди спешни ядрени тестове, след като Путин се похвали със Статус-6 От Вашингтон считат, че Китай настига тях и Русия във въоръжаването Тръмп оцени срещата със Си с 12 по десетобалната скала Тръмп оцени срещата със Си с 12 по десетобалната скала Не е говорено за Тайван. Китай ще започне отново да купува американска соя и ще направи компромис за редкоземни елементи, Вашингтон обмисля да намали мита Изненадващ победител на изборите в Нидерландия Изненадващ победител на изборите в Нидерландия Крайнодесните на Герт Вилдерс получиха шамар във вота 7-етажна сграда рухна в Турция, има затрупано семейство 7-етажна сграда рухна в Турция, има затрупано семейство Намерено е тялото на едно дете Четирима българи застават пред съда в Париж заради... Четирима българи застават пред съда в Париж заради... Обвинението към тях е заради вандализиране на Мемориала на Холокоста във френската столица Седеметажна жилищна сграда се срути край Истанбул Седеметажна жилищна сграда се срути край Истанбул Не е ясно дали има жертви Мъск пусна Grokipedia, която да се конкурира с Wikipedia Мъск пусна Grokipedia, която да се конкурира с Wikipedia Съдържанието се генерира от изкуствен интелект и генеративния AI асистент Grok
Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София Дали са български вълци, дали са турски, няма да са хора с докторантура по ядрена физика
Виц на деня Виц на деня - Омъжи се за мен! Откакто те познавам, не мога да спя!
- Простак такъв! Искаш да се ожениш за мен само за да се наспиш ли?
Виц на деня Виц на деня - Операцията мина успешно. Днес си на лекарства и системи. За вечерта ще пратя сестрата.
- Докторе, може ли да не е тази вечер, че още ме боли.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Днес шефът толкова дълго вика по мен, че накрая неволно казах: "Да, скъпа!"
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори