×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Условни присъди за бившите инспектори от ОДБХ-Бургас, спипани с подкуп


Условни присъди за бившите инспектори от ОДБХ-Бургас, спипани с подкуп
Мая Колева и Петър Арабаджиева от времето, когато бяха арестувани. Те отдавна са на свобода, а днес получиха условни присъди и глоби от 1500 лева
Тема в развитие
виж още
скрий
23 Септември 2020, Сряда, 10:35 ч.
Автор: Флагман.бг, снимка: Архив на Флагман.бг

Двамата са лишени от право да упражняват професия или дейност, свързана с държавни контролни функции за три години

 

Присъдите на бившите инспектори от Областната дирекция по безопасност на храните в Бургас - Петър Арабаджиев и Мая Колева бяха потвърдени от Бургаския апелативен съд. Въззивната инстанция счете, че наказанията на Арабаджиев и Колева от година и шест месеца условно и глоба по 1500 лева са достатъчно справедливо наказание.(ВИЖТЕ ПОВЕЧЕ В НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)

Двамата са лишени от право да упражняват професия или дейност, свързана с държавни контролни функции за три години.

Припомняме, че Мая Колева, бивш главен инспектор в отдел "Контрол на храните" в БАБХ и Петър Арабаджиев, също бивш инспектор в този отдел, бяха арестувани с подкуп - 500 лева от несебърски ресторантьор. Те взели парите от него, за да не му съставят акт за установено нарушение. 

При посещението си в обекта на 29.08.2017г. проверяващите поискали от управителя Самуил М. да им предостави за проверка документите на ресторанта и по-късно обяснили, че температурният дневник бил неправилно попълнен, тъй като имало записвания на температури, които не неотговаряли на изискванията за правилно съхранение на съответния продукт.

Няколко пъти съобщили на управителя, че за тези нарушения актовете са големи и добавили, че няма да съставят такива, ако им даде сумата 1000 лв. – по 500 лв. на човек. Самуил М. не разполагал с цялата искана сума и им дал на 240 евро, като се уговорили за получаване на остатъка след няколко дни. Междувременно мъжът уведомил полицията и инспекторите били задържани с 500 лв. след осъществената акция за разкриване на корупционно престъпление с участието на полицейски служители. Фактическата обстановка е установена от събраните по делото гласни, писмени и веществени доказателства, извършената експертиза за автентичността на банкнотите, видеотехническата експертиза.

Престъплението е със завишена обществена опасност, предвид задружното съгласувано участие на две длъжностни лица, извършени са две отделни деяния, показващи упоритост на намерението да добият неследваща се облага. Съдът е приел за смекчаващи вината обстоятелства необремененото им съдебно минало, ниската обществена опасност, която представляват, с оглед липсата на данни за извършени каквито и да било противообществени прояви, поведението им в наказателния процес, добрите характеристични данни, пише в мотивите си Апелативният съд в Бургас.

Решението подлежи на обжалване пред Върховния касационен съд.

 


В категории: Темида


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
17
Коментара
Емел МАХМУД Спират даването на ваучери за храна Спират даването на ваучери за храна 07/06/2026, Неделя 21:32 3
Флагман.БГ 4 зодии отварят нова врата 4 зодии отварят нова врата 07/06/2026, Неделя 19:20 0
Димитър КИРЯКОВ Отиде си актрисата Кина Дашева Отиде си актрисата Кина Дашева 07/06/2026, Неделя 19:00 0
17
Коментара по темата
17.
До "до кога ще ги търпим"
07.10.2020 17:02:20
0
3
Ти от ОПГ-то ли си, че разполагаш с инфо кой за кого работи? Бъди отговорен и стани свидетел! Подай сигнал и за другите съмнителни инспектори с много имоти и висок стандарт на живот.
16.
до кога ще ги търпим
05.10.2020 08:38:29
5
2
Мая продължава да работи за Митев, сега заедно с Деян Стойков. Има сайт в интернет. А Стойков е толкова предан и продължава да снася парички на Митев, той и Галя Панайотова .Умело се крият като общуват. Проверете откъде стойков има пари да си купи ауди, да прави ремонти в жилището си, откъде Мая има пари за нова кола или Затикашвили няколко имота? Нали са на една инпекторска заплата?
15.
666
24.09.2020 11:02:39
3
1
Да не би тово да им е единственния рекет??Не разбира се.Те масово са искали пари от умаломощените и попадащите под ударите на десетките институции за регулация.Докато няма ефективна присъда на държавни регулиращи органи всичко ще си остане по старо му.
14.
Питанка
23.09.2020 20:40:29
0
3
За общинският съветнки Митев нещо няма ли да напишете?
13.
********
23.09.2020 19:10:14
3
5
На тези двамата им пожелавам, в което и заведение да седнат,такива храни и напитки да консумират,че по една седмица да се осират като геренски данаци
12.
Нищо ново под слънцето
23.09.2020 16:57:52
3
4
Сигурно са се споразумели да операт пешкира и да не издават схемата и участниците нагоре във веригата.
11.
Glarus
23.09.2020 14:23:58
4
0
Tovae naschata Balgaria ima zakoni
10.
XY
23.09.2020 12:58:52
14
10
И двамата осъдени са невинни, с подхвърлени пари. Така, че не пишете глупости коментиращите. Запозната съм със случая.
9.
Хахахаха
23.09.2020 11:59:32
5
22
Условно!?!?!?! Съдията що не им даде и по някой лев отгоре и да ги изпрати по живо и здраво в къщи? Смешна история
8.
Дъ Министърът оф тъ туризъм
23.09.2020 11:42:49
3
9
Wtf? Петър Арабаджиев??
Това ся мъж с женска фамилия ли е или жена с мъжка фамилия?
Или неграмотен репортер?
7.
уууу
23.09.2020 11:22:13
4
19
Изроди вкарайте ги в панделата за подкуп да може да се знаят и колегите им че така не става да искат пари от хората!!!!
6.
Иванчева:
23.09.2020 11:14:38
16
7
Оставка! Оставка!
Тези хора са невинни като мене, парите им ги подхвърлиха. И те като мене се бориха с мафията и станаха жертва. Търговците които има дадоха подкупа са маши на Сорос, Запада и ГЕРБ. ОСТАВКА! ОСТАВКА!
Само Радев, Нинова, Божков и БТВ ще спасят света! Хахахаааа.
Мафията вън от Президентството и Посрано 20!
5.
Бабаяро
23.09.2020 11:13:35
0
21
"Бяха арестувани с подпук".... Малко ви е да ви подпукат един по един, даже и журналистическите "дипломи" от свободния ли ги взехте с подкуп ??
4.
Бургас
23.09.2020 11:11:51
3
16
Ей затова няма доверие в съдебната система!Защо с условни присъди,те са за затвор?????
3.
Бургас
23.09.2020 11:11:43
1
17
Ей затова няма доверие в съдебната система!Защо с условни присъди,те са за затвор?????
2.
Мунчо
23.09.2020 11:07:55
1
19
И след три години пак са на държавната хранилка
1.
Коко
23.09.2020 10:51:46
1
17
Бонус за шефовете немали,крайно ниска присъда явно и в съда карат на принципа откраднатото се плаща в троен размер е как да не крадът инспекторите тогава
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Стотици са на плажа в Созопол за грандиозното откриване на сезона под звездите! Стотици са на плажа в Созопол за грандиозното откриване на сезона под звездите! Созопол е дух, вдъхновение, Созопол е романтика, благодаря ви, че посрещате гостите ни с усмивка, каза кметът Янакиев Любо Пенев с емоционално обръщение след "Мача на надеждата" в Бургас Любо Пенев с емоционално обръщение след "Мача на надеждата" в Бургас Футболни легенди и повече от 12 хиляди фенове се събраха на стадион „Лазур“ в Бургас за благотворителния мач, организиран от фондацията на Стилиян Петров Арт конкурсът SuperTalent Competition в Бургас събра над 1500 участници и международно жури Арт конкурсът SuperTalent Competition в Бургас събра над 1500 участници и международно жури Културният дом НХК се превърна в сцена за мащабното събитие, организирано от Мария Табакова БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки Телевизията трябва да наеме фирма, която да подмени табелите, логата и всяко споменаване на „Арена 8888“ – източник от Женева Романтичният Созопол дава старт на Лято 26 с концерт на Тони Димитрова под звездите Романтичният Созопол дава старт на Лято 26 с концерт на Тони Димитрова под звездите Събитието ще открие кметът на община Созопол и кани всички жители и гости да бъдат част от "премиерата" на едно обещаващо лято край морето Бизнесменът от Несебър Митко Саръстов е мъжът, който нападна кондукторка и рани шофьор на автобус №12 Бизнесменът от Несебър Митко Саръстов е мъжът, който нападна кондукторка и рани шофьор на автобус №12 Саръстов е настанен в Центъра за психично здраве за лечение, а по случая вече е образувано досъдебно производство Сафридът евтин на пазара, но златен в чинията в ресторанта Сафридът евтин на пазара, но златен в чинията в ресторанта Това е най-търсената риба и се поръчва масово по заведенията край морето Верижна катастрофа затвори главен път за София Верижна катастрофа затвори главен път за София Инцидентът е в района на Лясковец Цените на ягодите и черешите паднаха през седмицата Цените на ягодите и черешите паднаха през седмицата Държавната комисия по стоковите борси и тържищата отчита сериозен спад в цените и на повечето зеленчуци 3 зодии ще ринат пари с лопата през новата седмица 3 зодии ще ринат пари с лопата през новата седмица Благоприятните астрологични аспекти засилват личната стойност, привлекателността и шанса за материален напредък
БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки Телевизията трябва да наеме фирма, която да подмени табелите, логата и всяко споменаване на „Арена 8888“ – източник от Женева Почина звезда от „Клетниците“ и „Граф Монте Кристо“ Почина звезда от „Клетниците“ и „Граф Монте Кристо“ След себе си Годфри оставя съпругата си – актрисата Аманда Уокър, както и син и дъщеря Синът на Брад Пит и Анджелина Джоли стана боксьор Синът на Брад Пит и Анджелина Джоли стана боксьор 17-годишният Нокс напомни на ролята на Брад Пит в "Боен клуб" с бойните си умения След съмнения за лекарска грешка: Публикуваха смъртния акт на Хълк Хоган След съмнения за лекарска грешка: Публикуваха смъртния акт на Хълк Хоган След кончината на кечиста започна разследване, след като дъщеря му се усъмни в причината за смъртта му Унгария спира издаването на работни визи на граждани от три държави Унгария спира издаването на работни визи на граждани от три държави Мадяр обеща да регулира притока на работници от страни извън ЕС Какви са цените за чадър и шезлонг в Гърция през това лято Какви са цените за чадър и шезлонг в Гърция през това лято От безплатни общински зони до луксозни плажове с висока минимална консумация - ето какво трябва да знаят българските туристи Почина бившата първа дама на Франция Бернадет Ширак Почина бившата първа дама на Франция Бернадет Ширак Съпругата на бившия френски президент Жак Ширак си отиде на 93-годишна възраст, а президентът Еманюел Макрон отдаде почит към паметта ѝ Парламентарните избори в Армения решават геополитическия курс между Русия и Запада Парламентарните избори в Армения решават геополитическия курс между Русия и Запада Вотът се превръща в решаващ тест за правителството на Никол Пашинян и бъдещето на мирния процес с Азербайджан Двама пакистанци, изнасилили французойка, бяха пратени на бесилото Двама пакистанци, изнасилили французойка, бяха пратени на бесилото Делото бе гледано от пакистански съд. В Западна Европа подобни деяния остават ненаказани с десетилетия След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница Лидерите на ЕС единодушно определиха случилото се като пряка заплаха, произтичаща от продължаващите военни действия в близост до границите на блока
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Нека не забравяме - надолу няма дъно Виц на деня Виц на деня Барман към сервитьора:
- Абе пич, престани да изхвърляш пияните посетители, не забравяй, че работиш във вагон-ресторант!
Виц на деня Виц на деня Иванчо дочул стонове от спалнята на родителите си. От любопитство погледнал през ключалката и възкликнал:
- Леле-е-е... а на мен ми се карат, че си бъркам в носа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори