×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Министърът на туризма Марияна Николова обяви извънредни мерки за спасяване на сезона


Министърът на туризма Марияна Николова обяви извънредни мерки за спасяване на сезона
Намалят с 50% всички наеми в Слънчев бряг, обектите, които не са успели да отворят заради пандемията пък няма да плащат нищо, каза министърът на туризма Марияна Николова
30 Юли 2020, Четвъртък, 13:50 ч.
Автор: Флагман.БГ

Слънчев бряг е напълно готов да посрещне букета от туристи, които се очакват през август, каза министърът на туризма Марияна Николова

Намалят наемите с 50% на всички обекти, стопанисващи се на територията на „Слънчев бряг“ АД, а наемите на обектите, които не са успели изобщо да отворят заради пандемията, ще бъдат напълно опростени. Това каза на работната стреща с туристическия бранш днес вицепремиерът и министър на туризма Марияна Николова. По думите й това е една от основните мерки, с които държавата, разбирайки проблемите в бранша, ще се опита да облекчи хотелиерите и ресторантьорите.

„Слънчев бряг е напълно готов да посрещне букета от туристи, които се очаква да пристигнат. Извършва се постоянна и пълна дезинфекция, обезпаразитяване на 100% от територията на курорта, обхващаща още всички зелени площи и публични пространства. Видеонаблюдението, осигуряващо спокойствие на туристите също функционира напълно. Предстои да се срещна и с ОДМВР-Бургас, за да договорим допълнително присъствие на полиция в курорта, за да се осигури и сигурността на туристите“, каза вицепремиерът и министър на туризма Марияна Николова по време на срещата, на която присъстваше и зам.-министърът на туризма Ирена Георгиева и директорът на борда на „Слънчев бряг“ АД Златко Димитров. 

С това обаче не се изчепват добрите новини за туристическия бранш, обявени на работната среща днес. По думите на Николова е взето решение да се намали цената на платеното паркиране в Слънчев бряг с 50%. Така цената за час в момента е 0.5 евро.

Министърът на туризма изтъкна още, че на сайта на Министерството вече са публикувани и правилата и указанията за кандидатстване по държавната помощ за туроператори. Всички, които искат да кандидатстват, могат да видят какви са условията на това на официалния уебсайт на МТ.

„В качеството си на министър , от последната седмица провеждам нарочни интензивни срещи с представители на сектора. Днес предстоят работни срещи и със Съюза на собствениците, Съюза на хотелиерите и Асоциацията на заведенията, за да синхронизираме с бизнеса какви още мерки да предприемем“, каза още Николова.

Тя изтъкна, че още от сега Министерството на туризма е започнало анализ на ситуацията покрай пандемията, касаеща предстоящия зимен сезон. По нейни думи в момента се изготвя „екшън план“ за зимата, а сега предстои създаването на специализиран съвет към МТ, в който ще бъдат включени експерти и представители на браншна, за да се изготвят кризисни планове и предложения за откриването на зимния туристически сезон и за преодоляване на последствията от пандемията. 

Очаквайте подробности, срещата продължава!
 


В категории: Бизнес


16
Коментара
16
Коментара по темата
16.
*********
30.07.2020 19:56:33
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
15.
SunnyBeach
30.07.2020 17:02:00
1
2
Da oprosti i trotoarnoto pravo!!!
14.
До1
30.07.2020 16:52:24
1
7
Нали затова я сложиха те цялото правителство са пътници
13.
Пешо кура
30.07.2020 16:01:16
0
7
Алчни боклуци за затвора сте
Тогава да отпада задължителното носене на маски или трябва да 'скубете' пари от глоби щом ни превръщат в инкубатор на Ковид 19
12.
ний
30.07.2020 15:15:46
0
17
На всеки е ясно , че съни бийч умря !! Сега е момента да се пренастрои бранша за друг вид туристи !! Тези с пари дето миришат на скъп парфюм , но за целта трябва да се съборат 30 - 40% от хотелите и да влезе въздух в курорта !! Помним преди какво беше ....горички , паркове ....и т.н ! Личното ми мнение е , че поне 5 г. няма да има туризъм в Сл.Бряг !!
11.
Не им се присмивай
30.07.2020 15:13:05
0
11
Открай време знаем че са много зле със сметките и граматиката
10.
хахахаха
30.07.2020 15:08:10
1
14
Или "новата министърка" или Флагман, но тотално сте се объркали 0,50 ЕВРО ЦЕНТА са 1 СТОТИНКА, бе шматки! Искате да кажете 0,50 ЕВРО, ама от къде толкова акъл!
9.
Някакви мерки, които да зависят от нея и правителс
30.07.2020 15:01:04
1
17
Общо взето предлага мерки, които не са в нейната компетенция. Тези мерки може да ги вземе общинският съвет на Несебър. Това министерство върви като ала-бала още от времето на Ангелкова
8.
Сл. Бряг запад
30.07.2020 14:41:09
2
18
Общината кмет, председател на общински съвет няма ли бе? Пълна абдикация.
7.
За сведение
30.07.2020 14:38:45
1
17
С тея цени по заведенията и плажовете, ще хванат туристите за дедовия им!
6.
Совственик
30.07.2020 14:33:38
0
14
А нещо за намаляване на патента от 80лв. за стая годишно за рехавия СЕЗОН?
5.
Совственик
30.07.2020 14:33:32
1
16
А нещо за намаляване на патента от 80лв. за стая годишно за рехавия СЕЗОН?
4.
Пунта Мара
30.07.2020 14:30:01
1
20
Това, че намалят наемите с 50% на всички обекти, стопанисващи се на територията на Слънчев бряг АД е супер... за тези от общинският им съвет, които ги взимат за жълти стотинки и ги преотдават след това на стотици пъти по-високи цени или си въртят собствен бизнес там. Та с тази точка нико няма да постигне. А колкото до намаляне на цената на платеното паркиране в Слънчев бряг с 50%... ми то като няма хора, какво паркиране те гони не знам. ХАйде и тая точка у ряката. И ко стана? Пунта Мара е цялата работа. Надявам се да говори за намаление само на това, котео е държавно, а не и на общинското, щото там няма правомощия. Аз обаче се чудя защо я пишете министър на туризма. Тя не беше ли Зам.Министър председател? Аз доколкото разбрах министерството на туризма минава в нейният ресор, а не че става министър на туризма. Някакво разяснение по темата може ли?
3.
Assa
30.07.2020 14:27:14
1
20
В целия свят туризма е със срив около 80 процента. В България ще бъде същото не се спасява нещо , което е неспасяемо. Зимните курорти също ще са празни заради ковид-19 . Нали ви е ясно , че ски курортите са развъдник на вируса няма кой да кара ски тази зима. И това ще бъде в целия свят.
2.
7887
30.07.2020 14:24:08
1
18
Флагман,верно ли мога да паркирам за 1 стотинка на час? хаха
1.
уууу
30.07.2020 13:59:45
2
35
Лошо почваш Мариянче , и теб ще сменят
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Екшън в Полски Тръмбеш: Полицията осуети масов бой на празненство, петима се озоваха в ареста Екшън в Полски Тръмбеш: Полицията осуети масов бой на празненство, петима се озоваха в ареста Скандалът избухнал след сигнал за силна музика и нарушаване на нощната тишина, образувано е досъдебно производство за хулиганство Срив на Facebook: Хиляди потребители останаха без достъп до социалната мрежа Срив на Facebook: Хиляди потребители останаха без достъп до социалната мрежа Проблемът засегна и България, като най-много сигнали има за десктоп версията на платформата Трагедия край Козлодуй: 11-годишно дете се удави пред погледите на близките си Трагедия край Козлодуй: 11-годишно дете се удави пред погледите на близките си Спасителните екипи не успели да помогнат, по случая е образувано досъдебно производство Шокираща атракция по Черноморието: Рибки в автомати, змии и папагали предизвикаха вълна от сигнали Шокираща атракция по Черноморието: Рибки в автомати, змии и папагали предизвикаха вълна от сигнали Няколко институции проверяват дали влечугите са упоени и със залепени усти и дали папагалите спят в хладилници Арестуваха двама данъчни в Черноморец, поискали 300 евро от собственик на магазин Арестуваха двама данъчни в Черноморец, поискали 300 евро от собственик на магазин По случая е образувано досъдебно производство под надзора на Окръжната прокуратура в Бургас Жестока катастрофа с три мотора във Варна: Жена е в кома, лекари се борят за живота на още двама Жестока катастрофа с три мотора във Варна: Жена е в кома, лекари се борят за живота на още двама Верижен сблъсък между три мотоциклета изпрати трима души в болница, най-тежко е състоянието на 34-годишна жена България повали САЩ в Чикаго, Алекс Николов изригна с 32 точки България повали САЩ в Чикаго, Алекс Николов изригна с 32 точки Националите спечелиха с 3:1 пред над 5000 български фенове и влязоха в зоната за финалите на Лигата на нациите Иво Сиромахов разкри тайната на щастливата връзка: Никога не правете каквото ви каже жена ви Иво Сиромахов разкри тайната на щастливата връзка: Никога не правете каквото ви каже жена ви Писателят превърна най-опасните реплики в семейния живот в забавен наръчник за оцеляване на мъжа Дами с красиви имена черпят в навечерието на Илинден Дами с красиви имена черпят в навечерието на Илинден Православната църква почита преподобните Макрина и Дий, а повод да приемат поздравления имат жените, които носят имената Леа и Лия Кошмар на пешеходна пътека в Бургас: 19-годишен с Мерцедес помете жена Кошмар на пешеходна пътека в Бургас: 19-годишен с Мерцедес помете жена Тежкият инцидент е станал на кръстовището на улиците „Христо Ботев“ и „Княз Борис I“, пострадалата е приета в Реанимацията на УМБАЛ-Бургас
Двама американски войници загинаха, САЩ отвърнаха с нови удари по Иран Двама американски войници загинаха, САЩ отвърнаха с нови удари по Иран Тръмп обяви, че няма да допусне иранско ядрено оръжие, а Техеран заплаши с опустошителен отговор Белият дом разпали нов скандал преди финала на Мондиал 2026, застана зад Аржентина Белият дом разпали нов скандал преди финала на Мондиал 2026, застана зад Аржентина Решението предизвика полемика, след като администрацията на Доналд Тръмп се включи в казус, който традиционно се решава единствено от футболните институции След 10-те гола за бронза на Мондиал 2026, Испания и Аржентина излизат за короната След 10-те гола за бронза на Мондиал 2026, Испания и Аржентина излизат за короната Мондиал 2026 предложи невиждано голово шоу само часове преди най-големия мач на турнира. Англия победи Франция с 6:4 в битката за третото място и спечели първите бронзови медали в историята си, а днес Испания и Аржентина ще определят новия световен шампион. Двубоят в Маями снощи се превърна в най-резултатната среща на първенството в САЩ, Канада и Мексико и в мача с най-много голове в историята на малките финали. „Трите лъва“ поведоха с невероятното 4:0 още до почивката, позволиха на Франция да се върне в битката, но оцеляха при финалния щурм на „петлите“. Деклан Райс откри резултата още в третата минута, а Езри Конса удвои преднината в 18-ата. Букайо Сака направи 3:0 в 37-ата минута, а в добавеното време на първата част отбеляза и второто си попадение. Франция допусна четири гола през първото полувреме на официален мач за първи път от 1968 г. Селекционерът Дидие Дешан, за когото това бе последен двубой начело на националния отбор, направи четири промени на почивката и преобрази своя тим. Франция и Англия в битка, която никой не искаше: Дешан се сбогува, Мбапе преследваше историята Килиан Мбапе върна първия гол за французите в 48-ата минута. Брадли Баркола намали още веднъж, а Мбапе се разписа за втори път и направи резултата 3:4 още в 66-ата минута. Франция изглеждаше близо до пълен обрат, но пропуск на Майкъл Олисе се оказа решаващ. В 87-ата минута Сака реализира дузпа и оформи своя хеттрик за 5:3. Драмата не приключи. Усман Дембеле намали на 4:5 в добавеното време, преди резервата Джуд Белингам да премине през центъра и да сложи край на спора с шестия английски гол. Сака стана едва вторият футболист на Англия, отбелязал хеттрик в елиминационната фаза на световно първенство. Другият е сър Джеф Хърст, който вкара три пъти срещу Западна Германия във финала през 1966 г. Англия завърши Мондиал 2026 на трето място и записа второто си най-добро представяне след единствената световна титла от 1966 г. Бронзът е исторически, но трудно може напълно да заличи разочарованието от драматично загубения полуфинал срещу Аржентина. Жесток удар за Англия: Два гола за пет минути пратиха Аржентина на финал срещу Испания За Франция вечерта донесе поражение и край на 14-годишната ера на Дидие Дешан. Световният шампион от 2018 г. напуска след три достигнати финала. Последният му мач ще бъде запомнен с шестте допуснати гола. Мбапе загуби мача, но пренаписа историята Килиан Мбапе не успя да изведе Франция до бронзовите медали, но с двете си попадения подобри един от най-големите рекорди във футбола. Нападателят вече има 22 гола на световни първенства и изпревари Лионел Меси, който е с 21 преди големия финал. Мбапе завърши Мондиал 2026 с десет попадения и поведе в битката за „Златната обувка“. Френската звезда стана първият футболист от Герд Мюлер през 1970 г. насам, който бележи поне десет гола в едно световно първенство. Рекордът за един турнир остава притежание на Жуст Фонтен, отбелязал 13 пъти за Франция през 1958 г. Меси ще има последна възможност да отговори във финала. Аржентинският капитан трябва да отбележи поне два гола, за да изравни Мбапе в настоящия турнир, а развитието на срещата може да се окаже решаващо за индивидуалния приз. След 103 мача останаха само Испания и Аржентина След головата лудост в Маями Испания и Аржентина излизат в битка за короната. Двата отбора се изправят един срещу друг тази вечер от 22:00 часа българско време на стадион „Ню Йорк Ню Джърси“, известен като „МетЛайф“. Това ще бъде 104-тият и последен мач на най-голямото световно първенство в историята. Турнирът започна с 48 отбора, а до решаващата битка достигнаха действащият световен и южноамерикански шампион Аржентина и европейският първенец Испания. За първи път във финал на Мондиал един срещу друг застават актуалните шампиони на Европа и Южна Америка. Сблъсъкът противопоставя и първите два отбора в световната ранглиста. Аржентина преследва четвърта световна корона след триумфите през 1978, 1986 и 2022 г. Победа ще превърне „гаучосите“ в първия отбор след Бразилия през 1962 г., който успява да защити световната си титла. Това е седмият финал за южноамериканците. Единствено Германия има повече участия в последния мач на световно първенство. Отборът на Лионел Скалони отива на финала след седем победи в седемте си мача на турнира и общо 14 поредни успеха във всички състезания. При нов триумф Аржентина ще завърши първенството с перфектен актив. Испания ще играе едва втория си световен финал. Първият завърши с титла през 2010 г., когато Андрес Иниеста отбеляза победния гол срещу Нидерландия в продълженията. Викайте полиция: Испания скри топката на Франция и се класира за финала Сегашното поколение на „Ла Фурия Роха“ е в серия от 37 последователни мача без поражение. Испанците изградиха пътя си към финала върху продължително владеене на топката, агресивна преса и изключително стабилна защита. Тимът на Луис де ла Фуенте допусна само един гол в елиминационната фаза. След категоричния успех с 3:0 над Австрия Испания отстрани Португалия с 1:0, Белгия с 2:1 и Франция с 2:0. Според 25 000 симулации на статистическата компания Opta испанците печелят финала в 59,6% от случаите, докато шансът на Аржентина е оценен на 40,4%. Подобни модели обаче не могат да измерят напълно влиянието на Меси, опита на световните шампиони и напрежението на един-единствен решаващ мач. Финалът предлага и символичния сблъсък между две футболни поколения. 39-годишният Лионел Меси може да изиграе последния си мач на световно първенство, а срещу него ще застане Ламин Ямал - звездата, която мнозина определят като наследника на аржентинеца в Барселона. Краси Балъков сподели пред бургазлия кого подкрепя във финала между Аржентина и Испания Историята между двата отбора на световни първенства е необичайно кратка. Испания и Аржентина са се срещали само веднъж на Мондиал - през 1966 г., когато южноамериканците печелят с 2:1. Шейсет години по-късно залогът е несравнимо по-голям. Аржентина иска да защити короната си и да изпрати Меси със световната купа. Испания може да събере европейската и световната титла и да утвърди новата си златна генерация. След 103 мача, 48 отбора и едно историческо десетголово шоу за бронза остава само един въпрос: ще продължи ли аржентинската доминация, или Испания ще покори света за втори път? Витанов: Коалицията на желаещите заобикаля решенията на ЕС и НАТО Витанов: Коалицията на желаещите заобикаля решенията на ЕС и НАТО Председателят на ПГ на Прогресивна България увери, че София не е част от формата, а декларацията от Киев не създава правнообвързващи ангажименти САЩ засилиха атаките срещу Иран: Мостове рухнаха, летище бе поразено, жертвите са най-малко 8 САЩ засилиха атаките срещу Иран: Мостове рухнаха, летище бе поразено, жертвите са най-малко 8 Вашингтон твърди, че поразява военната логистика, а Техеран съобщава за цивилна инфраструктура и отвърна с ракети по държави от Персийския залив Свлачище погуби 8 души в Китай, 34 остават затрупани под калта Свлачище погуби 8 души в Китай, 34 остават затрупани под калта Над 10 сгради бяха затрупани край река Уцзян, повече от 1100 жители са евакуирани, а стотици спасители продължават издирването Тревога за цунами след мощно земетресение, разлюляло Мексико и Централна Америка Тревога за цунами след мощно земетресение, разлюляло Мексико и Централна Америка Тръсът бе с магнитуд 7,4 по Рихтер, изплашени хора напуснаха домовете си Погледнете към небето след 21:00 часа: Уникален небесен феномен над България тази вечер Погледнете към небето след 21:00 часа: Уникален небесен феномен над България тази вечер Жителите на страната ще имат уникалната възможност да наблюдават с просто око изключително близко сближаване между младия лунен сърп и ярко блестящата планета Венера Война на два фронта? Речта на Тръмп, която подпали нов световен пожар и разцепи Конгреса на САЩ Война на два фронта? Речта на Тръмп, която подпали нов световен пожар и разцепи Конгреса на САЩ Анализатори разкриват тайния план зад бруталните удари в Близкия изток и обвиненията към Пекин за изборите Почина Освалдо Баньоли, бащата на „футбола на хляб и салам“ Почина Освалдо Баньоли, бащата на „футбола на хляб и салам“ Историята на един скромен гений, който победи парите и суперзвездите, за да качи Верона на върха
Иван ДЕМЕРДЖИЕВ, вътрешен министър Иван ДЕМЕРДЖИЕВ, вътрешен министър Предоставихме на САЩ данни за заобикаляне на санкциите по „Магнитски“ Виц на деня Виц на деня Секретарка се втурва, силно уплашена, в кабинета на началника:
- Шефе, току-що откраднаха колата ви!
- А успя ли да видиш крадците?
- Не, но записах номера на колата...
Виц на деня Виц на деня - Мила, ще се омъжиш ли за мен?
- О боже, да!
- Може ли да ти го сложа?
- Мръсник!
- Пръстена ма...!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Защо жените прекаляват с уголемяването на устните?
- Защото не ми достигат пари за гърдите.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори