×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Мечка се разходи по улиците в Ловеч
  • На 17 и 18 септември движението при 33-и км на АМ „Тракия“ и в двете посоки ще се осъществява в активните ленти
  • Неочакваното продължение на комедията на Теди Москов „Редки тъпанари“ идва в Бургас на 16 септември
  • Регионална бизнес конференция ще се проведе в Бургас на 18 септември
  • Регионален исторически музей – Бургас с вход свободен за ученици на 15 септември
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Областният управител Вълчо Чолаков поиска затягане на контрола по мерките в Бургас


Областният управител Вълчо Чолаков поиска затягане на контрола по мерките в Бургас
Увеличава се броя на болниците, които ще лекуват коронавирус. Общият им брой става 5, съобщи областният управител Вълчо Чолаков
29 Септември 2020, Вторник, 15:36 ч.
Автор: Флагман.бг, снимка: Флагман.бг

Днес бе взето решение за започване на активни проверки за спазване на противоепидемичните мерки по всички търговски обекти, големи предприятия, цехове и институции

 

Затягане на мерките срещу разпространението на коронавирусната инфекция в региона, поиска областният управител Вълчо Чолаков на току-що приключилото заседанието на Областния противоепидемичен щаб.

Днес бе взето решение за започване на активни проверки за спазване на противоепидемичните мерки по всички търговски обекти, големи предприятия, цехове и институции. Ангажирани с това ще бъдат  РЗИ, Агенцията по храните, Инспекция по труда и МВР. Това се налага заради повишения брой заболели и неспазването на задължителните мерки, уточниха от Щаба.

На заседание стана ясно, че  броят заразени в днешния ден е 64. От тях само 6 са в град Бургас. Останалите са в общините Руен, Айтос и Карнобат.  

Случаите на коронавирус в шивашки цех са на хора от с. Зайчар, община Руен – 25 и гр. Айтос- 24. За ограничаване на разпространението в с. Зайчар за десет дни се затварят местата за обществено хранене. Селото няма да бъде карантинирано, но ще се осъществява строг контрол за спазване на карантината от заразените и техните контактни лица.

В Областния противоепидемичен щаб участват кметове и директори на държавни служби

Увеличава се броя на болниците, които ще лекуват коронавирус. Общият им брой става 5 – УМБАЛ „Бургас“, Белодробната болница в Бургас, МБАЛ „Айтос“, „Бургасмед“ в кв. Меден рудник и УМБАЛ „Дева Мария“.

Допълнителни легла са разкрити в болницата в Айтос. Общият брой легла, с които областта разполага в момента е 91. При завишаване на броя заболели ще бъдат разкривани нови. От началото на пандемията в област Бургас с Ковид-19 са диагностицирани 782 лица, от тях 423 излекувани. Активните в момента случаи са 350.

Обстановката с училищата и детските градини на този етап е спокойна. Карантинираните ученици са 160 от Бургас, Карнобат и Камено. Учителите с положителни проби са 6, а положителните ученици 4.  

Няма констатирани случаи на вируса сред децата в детските градини. Три са случаите сред персонала полагащ грижи за най-малките, по тази причина 41 деца са под карантина в Бургас и Руен.

В рамките на обсъжданите мерки кметът на община Бургас Димитър Николов обяви, че на територията на общината няма да бъдат затваряни училища и детски градини. При необходимост ще се преминава в режим на дистанционно обучение, само там където обстоятелствата го налагат.

Областният управител Вълчо Чолаков е ръководител на Областният противоепидемичен щаб за борба с коронавируса

Въпреки, че в област Бургас се наблюдава завишаване на броя заболели, в областния център-  Бургас техният брой остава много нисък. Общината е в процес на закупуване на високо достоверни бързи тестове. С тях  ще се тестват учители, персонал  и деца на място в медицинските кабинети на образователните институции. Медицинските лица в училищата и детските градини ще бъдат обучени да провеждат тестовете. Това ще намали стреса и ще спести излишно разхождане по лаборатории и допълнително излагане на риск от заболяване.

Засилва се контролът в обществения транспорт. Стриктно ще се следи за носене на маски, ще бъдат въведени и реални глоби за неспазващите задължителните изисквания. Общината ще се върне към засилената дезинфекция от началото на годината, тя ще обхване отново всички спирки, детски площадки и места с концентрация на хора.  


В категории: COVID-19


Флагман.БГ БМВ за половин милион вози Деси! Радев мълчи БМВ за половин милион вози Деси! Радев мълчи 15/09/2025, Понеделник 17:34 4
Флагман.БГ Гала стана копие на Донатела Версаче Гала стана копие на Донатела Версаче 15/09/2025, Понеделник 17:00 2
Има 12 операции на носа
Има 12 операции на носа 15/09/2025, Понеделник 16:00 1
Триумф за яхт клуб "Черноморец"
Триумф за яхт клуб "Черноморец" 15/09/2025, Понеделник 15:41 1
36
Коментара по темата
36.
*********
02.10.2020 12:28:28
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
35.
Рон Бургунди
01.10.2020 09:48:57
2
1
Някой познава ли хора заболели от КОВИД. Някой виждал ли е с очите си такива хора да лежат в болниците. Аз лично НЕ зная хора, който да са чули или виждали заболели. ФАКТ
34.
Мария
30.09.2020 08:18:16
2
3
Може ли някой да каже кой се грижи за спазване на мерките в магазини Кауфланд? Когато и да влезеш винаги има деца в количките с обувките. Защо е спряно излъчването на съобщението по уредбата, че децата не трябва да сядат в количките,освен на определеното място? Охраната гледа на камерите и не реагира, служителите нямали право да се намесват. Трябва ли гражданите да влизат в спорове за това , че искат хигиена. И всичко това по време на епидемични мерки! къде са контролните органи, къде е ръководството на Кауфланд
33.
До 1
29.09.2020 22:18:48
1
2
Що не се пробваш, а ?
Много ще се изненадаш, ако можеш въобще да реагираш навреме.
32.
До 1
29.09.2020 22:18:43
0
0
Що не се пробваш, а ?
Много ще се изненадаш, ако можеш въобще да реагираш навреме.
31.
T.Жив.
29.09.2020 20:37:14
1
7
Питане към губернатора.
1.Колко сватби имаше в Руернско?
2.Защо никой от тези райони никога не е слагал маска?
3.Колко глобени има?
4.Разяснено ли е на "майчин език"мерките ,които трябва да се спазват?
30.
*********
29.09.2020 20:25:25
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
29.
Така
29.09.2020 19:27:51
1
8
Докато цехове не спазват мерките и крият болни и само удължават положението така ще е.
Колкото за "медицинската интервенция" върху децата. Могат, а ако не позволиш няма да стъпи там, докато не се тества другаде.
28.
Бот
29.09.2020 19:23:17
3
7
Значи според някои от доло коментиращите, ресторантите и фестивалите са виновни? Искате да кажете, че работниците от Зайчар, са парти animals ?
27.
Госпожа
29.09.2020 19:18:30
2
6
Областният и гащите ли си носи тъй, както маската?
26.
Фондация "Америка за България"
29.09.2020 19:10:04
4
7
Да поиска затягане на мерките с-у ПРАНЕТО на РУСКИ пари и капитали в имоти по Черноморието
25.
Защо
29.09.2020 18:40:13
3
12
Защо не кажат истината за смъртността. Защо не се каже истината,че при промяна на времето от студено към топло и обратно има висока заболеваемост и личния имунитет е много важен. Има вирус, но се преекспонира. Всичко е за пари, а епидемията от онкологични заболявания се премълчава.
24.
Цв.
29.09.2020 18:35:44
2
13
Вие се сетихте, автобусите са пълни с народ без маски - масово.
23.
Общината и областа
29.09.2020 18:06:58
6
13
дет се вика може яката да затегне мерките като

Разгонва странджанските цървули наклякали ,като балкански амуджи пред входовете ,плюят,ядът гаче ли са на село на дернека на улицата ,нито маски,нито разстояние ,пълна селения
да ги образоват ,не че селяндурите ще разберът смисъла ,но да им стане ясно белким,че КОВИД 19 излиза скъпа болест за тях и около тях без предпазните правила за целиот свят.
Те са умни колкото галошите с изрязаните петички де ходят до магазина с тях ,ама все от някъде требе да почнете затягането
22.
До 11
29.09.2020 17:51:30
3
6
Говориш глупости. В Одрин може да е рисковано, защото в момента растат заразените в цяла Турция. Китайците ВЕЧЕ нямат нищо общо - при тях заразените за една седмица са 120 души и при откриване дори на 1 случай мерките се вземат незабавно и строго.
21.
О вие се сетихте
29.09.2020 17:51:23
6
27
Браво сетиха се! Досега се вихреха тридневни фестивали през седмица, струпваха се хора, едене и пийене. За учебната година не помислихте ли по-рано?
20.
До 8
29.09.2020 17:44:34
3
5
Чети малко повече. Вече има няколко бързи и надеждни тестове за Ковид 19 - израелски, американски, италиански. На американския цената му в САЩ е около 10 долара.
Наскоро и шведите одобриха бърз тест:
"Учени от Каролинския институт в Стокхолм създадоха нов бърз тест за откриване на Covid-19,чиито резултат излиза след 2,5 часа, предаде ТАСС.
"Тъй като методът е опростен и по-евтин, тестването на Covid-19 може да бъде извършено в много по-неангажиращи условия. Той е много подходящ и при повторно тестване", отбеляза научният ръководител на отдела по биохимия и биофизика към Каролинския институт Бьорн Рейнус.
Надеждността на новия тест беше проверена чрез сравняване на негови данни с тези на 600 анализа, направени по традиционната методика. Съвпаденията се оказали 98 на сто."
19.
Язък
29.09.2020 17:42:00
8
16
Язък за милиардите за здравеопазване всяка година!Хора не останаха в държавата,а за няколко десетки случаи на респираторен вирус ще съсипем България! Браво!А на "лекарите"с десеки хиляди левове заплати, и най-обикновени такива -вие си знаете Бог бави,но не забравя идва Видовден за всички!
18.
Аз
29.09.2020 17:28:28
3
5
Тъпанар издухан,мозъка ти е затегнал....идиот
17.
до Нааа
29.09.2020 17:19:50
1
6
Тези думички да не ги научи, докато беше в Английско да береш картофи бе, цървул? :)
16.
Професорът
29.09.2020 16:43:53
9
30
Това се получи господа управляващи, след като Борисов се надупи на келнерите и ресторантьорите през лятото.Намали ДДС, разпусна зравните предпазни мерки в ресторантите и баровете, обслужи пияниците, но забрави за здравето на народа си.Това се очакваше и става.По-малко гласуващи и служебна победа на герберите.
15.
хА хА хА
29.09.2020 16:39:03
4
22
Абе хубаво нещо е подигравката с хората, хубаво нещо е и страхът! Послушание си трябва!!! Ама и Вие във Флагман сте едни издънки! Украсили сте статията с фото на Любимият губернатор с неформено сложена маска! Що не го накарахте да си я сложи на лакета и тогава да го снимате!?
14.
Chinese shit
29.09.2020 16:34:40
9
9
Трябва забрана на китайското карго и китайските молове, всички зарази идват от там.
13.
Циркът продължава
29.09.2020 16:21:34
23
31
Докога с тази лъжа, докога ще измъчвате децата? Има вече много интервюта, с много доктори и политолози в Ютуб. Много информация е снесена и само балъците продължават да вярват, ама и те ще се събудят скоро. Колко парички ще лапнете, мам..... ви. Положителни тестова, приложени върху плодове?
12.
искал да затяга
29.09.2020 16:16:50
3
21
В Областния противоепидемичен щаб половината са без маски.
11.
Щатите до ГЕРББКП
29.09.2020 16:16:44
8
21
Търговците във Одрин имат много виска зараза работят със Китаййски стоки боклуци.
Не ходете да се излагате на риск в Одрин.
10.
*********
29.09.2020 16:11:01
2
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
9.
ReptileRebel
29.09.2020 16:11:00
12
32
Само имайте късмет да посегнете на децата. Ей тогава ще а втасате хептен. Т. нар. Областен управител, по професия пишман адвокат да е чувал, че никакви мед. интервенции на деца не могат да се осъществяват без изрично съгласие на родителите. И това го пише в международни конвенции. А вашите кирливи заповеди си ги заврете...
8.
Далавер Бургас
29.09.2020 16:06:55
3
25
Охааа, високо достоверни бързи тестове (това е някаква тъпотия на флегман) на 3на цена, може и десеторна! Да са живи и здрави бургазлии да си плащат високите данъци!
7.
*********
29.09.2020 16:01:08
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
6.
Haaa
29.09.2020 16:00:18
11
3
Не се казва Областен управител има си дума Говернант - или Governor.
5.
*********
29.09.2020 15:58:56
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
4.
Георги
29.09.2020 15:49:42
12
16
Ще глобявате бабите си ... особено в автобусите или и да пишете глоби ще падат като презрели круши в съда... никъде не е формулирано коя точно институция контролира обществения транспорт
3.
От Щатите до Валери
29.09.2020 15:48:10
8
14
Вкарват ги търговците от Турция като ходят до Одрин и товарят китайски стоки от китайско-турци които са заразени.
2.
Самоопределят се и се показват сами
29.09.2020 15:46:29
4
13
Джендароса да си ходи у.
1.
Аз
29.09.2020 15:44:43
13
32
Да не иска много, че ще го намеря и такива мерки ще му взема, че свят ще му се завие
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
31-годишният син на прокурор Маджарова отглеждал дрогата си в голяма палатка 31-годишният син на прокурор Маджарова отглеждал дрогата си в голяма палатка Маджаров-младши е отведен в ареста на ОДМВР-Бургас за разпит, предварителното производство се мести в Районна прокуратура-Варна БМВ за половин милион вози Деси! Радев мълчи БМВ за половин милион вози Деси! Радев мълчи И от НСО не обелват дума за придобивката Възможно ли е? Синът на ексшефката на Спецпрокуратурата заловен с 50 кг дрога до Средец Възможно ли е? Синът на ексшефката на Спецпрокуратурата заловен с 50 кг дрога до Средец Спецоперацията е на ГДБОП-Бургас и се провежда в село Драка в същата община С усмивки и придобивки започна новата учебна 2025/2026 година в Поморие С усмивки и придобивки започна новата учебна 2025/2026 година в Поморие 270 са първокласници в общината Новият треньор на футболните национали ще е един от тези двамата Новият треньор на футболните национали ще е един от тези двамата Важното е тези двамата да не забравят да донесат флашка с презентация, ако могат  Гала стана копие на Донатела Версаче Гала стана копие на Донатела Версаче Тв водещата прилича на сестра-близначка на модната дизайнерка Училищните дворове в Созозопол отново оживяха, 95 първокласници поеха по пътя на знанието Училищните дворове в Созозопол отново оживяха, 95 първокласници поеха по пътя на знанието С тържествена атмосфера и подаръци от кмета, новата учебна година започва с усмивки, вяра и надежда Министър Мирослав Боршош откри учебната година в Професионалната  гимназия по туризъм „Пенчо Семов“ в Габрово Министър Мирослав Боршош откри учебната година в Професионалната гимназия по туризъм „Пенчо Семов“ в Габрово Това, че учениците могат да се обучават в реална среда, е огромно предимство, посочи Боршош Звънецът удари и зад решетките, новата учебна година започва в ЗО – Дебелт Звънецът удари и зад решетките, новата учебна година започва в ЗО – Дебелт Лишените от свобода рецитираха стихове и демонстрираха стремеж към промяна и личностно развитие Лесна и вкусна панирана коприва, която става за минути Лесна и вкусна панирана коприва, която става за минути Ето я рецептата
Конър Макгрегър се отказва от надпреварата за президент на Ирландия Конър Макгрегър се отказва от надпреварата за президент на Ирландия Макар да се отказа от политическата сцена, той обеща да продължи да работи за доброто на страната Как родителите изпращат първолаците в Япония Как родителите изпращат първолаците в Япония Ако и у нас децата поемаха към училище с подобно възпитание, нямаше да произвеждаме зрелостници като пораснали магарета Търговците в Одрин се хванаха за главите, такова чудо не са виждали скоро Търговците в Одрин се хванаха за главите, такова чудо не са виждали скоро Цените са доста приемливи и всеки може да намери продукти по джоба му Гражданската война, която Западът не иска да повярва, че идва Гражданската война, която Западът не иска да повярва, че идва Безконтролната имиграция, икономическата стагнация и загубата на доверие в политиците неминуемо радикализират народа 20-годишен работник пострада при инцидент в ТЕЦ Бобов дол 20-годишен работник пострада при инцидент в ТЕЦ Бобов дол Младият работник е настанен в столична болница с втора степен изгаряния на левия крак Извънредно! Външно министерство привика руския посланик Елеонора Митрофанова Извънредно! Външно министерство привика руския посланик Елеонора Митрофанова Генералният директор Гергана Караджова връчи писмен демарш на посланик Митрофанова, чрез който Република България осъжда по възможно най-категоричен начин умишленото нарушаване на въздушното пространство на Полша Яки арести за наркотици, има над 20 задържани Яки арести за наркотици, има над 20 задържани Извършителите са на възраст между 19 и 48 години, преобладаващата част от тях - познайници на служителите на реда Този българин е в топ 3 на най-богатите в света Този българин е в топ 3 на най-богатите в света Класацията е на бизнесмените до 40 години Скръбна вест: Почина отец Иван Скръбна вест: Почина отец Иван Последно имаше проблеми със зрението, които трябваше да бъдат решени с операция, но се оказа, че интервенцията е опасна за здравето му и лекари отказаха да я извършат Задържаният за убийството на Чарли Кърк отрича да е извършил покушението Задържаният за убийството на Чарли Кърк отрича да е извършил покушението Тайлър Робинсън е в следствения арест без право на пускане под гаранция
Володимир ЗЕЛЕНСКИ Володимир ЗЕЛЕНСКИ Руската атака срещу Полша е подобна на събитията в Крим Виц на деня Виц на деня – Докторе, чувам гласове!
– А какво ви казват?
– Че съм луд.
– Ами, слушайте ги – те явно ви познават!
Виц на деня Виц на деня Дядо с внучето гледат снимки от сватбата му:
– Дядо, защо си тъжен на снимката?
– Защото съм разбрал, че вече е късно да избягам…
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истински мъж никога не пита за посоката… той просто кара, докато жената вика.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори