×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • 3170 евро за ток: Възрастно семейство от софийско село плати рекордна сметка
  • Рекорд: 54% от депутатите влизат в НС за първи път, почти всички - от „Прогресивна България”
  • Запалил се камион затруднява движението по източния обходен път на Пловдив
  • МЗ изпълни обещание към младите лекари: Създаде портал за специализанти
  • Червен и жълт код: Днес температурите падат рязко, идат дъжд, сняг и силен вятър
  • Полет от Турция за Лондон кацна извънредно в София заради скандал на борда
  • Вдигнаха близо 100 трошки в София
  • 20% намаляване на потреблението на горива отчитат бензиностанции
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кои са големите дарители за кампаниите на Байдън и Тръмп?


03 Ноември 2020, Вторник, 15:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Повечето мениджъри на хедж фондове, управители на частни капитали и банкери залагат на Джо Байдън

 

Президентската надпревара в САЩ е на финалната права, като титаните от Уолстрийт вече направиха своя избор за следващия домакин на Белия дом, пише „Файненшъл нюз“

Повечето мениджъри на хедж фондове, управители на частни капитали и банкери залагат на Джо Байдън, инвестирайки милиони долари в неговата кампания в противоречие с традиционната насоченост на сектора към кандидатите на Републиканската партия. Експертите от Уолстрийт са дарили общо 50 млн. долара на кампанията на Байдън, сочат данни на Responsive Politics, докато за тази на Тръмп те са заделили само 10 млн.  Освен това, редица милиардери и финансисти са инвестирали огромни суми за кампаниите на двамата кандидати за президент на САЩ. Ето някои от най-големите дарения:

Майкъл Блумърг, Bloomberg LP  – 115 млн. долара за Байдън

През 2019 г. Майкъл Блъмбърг, собственик на информационната агенция, носеща неговото име,   се включи за кандидат-президент на демократите, като до месец февруари тази година той похарчи колосалната сума от над 900 млн. долара за своята президентска кампания. През месец март обаче той се отказа от надпреварата и изрази подкрепата си за Джо Байдън. Прекратяването на личното му участие в битката за Белия дом обаче не сложи край на инвестициите, с които той се стреми да предотврати втори мандат на Тръмп. Блумбърг , чието състояние се оценява на над 50 млрд. долара, дари 100 млн. долара от личното си богатство за кампанията на Байдън във Флорида, един от ключовите „колебаещи се щати“, от които зависи крайният резултат на президентските избори. По-голямата част от тези средства отиват за мащабна рекламна кампания, вместо директно в щаба на кандидата на демократите. Блумбърг похарчи още 15 млн. долара за подобни кампании в Охайо и Тексас, информира „Ню Йорк таймс“.

Стивън Шварцман, Blackstone -  3 млн. долара за Тръмп

Шварцман, който е председател и главен изпълнителен директор на американският инвестиционен гигант Blackstone Group, е сред финансовите лидери, които подкрепят Тръмп. През януари той заяви пред  „Яху файнанс“, че втори мандат на Тръмп би се отразил добре на американската икономика. По данни на Блумбърг, същият месец той е дарил 3 млн. долара на America First Policies, организация, която промотира политиките на Тръмп.

Доналд Съсман, Paloma Partners – 9 млн. долара за Байдън

Съоснователят и главен инвестиционен директор на базираният в Кънектикът хедж фонд P aloma Partners е инвестирал 9 млн. долара в кампанията на Байдън, сочат данни на Center for Responsive Politics. Съсман е дългогодишен дарител на Демократическата партия на САЩ.

Уорън Стивънс, Stephens Inc. – 2 млн. долара за Тръмп

Уорън Стивънс управлява инвестиционна банка Stephens, чиито щаб се намира в Литъл Рок, Арканзас. Банката е фокусирана върху средния бизнес и продължава да е семейна собственост, макар че през последните години тя се разшири на международни пазари. Стивънс дари 3,5 млн. долара на кампанията на Тръмп през 2016 г., като голяма част от тази сума е била използвана за негативни реклами срещу съперниците на настоящия президент. Настоящата му инвестиция е насочена към директна подкрепа за Тръмп, като през септември той дари 2 млн. долара на комитети за събиране на политически дарения Preserve America, който подкрепя кампанията на кандидата на републиканците.

Джеймс Симънс, Euclidean Capital - 3 млн. долара за Байдън

Симънс, който е основател на хедж фонда Renaissance Technologies, е дарил 3 млн. долара на  комитети за събиране на политически дарения Unite the Country през месец март. Днес Симънс, чието богатство се оценява на около 22 млрд. долара, е член на борда на директорите на Renaissance и президент на фамилната си фирма Euclidean Capital.

Сет Кларман, Baupost Group - 3 млн. долара за Байдън

Кларман е дългогодишен хедж фонд мениджър и основател на Baupost Group. През 2016 г. той дарява 3 млн. долара на републиканските участници в президентската надпревара, но тази година той подкрепя кандидатурата на Байдън. Кларман е дарил общо 3 млн. долара на подкрепящите демократа комитети Pacronym, Priorities USA Action и  Unite the Country.

Източник: Мениджър




1
Коментара
Тервел ИЛИЕВ 55-годишна с гадже по-младо от сина си 55-годишна с гадже по-младо от сина си 30/04/2026, Четвъртък 21:57 0
Тервел ИЛИЕВ Известен актьор припадна в ресторант Известен актьор припадна в ресторант 30/04/2026, Четвъртък 21:20 1
Тервел ИЛИЕВ Най-щедрите зодиакални знаци Най-щедрите зодиакални знаци 30/04/2026, Четвъртък 20:25 0
1
Коментара по темата
1.
!!!
04.11.2020 12:39:10
0
0
115 мил за Флорида... резултатът е на лице! ЗАГУБА!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Secrets Sunny Beach Resort & Spa посреща сезон 2026 с нови награди и безкомпромисен лукс Secrets Sunny Beach Resort & Spa посреща сезон 2026 с нови награди и безкомпромисен лукс Ризортът, предназначен само за възрастни, отново бе удостоен с наградата „HolidayCheck Award“, което затвърждава позицията му като едно от най-популярните места за настаняване в света До 13 000 евро на новородено и бюджет без дефицит иска от Радев бивш царски министър До 13 000 евро на новородено и бюджет без дефицит иска от Радев бивш царски министър Парите обаче трябвало да се дават на работещи родители с висок образователен ценз ПП-ДБ се разцепила заради еволюцията, а Асен Василев се оправда за заемите ПП-ДБ се разцепила заради еволюцията, а Асен Василев се оправда за заемите Парите от тях не били изядени Студентски проект за умно пристанище в Бургас спечели Хакатона на Vivacom Техническа академия Студентски проект за умно пристанище в Бургас спечели Хакатона на Vivacom Техническа академия Инициативата се проведе за втора поредна година и постави фокус върху Private 5G решенията за индустрията Празнично работно време на магазините на А1 през май 2025 Празнично работно време на магазините на А1 през май 2025 Различия в работното време на магазините на А1 по време на празничните дни през май 2025, включително специални часове за търговски обекти и супермаркети „Кауфланд“ Иранският лидер се закани на САЩ след заплахите: Чака ни светло бъдеще без вас! Иранският лидер се закани на САЩ след заплахите: Чака ни светло бъдеще без вас! Хаменей описва нов етап в отношенията в региона след провал на американската политика Кирил Петков: Разделянето на ПП и ДБ не е грешка, така ще разширим подкрепата Кирил Петков: Разделянето на ПП и ДБ не е грешка, така ще разширим подкрепата Свободните българите не се изчерпват с избирателите на ПП-ДБ, написа бившият премиер и съпредседател на ПП Започна мащабен проект, който ще промени Ново Паничарево Започна мащабен проект, който ще промени Ново Паничарево Този проект е очакван повече от десетилетия и е важна стъпка за подобряване на жизнените условия в нашето село, каза кметът Иван Гайков Евродепутат разкритикува раздялата на ПП и ДБ Евродепутат разкритикува раздялата на ПП и ДБ Според Никола Минчев решението на доскорошната коалиция е "безкрайно несериозно" Бургас посреща мощи на свети великомъченик Георги Победоносец Бургас посреща мощи на свети великомъченик Георги Победоносец Светинята пристига в катедралния храм „Св.св. Кирил и Методий“ по покана на Сливенския митрополит Арсений
Американският президент: Имаме проблем, никой не знае кои управляват ислямската република Американският президент: Имаме проблем, никой не знае кои управляват ислямската република Той отговори уклончиво дали ще има нови удари по Иран Тръмп решава за нови удари по Иран, но US генерал призна, че не могат да принудят Техеран да преговаря Тръмп решава за нови удари по Иран, но US генерал призна, че не могат да принудят Техеран да преговаря Министърът на отбраната на САЩ Хегсет е изправен пред „остри въпроси“ от демократите в Сената относно войната с Иран Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Тази визита е само част от многобройните културни инициативи, които се реализират в контекста на кандидатурата на Бургас за Европейска столица на културата 2032 Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Това е мое лично решение. Осъзнато, категорично и без връщане назад, обяви Люцкан Малджиев Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Купувам си храна от топлата витрина в магазина, една порция изяждам на три пъти, казва певицата В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България Продават ги за 1,50 евро на килограм Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Продукцията залага на международен формат, в който водещият задава въпроси на улицата, а участниците трябва да открият правилния човек сред тълпата, който да отговори вместо тях Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Голяма част от сделките са инвестиционни Автобус падна в Сена - за шофьорката това бил първи работен ден Автобус падна в Сена - за шофьорката това бил първи работен ден Четирима души са спасени Зимата се завърна със сняг в Сърбия и Румъния Зимата се завърна със сняг в Сърбия и Румъния След дъжд и киша, зимата се завърна в края на април със сняг в съседни Румъния и Сърбия
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня Младоженец си говори с приятел:
- Колко много се променя човек след сватбата.
- Защо? - попитал приятелят.
- Защото преди сватбата обичах всички жени на света, а сега - с една по малко.
Виц на деня Виц на деня В заведение:
- Сладурано, да те черпя нещо за пиене?
- Не, предпочитам в брой.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитът не ни пречи да правим глупости, но ни пречи да ги правим с удоволствие
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори